• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
No doufám, že mi v pondělí doktor neřekne, že placenta je už k prdu a nepošle mě na císaře :unamused:
16. dub 2009 v 09:13  • Odpověz
Ludvi, obávám se, že to nepůjde - nebyla jsem k tomu nemocenskýmu totiž ty dva měsíce ani přihlášená. :confused: Na podzim mi řekli, že to neva, teď je z toho problém. :angry: Nevím, zda bych mohla brát "rodičák" a být k tomu pak ještě znovu na neschopence /po těch 6ti týdnech po porodu, tam to jde, to mi ta paní říkala a sama navrhla/, že bych těch peněz měla trochu víc. :confused: S tou mou páteříby to asi nebyl problém a každýdoktorbysi tuneschopenku u mě obhájil, ale jde to vůbec? Můžu být v pracovní neschopnosti, když nejsem v práci??
16. dub 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahoj děvčátka. Jakpak je? Já byla v noci každou chvíli vzhůru, poprvé to bolelo i při ležení :frowning2:
Jediné pozitivní na tom je, že to, co cítím, jsou asi fakt pohyby, protože to nepřestalo :slight_smile:

V sobotu nám z Prahy vezou tu sedačku, ale pán jede sám a já nemám nikoho, kdo to s ním odnese, kdyby to nebylo tak těžký, safra - pomohla bych mu, ale bojím se :frowning2:
16. dub 2009 v 09:22  • Odpověz
ahoj arwen.. opovaž se něco tahat!
16. dub 2009 v 09:25  • Odpověz
arwen: tak zkus zaťukat u nějakých sousedů, třeba budou ochotný :slight_smile:
16. dub 2009 v 09:26  • Odpověz
Květulínku, to asík nepůjde, jsou tady jen firmy a v sobotu nikdo :frowning2:
16. dub 2009 v 09:29  • Odpověz
Ahoda Arwi! :slight_smile: Opovaž se tu sedačku tahat s ním!!! :angry: A k pohybům gratuluju!!! :slight_smile: :wink: S tou sponou Ti asi taky neporadím. :frowning2:

Kvet, ono to asi padne na každou, ale myslím, že je to opravdu otázka přístupu - mně minulou středu taky nebylo do smíchu, ale spíš proto že jsem se bála o Skřítě. A na porod se stále těším. Možná jsem magor, ale prvně zacelé těhu budu mít možnost se vědomně a aktivně "na Skřítěti" podílet a nebude to moct za mě nikdo jiný udělat (vyjma císaře) a na to se těším. Do teď si ve mě mimčo jen tak vegetí a já s tím nemůžu "nic" dělat, aleu porodu tobude jiné. :wink: :slight_smile:
16. dub 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj Andulko, to víš, že to s nma tahat nechci, ale když bude sám, tak nevím :frowning2: Doveze nám ji totiž proto, že to má při cestě a nic nechce. Za dopravu bychom dali dalších 1000 Kč a to si nemůžem dovolit vzhledem ke stěhování, nájmu, kauci a tak :frowning2: Samo, že se budu snažit někoho splašit :angry:
16. dub 2009 v 09:50  • Odpověz
Arwen, za flašku by snad někdo pomohl ne? Třeba i z ulice.

Květuldo, nestresuj se s porodem. Nějak ven musí. A není to tak strašný, jak se říká. To víš, každá máma má ten svůj porod za nehorší :grinning: . Až na vyjímky. U vícerodiček pak po porodu bolí jak se zavinuje děloha. A na bolest brzy zapomeneš, neboj. Proč ses rozhodla rodit bez epidurálu? Já ho nikdy nestihla, takže nemůžu posoudit, ale proč mít bolesti, když to jde s menší? Je to jako s tou injekcí u zubaře.
Jinak k těm zavinovačkám do autohačky. Existují předražené vaky do autosedačky. Já mám představu rychlozavinovačky s dírama na pásy. Ale nevím jestli to existuje, nebo jestli by to šlo prostříhnout. Zkusím to nějak vykoumat.
16. dub 2009 v 09:57  • Odpověz
arwen: tak to domluvit s nějakým kamarádem aby zaskočil :wink:

andul: já se na porod těším jen z toho důvodu, že už mimčo bude na světě a my se budeme moci radovat a já si konečně ulevím od bolestí :sweat_smile: ale na porod jako takovej teda vůůůůbec ne :sweat_smile:
16. dub 2009 v 09:58  • Odpověz
ludva: jsem si myslela, že zavinovačky nedělaj do sedaček, že se mimčo nějak připásuje přes ni :slight_smile: Já epidural nechci, protože se bojím, že bych kvůli němu pak měla komplikace... jeden příbuznej byl na operaci a kvůli epiduralu málem ochrnul, takže tomu moc nedůvěřuju :confounded:
16. dub 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahojte kocicky :slight_smile: krasne rano mame, co? :slight_smile:
ludvi: homeopatika jsem nezkousela nikdy, nevim, jestli tomu verim...spousta lidi rika, ze je to jenom placebo.... :confused: a aby mi posta zabavila komp? tak to teda neee, to bych se s nima radsi poprala.....nedam, nedam :grinning: :grinning: jj, ty zavinovacky do sedacky vypadaj divne :wink: ale jsem premyslela o tom, jestli vbec bude potreba, kdyz bude teplo, jestli nebude stacit deka.... :confused:
sis:no, ono neni co zavidet a kdo si to neprozil, tak vazne nevi, o cem to je :angry: jeee, uzij si miminko :sweat_smile:
kvet: neboj, bude dobre :wink: a treba si to s tim epiduralem rozmyslis...kamaradka taky rikala, ze ho v zadnym pripade nechce a v porodnici si to rozmyslela....a docela ti verim, ze casem se to tu bude probirat castejc, ten strach z neceho, co nezname....uf!
arwi: neboj, s tou sedackou to nejak dopadne, jako se vsim :grinning: hlavne nic netahej ! :angry: a to je mi lito, ze te to tak boli :frowning2: treba to casem prestane, az se miminka spravne uvelebi :wink:
16. dub 2009 v 10:07  • Odpověz
Květulko, já se taky děsím epidurálu z tohohle důvodu!!!!! Úplně děsně. Stačí mi představa, že neucítím polovinu těla. Fuj. Jenže kdyby to měl být takový porod, jako s Danečkem, tak jim tam už zůstanu v márnici

Zkusím ukecat jednoho kamaráda, snad bude doma :slight_smile: Je to ale saniťák a je možný, že bude mít službu
16. dub 2009 v 10:07  • Odpověz
Květ,vidíš, a já bych po těch poslících do epi asi šla,alemněho nikdo nepíchne. :grinning:

LUdvi, já teda o zavinovačce do autosedačky slyšela jen o té zimní a na léto jsem plánovala jendečku na přikrytí.
16. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
Len, nic ni nevnucuju. Holce po homeo zmizely obrovské bradavice, které by nešly ani vypálit.
Já jim věřím, ale chce to navštívit homeopata a ne si něco koupit v lékárně.
16. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
andul: sestřička v porodnici říkala, že poslíci jsou někdy horší než samotný porod, tak uvidíme :slight_smile:
16. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
Ahojda Leni! :slight_smile:

Holky, jsem dvě hodiny vzůru, něco málo jsem tu po šuchrala a už bych zase spala. :sweat_smile: A Skřítě kope jak o závod do pravý spodní části boku až do zad - jako k ledvinám - auau. :cry:
16. dub 2009 v 10:20  • Odpověz
Já teda asi taky vezmu jen deku na přikrytí, přece jen už bude teplo a pak bych tu zavinovačku asi nevyužila. Teď mám dvě... jednu starou klasickou u který mám suchý zipy, aby to bylo rychlejší :slight_smile: a jednu novou rychlo
ahoj len :slight_smile:
andul: já už jsem Radimka začala vychovávat.. nedávno jsem mu už rázně říkala ať tolik nevyvádí :grinning:
16. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
Kvet, kamarádka to taky říkala. :wink: Aleona už vlastněnormálně rodila,ale neodteklají vodaavšichnijí tvrdili, že to jsou poslíci a tak když jí praskla voda, začala si prý porod užívat, protože věděla, že už nic horšího nepřijde a do teď na porod vzpomíná jako na nejhezčí zážitek v životě. :slight_smile:
16. dub 2009 v 10:22  • Odpověz
Andulííííííííí, nech tohoooooooo. Proč to má někdo tak jednoduchý? Já sjem teda dodneška nezapomněla....brrrrrrrr

K zavinovačkám: Danulínek měl tři, použila sjem jednu a stejně jen krátkou dobu. Nejlepší je opravdu rychlo, ty dětičky jsou v té normální takové upnuté a nelíbí se jim to. Navíc je s ní více práce. Vypadá to lépe, jasná věc - v kočárku krása, ale stejně se dá časem přednost rychlosti a pohodlnosti před krásou :slight_smile:
16. dub 2009 v 10:26  • Odpověz
ludvi: to ja vim, ze mi nic nevnucujes :grinning: no, zkusim se poptat....my mame v praci jednu hypochondricku a ta ma v maliku vsechny nemoci, doktory a leky :grinning: :grinning: o homeo mi uz taky neco rikala :wink:
kvet: a posloucha? :confused:
andul: tak ho zkus taky vychovat....rekni skritkovi, at nevyvadi :grinning:
16. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Vybalovala jsem tu krabici s lůžkovinama na mimi a tak tu teďpřemýšlím, jakto udělámstou sadou do kočárku. :confused: Koupila jsem si ji přes net a přišly mi vlastně jen potištěný peřinky bez povlaku. :frowning2: To se mi do kočárku bez povlaku dávat ani trochu nechce, tak asi budu muset zajít do galanterie a kupit si na to nějakou hezkou látku a povlečení si ušít. Ale štve mě, žejsem za to dala tolik peněz a je to vlastně k ničemu. :angry:
16. dub 2009 v 10:29  • Odpověz
hmmm, s tim epiduralem nevim....asi uvidim, jak moc to bude bolet :confused: :confused:
16. dub 2009 v 10:29  • Odpověz
len: spíš si ze mně dělá prdelky :grinning:
16. dub 2009 v 10:30  • Odpověz
andul: a to jsi nevedela, kdyz jsi to kupovala? :confused: :confused:
16. dub 2009 v 10:31  • Odpověz
andul: já jsem si plymo koupila na netu už použité i s výplní a jsem spokojená :slight_smile:
16. dub 2009 v 10:31  • Odpověz
kvet: hi hi, to si je z tebe teprve delat bude, pockej :grinning: :grinning:
16. dub 2009 v 10:32  • Odpověz
Leni, nevěděla - vůůbec mě (ani manželína) nenapadlo,že by to bylo bez povlečení. :sweat_smile:
A Skřítě se sice snažím vychovávat, ale dělá, že má uši plný vody a že maminku neslyší. :grinning:
16. dub 2009 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.