• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Hezký večer :slight_smile:

teda dneska bylo venku nádherně, skoro jak na jaře. Já už se toho jara a sluníčka fakt nemůžu dočkat!!! :slight_smile:

andulko: tak to je bezva, že jste si ten ples užili!

claudi: bolet zoubky můžou docela dlouho a taky trvá, než se vyklubají. Třeba kamarád má roční holčičku, několikrát jí trápily (bolely) zoubky, ale zatím nemá ještě ani jeden. A to je jí už rok! Je to docela blbý, protože už by mohla jíst docela dost věcí, ale má problémy s kousáním, když ještě není žubatá.

claudi: tak to koukám, že jsi s pepínem měla docela akční noc. Tak snad to dneska bude klidnější :wink:

andulko: tak to máš můj obdiv, že sis na hlavně dokázala vykouzlit krásný účes. Mě to nikdy nešlo, snaha tedy byla, to jooo, ale nakonec to stejně dopadlo tak, že jsem se pak naštvala, vlasy rozpustila, učesala a šlo se.

andulko: tak koukám, že jste v té tombole měli úžasné štěstí to já vždy v tombole vyhrála tak maxímálně brambůrky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. únor 2010 v 19:36  • Odpověz
Ahojky maminky.

Moc se omlouvam za neucast, ale nejak jsem byla mimo..

Koukala jsem ze Deni se bude vdavat, tak to strasne moc moc gratuluji.

No a u nas tak nejak porad stejne.. Jedine co me nastvalo, ze ted uzakonili ze deti narozene od 2.8.2009 maji narok na ockovani Prevenarem zdarma.Coz Malej zplnuje, ale doktorka nam to rekla pozde, protoze este ktomu dali podminku, ze dite musi byt naockovano mezi 3 a 7 mesicem. A jelikoz Matymu bude sedm mesicu ted druheho, tak uz mame smulu. Ja takovehle zakony vazne nechapu!! A este ktomu ten datum od 2.8. kdyby se narodil prvniho tak uz nema narok. Ja tohle proste nepochopim!!!!

No jinak jsem poprosila pani doktorku jestli maleho prevazi, protoze jsem to potrebovala vedet kvuli autosedacce, jestli uz potrebujeme vetsi. No a kdyz jsem naseho drobecka polozila na vahu, tak to cislo semnou malem svihlo :grinning: :grinning: :grinning: Nas drobecek na sesti mesicich a asi dvou tydnech vazi 9440g. Ale musim rict ze neni vyslovene tlustej, on je totiz i hrozne dlouhej.

Jinak pred tydnem jsme byli na Benecku na horach a tak jsme s Matym sankovali.. Vlozim sem vam nejake nove fotecky..

A co se tyka sikovnosti naseho andilka, tak musim rict ze nas prdolka proste lezt nebude!!! On je totiz po tatinkovi. Vypada to ze ho pri pokleknuti boli kolinka a tak na podlaze se placa jako ryba na sousi. Ale jakmile ho polozim na mekci deku a nebo postel, tak je hned na ctyrech. Ale co miluje tak to je choditko. Musim rict ze kdybych to choditko nemela tak nevim co bych delala. strasne moc ho to bavi. Uz se naucil jezdit na vsechny strany a to se mu moc libi, protoze si dojede kam chce. Coz neni zas tak idealni pro mne, protoze jsem musela odendat ubrusy, protoze jinak vse co je na stole by bylo na zemi a este se mu moc libi zaclony a kousek odpadkoveho pytle co kouka z kose. Samozrejme odpadkovi kos mu zakazuji, ale nejak neuspesne, proste se mu strasne libi.
21. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
Jinak Maty nespal minulou nedeli poprve doma. No musim rici ze jsem ztoho byla takova nesva a bylo hrozne divny ze tu neni. Spinkal hezky u babicky.
Jinak se musim pochlubit ze nas andilek konecne spinka celou noc. Davam ho spinkat tak v sedm a vztava na prvni papani az tak okolo osme, dnes dokonce az ve ctvt na deset rano a to jsem teda cucela jak puk. Jen jednou tento tyden vztaval v pet, ale jinak tak ta 7 - 8.
Jen doufam ze mu to zustane, preci jen si clovek na to hezky zvika :slight_smile: :slight_smile:

No jdu se kouknou na nejake fotecky
21. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
Ahoj Rituš :slight_smile:

Teeeda, tak to je Maty pořádný kus chlapíka! :slight_smile: to tu strčí do kapsy všechny letní dětičky!
Už se těším na fotečky.

Však on se ti taky rozleze, až se bude potřebovat někam dostat :wink:
Chodítko mi ségra taky nabízela (má ho po svém synovi), ale já jsem ho odmítla. Nemyslím si, že je pro dítě nejvhodnější a nejzdravější, tak se obejdeme bez něho.

Tak to je tu snad první letní miminko, které spinká celou noc! Lucinku dám spát v sedm (když je hodně utahaná tak i dřív) a probudí se kolem třetí na mlíčko a pak v sedm ráno, to se taky nabumbá a ještě si vleze ke mě do postele a tam se válíme a blbneme spolu až do půl osmé - osmi.
21. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
Tak jsem vam tam dala par fotecek.
21. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
No možná kdybych jí v noci místo svýho mlíčka jen dala dudlíka, tak by spala klidně dál a nakonec by se odnaučila budit se v noci. Ale jak už papá hodně příkrmy, tak přes den toho mlíčka moc nevypije, tak chci, aby ho měla aspoň v noci. Tak až ji odstavím, tak pak budu pracovat na tom, aby spinkala celou noc.
21. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz
Mrkla jsem na fotečky. Teeeda ten vyrostl a jaký má pěkný číro :slight_smile:
Vůbec nevypadá na tolik kilo, baculatej není. Asi je opravdu hodně dlouhej. Neměřila vás taky doktorka? kolik má cm?
21. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Ilus tak to taky moc hezky spinka. Ono i kdyby se budil jednou za noc tak je to krasny. Dulezite je ze se napapa a spinka dal, horsi by bylo kdyby nejak vnoci poplakavala.

Co se tyka choditka, tak samozrejme tvuj nazor chapu a respektuji. Ale moje sestrenka v choditku primo vyrostla a je zdrava a v poradku, moje mala segra ho take pouzivala a nema zadny problem a hlavne pro nej je to zabava ze se muze dostat kam chce a to se mu moc libi.
Ale jak rikam, je to kazdeho vec a respektuji kazdy nazor.
21. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Nemerila, ale na peti mesich mel 73cm. Takze je opravdu dlouhej
21. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
Neee, Lucinka se fakt jen napije a chrní dál. Takže pohodičkaaaaa :slight_smile:

No ségry klučina v tom chodítku byl taky moc spokojenej a vychechtanej a hodně s tím aspoň udělala, protože se tak sám zabavil.

Teda na to, že je Maty mu jenom půl roku, tak vypadá starší jak všechny letní miminka. To asi dělá to jak je velký a hlavně ta spousta vlásků :wink:
21. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz
To Lucinka měla 73cm až teď na 8 měsících a to je tuším zatím ze všech letních miminek v 8 měsících nejdelší. Tak to nás Maty pěkně předběhl :grinning:
21. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
Holky kdyby jste videli co se nam tu stalo. pripominam ze ja jsem proste smolicek a nic nemohu mit jen tak.

Este jen abych to upresnila, tak v baraku topime v kotli uhlim a drevem.
A abych se dostala k pointe.

Obcas se nam stavalo ze nam dole bouchnul kotel a vylitli mi saze v obyvaku krbem. No samozrejme mi tchan neveril, ze sice je to mozne ale ze mi to neveri, protoze zakonite kotel a krb musi mit kazdy samostatne pruduchy v komine.
No podotykm ze pri me stali ten den vsichni svati a drzeli nademnou ochranou ruku. Ten den jsem cekala kamaradku s manzelem a tak jsem se dala rano do uklizeni a jelikoz mi bylo teplo tak jsem poprve za celou dobu co tu bydli nezatopila pres den a nechala jsem to az na vecer. No a kdyz prijel Dada domu, tak mi rika jestli si nezapalime vecer krb ze kdyz tu budeme mit navstevu tak ze to bude takove hezke. NO ESTE ZE JSME TEN KRB NEZAPALILI. David zatopil asi okolo seste kdyz dorazila navsteva. No a celou dobu jsem sedela pred krbem na pytli a kamaradka ktera je momental na zacatku sesteho mesice sedela na proti krbu na sedacce. No nevim proc, ale proste nejak me napadlo se zvednout od krbu a vylakala jsem kamosku k pocitaci ze ji neco ukazu na Aukru. Asi behem 5 minut se ozvala strasna rana a rozlitli se dvere u krbu. Opet nam bouchnul kotel a vylitlo to v obyvaku krbem, ale tentokrat to melo takovou sylu, ze to u krbovich dveri urvalo zavlacku a pant. A ta zavlacka odletla na misto kde sedela ta kamaradka. Takze kdybych tam zustala sedet tak by me to asi trefilo do zad a kamaradku ta zavlacka do briska.
Ale to je este to nejmensi, nejvic me odrovnalo to ze jsem si uvedomila ze cele dny si Matyasek hraje okolo krbu v choditku a kdyby se mi to stalo pres den kdyz on je vzhuru a hraje si tam tak by ho to zabilo.

Muzu rict, ze kdyz jsem sla spat tak jsem ztoho byla tak hotova ze jsem si musela vzit maleho ksobe do postele a asi pres hodinu jsem na nej koukala jak spinka.

Asi ctyri dny pred touto detonaci u nas byli kominici a vycistili nam kominy. A az kdyz to doslo do teto faze, tak nam konecne zacali verit a konecne se prislo nato ze ty hovada kdyz to staveli, tak napojili krb do komina co vedl od kotle. Ted uz je to zpravene, ale ja uz se tak bojim toho kotle ze uz pres den vubec netopim. Cekam na Davida az prijde vecer domu z prace a zatopi.

Ale musim rict ze tu zima neni. Myslim si ze je tu tak okolo 19 - 20 stupnu a hlavne Matymu tato teplota vyhovuje, ono jakmile je tepleji tak nemuze spat
21. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz
Iluss on je takovi malinko napred, pani doktorka rekla ze vzrust ma rocniho ditete. Zbasti uplne vsechno, nic mu nevadi, ponicem se neosipe a ani nema treba prujem. Misto aby lezl tak se porad stavi na nozicky. Tento tyden mi udelal za rucicky dva krucky.
Jedine vcem je uplne pozadu tak jsou zuby. Nemame este ani jeden.
21. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz
Jo a este uplne sam nesedi, teda on by sedel, jenze on je takovej strasnej neposeda a porad sebou hrozne hazi ze po chvilce spadne. Ale zase porad dela stojku. Zvedne se na ruce, zabori hlavu a postavi se na nohy a este si treba jednu zvedne do vzduchu. No proste akrobat :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2010 ve 20:24  • Odpověz
Holky otrebuji snecim poradit. Maty se ted naucil jecet, ale tak strasne krici vysokym hlasem ze to az rve usi a nevim jak ho to odnaucit. Ono se to da kdyby si takhle vysknul parkrat za den, ale on takhle jecet vydrzi treba cele odpoledne a to se neda.
21. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
rituš: no tak to jste v té smůle měli opravdu velké štěstí. Hlavně, že se nikomu nic nestalo! to se ti ani nedivím, že jsi z toho byla celá rozklepaná.

No tak to je maty fakt šikula! No kdybych ho jen tak viděla a nevěděla, kolik mu je, tak bych mu asi taky tipovala kolem roku a nevěřila bych, že mu je teprve půl roku.

Rituš: tak s tím ječákem neporadím. To samé má moje ségra, taky jí to její syn začal dělat a dělá to dodnes (a to mu v červnu budou dva roky). A taky nasadí takovou tu vysokou tóninu, co strašně rve uši. Zkus mu na to razantně říkat NE. A třeba mu při tom přikryj rukou pusu.
21. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
Zdravím,

Claudi, máš opravdu krásné bříško :wink:
Koukám, že Josífek tě taky v noci pěkně zlobí. A co tvoji marodi, jak rehabilitujou? Naštěstí už taje sníh, tak buddeš mít o starost méně.

Hm, tak to asi nedopíšu. Matěja má zvýšenou teplotu a pěknou rýbu od dětí. Každou chviličku se budí, tak alespoň po kouskách...
21. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
autor
ahoj maminky,
už jsme v praze... asi vás už ale nedočtu,jen využívám,že manža zapnul notase kvůli stažení fotek....

jsme v pořádku, já jdu zítra k týpkovi, a ve čtvrtek máme vítání občánků-po téměř 8 měsících :grinning: :grinning: :grinning:

jdu pokračovat ve vybalování,mám pocit,že to budu dělat ještě týden..

moc vás zdravím a až bude chvilka,tak se snad konečně na dýl zastavím... opatrujte se i s dětičkama :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz
ahoj bledulko :slight_smile:

tak konečně doma, viď. I když na horách bylo nádherně a přijeli jste odpočatí a plní krásných zážitků a dojmů! :wink:
Jak vůbec dopadly ty Tomáškovy lyžařské závody?

Tak držím palečky, ať to u toho týpka dopadne dobře. Výsledky určitě budou znát! :wink:

Vy jste ještě neměli vítání občánků??? No to si s tím tedy dali na čas. :wink: Tak ať se vám to vydaří!
21. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
No andulko, naháníš nás sem a když se to tu rozjede, tak ty nikde!!! :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
Ilus tak ja to zkusim. Treba to zabere!! No snad mu to nezustane :grinning: :grinning: :grinning: to by me asi strejchlo. Jinak jako na nej nemuzu rict krive slovo, je opravdu strasne moc hodnej. Ale teda to jeceni je hrozny
21. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
Mirando, z váhy Karolínky si nic nedělej. Ona všechno dožene a rozhodně podvyživeně nevypadá :wink: Určitě je naprosto v pořádku, jinak by nebyla takhle čiloučká. Co ti mudra pudra doporučila na vykrmení? Pak nemá vyskakovat z postýlky, když je to taková baletka :grinning:

Rituš, to jste měli fakt smůlu s tím kotlem. Hlavně, že všechno dobře dopadlo. Maty opravdu vypadá starší, dělají to hodně ty vlasy. Ale on už měl stylový "účes" když se narodil. To Matěj má účes ála stařeček. Vzadu pleška, kolem kebule delší vlásky, nahoře přehazovačka a pod tím dorůstá dopředu ježour :grinning: :grinning: Nějak se nemůže rozhodnout, jestli bude blonďák nebo ne a občas se mu to za ušima udělá kudrdlina, tak uvidíme, jak se nakonec rozhodne.

Claudi, z nelezení si nic nedělám. Rehábka říkala, že čím déle děti lezou, tím líp pro páteř. Ještě jsme v normě, takže žádná trága. Nemám prý počítat s tím, že bude chodit před 1. rokem. Matějda je taky rychloplaz, ale nějakej raněnej :grinning: :grinning: - jednu nohu za sebou táhne :grinning: . No, ale to časem taky doladíme. Ono v jeho váhové kategorii je to kapku těžší. Malému Ondrovi od Janči se to leze, když je jako háďátko :slight_smile:
Jsem zvědává, kolik zítra mudra pudra naváží Pepínovi :grinning:

S krmením, je to zdá se všude stejné ...

Bledulko, vítám tě ve špinavé Praze :angry: . Teda co začal tát sníh, tak je to opravdu hnus fialovej...
21. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz
ahoj holky,
zcela neplanovane jedeme v sobotu taky na hory, uz ted se desim toho baleni...mam nejake poznamky co s sebou z lonskych a predeslych hor, ale ted tam jedeme s malym miminkem takze toho bude mnohem vic...
21. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
Mirando, kam se chystáte?

Bledulko, zítra u týpka určo dobře dopadneš. A když ne, tak neházej flintu do žita a vydrž!!!!!
Začínám se před jarem nemile zakulacovat, budu s tím asi něco muset dělat. Asi omezím mojí tatrankovou dietu, alespoň se o to pokusím. Jsem na sladkém závislá... Abych za chvilku neměla břicho jako Claudi, ovšem né tak roztomilé, že.
Jdu dověšet prádlo a do hajan. Matějda se stále vrtí, to zas bude noc..
21. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz
Krkonose-Strazne
21. únor 2010 ve 22:35  • Odpověz
Ludvi je pravda ze stylovi uces mel, a hlavne vden narozeni. Kdyz me ho prinesli na jipku a jak jsem byla po narkoze este mimo tak si pamatuji ze jsem se hrozne divila co to ma na hlave :grinning: :grinning: ono totiz jak to mel este od te plodovky a ucesali mu to na patku, tak vypadal jak kdyz ho napomadovali a nebo mu tam dali hromadu gelu :grinning: :grinning:

Jen jsem si rikala co ja snim az do roku budu delat a zatim mu to tak nejak drzi na strane, ze mu to neleze do oci. Ale co bude za par mesicu teda nevim a preci mu nebudu davat gumicku :astonished: :grinning: :grinning:

A on ma byt pokom vlasaty. Ja kdyz jsem se narodila tak me pry tam chodili vsichni pozorovat, protoze vsechny deti byli plesaty a ja jedina cerna nekolika centimetroveho kohouta a este ktomu jsem byla strasne chlupata.. :grinning: :grinning:
21. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz
Holky taky ti vasi chlapi tak prozivaj ten hokej?? Ten muj minulou tretinu malem vlezl napjetim az na televizi :grinning: :grinning:
21. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz
Rituš, ten můj už telku vypnul, už se na to nemohl dívat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
No ten muj jim to tady porad komentuje, a nadava. No hruza a kdyz uz najizdeji na branku tak zveda hlas a ja se vzdy leknu protoze to necekam :grinning: :grinning:
21. únor 2010 ve 22:59  • Odpověz
21. únor 2010 ve 23:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.