• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
tak jsme se vrátili zpátky z procházky, byli jsme na poště, kterou máme ve vedlejší vesnici :grinning: , vám povím, pěkná kosa :angry: :angry: :angry: , šli jsme to hodinu a to moje čertidlo ani oko nezavřelo :unamused: :unamused: a na cestě zpátky už byl pěkně nevrlej, takže jsem si dala uspávání doma, a i to bylo pěkně těžký :sweat_smile: :sweat_smile: teď chrupká, tak snad mu to ještě chvíli vydrží !!

iluss Ondra taky nějak dneska nechce jíst, s výjimkou ovoce, to sní rád, kdykoliv :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže ani těstoviny neměly moc úspěch :frowning2: , nakonec jsem mu nacpala kaši, kterou snědl, ale skoro s pláčem :cry: :cry: :cry:

luucca, já jsem koupila bezvaječné panzani :wink:

claudie, zima je zpět, na víkend slibují pěknou kosu a až 15 čísel sněhu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: my jsme se ještě nezbavili toho, co máme na zahradě, asi tam bude ještě v květnu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. bře 2010 v 17:15  • Odpověz
luuco: já kupuju bezvaječné a jakékoliv malinkaté (teď jsem dala klasické polévkové nudličky).
Když toho mám hodně, tak to mixnu nahrubo (že tam jsou kousky) a když toho je málo, tak to jen rozkňafám vidličkou.

tak se malá odpoledne trošku z té flašky napila, náhodou to vcucla a ona z toho vytekla voda :grinning: ale pak se jí to nějak zalíbilo a začla do toho brčka foukat a dělat bubliny :grinning:

klari: tak snad se ti naši drobečkové zítra rozjedí.
4. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
tak si lucinka dala půlku misky kaše a než jsem přišla s mokrou žínkou, abych jí utřela pusinku, tak byla celá zeblitá, tu kaši hned vyhodila ven. A to nebyla na bříšku, seděla pořád v té židličce :confused: tak nevím nevím. Doufám že je to opravdu jen od těch zoubků a neleze na nás nějaká viróza.
4. bře 2010 v 18:55  • Odpověz
Dobrý večer,

tak nějak nestíhám - asi se měním v medvěda či co. :confused: Beránkuju a v kombinaci se změnou počasí mi to dává docela zabrat. :confused: :rolling_eyes:

Jdu dočíst, ale ještě před tím mám dotaz: CO ZOPÁKNOUT ZOO? DUBEN - KVĚTEN, DOKUD NEBUDE MÍT CLAUDÍS MEGABŘUCH.
4. bře 2010 v 19:16  • Odpověz
andulko: no s tou zoo v dubnu/květnu počítám! Myslím, že jsme se na tom už předběžně domlouvaly :wink:
4. bře 2010 v 19:25  • Odpověz
andul - nejsi ty náhodou telepatka? zrovna včera jsem si tak v duchu říkala, že bychom měli něco podniknout, dokud ještě budu moci :grinning: já jsem samozřejmě pro :wink:

luco - já jsem ještě prckovi těstovinky nevařila, měl jen ze skleničky...ale příští vaření do zásob se na to chystám, taky koupím asi od panzani jako Klárka, ty chutnají i nám :wink:
a zatím co mám zásoby v mrazu, tak jsou mixované, ale už budu jen mixovat nahrubo nebo rozmačkávat vidličkou pidličkou...

il - třeba to je jen opravdu všechno spojené s těmi zuby...

klári - my taky ještě máme pozůstatky sněhu na dvoře a kdybychom ty haldy nerozhazovaly po dvoře lopatou, tak by to ani tak rychle neodtálo, páč to bylo velké množství a hodně promrzlé...
já jen doufám, že to nebude už nic velkého, protože už jsme sáňky samochodky zazimovali a chystáme si plavky :grinning:

před chvílí tu byl kamarád a jen tak mezi řečí povídá, že ráno mrknul na zájezdy a zítra letí na kanáry...mají dvě holčičky, 4 a 2 roky.... tak si to celá rodinka pěkně užije, je tam prý asi 25 stupňů.... tak jsem těžce zaplakala... taky bych si dala říct :slight_smile:

navečer jsem si dala přes hoďku spánku a jsem jako znovuzrozená, tatík si hrál s prckem a já mohla tlouct špačky...krása :slight_smile:
4. bře 2010 v 19:27  • Odpověz
vloni se nás valilo po ZOO osm břucháčků a letos tam zabereme celou cestu s kočárkama a břuch bude jen jeden...Nebo se k mému těhotnění ještě někdo přidá? :wink: :grinning:
4. bře 2010 v 19:30  • Odpověz
claudi: no to aby jsme tam jely někdy v týdnu dopoledne, aby ta zoo byla poloprázdná a my se tam s těma našima vozítkama vešly :wink:

claudi: no já bych si to těhulkování dala klidně hned :wink: ale manža chce ještě počkat.

claudi: no to doufám, že je to opravdu jen těmy zoubky. Nějak nejsem zvyklá na to, že lucinka blinká. Ona totiž skoro nikdy neblinkala, dokonce ani jako úplně malinkatá. Tak mě to teď u ní dost udivilo :confused:

jeeeee, teplíčko a moříčko - to bych si taky dala říct, to by mě dlouho přemlouvat nemusel :grinning:
4. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz
tak jsem lucinku uložila v sedm hodin a od té doby jsem tam běžela jen jednou (vypadl jí dudlík), tak snad ta dnešní noc už bude klidnější než ty minulé :wink:
4. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
iluš - snad se dnes vyspíte lépe! :wink:

pepino dnes spal přes den jen jednou, takže vytuhnul hned po večerní kašičce což bylo někdy kolem půl sedmé... zatím ťuk, ťuk, spí jako pařez
4. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
Dočteno - hurááá! Jstezas brebentily o 106!

Já se nejdřív musím zastat babi Pepínkový a taťky Pepči, páč náš Vítek má modřiny ikdyž ho hlídá maminka. :sweat_smile: Kolena jsou od lezení jasný, ale máme k nimnavíc i modřiny na hlavě, jak se Víťula staví na kolena a nohy a zkouší chodit. :confused: Včera vzal dokonce hlavou o (neobložen) futra a tak má makovičku i odřenou. :frowning2: Pochopitelně každý žuchnutí obulí,ale většinou to během 10vteřin začne "přehrávat", aby maminka chovala a litovala. :grinning: Takže mamka přijde, zkontroluje, pofouká, pohladí, utře slzičky a pošle Víťu zas "do boje". :slight_smile: Teda když to není jó moc velká rána, nebo způsobená mou vyloženou nepozorností. :confused:

Ludvi, Jenda ztoho byl dost špatnej, viď. Taky se musel vyděsit, že Matějdovi ublížil. Jestli pak ho takyněkdo pochoval a opusinkoval jako Matějíčka? Matějda je odvaha odvážná, že se takle pouští do lumpáren s velkejma Honzama. :slight_smile: Myslím, že se neztratí a podobných bitek budete mít doma časem víc - ovšem je klidně možné, že budeš muset utěšovat taťku, až ho ti dva hadi přeperou. :grinning:
A z terčiny averze k čepici si nic nedělej, ještě dvě-tři zimy a přijde na to, že čepka je nutný doplněk a cool a budeš za hrdinu, až se vytasíš s nějakým zdařilým kouskem. :wink: :slight_smile:

Iluš, koukalas na ten odkaz na "netekoucí hrneček", jak jsem tu nedávno dávala? To byse mohlo Lucce líbit. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29053843&tab=1 :wink: Dá se koupit v dětských potřebách, na netu, v DMku (mmch -ani v Čelákovicích DMkonení?? :confused: ). :wink:
Taky gratuluju Lucince k předolezení. Šikulkaje to! :slight_smile:
Co se homeo týče, tak Vítek už přes týden dostává Chamomillu vulgaris 9ch (heřmánek). 3x za dendostanedo pusinky 3kuličky, který si vycucá a je to opravdu znát. :slight_smile: ťuk ťuk! Calgel dáváme jen na usnutí,když to joo moc zlobí - ty dásničky. S Vítkem máme dohodu,že tátovi k svátku (má ho v neděli) nadělí alespoň jeden zub. :grinning: tak jsem zvědavá, zda s emu to podaří. Kéžby a nejlépe všechny čtyři naráz! :dizzy_face: :grinning:

CLaudi, asi nějaký ten myšlenkový přenos zafungoval, páč já na tu ZOO myslím od včerejšího večera. :grinning:

Klárko, houpajda je super!

Lucku zdravím a vítám zpět! :slight_smile: Terinka je kus ženský! :slight_smile: :wink:
4. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
K té ZOO bychom teda měli vyhodit nějaký termíny. Je začátek března, vdubnu jsou Velky a začíná se chalupovat, tak ať se sejdem. Ikdyž pokudby to ve všední den, tak by to mělo být v poho.Akrotát že nebudemoc Arwís, :frowning2: když chodí do práce a taky máme s děťákma různý kroužky a tak, takže víkend není vůbec vyloučený .
4. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
Píšu ja tatar, pardooon. :sweat_smile:
A taky tu fňukám - protože je tu celý den narváno a kdyžse sem konečně dostanu já,nikde nikdo. :cry: :confused:
4. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
andulko: já to ještě chvilku budu zkoušet s tím hrnečkem s brčkem, dneska odpoledne už lucinka konečně přišla na to, že z toho teče i vodička a trošku se napila a večer taky :slight_smile:, takže myslím, že za pár dní to půjde. No a kdyby náhodou neee, tak zkusím ten nevytékající hrneček :wink: vždycky chci dát ale novému druhu hrnečku šanci aspoň pár dní.

bohužel v "čel ej" DMko nemáme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: když jsem jezdila do práce do prahy, tak jsem nakupovala jenom tam, tak jsem si na to zvykla ,ale tady v Milovicíh máme jen blbou "tetku", kde toho moc není a maj to tam předražený!

no už jsem o těch homeo taky uvažovala, ale pro tenhle zoubek už to nemá cenu,tak je asi pořídíme, až budou lézt další :wink: a ty homeo maj v každé lékárně?
4. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Ještě mě napadlo k tomu jídlu: Vítek dlabe bezvaječný těstoviny "riso" (malinkatý placatý slzičky), brambor, rýži a jáhly. A ve spišce mám koupenou pohanku a kuskus - ale to až časem. :slight_smile: Z masa dáváme králíka (domácího od mých prarodičů), kuře a kravičku. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: V Globusu taťka sehnal krásnou neprorostlou klišku, mamka ji 4,5h vařila a Vítek ji s oblibou baští - nejraději k špenátku (kupuju listovej,mraženej a doma mixuju) nebo zeleným fazolkám. :slight_smile:
Jo a k Iluščinu výčtu zeleniny ještě doplním kukuřici. Jinak totiž Víťulínek dlabe to samé co slečna Lucie. :slight_smile: Tu kukuřici jsem uvařila, najemno rozmixovala a propasírovala ji přes jemný sítko - takže mi z ní zbyla vlastně jen taková omáčko-šťávička. Ale právě k těstovinkám a kuřecímu to synáčkovi moooooc chutnalo!
4. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz
Iluš, u nás jsou dvě lékárny na homeo specializovaný, takže jsem je jinde ani nesháněla. Ale myslím, žejev každé nemaj. Zkusilabychsi asi nejdří zavolat. A troufám si říct, že by Ti je i u vás v Milovicích měli v lékárně objednat (pokud tam lékárna je. :confused: Nevím,jak jsou Milovice velký, omlouvám se. :sweat_smile: ).
A s hrnečkem je to jasnačka. :wink: Lucince s bublinama rozumím, taky bych víc bublila než pila. :grinning:
4. bře 2010 ve 21:18  • Odpověz
Iluš, zkoukla jsem web a fotky historického hřbitova a myslím, že ty homeo v nějaké vaší lékárně seženeš (i kdyby na objednávku). :slight_smile: V téměř desetitisícovém městě budou určo nějací ochotní magistři. :grinning: :wink:
4. bře 2010 ve 21:22  • Odpověz
andulko: v milovicích lékárna je, ale ta je úplně hrozná, paní tam je strašně nepříjemná a neochotná a když tam pro něco jdu, tak se tváří, jako bych jí nějak obtěžovala. Tak tam nechodím. My jezdíme do lysé a nebo do čelákovic. Tam jsou velice ochotní, tak tam by nám to snad objednali :wink:

Andulko: teda koukám, že má víťa pestrej jídelníček :slight_smile:
4. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
jsou to nějaká speciální homeopatika? jaký mají prosím tě název? je víc druhů nebo když řeknu že chci homeo na zoubky tak mi daj ty jedny? já se v těch homeo totiž vůbec nevyznám.
4. bře 2010 ve 21:40  • Odpověz
Iluš, o proti vám má na víc jen tu kukuřici, jáhly a hovězí. :wink:
Tak jestli do té lékárny pojedete extra, zavolej si předem, ať Ti to dyžtak objednaj.

Začali jsme s Vítkem zas víc šátkařit, tak si (nám) asi koupím vestičku: http://www.babynositka.cz/obleceni.html. Došiju si k ní rukávy na zip a "kapsu addpocket" si spíchnu taky doma. :slight_smile:

Jo a v Tescu maj v akci 100ks barevných malých balonků (kuliček) z 280,- na 200,-, tak jsme je včera koupili a Víťulík si s nima už hraje a kutálí je po celým přízemí. :grinning: Zítra zmenším fotky adám je do alba. :slight_smile:

ILuško, omlouvám se, ale jdu si hajnout - mědvěd v mém nitru se hlásí. :grinning:
Dobrou a klidnou noc! :slight_smile: :wink:
4. bře 2010 ve 21:46  • Odpověz
Il, Chamomilla vulgaris 9ch (heřmánek). Ale kdyžřekneš, že jetona zuby, měli by vědět. Ještě je pak silnější ředění ch15, ale to se dává při hodně velikánských bolestech nebo když jsou z toho děcka vzteklý.
4. bře 2010 ve 21:47  • Odpověz
jako z tý bolesti ne z homeo. :grinning:
4. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz
já tam stejně potřebuju mořskou vodu ve spreji do nosánku, sudocreme, sunarku sušenky a kukuřičný křupky, tak to tam rovnou objednám :wink:

díky za radu, si to radši napíšu a pak se tam na to zeptám :wink:

jdu taky do hajan, dobrou!
4. bře 2010 ve 22:22  • Odpověz
čau holky :slight_smile:

u nás už sněží o sto péro, takže předpověď se trefila...

andul - to super cena zy ty kuličky, to se Víťucha vyřádí, co? :grinning: ale vy s Tomem si dejte bacha, ať si nenatlučete kokos až vám na nich ujedou nožičky :grinning:

iluš - koukám, že taky vždycky necháš v lékárně majlant, co? :grinning: Co je prcek na světě, tak jsem v lékárně byla víckrát než za celý svůj život :grinning:
máme v Mnich. Hradišti tři lékárny, chodím nejvíce do té jedné, mají tam toho nejvíc, ale vždycky jsem naštvaná jak jsou tam ty báby děsně "příjemný" :angry: Asi jako u vás v Milovicích... Tak vždycky pak říkám, že příště půjdu do jiné, ale nakonec skončím zase tam, páč jak říkám, zas tam mají největší výběr...
5. bře 2010 v 07:34  • Odpověz
jo a ještě k tomu termínu v ZOO - mě by třeba asi víc vyhovoval víkend, chtěla bych aby Pepino jel se mnou a to by si v týdnu musel vzít dovču, i když to by taky snad nebyl takový problém...
Když pojedu totiž sama, tak nechám auto na čerňáku a pak bych musela MHD a to sama s kočárkem si netroufnu, ale když pojedeme s tatíkem, tak ten pojede autem až k ZOO¨
No ještě počkáme co ostatní k tomu řeknou a pak se dohodneme... :wink:
5. bře 2010 v 07:36  • Odpověz
a ještě jdu žalovat na dítě, zase vstával před šestou, já nevím jak si ty vnitřní hodiny zase nastavil, že plaší tak brzy, když maminka by spinkala klíďo tak do osmi...no dobře i do sedmi by bylo fajn :wink: :grinning:
5. bře 2010 v 07:39  • Odpověz
Dobré ránko...

Díky holky za tipy na těstoviny, koupím a snad nám budou chutnat.
Jinak Claudi taky už strašíme od šesti a taky tu už chumelilo, ale ted zase vykukuje sluníčko.

Jinak s tím srazíkem bych byla taky pro, ale spíš o víkendu, no jak psala Claudi, musíme vzít tatku taky sebou a v týdnu by si musel brát dovču.

No jinak už jsem zapoměla co jsem chtěla všechno napsat, ach jo.

Taky máme tatku Tomáše jako Andulka, tak bude dneska dělat dortík, nějak mě to pečení baví.
5. bře 2010 v 08:05  • Odpověz
dobré dopoledne :slight_smile:

Tak zima se nám vrátila... doufám, že už je to poslední sněžení.....

Matějdu ráno vzbudily děti, když šly do školy. Netopilo nám topení, tak jsme si zalezli ještě do pelíšku a hle, mé dítě stále ještě chrní :grinning: :grinning: :grinning:

Chtěla už jsem pomalilinku něco pobalit, nebo spíš si věci srovnat, abych věděla co mi ještě chybí. Hlavně léky a tak.
Včera jsem vařila o 106, mrazák je naplněn, jen nevím, kam to všechno dáme :grinning:
5. bře 2010 v 09:57  • Odpověz
Ahoj holky, tak naše princezna už leze dopředu, je to kočka šikovná, krásně už střídá nožky.

Ludvo kam pak cestujete do Krkonoš? Tiše závidím a ted tam bude určitě krásně. Nám tu ráno taky chumelilo, ale tady mi to tak krásný už vůbec nepřijde. :confounded:
5. bře 2010 ve 13:08  • Odpověz
ahoj kočky,

teda vy jste kecalky :slight_smile:

zdravím znovunalezenou Lucu s Terezkou!!! je to kus pěkný ženský :slight_smile:

a co jinak nového?

Lucinka už leze - je to holka šikovná
Víťulda sbírá modřiny :slight_smile: Andulko - Ondra jich má taky požehnaně...
druhý Ondrášek cvičí houpání :slight_smile:
Pepíno je docela hodný i v noci
a Matějdachrní do desíti? já chci taky!!!

a koukám, že se tu domlouvá ZOO - super nápad!!!

DMko můžu jen doporučit - ceny kaší a ostatních příkrmů tam jsou fakt o dost nižší než kdekoliv jinde a ještě k tomu když se zaregistrujete do toho jejich programu a chodí vám ty kuponky na slevy...
u nás v Kralupech taky DM není, ale jezdím docela často do Prahy, takže si tam udělám vždycky zásobu...

anduli - už jsem nad těmi homeo uvažovala, ale myslíš že to funguje i na miminka? já jsem se o homeo nikdy nezaímala, tak přesně nevím...

no a u nás jinak nic nového - akorát se Ondra už docela rozkecal :slight_smile:
5. bře 2010 v 17:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.