• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
tak před chvílí odjel děda,Tomulka to oplakal :cry: .....dědečka (honzovýho tátu) miluje... :slight_smile:

andulko, to jsem mohla čekat-tu tvou otázku ... :grinning: :grinning: :grinning: no,Honza prohlídku kladélkem provedl a shledal,že žádné vnitřní šupiny nemám :grinning: :grinning: :grinning: -co ti mám povídat-hned se mi šlo na gyndu lehčeji,když jsem věděla,že je vše Ok :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :wink:

k tvé poradně-koukám,že máš opravdu "empatického" doktora.... když to tak slyším,tak tomu svému bych měla líbat ruce...co je potřeba řešit vím,že řešit bude a co je maličkost mi vysvětlí a neřeší to....
ty otoky máš hodně? pokud ale máš tlak a moč ok,tak to bude jen nepříjemný těhu neduh....
křeče do noh-na to mi dnes dr řekl,že můu zkusit b komplex brát a prý ještě se dá zkusit detralex ...
zvracení snad bylo virového původu,teoreticky by i mohlo být tím,jak roste děloha a tlačí na žaludek,ale asi by to nemělo být pravidelné zvracení... záda neporadím ani omylem
31. bře 2009 v 17:06  • Odpověz
Ahojky kočky,
tak už jsme ve dvojce :slight_smile: To jsme ale kecalky. Tedy spíš vy, já jen tak občas:slight_smile:
Docela jste mě pobavily nočním rozebíráním hadů.

Vítám novou maminku! Holčičky jsou tady potřeba.

Jinak vidím, že se všechny máte fajn. Kvetulda nás naštěvuje častěji - jsem ráda, že už je líp. Rit má svůj vysněný kočárek a za super cenu a bledulka si užila fajn víkend. Tiše ti závidím.

Já jsem měla víknd tak nějak pracivní. Sice jsem byla doma, ale Honza si pozval kamarády na pomoc s úklidem na zahradě a tak jsem se o všechny musela starat. No a v neděli už jse jenom ležela a spala. To stejné včera i dneska - skolila mě nějaká viróza - nejvíc mi vadí ta rýma. Dýchat pusou už mě fakt nebaví. A to je venku tak krásně :frowning2:

Už se blíží srazík. Má být pěkně, tak snad nám to počasí nakonec vyjde.
31. bře 2009 v 17:16  • Odpověz
Il má dobrou pojišťovnu :slight_smile: Jdu prozkoumat, jaké balíčky má ta moje - vojenská.
31. bře 2009 v 17:18  • Odpověz
Tak jsem zjistila, že nic moc. Akorát něco na plavání a vitminy a na očkování 500,- na rok.

Ale včera jsem slyšela ve zprávách, že to očkování proti pneumokokovi by měly začít platit pojišťovny celé - tak jsem zvědavá. Snad nás to nemine. V kolika měsících se to očkuje?
31. bře 2009 v 17:23  • Odpověz
autor
ahoj jani :slight_smile:
koukám,že ty virozy nějak řádí-docela dost lidí říká,že jim není dobře :unamused: :unamused: tak snad bude brzo dobře,aby sis užila tohoto počasíčka :slight_smile:

pracovní víkend tedy moc nezávidím-asi jsi vařila a pekla pro tlupu chlapů,co?

k tomu prevenaru-nevím jak je to se chválením-zda to nebude platné až příští rok pro nově narozené děti.. to bych kecala...nebo zda si to pletu,že to nemohu použít na Tomíka,protože je starší...to nevím...

každopádně se očkovat může od 2 měsíce,pokud se očkuje po 6 měsíci,tak se vynechává jedna dávka...takže Tomík dostal dvě za sebou a ted někdy na jaře půjde po roce na přeočkování...prevenar už mám v ledničce :wink: :wink:
31. bře 2009 v 17:36  • Odpověz
autor
koukám,že jsem i něak nezaregistrovala arwen a informaci o tom,že snad aspon jedno z miminek by mohlo být holčička :slight_smile: pokud by tomu tak opravdu bylo tak moc a moc gratuluji :slight_smile:
31. bře 2009 v 17:38  • Odpověz
Ahojda, vy jste ale ukecany, kdo to ma docitat :grinning:

S tema zviratkama ste me pobavily :grinning:

Arwi tak gratuluji k prohlidce a snad tam aslespon jedna holcicka bude :slight_smile:

Ritus tak super ze jsi sehnala kocarek levneji. Me ted nabidla znama Inglesinu starsi za 2 tisice. Sice uz kocar mame objednany ale mozna ho vezmem k druhe babicce.

Bledul gratuluju k poradne ze jste ok a samozrejme Andulce taky :slight_smile:

Bavili jste se tu o pojistovnach, manzel si kvuli me menil pojistovnuabysme byli cela rodina u jedne, jinak bysme nektery prispevky nedostali :frowning2: Ale ted uz budem mit stejnou, ale taky se moc nepretrhnou. mame tu od ministerstva.Ale urcite vyuzijem co se da.

Kde to bydlite ze mate hezky pocasi? U nas je od rana zatazeno a zima a slunicko vylezlo tak na pul hodiny. Uz aby bylo teplej.
31. bře 2009 v 18:03  • Odpověz
autor
sis ahojky :slight_smile:

jé,tak aspon u babičky budete mít tu inglesinu,kterou jsi od začátku chtěla,že? :slight_smile:

jinak já ,iluška ,janča,rituška a lenourka jsme z prahy či relativné blízkého okolí...tak proto s tím počasíčkem takhle :slight_smile: a je tady fakt krááásně-modrá obloha,sluníčko,docela teploučko :slight_smile: už to ve vzduchu jakoby voní jarem :slight_smile:
31. bře 2009 v 18:09  • Odpověz
Tááák už jsem zase tady. :grinning:

Bledul, já jsem žádnou prohlídku před gyndou neměla (trochu závidím :sweat_smile: ),ale za to jsem měla ráno celkem bojovku ve sprše - už si dolů prostě nevidím a tak "intimhygiena" byla trochu o strach - ještě že se dole dá pořezat jen sporadicky (nebo aspoň já se moc neřežu :slight_smile: ).

Iluš, gatě vezmu - jak tak nad tím přemýšlím, tak si asi zabalím krosnu, aby se mi tam všechno vešlo. :grinning:

Arwen, no to bybylo super,kdyby tam byla aspoň jedna princezna! :wink: Tak se snad pindik u ní už neukáže. :wink:

Jani, Ty taky marodíš? Klárka je taky nemocná a Sis říkala, že má plnej nos - to to líta, to to lítá. :frowning2:

K očkování - vzhledem k tomu, že mi manželínek "nosí" domů z práce všelijaké "návštěvy" a tchýňka je epidemioložka a vede jedno z místních očkovacích center, budem asi očkovat všechno, co půjde. A baštit při tom slepičince, aby si mělo Skřítě na čem vybudovat přirozenou imunitu. :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2009 v 18:22  • Odpověz
A taky jsem vám, berušky, chtěla něco doporučit. :wink: :slight_smile: Mně o tom řekla kamarádka - maminka a dneska jsme toho prvně využili a nakoupili Lavelu prací gel na barevné i bílé se slevou skoro 80,- dohromady (za 2x 3L) :slight_smile:

V Globusu se dá bezplatně registrovat do "Mimiklubu" a pak vesele využívat členských slev. A jak už název napovídá, slevy se týkají dětského sortimentu a věcí s ním spojených. :slight_smile: Každou chvíli mají slevy na něco jiného a nejsou to slevy zanedbatelné. :wink:
31. bře 2009 v 18:29  • Odpověz
Tak snad to slunecne pocasi dojde zitra na moravu :slight_smile:

Z rymy uz jsem se celkem dostala, ale nedeli jsme prolezela v posteli a potila se a vcera v noci taky. Ani jsem kvuli tomu nesla dneska do plavani aby se me to jeste nezhorsilo, v sobotu jdem do divadla tak to si nenecham ujit. Budu na vas myslet jak se asi mate na sraziku :slight_smile:

Zitra jdu koupit listky na Cimrmana tak snad to stihnu nez mi je vyprodaji. Budou davat Ceske nebe :grinning:

Andul me objedna prasek tchyne, ma ho vyzkouseny na synovci a 7 kg stoji cca 300kc

Prebirala jsem ted co mam nakoupena na malou za oblecky, protoze se v tom zacinam ztracet co uz mam. Tak jsem zjistila ze jeste budu hodne nakupovat :grinning: Ve ctvrtek jdu na cukr tak pak vyrazim do mesta na nakupy :slight_smile:
31. bře 2009 v 19:31  • Odpověz
Sis, Lovelu tu doporučovala Bledulka a ZAnka a perou v ní kamarádky - mači, tak jsem ji koupila a když byla ještě v akci. :grinning:

Divadlo i Cimrmany moooc a neskrývaně závidím! To si mooooc užijte!!! :wink:
31. bře 2009 v 19:35  • Odpověz
Jéje - já se tu rozplývám nad divadlem a málem bych se zapomněla pochlubit. :grinning: My byli taky dneska s manželínkem na "divadle". :grinning: Krom té poradny jsme se byli podívat na domečku a hle: už se nám staví krovy!! :dizzy_face: Juchůů!

A taky mi tcháník domluvil na zítra kontultaci s primářem porodního, tak se mu jdu ukázat a jsem zvědavá na jeho stanovisko k mému porodu. :confused: Držte mi pěsti - ja chci rodit spodem!!! :sweat_smile:
31. bře 2009 v 19:54  • Odpověz
Andul tak drzim pesti at rodis spodem :wink: A s domeckem to mate super :slight_smile: ja ti tak zavidim :astonished:

Taky jsem se koukala po lovele, rpislo me to starsne drahy a pak prisla tchyne tady s tim praskem. Ale kdyz jsi sehnala Lovelu v akci tak super :slight_smile:

Jinak na Cimrmana se uz moooooc tesim :slight_smile:
31. bře 2009 v 19:58  • Odpověz
autor
holky,právě jsem snad uspala draka-po změně času je tak nějak rozhozený,tak je to naprosto nevyzpytatelný :sweat_smile: snad nezačne zase řádit :slight_smile:

andulko- no intimní holící hygiena už i mě jde fakt ztěžka-spíš poslepu :slight_smile: ale myslím,že gyndaři jsou zvyklí vidět ledacos :slight_smile: za chvli začnu provádět tyto akce asi vleže se zrcátkem jako v minulém těhu :wink: :sweat_smile:
zítra ti držím palce,snad ti řeknou ohledně porodu příjemnou zprávu :slight_smile: tak hodně štěstíčka tfuj tfuj tfuj :slight_smile:

sis- tak na OGTT ti ve čtvrtek moc držím palce,at máš dobré výsledky :slight_smile:
jo a toho cimrmana si užijte-české nebe jsem viděla v lednu a je to bomba :slight_smile: měli jsme tam Svěráka a já ho miluju-byl boží-a ostatní samozřejmě taky :slight_smile: do sobotního divadla se pěkně trdy vylež...a sluníčko snad dojde i k vám...fakt to byl príma a hned veselejší den :slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahoj tehulinky.

Anduli tak drzim palecky aby jsi mohla rodit spodem. :wink:

Jinak co se tyka pojistovny tak ja mam VZP, takze jak si myslim tak zadna slava. Este to musim prostudovat, protoze jsem to nejak nezkoumala.

No jinak co se tyka dneska, venku bylo tak uuuuzasne, ze jsme ztravili na Hostivari dneska asi tri hodiny, dali jsme si tam u kiosku kavicku.. Meggiii hazela sipky do vody. No a potom jsme zajeli na cernak do Chiccka okouknout este tenmuj vybranej kocarek. Znami mi ho zacal vymlouvat, ze je drahy a ze to ma nyty a tak a at si vyberu za ty prachy jiny. Tak jsem doma sedla na net abych pocetla o nejake diskuzi. Tak jedine co jsem vycetla jsou chvali a ze treba pani mela i pouzity uz po jednom diteti a byla moc zpokojena. Tak doufam ze nebudu mit tu smulu a nenarazim na nejaky spatny kousek.
No jinak po tom celodenim prochazeni, jsem uplne vyrizena. Nejradeji bych si vytahla pater ze zad, protoze me strasne boli zada. :angry: :angry: :angry:
31. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz
Holky chci se zeptat jestli nekdo s tim nemate zkusenosti. Nevim co to mam, ale stava se mi hlavne te asi posledni dva dny, ze kdyz jdu na malou a docuravam tak to tak boli ze kolikrat az hekam a dost to rozdychavam. Az se me kolikrat Dada pta jestli jsem ok. Nevim jestli mi tam mrnous nejak tlaci na mocak a mam tam neco skriple, ale je to vazne hnus.
31. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz
Haaaloooooo haloooo, kde jste kdo. Jen co prijdu, tak jste zase vsichni pryc!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. bře 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
rituško ahoj :slight_smile:

já tu ted spíš nejsem než jsme,jen nakukuju :slight_smile: s močákem neporadím....bolí tě jako přímo močové cesty? typu řezání,pálení,pocitu cizího tělesa atd? okud ano,mohl by to být zánět a s tím jít hned k dr a hodně pít...jin ak nevím....radši bych to zkonzultovala s doktorem....

s kočárkem snad budeš mít štěstí...ale radši si ho ještě před koupí prohlédni,ale pokud bude Ok tak proč ne....:slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:41  • Odpověz
Rit a bolí Tě močák nebo trubice? Kdyby trubice, tak by to mohla být nějaká infekce :frowning2: . A kdyby močák tak taky nebo -jak říkáš - by to mohlo být mimčem. Pokud Ti to bude dělat dál, tak bych si s tím asi zašla. Ale třeba bude vědět Bledulka. :wink:

Bledul, toje tak fajn, mít se na koho obrátit! Snad Ti to moc nevadí. :sweat_smile: Protože já mám taky dotaz. :sweat_smile: :grinning:

Vlastně dva: 1. nevíš, co v těhu průkazce znamená kolonka označená "OP"? (Předpokládám, že občanský průkaz to není :grinning: ). Od začátku března tam mám psaný + a nevím,co to znamená. :confused:

A 2. - vadí, že mám v průkazce psaný těhu o dva týdny zpět? Jako že jsem (dle MS i Uz) dneska 29+3 = 30tt a v průkazce mám psáno 28tt (od MS jak mi dnes vysvětlila sestřička - tedy u míma je předpoklad 26tt /=>28tt od MS mínus 2t k početí/). Tam pak vychází rozdíl na "stáří" Skřítěte 4týdny (tedy 1 lunární měsíc!) a to už mi přijde docela dost. :confused:
31. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz
Bledu to ne, takovahle bolest neni. Zanet mocovych cest znam, dost na to trpim.. Je to prave uplne neco jineho, nic takoveho neznam. Je to jak kdyby se mi to cele stahlo a strasne to boli. Nevim vubec co to muze byt. Asi si rano zavolam na Gyndu a radeji se zeoptam.
31. bře 2009 ve 20:48  • Odpověz
autor
ritu-ještě by ti mohla tvrdnout děloha-ale je divný že na konci močení...např. já když mám hodně naplněný močák,tak mi děloha někdy-jak je zvětšeným močákem drážděná-ztvrdne a to není moc příjemný-spíš až bolestivý..
ale radši bych zavolala,ale nevím..ještě mě napadá bolest vazů která drží dělohu,ale fakt si netroufám odhadovat...
31. bře 2009 ve 20:54  • Odpověz
Bledu dekuji za radu, este ze te tu mame, jsi takova nase knizka. :wink: :wink: Jinak ja si tam radeji rano zavolam a zeptam se. Za optani nic nedam
31. bře 2009 ve 20:58  • Odpověz
Andulinka - OP znamená Ozvy plodu, tady máš na těch stránkách seznam všech zkratek užívaných v těhu..
a ty počty... tak tobě se těhu počítá od té doby co uzrálo vajíčko, ale k oplodnění došlo později, tak mímo je o cca ty dva týdny mladší
31. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz
autor
andulko- OP jsou ozvy plodu- srdíčko vidí bud ultrazvukem a nebo je může zkontrolovat poslechem....

k tomu termínu... doktoři nikdy většinou nepočítají stáří od početí,ale vždy od poslední MS (alespon na začátku...) takže když máš ovulaci,tak vlastně jakoby začínáš třetí týden ...když ti vynechá MS,tak je to 4+0 takže se ukončil čtvrtý týden a pátý začíná...i když fakticky to je jen 14 dní od ovulace a otěhotnení....

no a pokud žena má cykly delší atd,tak se může termín upravit-upravuje se tehdy,pokud na Uz okolo 12-14 týdne neodpovídá stáří miminka-pokud se liší o víc než 7 dní,tak se termín upraví dle UZ a pokud se liší např. o 6 dní,tak termín dle MS zůstává...

později už se termín neupravuje,protože miminka pak rostou nerovnoměrně ...

jak ti ty termíny vycházejí? kdy jsi měla poslední MS? a na kdy vychází termín dle uz?
31. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz
autor
opět moje smolená odpověd přišla později....
Bledulka :grinning: :grinning: :grinning: jééé tak promiň, já už to příště neudělám :grinning:
31. bře 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
andul-je mi totiž divný,že ti vychází Uz stejně jako termín dle MS a přesto týdny nesedí...pokud by se totiž termín lišil o těch 14 dní,tak ti ho měli upravit..
31. bře 2009 ve 21:04  • Odpověz
autor
v pohodě,jen si přijdu jak šnek :wink:
31. bře 2009 ve 21:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.