• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jo a jeste jsem zapomela napsat ze deti v chaloupce meli Karneval, a ze kazdy vecer jako odmenu dostavali medajli (Fidorku), takze byli nadseni a spokojeni
8. bře 2010 v 19:42  • Odpověz
Dobré ránko....

koukám že dneska strašíme od šesti jen my, ale už jsem si zvykla.

Mirando, určitě jste si to krásně užili, to je dobře.
Bledulko vy taky, ten popis saunování je supr, taky bych si dala říct a zašla tam.

Jinak včera u kadeřnice supr, jsem maximálně spokojená a i manžílkovi se změna líbí :grinning: .
Naše princezna váží 9,47kg a měříme 73cm, takže kus ženský :grinning: , ale jsem ráda, že tak krásně přibírá.
Tak zatím vše musím běžet, malá chce mojí pozornost.
Přeju krásný a snad slunečný den... :wink:
9. bře 2010 v 08:04  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

tak my tu poslední dobou taky strašíme už od šesti. Ještě se sice pak válíme aspoň do sedmi - půl osmé, ale to už neusneme.

jinak už nemám to krásně spavé miminko. Od té doby, co nás těch posledních 14 dní trápily zoubky, tak se Lucinka v noci hodně budí, budí se s pláčem a nezabere jiného než že jí musím pochovat a uchovat s spánku.
Luuco, zběžně jsem prolítla ten soubor o dětském spánku, který jsi mi poslala a zjistila jsem, že dělám polovinu věcí špatně :sweat_smile: (malá usíná s dudlíkem, má u sebe plyšáčky, aby tam nebyla sama, když pláče, tak jí vezmu z postýlky a pochovám ... ) A hlavně kojím i v noci (a tam píšou, že od 6.měsíce už dítě v noci nepotřebuje jíst a že by měl spinkat celou noc), ale zase na druhou stranu přes den už mi toho mlíčka moc nevypije, tak chci aspoň v noci, ať má tu mléčnou dávku :wink:

mirando: tak to je bezva, že jste si to na horách užili :slight_smile: hujerovic rodinka (Ludva) už taky vyrazila na hory.
a je super, že už Kája zase přibírá! :slight_smile:

Luuco: ta změna od kadeřnice je super, viď :slight_smile: taky jsem si to hodně užívala!
Tak to má Terezka krásný míry! :slight_smile: je to poctivý kus ženský jako naše Lucinka :grinning:
9. bře 2010 v 08:14  • Odpověz
Ahojky....

Tak jsme byly venku, ale teda je tam pěkná zima a vítr, ale to sluníčko je příjemný.

Ilusko,taky jsem podle toho článku zjistila, že dělám plno věcí špatně, a hlavně že mi malá usínala u kojení, trochu se mi ta noc zlepšila, že už nemusím kojit třeba pětkrát ale jen třikrát, ale bez toho to prostě nejde, vždycky se snažím malou uspat vším možným, ale stějně dojde na kojení, protože brečí a když usne tak jen na pět minut a zase brečí, prostě je už tak naučená a hotovo a nemám sílu ji nechat nějak moc brečet, taky si myslím, že hlad v noci nemá, ale nejde nám to, snížit to aspon na to jedno kojení v noci.
9. bře 2010 ve 14:24  • Odpověz
ahojky

čtu, že houfně probíráte spinkání :grinning: ,článek jsem sice nečetla, ale dle ilussiných poznámek, se mi zdá, že je to hodně podobné knize, kterou mám doma. A máte pravdu, pokud dítě usíná u mámy, při jídle a jinými vymoženostmi (taky to máme za sebou :sweat_smile: :rolling_eyes:) dítko se po probuzení chce vrátit zpátky jak usínalo, v mém případě do mé náruče a na balon :grinning: :grinning: a budí se o to častěji !!!!!
i o odstavení od nočního krmení je v knize hodně popsáno, a iluss má pravdu, že by už ty naši caparti měli v noci vydržet bez jídla, ale já jsem ráda, že Ondra v noci a ráno vypije po 150 mlíka, přes den ho už moc často nepije. :wink: :wink:

teď se mi několikrát v noci stalo, že se Ondra vzbudil mimo jídlo a se strašným brekem :cry: :cry: :cry: většinou se napije čaje nebo si vezme jen dudlík a po několika minutách spí dál, jen nevím čím to ???? Možná se projevuje úzkost, kterou děcka v druhé půlce prvního roku mají :frowning2: :frowning2:

venku jsme už dneska byli, vzali jsme procházkou nakupování, já jsem teda pěkně vymrzlá, ani sluníčko nepomohlo :rolling_eyes: :rolling_eyes:
9. bře 2010 v 15:09  • Odpověz
jsme byly na prochajdě a přišly jsme celé vymrzlé, sice tam krásně svítí sluníčko,ale fouká to dost studený. Ale hned z toho sluníčka mám dobrou náladu :slight_smile:

luuco: no mě malá právě taky večer usíná u kojení. Ale na tom nebudu nic měnit. Nechám to tak. Předtím byla v noci suprová, teď se nám to trošku rozhodilo těma zoubkama, tak se budí v noci častěji, ale snad se to časem zase srovná. Teď se v noci probudí s pláčem, tak k ní jdu, chvilku pochovám (jakmile ji vyndám z postýlky tak mi hned usne na rameni, fakt během pár vteřin), takže jí tam zpátky položím a jdu si lehnout. A kojím během noci tak 1-2x.

Taky jí nechci nechat v noci vybračet, hlavně s ohledem na manžela, který vstává brzo do práce a potřebuje se v noci vyspat :wink:

klarko: no já si myslím, že to je zkrácená elektronická verze té tvé knihy. Píšou tam to samé :wink:
9. bře 2010 v 17:06  • Odpověz
Dobré ránko... :wink:

Klarko malá se mi taky někdy vzbudí se strašným pláčem, někdy postačí jen pochovat a někdy si potřebuje krknout, ale je to ted taky častější než dřív.Asi to je fakt ta úzkost, ve dne když Terezce zmizím z dohledu, myslím si, že si hraje a nevšímá si mě, tak začne hrozný křik a když se ji zas ukážu tak dobrý,ani tatka někdy nepomůže. :unamused:

Ill asi to je fakt krátká verze té knížky, no já už taky nemám sílu něco měnit, už jsem si na to vstávání třikrát zvykla, hlavně když to není víckrát. Dneska to bylo taky tak a zase od šesti strašíme :frowning2: .
10. bře 2010 v 07:42  • Odpověz
ahoj holky

vítám doma horalku mirandu :slight_smile: jste si to fajn užili, že? fidorky jako medaile, hmm to bych si taky dala říct :grinning:

bledul - krásné saunování, jsem pěkně slintala u čtení tvých řádků :wink:

holky, u nás spaní taky pořád jako na houpačce, jednou lepší, jednou horší...už jsem si tak nějak zvykla :slight_smile:

Jak jsem tu psala, že Pepino blindil a srandil, tak ti žuby asi zase nebudou, spíš nějaká virózka, páč z pondělí na na úterý v noci to přepadlo i mě, seděla jsem na WC s kbelíkem na klíně a šlo to ze mě horem i dolem...Během dne se to zlepšovalo, hodně jsem spala a skoro nic nejdela, jen pila čaje...Pepino taky nechtěl papat, tak jsem měla o něj docela starost, ale večer se to zlepšilo jak u mě tak u něj a dneska, řekla bych jsme už v poho...Včera s náma držela basu i tchýňka, dnes to hupslo na tatíka...Takže si to předáváme pěkně jeden druhému, aby nám to nebylo líto, že jsme na někoho zapomněli :grinning:

snad nenakazíme i vás :grinning:
10. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
Hezké poledne :slight_smile:

tak malá dneska taky vstávaly brzo. Malá tam už od šesti klečela v postýlce, držela se okraje postýlky a vyprávěla nám a zpívala. Tak jsem si jí ještě vzala k sobě do postele a válely jsme se do půl osmé. Ale to už jsme neusnuly.

luuco: no já teď na tom spinkání taky nebudu nic měnit a nějak to hrotit, protože jsem jí koukala do pusinky a vypadá to, že teď zase rostou horní jedničky, takže jí budu v noci zase rozmazlovat jak před nedávnem a stejně by byla veškerá moje snaha nakonec zbytečná.

claudi: jeeejej tak vy jste chytli nějakého bacila. Tak doufám, že vám bude brzy líp.
10. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz
Ahojda,...

Claudi tak hlavně aby se vás bacil brzo pustil, a bylo vám všem lépe. :wink:

Holky chtěla jsem se zeptat z kolika ml děláte večer kaši? Já ze 120ml jak píšou na krabičce ale malá by mi vypila i víc ale bojím se ji dát víc aby nebyla nějaká nafouklá. Dávám ji Sunarku, ta ji chutná nejvíc. :wink:
10. bře 2010 v 15:02  • Odpověz
il - vy budete mít za chvíli zubů jako krokodýl :grinning:
mě se zdá, že dolní jedničky už taky jsou v dásničkách vidět, ale jestli nemám halucinace :grinning:

luco - já dělám ze 150ml, těch 120 nám už nějakou dobu nestačí...a taky rádi baštíme sunarku :wink: Já teda dělám kaši hustší, krmím lžičkou....on mladý pán jí na řidko jako z lahve nechce ani omylem...
10. bře 2010 v 16:05  • Odpověz
luuco: my děláme kaši přibližně ze 170ml (Malá je jedlík :grinning:) My kupujeme kaši Hami a dáváme jí lžičkou :wink:
10. bře 2010 v 16:15  • Odpověz
dobré odpoledne!!!

andulko – včera jsem koupila v Tescu těch 100 míčků  Ondra je z nich nadšený – dělám mu v nich v bedně na hračky koupel a má to úspěch 
my taky letos potřebujeme pohnout se zahradou… nechcete přijet na brigádu???
telecí v Globusu kupuju pro Ondru taky – ta cena je děsná, ale nechci pořád dávat kuřecí nebo krůtí…

claudi – tak co, už je zoubek venku??? ne tak není – koukám, že máte rodinného vira – tak snad už je líp!!!!

bledulko – teeeda to musela být ale saunová romantika!!! museli jste si to fakt užít!

miranado – vítej doma!!! hory jste si užili, to je fajn a Karlínce to taky určo prospělo k tomu přibírání

květnový termín si píšu do diáře, tak doufám, že to všem vyjde!!!

no, naše spaní – někdy to jde, někdy je to děs – čekám, až úplně skončí rýmička a potom nastoupí uspávací metoda – ještě jsem chtěla počkat, až se vykubou další dva zoubky – myslela jsem, že už jsou skoro vyklubaný, ale kde nic tu nic…

kaši dávám odhadem – asi kolem těch 120 – někdy trochu víc a krmíme taky lžičkou
10. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
tak omyl, teď jsem to změřila, dáváme takových 150-160ml. Já to totiž neodměřuju, naleju tam vodu podle oka :wink:

jani: takže už se ondra rozbaštil s kašičkou? :wink:
10. bře 2010 v 16:33  • Odpověz
holky, kdo že tu pracuje na těch zahradách? tak šup taky k nám, práce je tu haba kuk :grinning: :grinning: :grinning:

jani - a nechá Ondra ty balonky v bedně, nebo je honíš po celém bytě? :grinning: Taky se mi moc líbí a chtěla bych je prďolkovi pořídit, tak snad se do Globusu dostanu než je nebudou mít...Nevíte někdo do kdy jsou za tuto cenu?

iluš - taky už dělám kaši od oka....už to přece máme v merku, jakožto zkušené maminy :wink:
10. bře 2010 v 16:49  • Odpověz
pěkné odpoledne všem :slight_smile:

dnešní noc byla tedy po dlouhé době velmi náročná, přisuzuju to rýmě, která se Ondrovi v noci spustila, chudinka nemohl dýchat, i po odsání, tak řval a řval, nosila jsem ho, xkrát položila do postýlky, ale neměla jsem šanci ani odejít z pokojíčku, tak nakonec usínání v ruce a to několikrát za noc :frowning2: :frowning2: :frowning2: už jsem si odvykla.

jani, držím pěsti při uspávací metody a vzpomeň třeba na mě, nebude to lehký :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
na ty balonky jsem v Tescu taky koukala, ale nakonec je nekoupila, možná jsem udělala chybu :pensive:

mirando, vítej zpět z hor :slight_smile:

luuccaa, já dělám kaši cca 130-150 ml, dělám ji hustou na lžičku, teď dlabeme Hami s meruňkama a ta chutná i mamince :sweat_smile: :grinning: :grinning:

claudie, práce na zahrádce bude hafo, máš pravdu, ale už se moc těším, nakoupila jsem si nějakou zeleninkju, bylinky, už aby to teplo konečně přišlo :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

tak si tu v pohodě píšu a najednou mi někdo šahá na nohu, to se drobek doplazil až ke mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no už to není to dítko, kam ho položíš tam ho najdeš :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 v 17:08  • Odpověz
jjj, Ondra už kaši baští :slight_smile: aspoň mám pocit, že v noci netrpí hlady a kojím ho max. dvakrát - zbytek probuzení jen chovám...

claudi - balonky jsou všude :slight_smile:
já jsem je kupovala v Tescu - myslím, že to není akce, ale mají je jako jarní zboží :slight_smile:
10. bře 2010 v 17:20  • Odpověz
klarko - já si budu bylinky a kytičky nakupovat asi až příští rok - letos naší zahradu čeká návštěva těžké techniky...
10. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
jani a ty míčky jsi koupila v tescu v kralupech nebo v praze? a kolik stály?
10. bře 2010 v 17:58  • Odpověz
kupovala jsem je u nás v Kralupech - je tam takový středně velký tesco
stály 199,- a je jich 100 kusů :wink: jsou balené v takové síťce
10. bře 2010 v 18:02  • Odpověz
kdybyste chtěly můžu vám je koupit a donést na sraz - nejspíš dojedu autem, takže by to nebyl problém...
10. bře 2010 v 18:05  • Odpověz
srazík je daleko, ale moje ségra bydlí v kralupech a příští víkend k nám pojede, tak by mi to mohla koupit a přivézt. Ale jsi hodná, díky :wink:
10. bře 2010 v 19:17  • Odpověz
jani prosím tě a jak jsou ty míčky velký? Aby nebyly velikosti pinpongového míčku a malá mi je nestrčila do pusy :confused:
10. bře 2010 v 19:49  • Odpověz
aha, tak já to popletla s Globusem a oni je mají v Tescu...

My tu Tesco poblíž nemáme, ale příští týden jedu do školy a jedno Tesco je v Brandýse n/L, přes něj jedu, tak se tam stavím...Možná snad Jani jen pokud by je tam neměli a u vás ještě jo, tak bych tě pak možná poprosila... :wink:

Klárko - já už dneska sháněla v květince macešky, že bych si osázela venku mísu ke dveřím a paní na mě koukala jako jestli jsem nespadla z marsu, že prý je ještě brzy.... mě to sluníčko dneska nějak navnadilo no :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 19:58  • Odpověz
iluss - mají průměr tak 5-6cm - do pusy se nevejde ani mně, neboj
mrkni do alba :wink:

mají dva druhy - barvičky, který mám já a ještě jednu asi holčičí variantu - tam jsou takové pastelové barvy - žlutá, fialová, růžová...
10. bře 2010 v 19:59  • Odpověz
jani - super kuličková koupel :grinning: :grinning:

iluš - tak takhle velkou pusinku Lucinka určitě nemá neboj :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
jeee, tak ty jsou super a jsou docela velký :slight_smile: (to mi je asi ségra nepřiveze, pojede totiž vlakem a potáhne tašku a dítě)

claudi: v brandýse je určitě mít budou :wink: Tam je docela velký tesco a maj tam přímo oddělení na hračky. (bohužel u nás v milovicích je pouze takové to malé tesco, kde maj jen potraviny).
Jsem přemýšlela, že kdybych ty míčky sehnala, tak že bych lucince kupila malý nafukovací bazének a neházela ty míčky do něho, pak bych jí tam posadila a ona vy si na celý den vyhrála :grinning: :wink:
10. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
iluss - mají jich tam dost, tak když tak dej vědět mně...

Lucinka by si celý den vyhrála a ty taky - určitě by je totiž vyhazovala ven a ty bys byla zaměstnaná sbíráním :wink:
ale je to dobrý tělocvik...
10. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
il - Pepino má dole u tchýňky v kuchyni taky nafouklý bazének, protože když ho tam má a třeba vaří, tak by ho taky mohla zašlápnout jak se jí tam plazí...a že zatím neleze, tak z bazénku se nedostane...
a balónky do něj dát to je fajn nápad :slight_smile:

Il - tak já bych ti je v Brandýse mohla taky třeba koupit, když budou...a když bych našla kde mají v Čelákovicích vaši tu cukrárnu, tak bych ti je tam mohla nechat, co? :wink:
10. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
claudi: jeeee, no to by byl bezva nápad, to bys byla moc hodná! :slight_smile:

jani: a když claudinka s míčkama v brandýse neuspěje, tak bych požádala tebe :wink:

claudi: když pojedeš směrem z brandýsa do čelákovic, tak nevjedeš do města hned u penny, ale pojedeš dál a vjedeš do města u vlakového nádraží. No a když projedeš kolem nádraží (které budeš mít po pravé straně), tak koukej hned doleva a cca 200m od nádraží vlevo je Růžová cukrárna (ale má bílo-černý nápis, naši dělali novou výlohu a nová cedule ještě není).
A který den plánuješ jet do čelákovic?
10. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.