• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
sice mu ty kašičky asi moc nechutnají, ale zbaští jí...
přemýšlím, že místo ní začnu dávat spíš ten chlebík s máslem nebo taky tou lučinou

jjj, noci jsou děsný - na jednu stranu se vždycky těším na večer, až si trochu oddechnu, ale pak mi dojde, že se zase nevyspím... začala jsem si psát, v kolik se budí - tak je to fakt 6krát za noc - nškdy ho jen uhoupu, někdy ho nakojím
spíme spolu v posteli, když ho přendám do postýlky, tak to je ještě častější
chtěla jsem to nějak dát dohromady a kojit jen v určitou hodinu, ale on se nebudí pravidelně...
mám rozečtenou tu knížku o spaní, ale nějak se nemůžu dokopat k tomu, abych tu metodu použila - mám pocit, že by mi jen řval...

a ráno taky vstáváme kolem sedmé, dneska už v půl sedmý dokonce - to by mi zase až tak nevadilo - kdybych se tedy aspo%n v noci vyspala v kuse
25. únor 2010 v 19:07  • Odpověz
jani: tak to mě mrzí, že se ondrášek tolik často budí. Tak zkus vyzkoušet něco z té knížky, třeba to opravdu zabere. Zpočátku to bude chtít asi hodně pevné nervy, ale čím dřív s tím začneš, tím to bude pro tebe i ondráška lepší.
25. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
Jani: zrovna teď jsem ti koukla na nové fotečky v albíčku :slight_smile: ta fotka ve vaně je super :grinning:
25. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
jani ahoj

ty noci ti fakt nezávidím, ale věř mi i já to mám za sebou :confounded: :confounded: :confounded:

a proto radím, knihu dočti co nejdřív a řiď se jí na 200% nebudeš litovat, je pravda, že já otálela asi týden než jsem se k tomu odvážila, ten první týden byl fakt hroznej, hlavně teda to usínání, brek (Ondrův i můj), řev (Ondrův) a nervy v kýblu :sweat_smile: :cry: :cry: :cry: , ale po pár dnech se to zlepšilo a i to spaní.

Co se týče mých poznatků, opravdu dítko nezvedat, když pláče (pokud není čas na jídlo +-), je to ještě horší, Ondra pak brečel dýl a intenzivněji a bylo to o to horší, jak pro něj tak pro mě :unamused: .
Dodržovat časové intervaly a psát si to pár dní na začátku :wink: a postupovat při ukládání stále stejně např: jídlo, koupel, oblékání, pohádka, mazlení, uložen viz. náš postup :grinning: :grinning:
Ondra usíná sám, jen mu dávám pít čajík než usne, nějak si na to zvykl a ničemu to nevadí, spí většinou do deseti minut bez breku, ale samozřejmě jsou i výjimky, spí krásně, chodí spát kolem 8, první stávání je kolem jedné, druhé kolem páté, to vždy vypije 150 mlíka a vstává kolem sedmý někdy dřív někdy později :slight_smile:
takže ty nervy fakt za to stály :grinning: :grinning: :grinning:
ale abych nás tu jen nechválila, denní spaní jsem ještě nezkoušela, uspávám jednou v ruce a pak v kočárku, či v autě pokud jsme na csetách, tak asi tak :slight_smile: :slight_smile:

iluss, lucinka už papá chlebík a jak jí šmakuje :grinning: :grinning:
Ondrovi dneska asi něco nesedlo, vždycky po jídle zvracel, celkem dost :frowning2: :frowning2:, tak jen doufám, že to byl jen podrážděnej žaludek a není to zase nějakej bacil :confounded: :confounded: :confounded: to bych se z toho už picla :angry: :angry: :angry:
25. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
jani - jsme na tom fakt stejně...Metodu jsem zkusila, asi dva večery zafungovala a já byla šťastná jak to šlo rychle a celkem hladce...Pak se to seklo a nepomohla ani uspávací metoda...Takže večer většinou mládě usíná v kočárku, který mám na doma a pak ho přenášíme do jeho postýlky...Tam je tak plus minus do půlnoci a když se vzbudí, tak si ho beru k sobě...V noci už ani na hodiny nekoukám, jeden čas jsem sledovala v kolik se budí a tak...ale je to k ničemu, taky je to nepravidelné... No, když je lepší noc, tak se vzbudí třeba jen 3x a když je horší noc, tak asi jako u vás, 6x někdy i více...Jen třeba dudlík nebo dát napít,ale stejně, ta noc je pro mě roztrhaná a vlastně za celých osm měsíců jeho života ještě nespal ani jednou nějaký delší interval natož třeba celou noc /rekord u nás je 5 hodin v kuse/...
Tak alespoň tobě přeju, aby uspávačka u vás zabrala a pokud přijdeš na nějaký chytrý fígl jak na ty naše nespavce, tak prosím poděl se se mnou :slight_smile:
25. únor 2010 ve 21:38  • Odpověz
Holky, jen jsem nakoukla a neda mi to - muzu se zeptat, co davate tem vasim nespaveckum na noc a v kolik hodin? V kolik je vubec davate dadat?

Mozna mi ted bude vycteno, ze delam neco, co by se nemelo, ale u nas to funguje tak, ze chodime spinkat kolem 21.30, oba dostanou kasicku - Sandulka vypije mene hustou, Nikysek hodne hustou - ale pozor - davam ji do mlicka. Niky vybumba 200 a spi do 7.30 do rana. Bambulicka vypije tak 150 a vzbudi se na jidlo jednou v noci - vetsinou v rozmezi 3.30 - 5.00......

Jinak mame teda dneska hoooodne spatnou reakci na ockovani, Niky mel od rana vysoky teploty a byl na Nurofenu :frowning2:
25. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
Ahoj Arwen,
holka, tys mě potěšila :grinning: . Matěj taky chodí spát od 20,00 do 21,30 hod. prostě jak to vyjde.
Nemá pravidelný režim, jen dopoledne a po O už se to točí jen jak to stíháme :frowning2:
25. únor 2010 ve 23:05  • Odpověz
Ludvi, vis, ono je to tim, ze mame vic deti, holky prvorodicky jsou opatrnejsi, vzdyt ja byla taky - jen ted je to jinak - proste cim vic deti, tim benevolentnejsi mamca :slight_smile:

Tady u nas ani zadnej rezim nastolit nejde, do toho prace,nase babi a vecny dohady, Danulka, ukoly, no uffffffffffffff :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 23:13  • Odpověz
Ahojda, tak jak u nás bylo poseldní dny nádherně, tak dneska to stojí za prd. :frowning2:
Zítra mi přijedou moje babi s dědou, tak uklízím a přžipravuji se na návštěvu - babi má hrůzu, že nejsem dobrá hospodyňka, tak to tu musím mít jako ze škatulky. :grinning:

Arwi, předevčírem mi přišlo 12krabic Nutroše z Polandu. :wink: :grinning: Ušetřila jsem na tom víc jak 1200,- :slight_smile: Děkuju za tip. :slight_smile: :wink: Jinak dvojky jseou skoro stejně dlouhý jak náš Vítek (73cm) a to je o dva měsíce starší. :slight_smile:

Iluš,díky za ten Real. :wink:

Holky, už jste někdy vařily dětem lilek? Včera jsme ho koupila, ale nejsem si jistá, zdauž mu ho můžu dát. :sweat_smile:
26. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

arwenko: já Lucince dávám v 17:30 kaši, po šesté jdeme koupat, pak se chvilku mazlínkujeme a chováme a v sedm jí dám ještě napít mlíčka a pak jde hned spinkat (když je hodně unavená, tak jde spát i dřív). V noci se mi pak budí 1-2x na mlíčko a ráno vstává v půl osmé.

andulko: u nás je dneska taky ošklivo, je zataženo a pršavo :confounded:

andulko: já budu mít dneska taky gruntovací, když naši zítra přijedou. Ale v tom mém pidi-bytečku to bude během chvilky hotové :wink:

andulko: já už ho lucince vařila, už ho v klídku dát můžeš :wink:
26. únor 2010 v 08:57  • Odpověz
já dala lilek v kombinaci s petrželí, brambůrkem a kuřecím masíčkem.
26. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Iluško, Víťa dneska bude mít cuketu a jáhly - cuketu užměl, jáhly budou prvně. :slight_smile: Taky s kuřátkem. Babi s dědouzítra přivezou domácího králouše a možná i slepici, tak budeme mít zas co do mrazáku. :slight_smile: :wink:

Arwi,Vítek se chodí kolem 18h koupat, kolem 18:30h baští kaši (130ml vody) a při uložení do pelíšku (hned po večeři) vypije ještě 180ml (kdyždřív neusne). Na jídlo s ebudí mezi 1-3h a pka kolem 7h.
26. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Ahoj,

Arwi, u nás to nebude benevolencí :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nestíhám...
Ale včera jsem se kapku chytla s manžou, tak třeba to na chvilku zabere. Potřebuju doma udělat revoluci a nastolím diktátorský režim :grinning: . Půjdu po nich jako slepice po flusu :grinning: :grinning: :grinning:

Tady prší !!!
Musím vzbudit pana Matěje a jedeme pro Jendulu :astonished:
26. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

arwi - myslím, že to nebude ani tím, že čím víc dětí...my máme jen Pepína a večerní režim je u nás taky nepravidelný...myslím se spánkem...Jinak koupání a večeře to jo, tam ražim je...Koupání mezi 18-19, pak kaše, no a pak usne třeba do osmi a někdy je taky vzhůru ještě v deset...

ludvi - tak to dej vědět jak dopadla revoluce, držím palce :wink:

andul, iluš - užijte si návštěvy a pořádně vygruntujte, ať vás pochválí :grinning: K nám přijede zítra má švestra s rodinou na návštěvu, ale gruntovat nějak zhurta kvůli ní teda fakt nebudu...jestli se jí nebude něco zdát, tak jí vrazím do ruky hadr a může fungovat :grinning: :grinning:
26. únor 2010 v 16:57  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

tak nakonec zítra na oslavu bráchových 30.narozenin nejedeme. Posouvá se to na příští týden. Švagrová je těhotná ve 37tt, jela do porodnice na kontrolu a prý si jí tam nechali kvůli vysokému tlaku na pár dní. Tak tu oslavu posuneme na příští víkend, aby si jí taky užila, to už snad bude zpátky doma.
Ale naši prý na ten oběd přijedou, takže uklízet a vařit budu stejně :wink:

Dneska přebalit lucinku bylo fakt umění. Na zádíčkách vůbec nechtěla být, jakmile jsem jí položila že jí přebalím, tak se hned přetočila na bříško a ne a ne jí dostat zpátky na zádíčka. Byl to vždycky boj a přebalování trvalo klidně i půl hodiny. Oblíkat bodýčko a punčochajdy v poloze na bříšku už mám zmáknutý, to už je v pohodě, ale utřít zadek, namazat a dát čistou plínu, tak to mi ještě prostě nejde, kor když se ta plína zapíná na bříšku (leda bych jí obrátila a zapínání by bylo na zadku :wink: )
No nevím nevím, jak to budu dělat :confused:

jinak jak jsem tu dneska poklízela, vytírala a luxovala, abych to už zítra nemusela dělat. Abych jen navařila a měla hotovo, tak to budu muset dělat všechno znova. Přišli na návštěvu švagr s rodinou (maj dvě malé děti), takže koberec plný drobků, lino zlité od šťávy, všechno upatlaný od paštiky, všude rozházené hračky a pexeso, kocour je celej vyklepanej a je zralej na uklidňovací prášky ..... no prostě to tu jako obvykle přetočili vzhůru nohama :grinning:
Jestli takovej divoch bude i naše lucinka, no tak to teda potěš! :confused:
26. únor 2010 v 19:33  • Odpověz
jinak švagrová mi říkala, že u ní tento týden na návštěvě byla kamarádka - její sestra prý byla těhotná, den před termínem porodu jela do porodnice na monitor, všechno v pořádku, tak jí poslali domů a prý že má přijít druhý den už s taškou a že si jí tam prý už nechají. No tak tam teda přišla hned druhý den a natočili jí znovu monitor a zjistili, že je miminko mrtvé, tak rychle vyvolali porod a ona rodila mrtvé miminko. A přitom den předem bylo úplně v pořádku a nic nenaznačovalo žádným komplikacím.
No byla jsem z toho úplně celá špatná. Musí to být pro tu maminku hrozný! :frowning2:
26. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
iluš - to je smutný příběh :frowning2: :frowning2: :frowning2:

s tím úklidem to ber, že dneska to byla generálka a zítra to bude premiéra :wink:

jdu koukat na slunce, seno, jahody...tak pa :slight_smile:
26. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes jsem z toho baleni hotova, takze ani nedocitam, jen nakukuji, a zitra frcime do Krkonos...tak se tady mejte hezky a ahoj za tyden :slight_smile:
26. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

tak jak jste se dneska všechny měly? dneska bylo venku tak krááásně!!! :slight_smile: Ale já si to moc neužila, dopoledne jsem byla doma a uklízela a vařila (tak šel manža s Lucinkou ven na prochajdu, abych měla doma volné pole působnosti :wink: ), na oběd přijeli mí rodiče, tak jsme se najedli (všem moc chutnalo), pohráli si s malou a pak zas odjeli (jeli ještě na návštěvu někam jinam). No jakmile odjeli, tak jsme šli ke švárovi, kam přijela Danova sestřenice se dvěma dvouročníma holčičkama. Tak jsme pokecali a krotili divou zvěř (děti), bylo tam 5 dětí, tak tam byl docela brajgl. Tak Lucinka odpoledne ani nespala, protože tam se to fakt nedalo. V půl šesté jsme přišli domů, tak se Lucinka napapala, vykoupala a už chrní. Byla z toho odpoledne pěkně unavená. Ono takových dětí najednou dá docela zabrat a Lucinka na to není zvyklá, jak je zatím jedináček a má doma klid :wink:
27. únor 2010 v 18:52  • Odpověz
ahojky

tak hory mohu jen tiše závidět, teď tam asi musí být moc hezky, když i u nás je tak pěkně....sluníčko zase dneska potěšilo :slight_smile:

il - my měli taky návštěvní den, nejdřív tu byla má ségra s manželem a pak ještě pepova ségra s rodinou, takže taky veselé odpoledne...Pepi má celkem rád, když je kolem něj šrumec a hrozně ho baví pozorovat ty větší dětičky jak si hrajou nebo když se mu věnujou tak je v sedmém nebi, prostě sourozence vyloženě potřebuje :grinning:
ale že by z toho byl unavený jako Lucinka a šel spát v sedm, tak to se mi může asi nechat jen zdát...usnul až po osmé hodině a asi za 20 min byl vzhůru, plakal a u táty nebyl vůbec k utišení, musela jsem nastoupit já a pak se zklidnil a za nějakou dobu zase usnul...noc na dnešek byla taky docela akční, byl vzhůru i dvakrát do hodiny, tak já nevím, jestli by už opravdu ty žuby žubatý byly na cestě nebo kýho čerta? :wink:

tý brďo, to je ale hodin, končím a jdu hajánkovat dokud je klídek :wink:

dobrou noc a zítra pěkný nedělní den :slight_smile:
27. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz
Ahojka :slight_smile:

Mirando, užjite si to na horách plnými doušky :slight_smile: Už Tomík lyžuje? Tiše závidím, že máš zabaleno :wink:

Il, smutná historka. Na rizikovém v Motole byla se mnou paní a té dělali monitor ráno - vše o OK a v poledne už bohužel nic nenatočili. Nechápu, proč v těchto případech nedělají císaře. Musí to být strašný pro tu ženu. Ale obraťme list...

Il, jedno poučení pro příště : před návštěvou s dětičkama se zásadně neluxuje a nevytírá :grinning: neb návštěva si toho stejně nestačí všimnout :grinning: :grinning:

Tak koukám, že návštěvní sobota proběhla u Vás i u Claudýsků :grinning: .
Nás čeká zítra návštěva u tchýně dýně :grinning: . Švagrovka odjela s háďatama na hory, tak budou mít děti babi s dědou jen pro sebe. Už se těší. A já docela taky, protože nebudu muste kojit se synovcem za krkem :grinning:

Dneska byl nádherný den. Celé odpoledne jsme byli venku, jen psí h...vna co roztála společně se sněhem mi kapku vadí. Pes patří do baráku se zahradou a ne do paneláku!! Navečer jsem byla na rychlonákupu v Globusu. Autor hned volal, že Matějda blindí, tak jsem rychle zaplatila a jela domů. Mates byl v pohodě, párkrát si ublinknul, ale nic mu nebylo. V sedm jsem ho vykoupala a dala do postýlky. Ovšem dal si jen půlhodinového šlofíška a strašil tady to teď :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz
A co ostatní mrňouskové? Jsou už všichni uzdravený ?
Nám začal kašlat Matějda, chytil to od větších dětí, chjo chjo..

Užijte si zítřejší den. Doufám, že bude opět tak krásně jako dneska :grinning:
27. únor 2010 ve 23:00  • Odpověz
Pěknou neděli všem :wink:

taky jsme měli včera návštěvu, přijeli moje rodiče, mamka opět nezklamala a zásobila Ondráška vším co je potřeba :grinning: je fakt moc hodná a co mi udělalo taky velkou radost, je to, že táta už si Ondru bere sám a chová, on se do týhle chvíle nějak prcka bál, tak už se to konečně zlomilo :grinning: :grinning: :grinning:
hurá!!!

dneska se dítko vzbudil už před šestou :unamused: :unamused: a už zase spí, jelikož na něm byla vidět únava, tak snad to ještě dospí. Holky taky se vám stává, že se budíte malou chvíli před tím, než prcek vstává na jídlo, já teda jo :astonished: :astonished:

dneska u nás pěkně fučí, snad to bude alespoň na procházku, Ondra poslední dobou nějak nechce být sám a když se mu nevěnuju tak řve a rozčiluje se :confounded: :grinning: :grinning: V kočárku je hodnej, ale s tím spánkem je to horší, usne a jak přejedeme branku k baráku, má oči navrch hlavy :angry: :angry: asi si odvykl spát venku za tu dobu co jsme byli zavřený doma v tich mrazech :unamused: :unamused:

ludva už jsme konečně zdravý :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

mirando užijte si hory :grinning:

iluss, taky vždycky uklidím, než přijede návštěva a ludva má pravdu, že pokud jsou součástí návštěvy děti, nemá to moc smysl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

claudie, taky čekáte na žuby :confused: :confused: i my, ale nevím nevím, zda se jich v brzké době dočkáme :grinning: :grinning:
28. únor 2010 v 08:26  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

tak jsme se teď vrátili z prochajdy, venku je docela hezky, sice nesvítí sluníčko, ale je tam docela teplo :wink:
naštěstí jsem dneska nemusela vařit - dojídáme zbytky ze včerejška.

claudi: tak to jste měli včera doma taky veselo :wink: Lucinka návštěvy taky miluje, taky jí strašně moc baví pozorovat ostatní dětičky, ale pak jí to vždycky strašně unaví. Ale ono to bylo i tím, že včera odpoledne nespala, tak to zalomila už v půl sedmé.

claudi: tak to časté noční buzení už by opravdu mohly být ty zuby. Já už lucince přímo vidím ty oboje horní dvojky, ale pořád ještě nejsou úplně venku.

ludvo: taky mě přímo štvou ty psí hovínka, jsou teď úplně všude. Kdyby to ti pejskaři aspoň po nich uklízeli. A nebo kdyby ty psy venčily mimo chodníky, kde chodí lidi a jezdí kočárky. Taky si myslím, že psi patří do baráku se zahradou a ne do paneláku. Přímo vedle nás na našem patře v malé garsonce (v jednopokojáku) bydlí dva lidi a maj tam dva psy (jednoho vlčáka a druhého křížence velikosti vlčáka). Celý den jsou ti psi zavření doma a berou je ven pouze jednou ráno a jednou večer a to tak maximálně na 5 minut. Fakt hrozný, to je podle mě týrání!

klarko: tak to je super, že už se taťka tvýho ondráška nebojí, oni ti chlapi s tím mají většinou problém a čekají, až budou děcka trošku víc pohyblivější a nebudou tak křehcí.
Moje mamka taky vždycky Lucince nakupuje všechno možné a taky mě to vždycky potěší. Zrovinka včera mi přivezla krásnou mikinku na jaro. (zato tchýňka dýňka se k ničemu moc nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Budu pak už muset lucince koupit někakou bundičku. Takovou mezi zimou a jarem. Mikinek máme hodně, ale bundičku skoro žádnou.

klarko: jelikož se malá budí v noci skoro pořád ve stejnou dobu, tak už se i já budím podle ní. Taky se mi občas stane, že jsem vzhůru dřív jak ona, tak pak už jen čekám, kdy se probudí ona. Už se mi pak nechce usínat,aych třeba neusnula a ona mě pak za deset minut znova neprobudila.
28. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
Tak už nám vylezl další zoubek - dvojka vpravo nahoře :wink: tak už jen čekám, kdy se prořízne ta dvojka vlevo (už je taky dost vidět)
28. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
zdravím vespolek :slight_smile:

iluš - tak supeeer, Lucinka bude žubatice žubatá :wink:
tchýňka dýňka se k ničemu nemá? :unamused: No jo, co se dá dělat, že? Naše tchýně taky mladýmu kupuje pořád něco...nedávno jsem pronesla, že nám "docházejí" punčocháče v aktuální velikosti a od té doby koupila asi šestery :grinning: Moje mamka mi spíš dá korunky, ať Pepinovi koupím co potřebuju, takže to taky není špatné :slight_smile:

dítě se mi tu sápe po noťasu, tak možná vám za chvíli něco napíše :grinning:
28. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
blbů.l p -s ¨§)¨
¨§)'
§)
28. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
no tak koukám co se mu povedlo nám sem napsat :grinning: ....snad tím nechtěl nic říct?! :grinning: :grinning:

klarko - u nás byla dneska taky docela zima, foukalo to tam a poprchávalo, snad bude zase třeba zítra lépe... Včera nás to jaro namlsalo a dneska toto! :unamused:

jarní budničku jsme dostali jako dárek, když se prcek narodil, ale mám pocit že než na ní nastane doba, že mu bude malá, tak asi budu muset taky nějakou pořídit...mrknu na laclík, nebo někde do sekáče, asi novou nemá cenu kupovat, když ji bude mít zas jen na chvilku....

tak už se tu vztekoší, jdu ho zpacifikovat :slight_smile:
28. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
ahoj claudi :slight_smile:

jj, už máme 3 žuby a už čekám na toho 4tého :wink: je už vidět, takže v příštím týdnu určitě vyleze.

tak to máš bezva tchýňku dýňku :wink: a penízky od maminy se taky hodí! :wink:
no ale na druhou stranu od tchýně nic moc nechci. Tenkrát nám přišpěla na svatbu (ale nebylo to zas tolik), ale do dneška o tom od ní slyšíme. Takže bych asi byla radši, kdyby nám tenkrát na tu svatbu nic nedala. Tak i pro LUcinku si radši vše koupíme sami.

Lucinka pepínovi bohužel odpovědět nemůže, už dávno chrní :wink:
tak to je pepíno dobrej, už zvládá i slova :grinning:
28. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
tak sláva, naše mláďátko "už" taky spinká :slight_smile:

máš pravdu Il, někdy je lepší si od jistých lidí raději nic nevzít...kdo to pak má poslouchat, že? :unamused:

Pepi včera dostal od tety /Pepovi ségry/ prima hračku, je to mluvící nářadíčko od FP, není nové, je to po jejich Péťovi... Má to u nás úspěch, pepinovi se děsně líbí jak to bliká, mluví, zpívá a já nevím co ještě...Jen náš tatík z toho není urvanej, když to včera viděl, tak protočil oči, že prý další zpívající hračka do baráku :grinning: , ale co, ať si zvyká :grinning: Když pak vidí jak si s tím prcek vyhraje, tak je sám překvapenej :wink:
28. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.