• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ráda se na ten soubor mrknu :wink: díky!

kupuju normální chleba, jogurt už taky dáváme (může se už od 8.měsíce).

já dávám: mrkev, brambor, brokolici, květák, petržel, cuketu, lilek, hrášek, zelené fazolky, rýži, kuřecí maso, skleničkový špenát

tyto nadýmavé věci už jí nevadí, už je velká, pohybu má dost a prdí krásně :slight_smile:
3. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
teď plánuju zavést bezvaječné těstoviny a jiný druh masa
3. bře 2010 v 10:13  • Odpověz
Tak jsem se dala do vytírání a uklízení koupelny, tak mám hotovo. Ty jo tak to je teda ještě dost zeleniny kterou jsme nezkusily, díky za tip. Taky dávám kuřecí maso, plánuju taky zkusit třeba krůtí. A ten jogurt taky už zkusím díky.
A jdu ti poslat ten soubor, je tam plno zajímavých věcí.
3. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
Tak jsem ti to poslala.
3. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
Tak už to přišlo, děkuju :slight_smile: koukám jak je to dlouhý, tak na to mrknu asi až večer, až malá usne, abych na to měla klid :wink:

já si toho vždycky navařím víc (větší množství a hodně druhů zeleniny), pak do různě nandám do mističek (tu zeleninu různě míchám dohromady), přidám k tomu maso a zamrazím. A podle potřeby každý den vyndám a rozmrazím jednu porci. Je to pro mě rychlejší a ekonomičtější než se každý den patlat s jednou porcičkou.
Ale třeba dneska jí dávám bezmasý den, tak to jí vařím čerstvé - mražený hrášek, nastrouhanou mrkev a bezvaječné těstoviny (nudličky) - je to rychlé - za pět minut uvařené :wink:
3. bře 2010 v 11:20  • Odpověz
Nazdááár Luucco,

to jsem ráda, že je u Vás všechno v pořádku a máš zase náladu s námi krafat :grinning:

Týjo, to je Terezka taky pěknej kousek :grinning:

Il, napiš mi do IP adresu, pošlu ti balíček :grinning:
Jsou tam věci na 9-12m. Mělo by to Lucince být, zkoušela jsem je Matýskovi :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 11:21  • Odpověz
Il, tak u nás hrášek zatím neeeee
Zkusila jsem ho párkrát, ale pak byla noc plná vášní, tak to mi za to fakt nestojí :grinning:
3. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
ahojky

dneska je zase krásně :grinning: :grinning:

luuccaa ahojjjjjjjjjjjjjjjjj
Terezka je kouzelná :slight_smile:

hele, když tady čtu ty vaše váhy (tedy váhy vašich "drobečků") nějak k vám nezapadáme :sweat_smile: :confused: :confused:
Ondra měl v 7 měsících něco přes 7,7 kg, takže počítám, že bude mít v 8 měsících něco kolem 8 kilo :grinning: :grinning: :grinning:
ale nezdá se mi, že by jedl nějak málo, tak asi nebude velký mimino :grinning:
3. bře 2010 v 11:26  • Odpověz
ludvo: tak už máš adresu v IP, moooc děkuju :slight_smile:

lucince naštěstí nadýmavé věci opravdu nevadí. S prdíky a bolavým bříškem jsme už několik měsíců neměli problémy, naposledy někdy kolem 3. měsíce :wink:
3. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
no mě se taky nezdá, že by byla lucinka nějak moc velká, teda dlouhá je dost, ale přijde mi nějaká hubená, dřív byla takové pěkné macaté miminko a teď je to taková žížala :grinning:
3. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
Ahoj holky, díky za přivítání :wink:

Naše kočka mi taky nepřijde tolik macatá, když byla menší měla víc faldíků,ted rostou do délky, tak se ta hmotnost ztrácí.

Klarko tak to je Ondrášek skoro o dvě kilča lehčí, ale to je fuk, každý mímo je jiné.

Ludvo taky se bojím zavést hrášek a květák aby jsme neměly problém s prdíkama, zatím asi od čtvrtého měsíce máme taky klid. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 v 11:41  • Odpověz
Ahojky devcatka.

Preji krasny den.

Luucco mala je moc hezounka!!

No jdeme ven neco delat na zahradu. Maty uz na nas ceka venku v kocarku a spokojene spinka. Tak se zatim mejte a ahojda
3. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz
Luucco, květák mu nevadil, toho bych se nebála :slight_smile:
3. bře 2010 ve 13:08  • Odpověz
Ahoj Ritusko díky za pochvalu Terezky, taky jsem chtěla jít s malou ven ale chvilkama tu chumelí a pak zase svítí sluníčko, ale to chumelení převládá, tak budem doma. :confounded:

Ludvo díky za info, květák zkusím. :wink:
3. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahojky.

Tak uz jsme doma. U nas teda sviti cely den slunicko, ale fouka tam dost studeny vitr.

Maty se tu ted plazi po dece a prave na me vyplazuje jazyk, to je teda ucta k mamince :grinning: :grinning:

musim vam nafotit jak haca, tak mi dejte chvilinku
3. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
Tak ho nenafotim, protoze mam vybitou baterku ve fotaku, tak bud vecer a nebo zitra.
3. bře 2010 v 15:07  • Odpověz
Ahojda,

Rit: to se mi taky stává, že jdu honem fotit a mám vybité baterky, a když jdu rychle pro kameru, tak to samý, mám na to pech, tak se budeme těšit na fotečku později.
U nás už zase taky svítí slunce, ale malá mi už přes hodinu spinká v postýlce, tak mám smolíka a procházka nebude.

Ill:četla jsem že jsi se chystala ke kadeřnici, ted nevím přesně už kdy, ale jak to dopadlo? Nechala ses obarvit nebo jen přistříhnout? Taky se v pondělí chystám, tak se moc těším, od porodu jsem nebyla.
3. bře 2010 v 15:19  • Odpověz
Tak koukám nikdo nikde, asi užíváte sluníčka venku, že? :wink:
Malá už mi dvě hodky spinká, to je šikula, kdyby spala takhle krásně i v noci, no nemůžu mít všechno. :grinning:
3. bře 2010 v 16:05  • Odpověz
čauky kecalky :slight_smile:

ahoj Luco a Terezko :slight_smile: Jukla ´jsem na fotky, teda Terinka je hezká slečna, jak jinak než po mamince, že? :grinning:
Jsme rádi, že jste zase mezi námi....slečen je tu stále nedostatek a ti naši mladíci by se pak museli o ně poprat :grinning:

taky jsme teď dorazili z prochajdy, je tam kosa jako na sibiři, rukavice jsem si vzala, ale na hlavu nic a málem mi upadly uši...

dítko ještě chrupká, tak jdu něco šolichat...
3. bře 2010 v 16:19  • Odpověz
tak už jsme zpátky z prochajdy :slight_smile: dneska tam bylo docela hezky, sice to foukalo trošku studený, ale na sluníčku bylo hezky.

luuco, u kadeřnice jsem byla včera a fakt už jsem to dost potřebovala, byla jsem naposledy ještě před porodem. Když jsem to řekla té kadeřnici, tak se pěkně zhrozila. No tak mi to vzala celkem o velký kus, udělala takový ozdravovací střih :wink: Ale vypadá to super, konečně už jsem k světu. Jenom mi to ostříhala a vyfoukala. Já se barvím doma hennou.
3. bře 2010 v 17:06  • Odpověz
iluš - co na tvou novou image manžel? mělo to úspěch? :wink:

ani nevím jestli jsem tu říkala, že pepino měl svou první bouli! v pondělí, když jsem byla na úřadě, tak hlídala tchýňka a Pepan ji asistoval, no takže byli dva hlídači a přesto si mladík stihl bouli udělat :grinning: ale hned druhý den mu začala mizet a dneska už po ní není ani památky :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:29  • Odpověz
claudi: jj, manžovi se to moc líbí :slight_smile:

jeee, těch boulí ještě bude :grinning: to si s prťouskama ještě užijeme! A to je tak většinou, že když jsou u maminky, tak nic a jakmile je hlídá někdo jiný, tak jako naschvál se jim něco stane :wink:
3. bře 2010 v 19:39  • Odpověz
jo, jo Iluš, máš recht, většinou zapracuje zákon schválnosti..

co Lucinka, už spí, viď? pepino se zu zase kutálí a asi jen tak spát nepůjde...usnul po půl čtvrté a spal až skoro do šesti, tak asi bude strašákovat s náma :slight_smile:

holky, nekupujete kaše prckům někdo v DMku? prý tam mají za dobré ceny, já nevím, vždycky jsem je kupovala v lékárně nebo třeba v Intersparu...a to bývají kolem 80ti Kč, jak která značka...Nám jedna krabice vydrží ani ne týden a to je dávám jen večer...
3. bře 2010 v 19:51  • Odpověz
jj, ta už je dávno ťuhík :grinning:

claudi: já jsem na tom podobně, já kupuju kaše Hami u nás v drogerii a nebo v lékárně a taky stojí mezi 70-80Kč. Taky dávám kaši pouze večer a máme jednu na týden. Ty kaše babylove z dm si hodně mamin chválí, prý jsou chuťově i cenově dobré :wink: Ale u nás bohužel dm není, to bych musela do prahy.
3. bře 2010 ve 20:00  • Odpověz
teda dneska jsem se přímo vytočila z toho , co mi řekla sousedka. Máme tu v baráku romskou rodinu, která prý od sociálky dostala k vánocům noťase! Prý že děti se dostávají do školního věku tak ho prý ke studiu budou potřebovat. No to mě fakt málem trefilo! Oni jsou takoví nepřizpůsobiví, dělaj strašněj brajgl, všude po nich bordel, kouřej v bytě a větraj to na chodbu, řvou tu na celej barák, no prostě hrůza. Jsou nemakaví a jen si choděj každej měsíc na sociálku pro přídavky, prej si shánět práci ani nebudou, že prý takhle se maj dobře. A oni jim ještě dávaj takovýhle dárky. No to mě fakt zvedlo ze židle!
Tak na všech šetřej, když si chce normální rodina jít na sociálku pro přídavky, tak na nic nemá nárok a těmhle to dávaj plnejma hrstma! :angry:
3. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
il - tak až budu mít cestu někam,kde je DM, tak zkusím kaši babylove zakoupit a uvidíme :wink:

no to se mi nějak nezdá s tím noťasem :confused: jako, že cikáni umějí vyškemrat prachy na ledasco to jo, ale že by sociálka dávala darem počítače?

já mám taky perličku, u nás na vesnici bydlela paní /taky taková poloviční cikánka/ v drážním domku, nepaltila jim dlouhodobě nájem, tak jí vystěhovali... v pondělí byla na úřadě /taky pro potvrzení na socku- samozřejmě žije z dávek/ a říká mi že dráhy ten "její" barák prodávají za 150 tis., tak říkám ať ho koupí a ona že kde by vzala takových peněz a já: no tak jděte do práce a ona: no to bych musela dojíždět! :grinning: :grinning: :grinning: :angry: :angry: :angry:
3. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
já pro ti slušným romům nic nemám, když se chovají slušně a pracují.
Ale tihle vyžírkové mi fakt pijí krev! No jooo, oni by museli dojíždět, oni by museli ráno brzo vstávat, oni by si museli sáhnout na ručičky a pracovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No ta rodina, jak jsem o ní psala, tak prý dluží na nájemném kolem 70 000,-. A při tom si žijou celkem nad poměry, ona nevaří, pořád si nechávají dovážet jídlo (pizza, čína...), maj vytuňěný auto - což taky něco stojí a tak podobně.
My kdyby jsme druhý měsíc nezaplatili, tak nám vypovídaj smlouvu a můžem jít klidně pod most. Ale oni, že jsou sociální rodina, tak si můžou dovolit klidně roky neplatit a nic se neděje a nikdo to po nich nechce!

No ona si možná zažádala o nějaké peníze na comp pro děti a jestli se na socce báli, aby je třeba neprochlastali, tak jim ho radši rovnou koupili. No nevím, ale fakt je to vůči slušným a normálně pracujícím lidem nefér!
3. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
dobrý večer

claudie si se ptala na ty ELDP, jo makala jsem na správěm ale je to už doba :sweat_smile: :confused: , samozřejmě poradím, když budu vědět :wink:

Ondra už chrupká, manžel si vaří véču a mě je nějak divně :unamused: asi ta očekávaná změna počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Claudi, tak Papíno má první bouli a Matějda málem dneska přišel o žuby :cry:
Táta lochtal Jendu na podlaze, do toho se jim tam přilazil Matýsek a dostal od Jendy hlavou přímo do pusinky. Plakal příšerně, natekl mu chudáčkovi ret a kluci mají s lochtáním útrum!!! Naštěstí to skončilo jen tou nateklou pusou...
3. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Claudi, včera jsem byla v DMku mají tam Hami kaše za 64,- Kč. Docela jsem zírala, v deBille je za 74,-Kč a v Globusu snad dokonce za 79,- Kč. Takže docela rozdíl :confused: I skleničková jídla tam mají levnější než v deBille v potravinách.
3. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.