• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Nasi dali gool a ja jsem si malem cvrkla do kalhotek jak jsem se lekla :grinning: :grinning: Ja nevim ze to ty chlapi tak prozivaj :grinning:
21. únor 2010 ve 23:12  • Odpověz
Holky kouknete na toho prdolku, je tak malinkej. Ja bych se snad bala ze bych mu neco udelala. prdolka

Ja kdyz vidim toho neseho obrika, tak si uz ani nepamatuju jak byl malickej i kdyz teda moc nebyl :grinning: :grinning:
21. únor 2010 ve 23:16  • Odpověz
21. únor 2010 ve 23:17  • Odpověz
Jdu chrupkat.

Preji dobrou noc a hezke sny
21. únor 2010 ve 23:27  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

holky, u nás je tatík taky hokejový sledovatel a samozřejmě též radí, komentuje a kleje :grinning: Nejdřív koukal večer na zápas našich s ruskem a když jsem šla ve dvě ráno na WC, tak jsem ho navštívila v obýváku a koukal zas na nějaký hokej...Teď tu chrápe jak zabitej :grinning: :grinning:

rituš - Maty je kus chlapíka, ale ani nevypadá na to že má skoro deset kilo, jak je dlouhý tak se to ztratí...holt to bude pořádnej chlap, no :wink:
tak řádí v chodítku? my ho taky máme zapůjčené, ale myslím si že je ještě brzy ho tam dávat, ještě počkám...
akce s krbem teda nic moc...ale hlavně že vše dopadlo dobře a nikomu se nic nestalo, to já bych taky teď měla pořád strach, i když už je to v pořádku...

chci psát dál. ale nemůžu ...prcek se zlobí, asi chce jít už ven spát, tak musím letět
22. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
ludvi - myslím, že náš drahouš taky před prvním rokem ťapat nebude, bude si šetřit nohy, aby mu asi déle vydržely :grinning:
dneska mají kluci 8 měsíců, to to uteklo, viď? tak potřes matějdovi za nás pravicí :grinning:

bledul - ahoj doma :slight_smile:
až vybalíš a vypereš, tak šup na koníka...no myslím, na modrého koníka ty šibalko :wink: :grinning:

mirando - hory závidím, užijte si to :slight_smile:
22. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

rituško: tyhle autosedajdy neznám, nemám s nimi zkušenosti. Já dostala větší autosedačku od známých, ale ani nevím, co je to za značku. Ale oni jsou docela dost v balíku a svým dětem kupovali všechno hodně kvalitní a značkový, takže se o tohleto ani nebojím. Ale jelikož my auto nemáme, tak jsem chtěla autosedačku pouze do tátovýho auta, Lucinka jezdí v autosedačce autem tak maximálně 1x do měsíce, tak to zas tak moc neřeším.

Tak u nás manža taky koukal a fandil (ale večer když už malá spí, tak fandí a nadává potichu, tak to s ním docela šlo :wink: ). A to ráno vstával ve 4 do práce, tak musel být chudák vyvoraný jak myš!

Asi to tak vypadá, že budem kupovat novou televizi. Tahle nám blbne, když koukáme na Novu, tak se zesiluje a zeslabuje zvuk a nebo zvuk úplně vypadne. Pouze když to hodíme přes video, tak se na to dá koukat a neblbne to. Se nám tu na to bylo podívat spousta lidí, ale nikdo si s tím neví rady.
Mě to zas tak moc nevadí, prostě když chci koukat na novu, tak to šoupnu přes video a hotovo, zas bych to tak neřešila. A stejně na telku moc nekoukáme, jen večer a za chvilku stejně bude jaro a léto a budem stejně furt venku. Jenže manža jako naschvál včera nějak trucoval, přes to video si to naschvál nedal a pak se tu rozčiloval a nadával, že ta televize poletí, že mu to furt blbne a že si koupí novou.
Prostě chce za každou cenu novou telku a udělá pro to cokoliv! Tak jsem fakt zvědavá, za co si to koupí, protože odstupné ještě nedostal a zatím to vypadá, že už ho ani nedostane, protože bývalá firma je těsně před krachem.

claudi a ludvi: s lucinkou přejeme Pepínovi a Matějdovi všechno nejlepší k 8-měsíčtinám! Lucinka posílá jako bonus ještě uslintanou pusu! :grinning:
22. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
jinak Lucinka už jako velká slečna pije normálně z hrnečku (naštěstí takové problémy jako u matějdy se u nás nevyskytly). Už mě to totiž naštvalo dávat jí pití pouze po lžičkách, to se totiž moc nenapila a všechny flašky mi bojkotuje, tak jsem se naštvala a zkusila jí dát napít v hrnečku. A to pije hezky, sice se u toho docela pocintá, musíme pak měnit tričko, ale celkem dost se napije a docela jí to jde.
22. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
iluš - Lucinka je mladá dáma a přece se u pití z hrnečku nezleje jako vodník :grinning: je to malá šikulka :wink: Až se Pepíno vyspí, tak mu předám Lucinčinu uslintanou pusinku, díky :slight_smile:
tak manželínovi se zachtělo nové telky? jak se jednou usmyslí, tak to si jí budete muset pořídit i kdyby se jíst nemělo :grinning: To ještě nedostal to odstupný? No to je teda síla :angry: A jestli firma krachne, tak to ho opravdu nemusí dostat vůbec, to je k vzteku :angry: :angry:
22. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
claudi: ale musíš u té pusinky hodně slintat, aby to bylo opravdu jak od Lucinky :grinning: :grinning: :grinning:

jj, odstupný ještě nedostal, poslali mu dopis, kde mu sdělují, že by mu to chtěli doplatit do června tohoto roku. Jenže to vypadá, že příští měsíc ta firma skončí a pak už z nich nic nedostane, protože oni už žádný vlastní majetek nemají, všechno co se dalo, tak už rozprodali a dokonce se pokoušeli prodat i cizí majetek, co vlastně nebyl jejich. Takže to z nich zřejmě nedostane. Ale hlavně že mu už doplatili ty zbylé výplaty, co mu dlužili.
22. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
holky co máte x-lander, vyčetla jsem v jedné diskuzi, že paní šije pásky na stažení zádové opěrky, aby šla více do sedu, já objednám :wink:

kopíruju:
ve24 • 20. únor 2010 v 07:26

ahojky, šiji pásek na zlepšení polohování , cena je 60,- za pásek a 40,- pošta, při objednání více kusů, pošta je stejná

iluš - tak alespoň ty výplaty že dali, ale stejně je to děs :angry:
22. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahojky devcatka..

Tak jak jste se dnes vyspinkali?

Jsem nejaka rozlamana, no pujdu za chvilinku mu ohrat obed a pujdeme ven. Vypado ze tam je nadherne, krasne sviti slunicko.. :slight_smile:
22. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
tak my x-landera nemáme, máme zatím inglesinu. Ale teda řeknu vám, že už se strašně těším, až se oteplí, abych už lucinku šoupla do sporťáku. Zatím jí pořád vozím v klasickém hlubokém kočárku, ale už je tam docela nahňácaná a taky odtamtud nemá moc výhled ven. I když ona stejně do pěti minut, co jsme venku, usne :wink:
22. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
Ilus tak to mas mas vyhodu ze mas Lucinku este v hluboke. To maty uz je ve sportaku od prosince, byl ttotiz v korbe jak sardinka
22. únor 2010 v 11:30  • Odpověz
Lucinka je taky hodně velká, kdyby jsme měli x-landera nebo nějaký jiný podobný kočárek, tak už se taky několik měsíců vozíme ve sporťáku. My máme naštěstí dost velký kočár, tak se tam zatím ještě vejde, dokonce i v zimním overalu a fusaku, ale už to je jen tak tak :grinning:
22. únor 2010 v 11:53  • Odpověz
ahojky

Ondra už se pomalu a jistě dostává z toho hnusnýho zahlenění, dneska jsme byli pro jistotu u dr. na poslechu a prý je to v pořádku :grinning: dneska už dýchá opravdu dobře, tak jsem mu nechala píchnout první dávku Sinflorixu. Byl pochválen, že neplakal, prý to hodně štípe a děcka pláčou, tak jsem byla za pyšnou mámu :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Taky jsem ho u dr. položila na váhu, za dva dny nám bude 7. měsíců tak jsem chtěla vědět, kolik přibral. Bála jsem se, že nic moc, zdálo se mi, že nepřibírá a taky jak byl nemocnej špatně jedl, ale mám 7,7 kg, takže přibrala asi 300 g cca za necelý měsíc, to je prý o.k.tak ho ještě změřím, pokud se mi to podaří :grinning: :grinning: :grinning:
V posledních pár dnech ,se Ondra snaží o jakýkoliv pohyb vpřed (vzad :grinning:) neřekla bych tomu ještě plazení, ale nějaký podivným způsobem se už někam dostane, třeba pro dudlík, který se mu zakutálí atp. Krouživým pohyby a otáčením a taky na plovoucí podlaze odstrkováním dozadu :wink: :wink: :wink:
hodně se rozpovídal, takže furt volala babababab, taky mamamama :wink: :wink: :wink: :wink: a pomocí lžičky při jídle dokáže HAM !!!

no, a aby nebylo marodů málo, já mám asi angínu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

claudie, krásnej pupíkkkkkkk :wink: :wink: :wink: :wink:

ritus, teda Matyáš je fakt obřík, je nádhernej, vypadá opravdu jak roční dítě :grinning: :grinning: :grinning:

iluss, Lucince, gratulace k pití z hrnečku, Ondra zatím pije z lahve, končně jsem docílila toho, aby zkusil něco jiného než vodu. V lékárně jsem koupila bio sáčkový čaj s jablíčkama a ten mu teda šmakuje :grinning: :grinning:

bledul, vítej doma :wink: a co Tomík a závody????? A držím palečky na kontrolu, jsem zvědavá s čím přijdeš a chtělo by to nějakou aktuální fotečku ať víme jak ti to jde :grinning: :grinning:

ludva, nemoci se vás derží co :unamused: :unamused: :unamused: ať je brzy dovře celé rodince :slight_smile:

mirando, nevěš s hlavu s váhou u Karolínka, ona určitě zase začne přibírat :slight_smile:

andul, jé byli jste na plese, to závidím, manžílek byl teda taky minulý týden taky u nás ve vesnici, já trčela doma, neměla jsem hlídání, ale myslel na mě a s krásnou náladou přinesl, víno, úžasné dorty a nějakej pičifuk do auta :grinning::grinning: výhry v tombole, takže na vás nemáme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a nakonec, mám super náladu (i když je mi pod psa) jak taje sníh a svítí sluníčko, o když si myslím, že letošní Velikonoce ještě budou na sněhu, loni jsem sázela kytky do truhlíků :slight_smile:
22. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
Dobré odpoledne!

Iluš, večer jsem ještě přetla Tvůj příspěvek a pak se už k netu nedostala - byli tu švagrovci a mimo jiné se koukalo na PC na hokej. Ten jsem teda nedokoukala, protože jsem si šla před 2. českým golem lehnout. Ani nevím, kdy návštěva odjela. :sweat_smile:

Claudi, co Pepínek a paní doktorka? A pusu k osmiměsíčninám!
:zipper_mouth:
Ludvi, Matějdovi taky. :wink: :zipper_mouth: Co Terka Berda a její rýba? Doufám, že je Jenda a Mates OK.

Rituš, Maty je stejně dlouhý a o kilo dvacet těžší než Víťa na 8M. :grinning: Je to kluk véééélikej! A s tím chodítkem bych já osobně ještě počkala. Min. do doby než se Maty začne sám stavět. Příhoda s krbem je fakt děsná. Ale opět se ukázalo, že andělé strážní vědí, co dělaj. A hlavní je, že se konenčně někdo do těch komínů podíval a opravilo se to. Tak už se přestaň bát, ať se z toho nezbláníš. :wink: Ikdyž tomu strachu naprosto rozumím.

Miri, hory si užijtééééééé!

Bledul, vítejte doma! Co týpek? A co Tomík závodník - celý Letníkov mu držel pěsti. :slight_smile:

Iluš, jak jsi posledně psala, že budeš dávat Lucce odpolední svačinku až od uk. 9.M, tak jsem to tlumočila Vítkovi - že má smolíka, že je ještě moc malinkej a tak že nemá nárok a on se na mě podíval způsobem "střelným". :grinning: Bez odpolední svačinky by už asi měsíc umřel do večeře hlady. :grinning:
22. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
Klárko, to je super, že je Ondrovi líp a že začíná nemoc ustupovat. :slight_smile: A taky Oju chválíme za krásné povídání, je to šikulka! :slight_smile: :wink:

NAše šikulka se už suvereně staví o stolek v obýváku a v postýlce (stolek jsem pro jistotu vyměnili za nízký, páč u toho vyššího Víťoj podjížděly nohy a končil po hlavě na zádech na zemi.). Dneska dokonce utekl taťkovi z punčocháčů, když se postavil. :grinning:
A mně udělal dopoledne hromádku a loužičku na parketách - dobrácky jsem mu nechala vyvětrat bimbulu a takle se mi odvděčil. :grinning:
22. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
andul, ta poslední věta mi připomněla příhodu z předevčíra :grinning: nechávám Ondru nějakou dobu před koupáním nahulatého (má to moc rád :wink: ) a jdu pro něj, že půjdeme koupat a zvedám ho a říkám, ty jsi pustil kouli :sweat_smile: :grinning: a on se telí a já měla bobek na ponožce :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tak vám začlo s Vítkem uklízecí období, co ???!!!! je šílený jak ten čas letí :slight_smile: :slight_smile:
22. únor 2010 v 16:41  • Odpověz
ahoj holky, jak se mate?
ja uz si pomalu pisu seznam, abych toho zapomela conejmene :grinning:
dneska bylo venku nadherne, tak mi babicka z dedou zabavili Karolinku a sli s ni ven, a na zpatecni ceste mi vyzvedli Tomaska ze skolky, a ja jsem ten cas vyuzila na peceni Medovniku, abysme na horach nestradali a meli dobrutku ke kaficku :grinning: , krem budu delat a promazavat asi ve ctvrtek...premyslela jsem jak budeme vozit Karolinku na horach, tak jsem konecne vybalila sportak a vyhodnotila ze ho prikurtujeme (samo ze bez podvozku) k sanim a bude to...kdyz nebude spat, tak bude mit krasnou operku na sezeni, no a kdyby usla tak ji dam do lehu a bude to...

jak jste tu psaliy o hokeji, tak u nas se to nastesti vubec neproziva, a ani fotbal nee :slight_smile:
22. únor 2010 v 16:44  • Odpověz
mirando ahoj
jak vám závidím výlet, jela bych hned, ale spíš to vidím na postel :angry: :confounded:
22. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

tak jsem dneska chtěla koupit Lucince první bačkůrky, ale neměli její velikost (prý přivezou nové zboží v pátek), tak to to zkusíme jinde, ve středu zajedeme pro bačkůrky do lysé, třeba tam bude větší výběr (a kdyby tam nic neměli, tak počkáme do toho pátku na to nové zboží).
Jinak jsme dneska Lucince pořídili první kartáček na zoubky, je to takovej jen aby si s tím trošku hrála a aby si na to zvykala, je takový hodně jemný. A pak jsme koupili gumová zvířátka do vody (kačenku, želvičku, hrošíka,... - byla to taková sada a je to moc pěkný)

andulko: no s tou svačinou, Lucinka by od oběda taky do večeře bez ničeho nevydržela. Já jí k odpolední svačině kojím a pak si celé odpoledne chroupá ty kukuřičné křupky. Takže o hladu není :wink:
Ale za týden už jí bude 9 měsíců, tak bude dostávat dopolední svačinu (jogurtík nebo chlebík s lučinou) a odpolední svačinu (ovoce).

Klarko: no to Ondra opravdu krásně povídá, Lucinka s tím povídáním zase zabrzdila a te´d si jen tak žvatlá po svém :wink:

andulko a klarko: teda to jsou raubíři :grinning: pro dobrotu na žebrotu, že :grinning: necháte je vyvětrat a takhle se vám odvděčí! :grinning:
22. únor 2010 v 17:34  • Odpověz
Ahoj holky. Tak dneska od toho incidentu topim sama. Dada je totiz v praci a byla tu celkem zima, byli jsme s Matym dlouho venku a prisla jsem pekne vymrzla.
Musim teda rict ze jsem z toho kotle pos.... az za usima. Ja takovehle topeni nejsem zvikla a jak to este delalo problemi tak se vubec bojim. No nslozila jsem ten kotel, s utekla. tak snad to bude dobry, akorat nevim kdo pujde prilozit :unamused: :unamused: :grinning: :grinning:

Mirando take moc zavidim hory :wink: :wink: Hezky si to uzijte
22. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
hezký večer :slight_smile:

tak já mám pásek na x-landera objednán, kdo o něm třeba přemýšlíte, tak pak dám vědět, zda stojí za to ho kupovat :wink:

klarko - tak to je Ondra těžkej frajer, že u očkovanda ani neplakal, jsi byla pyšná maminka plným právem :wink:
A Ondrášek už říká mamamama? No to je krásný :dizzy_face: Našemu mláďátku se tyhle slabiky ještě nepovedly, všechny možné ostatní ano, ale mamamama ani omylem...mi to asi dělá schválně či co :grinning:
Já už chci taky sázet kytí do truhlíků a jít se hrabošit do skleníku, to bude paráda...no ale asi ještě chvíli budeme muset počkat, že? Já bych se teď jesště přes ty haldy sněhu ani do skleníku ani nedostala :grinning:

holky, s těma hovínkama to je prča co? taky mám jednu úsměvnou historku...před pár dny před koupáním, kdy je pepino rozbalený, tak dělal bobky a jeden malý se přede mnou nějak ukryl a jak se mladík na přebalováku kulí a točí, tak ho měl na hlavě :grinning: :grinning: ale já jsem na to přišla až v koupelně a ještě koukám jako tydýtek cože to na té hlavě má a volám na Pepu, ať přinese vlhčenej, že mladej má na hlavě h.... :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
andul - tak super výhra v tombole, to je fakt velká náhoda :slight_smile:

iluš - tak Lucinka už je fakt jako velká slečna, i zoubky si bude čistit...My jaksi ještě nemáme co čistit :grinning:

mirando - jsi dobrá, medovník jsem ještě nedělala, se mi zdá moc pracnej, ale ke kávě bych ho teda neodmítla...Nezbyl? Když tak pošli potrubní poštou :wink:
22. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
a málem bych zapomněla na info z 8m prohlídky...
máme 8,5kg a 70cm.... :slight_smile: vše v pořádku, takže zase až za 2 měsíce bude další poradna...
22. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
Ahoj maminky :slight_smile:

tak opět na skok....než vyleze manželín ze sprchy-co stihnu,t stihnu...

takže se dám do popisu... v jilemnici jsme se měli krásně..Tomík letos začal lyžovat-po vánocích a tak si ho děda vzal na starosti a téměř denně s ním byl na lyžích a formou hry se učil jezdit...takže ve stopě sjede i menší kopeček a hlavně ho to baví...takže za rok asi koupíme ořádný běžky (ted má takový ty řemínkový lyžičky) a taky se sánkovalo a bobovalo a vždycky večer úplně padl únavou..taky ho děda učí plavat,takže spolu byli asi dvakrát týdně v bazéně... no a závody- dostal diplom a lízátko,ale moc o to zájem neměl... nesoutěžilo se na čas-každé z těch prcků při dojezdu do cíle (80 metrů) dostalo odměnu... on tam byl jeden z nejmenších,kategorie předškolních je vlastně až do 6 let... no a jel v pohodě,sice spadl na trati,ale neřval u toho :dizzy_face: :dizzy_face: no,ale řev se konal,když mu po dojezdu do cíle sebrali startovní číslo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to si teda dovolili hodně ...takže to něak nemohl rozdýchat,ale pak zase dobrý :slight_smile:

adámek v jilemnici na kluzké plovoucí podlaze zdokonaloval lezení a stání a vždycky s takobvou stoličkou chodil-tlačil ji před sebou jako chodítko a děsně sokojenej,že se s ní dostane všude...já teda na chodítka nejsem-hlavně ne na ty,kam se dítě posadí a samo lítá sem tam- to bych fakt dětem neudělala,ale tohle fungovalo jako opora a on opřený rukama si hezky chodil sem tam... akorát měl nedřív strach z kocoura co mají rodiče,ale k konci to bylo lepší...a taky konečně začal pořádně jíst a začal otevírat pusu,za což jsem mooooc ráda..

jinak mi rodiče občas pohlídali děti a já mohla vyrážet na běžky...sníh byl báječný-ani mokrý,ani ledovka.. a v jilemnicije vyjeto strašně moc běžeckých tras- jednak ty co byli předtím závodní (jilemnická 50-50km okruh) a jednak trasa "buď fit" takže se dalo krásně různě jezdit a nejlepší bylo jezdit v lese...takže jsme si to užila a i něaký ten pohyb jsme spáchala..."

no a dnes u týpka...týpek měl dovolenou,zastupovala ho taková milá slečna,ale taky očividně věděla,která bije :slight_smile:
no,zhubla jsem 7 kilo...ale nejásejte předčasně...2 kila z toho jsou svaly,což není dobře a 5 kilo tuku (neboli přepočetla jsem si to,že to je 20 kostek sádla) takže mám přidáno více bílkovin,abych ty svaly už neztrácela a snad t bude dobrý,, no a mírama to udělalo o 10 cm menší obvod pasu,což je dobře

takže ted jsem se postupně vrátila na váhu po šestinedělí (právě pak se to zlomilo a já začala nabírat i když jsme cvičila) a jedu ted dál..další kontrolu jsem si domluvila zase za 2 měsíce...)

no,chtěla jsem toho napsat ještě víc,ale manželín už vylezl zkoupelny a u psaní mi ještě masíruje záda,takže ho nebudu zdržovat,vypínám počítač a odcházíme do pelíšku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

zatím papá a dobrou noc :slight_smile:
22. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz
claudi: hovínková historka fakt dobrá :grinning: :grinning: :grinning: jsem tu u toho normálně vyprskla smíchy, když jsem si to představila! :grinning:

claudi: no neříkej, že ten tvůj pinďa je menší, než naše Lucinka! :astonished: Jsem si myslela, že aspoň pepíno bude větší! No ještě že se tu objevil Maty od Ritušky, aspoň že někdo je větší jak my :grinning:
Teda kam to moje dítě roste, to fakt teda nevím :grinning:
22. únor 2010 ve 22:18  • Odpověz
bledulko: tak to je moc bezva, že jste si to na horách užili! :slight_smile:

no vidíš, dokonce i Adulka se hezky rozpapal :slight_smile: dělají nám ty dětičky samou radost, viď :wink:

bleudlko: no vidíš, jaké jsi udělala pokroky! To je báječný! Moc gratuluju a jen tak dál!
22. únor 2010 ve 22:22  • Odpověz
Dobrér ráno v letníkově! :slight_smile:

Teda ta moje cácorka vstává čím dál tím dřív. Dneska jsme vstávaly už v 7h!

Ale udělala mi radost, zkusila jsem jí dát ke snídani kousek chleba namazaný máslem a nakrájený na malinkaté kostičky a dlabala krásně! A k tomu si dala čajík! Už je to moje velká holka! :slight_smile:
23. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.