• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
lucinka dostala k vánocům šneka (je to taková ta vkládačka kam se dávaj různé kostičky různých tvarů) a když se s tím šnekem maličko pohne, tak to hraje. No lucinka je z toho unešená, jen já už jsem z té melodie úplně na prášky, to tu hraje od rána do večera :grinning: (už jsem měla kolikrát chuť z toho vyndat baterky) :grinning:
28. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
kdepak se poslední dobou toulá Bledulka? žy by byla ještě zavalená hromadou špinavého prádla z hor? :confused:
28. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
Brý večer! :slight_smile:

Tak babi s dědou jsou už zase v Pardubkách. Ale bylo to bááájo! Včera jsme byli na procházce, večer poseděli u vínka, dneska dopo vozili pravnouče v kočáru a já mohla v klidu vařit. Na O přišli tchánovi se švagřátama (s babia dědou se viděli vlastně jen na svatbě), tak taky fajn a když pak všichni odjeli, padli jsme za vlast a dali s Víťou odpolední siestu. :grinning:

Trošililinku jsem dočítala, takže gratuluju BLEDUL ke zhubnutým 7kilčům!!! A že tuku bylo "jen" 5kg, je přece supeeer! Bledul, vydrž! Uvidíš zas za dva měsíce a bude to ještě lepší! :wink: :slight_smile: Tomískoj k dojetému závodu a Adamírovi k chodící štokrdličce. :slight_smile: :wink:
Jo a Adámkovi vůbec za to že už pochoduje, protože se mám aspoň čím "utěšovat" - Vítek začal obcházet kolem nábytku! :sweat_smile: Jsem rozpolcená - na jednu stranu ohromně pyšná :dizzy_face: na druhou vykulená, že "chodí" tak brzo. :confused: :sweat_smile: Jsem prostě blíženec no. :grinning:
28. únor 2010 ve 22:03  • Odpověz
28. únor 2010 ve 22:35  • Odpověz
28. únor 2010 ve 22:41  • Odpověz
dobré ráno děvčata :slight_smile:

ludvi - jo, já jsem ten test taky četla, je dobře, že se takové přehledy dělají.... Ale jakou vybereme my, tak v tom jasno ještě nemám...

andul - Vítek už ťapká kolem nábytku? některé dětičky jsou prostě akčnější a jde jim pohyb brzy...vykulená nebuď, spíš buď ve střehu...skončili ti doby, kdy jsi ho našla tam kde jsi ho odložila :wink:
náš lenochod neťapká ani neleze, jen se plazí a tak prostě každé mimi je jinak nastavené :slight_smile:
1. bře 2010 v 08:20  • Odpověz
AHojda v pondělí a v březnu! :slight_smile:

Ludvi, o těch testech jsme věděli (bez řádné recenze bychom ji nekoupili) a radost že prošla mám. :wink: :slight_smile: Ale když se na to člověk koukne, tak ho až mrazí co? Jak je možný, že někdo prodává za nehorázný prachy BEZPEČNOSTNÍ autosedačku, která je nejen že neochrání, ale v konečným důsledku je ještě nebezpečná?!?!?! :astonished: :angry: :angry:

Claudi, pořád Ťuldoj říkám, že je na to ještě brzo,a le on si neda říct. Takže dneska ráno přelezl box na plíny. :grinning: Jsem myslela, že mě klepne, když jsem ho viděla nahoře na tom boxíku. :grinning: Pak si pochopitelně nabil huibinku, když lezl dolů (maminka teda chytala, ale lekl se i tak). :sweat_smile: Pepí je rozumnej a ví, že jakse jednou na ty nohy postaví, už z nich do konce života "nesleze" a tak si užívá válení. :wink: :grinning:
1. bře 2010 v 08:53  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

tak dnešní noc u nás byla pěkně "vášnivá". Lucinka se budila snad každou půlhodinu. A i ted je taková ukňouraná a uplakaná. Ten čtvrtý zoubek nám dává pěkně zabrat. Už aby konečně vylezl a dal pokoj!

claudi: lucinka se taky zatím ještě plazí, leze jenom pozadu, dopředu jí to nejde. Ale já si říkám, že je to dobře, aspoň jí tím lezením pořádně zesílí zádové svalstvo :wink: je to chytrá holka, nic nechce uspěchat :grinning:
1. bře 2010 v 09:03  • Odpověz
ahojky v novém týdnu

andul, Víťa je fakt šikula, teď, aby jsi za ním furt běhala co ! :grinning: :grinning:

iluss, přeju, aby už zoubek vylezl a vy měli pokoj :wink:

u nás noc dobrý, Ondra se vzbudil ve čtvrt na šest, na štěstí se jen napil čajíku,vzal si dudu a zase chrněl, vstávali jsme v sedm :grinning:

dneska teda pěkně fouká :angry: :angry: :angry: :angry: a dl předpovědi bude zase kosa :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: ach jo :frowning2: :frowning2:
1. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
klari: teda koukám, že u vás ta uspávací knížka zabrala na 200% :slight_smile:

u nás silně foukalo celou noc a teď taky, docela mám doma zimu, protože nám okna moc netěsní a profukuje to tu jimi.
Taky mě to štve, že se zase ochladí, docela mě to sluníčko a teplo namlsalo :wink: já už chci jaroooooo!
1. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
iluss

jo jo zabrala, mám z toho radost, jen se bojím co bude až si prcek začne stoupat :confounded: jestli nebudeme začínat na novo :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
já myslím, že neee :wink: když už se děti naučí usínat a spinkat, tak si myslím, že už jim to vydrží i když budou chodit :wink:

zítra jsem objednaná ke kadeřnici, tak už se strašně moc těším. Naposledy jsem byla těsně před porodem, tak už to potřebuju jak prase drbání! :grinning:
1. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
jinak dneska má lucinka přesně 9 měsíců :slight_smile: a janči ondrášek vlastně taky :grinning:
1. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
tak devítiměsíčníkům posíláme sladkou, trochu uslintanou pusinku :slight_smile:

iluš - no, to budeš zítra krásná od kadeřnice...hezky si to vychutnej :wink:

andul - tak Vítek nejenže ťapká, on už i horolezcuje vlastně boxolezcuje :grinning:

klarko - krásně si Ondráška naučila spinkat...Necheš přijet na pár dní k nám, že by jsi toho našeho draka taky zkusila přesvědčit? :grinning:

u nás taky fouká a je zimice, brrr... jen ta cesta do krámu a zpátky mi stačila až až...Pepino teda venku ještě spí, ale on má v kočárku teploučko :slight_smile:
1. bře 2010 v 11:48  • Odpověz
ahojka letníkovky :slight_smile:

všem třičtvrtěročkům vše nej :grinning:

Lucinka se narodila taková maličkatá a nejednou je z ní kus baby :grinning: a Ondrášek už běhá :grinning:
Nějak nám ty děti stárnou, nezdá se vám?

Claudi, Matěj drží s Pepínem basu, taky neleze - ani dozadu :grinning:
Sice mudra pudra pravila na ko, že je opožděný nejméně o měsíc :astonished: . Si to teda vůbec nemyslím, možná je ňáká zabržděná ona :confused: No nic, to jen aby řeč nestála ... Rehábka naopak říkala, že má na lezení ještě 2měsíce čas.
Takže jsem naprosto v poho :slight_smile:
Myslím, že si lezoucích a běhoucích dětiček si ještě užijeme dost a dost.

Matějda má pěknou rýmu, tak jsem mu byla u mudry pro Bendovky, aby se té rýmy zbavil než odjedeme.
Nerada bych sháněla někdy po horách felčára :wink:
1. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
autor
ahoj maminky,
omlouvám se,že vás zanedbávám...nějk jsem neměla na MK a letníkov pomyšlení... po návratu z jilemnice jsme měli s honzou docela vážný konflikt, řekněme první velký a vážný za celý náš 7- letý vztah ... snažíme se to nějak ustát,ale mám všeho nad hlavu...nebudu to tu rozbírat, je to ještě dost bolestivé....i když už je mnohem lépe než na začátku minulého týdne-to jsem byla fakt v xxxxxx
až se trochu zmátořím, tk se sem zastavím,nechci sem ani niajk vnášet depresivní myšlenky atd... nehledě na to,že to co řeším nehodlám nijak zveřejnovat na stránkách,kde má přístup kdokoliv....

zatím se mějte hezky a opatrujte se s dětičkma a snad brzy nashle ....

jinak -adam má první zub ode dneška, vítání občánků proběhlo relativně v klidu a jiank sjme zdrávi a zítra jdeme na 8m kontrolu...
to jsou zatím stručné zprávy od nás

doufám,že brzy se za vámi dostavím v dobré náladě a budu si s vámi povídat jako dřív...pohlazení dětem..zatím ahoj. bled.
1. bře 2010 v 16:31  • Odpověz
ludvi: taky mi to přijde neuvěřitelný, jak to všechno tak rychle uteklo. Nedávno jsem si nesla z porodnice takový malinkatý uzlíček a teď je z ní takový kus ženský :grinning: týýýýjo, devět měsíců, to už je něco :wink: jsem si to tenkrát nedokázala představit, jaké to bude, až jí bude tolik a už je to tady! :slight_smile:

bledulko: to mě moc mrzí, snad se to mezi vámi brzy urovná a bude zase líp!
ale kdyby ses chtěla vypovídat, tak u nás klidně můžeš, ono je to někdy lepší. Alespoň by se ti ulevilo :wink:

gratulujeme adámkovi k prvnímu zoubečku! :slight_smile: a ať mu to zítra na té 8M prohlídce dobře dopadne!
1. bře 2010 v 16:46  • Odpověz
jsme byli venku na prochajdě a myslela jsem, že mě to s kočárem málem odfoukne! Ale jinak je tam docela teplo :wink: aspoň se lucinka trošku prospala a dohnala tu noc. Doufám, že dneska už se vyspíme ( i když to tak moc nevypadá, když jí trápí zoubky, tak nespí dvě noci za sebou a pak je zase klid, tak ještě přetrpíme dnešní noc a od zítřka už to snad bude lepší) :wink:
1. bře 2010 v 16:49  • Odpověz
Ahojky,

tak ještě pár slov k našemu nespinkání… díky za podporu, v nejbližších dnech se na to vrhnu, zatnu zuby a snad to půjde – nejhorší je, se k tomu odhodlat a doufám, že to snad zabere…
jen ještě chvilku počkám – myslím, že každým dnem Ondráškovi vyrostou dolní dvojky, tak až se vyklubou, půjdu na to…

klarko – snad to zabere i na našeho Ondráše – denní spaní zatím taky nechám, zabírá kočárek anebo ho dopoledne uspím na ruce a to je tuhej běhěm pěti minut
horší je to večer – to usíná taky na ruce, ale už je to delší, no a pak ty noce – to je vzhůru každou chvilku a buď ho musím pochovat nebo nakojit…
a co to zvracení? prý teď řádí nějaká zvracecí viróza…

claudi – Pepča je koukám to samý co Ondra,… jsou to pěkný rarášci, co?
jedna holčina ze cvíče mi poradila přišoupnout postýlku úplně k posteli a sundat postranici… mám to takhle asi tři dny, ale efekt to žádný nemá…, takže Ondráš spí stejnak se mnou v naší posteli a postýlku budeme zase odsunovat

koukám, že tu byl návštěvní víkend – u nás bylo taky rušno… a jak psala ludva – jkdyž má přijet návštěva s prckama – nechávám úklid až po návštěvě…

a Lucinka má další zoubek, to se jí to bude pěkně kousat

andulinko – Vítek je šikulka, ty jo, už chodí – Ondra se zatím jen staví – sice už udělal pár kroků do stran, ale zatím nic moc

bledulko – vyřiď Adámkovi gratulaci k prvními zoubku!!!
a ty se holka drž – první velký konflikt – ajajaj – ono nic není úplně růžové, ale myslím, že to za chvilku překonáte a budete oba v pohodě!!!
1. bře 2010 v 16:53  • Odpověz
a k tomu přístupu sem - už jsem někde četla, že místo modré koníka si zakládají maminy skupiny na facebooku - ale netuším, jak to funguje - sice tam jsem zaregistrovaná, ale zdaleka netuším, jak to všechno funguje...
1. bře 2010 v 16:56  • Odpověz
pardon - já zase ze sebe vydávám tedy perly - píšu jako tatar :astonished: :astonished: :astonished:
1. bře 2010 v 17:10  • Odpověz
klarko - ještě jeden dotaz na tebe - začínala jsi s tím usínáním rovnou i v průběhu noci? Nebo si Ondru nejdřív naučila usínat večer a až pak v noci?
já se bojím, že když to vemu naráz, tak to bude šílený...
1. bře 2010 v 17:12  • Odpověz
mám jeden tip pro ty, kterým mimča nechtějí pít z hrnečků s pítkem - u nás funguje tohle:

http://www.baby-car.cz/cz-detail-257888-sportovni-hrnecek-s-brckem.html

Ondráš už tři dny žunká přes den o sto šest :wink:
1. bře 2010 v 18:10  • Odpověz
jani: lucinka mi nechce pít z žádných flašek (ani s duslíkem ani s pítkem), tak už jsem o téhle flašce taky uvažovala, ale myslela jsem, že je na ní lucinka ještě malá, že to ještě nebude umět a koupíme to až kolem roku.

Tak to jsi mě potěšila, že to s touhle flaškou ondrovi jde :slight_smile: to jí už taky pořídíme!
1. bře 2010 v 19:17  • Odpověz
Dobrý večer,

gratulujeme 3/4ročňátkům a posíláme hudlana! :slight_smile:

Adámkovi a Lucce k zubiskům :slight_smile: - kéž by už i u nás bylo k čemu gratulovat¨. Mršky prosvítaj, bolej, ale tím to končí. :angry:

Ludvi, co žejsi to koupilana tu rýbu? Víťucha je furt usoplenej a to máme od min. St ATB v nosokapkách. :angry:
Ať to Matýskovi rychle a ještě rychleji zabere! :wink:

Jani, Vítek sám nechodí (naštěstí). Ale obchází konferenční stolek a podle gauče a za ruce.Už jsem nainstalovali vrátka na schody.

Jak jste se tu bavily o těch porodech miminek, co umřely v bříšku, tak to se "spodem" rodí proto, že je to ze zdravotního pohledu šetrnější k rodičce a umožňuje to po 6tinedělí další těhu. Což CS ne - to je "velká operace" a min. rok by nemělo dojít k namáhání dělohy. Můj Dr. např. doporučuje min. 8měsíců od CS s těhotněním počkat.

Bledul, bouřky čistí vzduch - tak moc přeju, aby u vás bylo brzo jasno a láskyplně usměvavo. :wink:

Claudi, Iluš, tady na jihu taky děsně fičelo - v noci jsem se v baráku prvně bála. Ještě že byl Tom doma. A i tak. :sweat_smile: :confounded: Z poza okna to přes den vyloženě táhlo ven, ale v parku jsem se bála, že na nás spadne větev a mrzlo mi od větru za krkem. :angry: :cry:
1. bře 2010 v 19:39  • Odpověz
Jani, taky jsem tu flanděru už viděla. Ale musím se pochlubit a Vítečka mooooc pochválit, že už pije čajík! z aventovýho hrnku od Janči s klasickou savičkou. :slight_smile: Ten hrnek, jak jsem tu nedávno nechávala odkaz, máme na reklamaci, tak jsem zvědavá, ky se nám vrátí. :confused:
1. bře 2010 v 19:43  • Odpověz
holky, kolik vám toho mrňouskové za den vypijí? Mě lucinka tak 1 dcl (vody nebo čaje). Připravím jí 2 dcl na den, ale polovičku vybryndá, takže vypije tu decku.
poslední dobou ani víc nechce, ale přes den jí pořád kojím, takže tekutiny zřejmě má a víc asi nepotřebuje.

Lucinka usnula v 7 hodin a od té doby se mi už 3x probudila s obrovským pláčem, tak jsem jí musela trošku utišit a uchovat aby zase spinkala. To bude zase noc!
1. bře 2010 v 19:59  • Odpověz
teď koukám na barrandově na ten dokument o operaci dvojčat v bříšku matky a je to dost zajímavý!
1. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
díky za přání ke 3/4 roku a Lucince posíláme taky jedno!!!

iluss - já jsem na tu lahvičku dostala tip od švagrovky, taky jsem nevěřila tomu, že by Ondra zvládl pít brčkem, ale fakt pije - myslím tedy že 1 deci ještě asi nedá, ale už se to blíží :wink:
a přeji co nejklidnější noc a ať se ten čtvrtý zubák už zítra vyklube!!!

anduli - já jsem si nemyslela, že Vítek chodí dám, to by byla fakt rychlost :slight_smile: ale stejnak je šikulka, že si vykračuje kolem nábytku :slight_smile:

u nás taky asi nebude noc nic moc - Ondrovi začíná rýma :frowning2:
1. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
Andulko, byla jsem si u mudry pudry pro Pamycon (ATB) do nosíku. Bendovky jsou Bendovy kapky, teď nevím, jaký je tam rozdíll. Možná jsou víc přírodní? Psávala mi je moje stará (ta nejprvnější) doktorka. Možná je to i stejný přípravek, ale jinak se jmenuje :grinning: :grinning: . Pamycon jsou atb do nosu, asi už je Víťa taky měl. Jestli mu nezabral a má stále rýmu, tak bych šla na výtěry. Jsou to slabší atb a na nějkteré breberky je slabý.

S těma porodama mrtvých miminek je mi to jasný, ale musí to být otřesný zážitek :frowning2:
Porod "spodkem" je pro rodičku určitě šetrnější po tělesné stránce.

Bledulko, máte doma problém? Neboj, všechno se vyřeší. Za tu krátkou chvilku, co jsem Vás oba poznala, je mi naprosto jasné, že k sobě patříte. Určitě konflikt ustojíte a bude zase dobře :wink:
Adámek je teda velkej šikulka a malý Tomša - závodník je určitě pyšný velký bráška :slight_smile:

Jdu za mým živitelem, navečer usnul na gauči, tak abych si ho alespoň trošku užila, než zase prozměnu usnu já :grinning:
1. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.