• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj bledul - gratuluju k autíčku. Octávka v combi je myslím dobrýá volba :slight_smile:
23. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
jani, já vybírám teď normální dovolenou a budu nastupovat těch šest týdnů před porodem, aby se mi to pak o ty dva týdny prodloužilo :wink:
23. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
jinak včera jsem se večer taaak strašně moc smála, dostala jsem úplný záchvat smíchu, že mi z toho úplně vystryskly slzy, nejdřív to byly slzy od smíchu, ale pak od bolesti. Dostala jsem z toho smíchu tak strašný křeče v břiše, že jsem myslela, že snad porodím. No teda nikdy bych nečekala, že to bude tak bolet a jen od blbého smíchu!
23. dub 2009 v 11:32  • Odpověz
bledul: jinak ten sušák vypadá dost dobře, hlavně jak to je nad sebou, tak to strašně šetří místo. Ale aby se tam vešlo i manžovo oblečení, aby to nebylo moc nízko nad sebou. Na obrázku to vypadá skvěle, ale asi by to chtělo vidět i naživo.
23. dub 2009 v 11:36  • Odpověz
Iluss a co tě tak rozesmálo?
Mně zase včera pěkně robolelo bříško od toho, jak jsem si zývla :slight_smile:
23. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
jani co já vím, tak pokud máš PN a pak PPm, přechází se 6 týdnů před očekaávaným dnem porodu :wink:
23. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
Já si to taky myslela. Nakonec se mi ji podařilo přemluvit - ale připadala jsem si jako blbec. Ona mě pořád přesvědčovala o tom, že teda udělá výjimku. Takhle přece budu dostávat tu vyšší mateřskou o 14 dní déle... A protože jsem na nemocenské už druhý měsíc, zase tak málo nedostávám. Takže těch 6 týdnů je pro mě vlastně výhodnějších.
23. dub 2009 v 11:49  • Odpověz
Janinko, to jako fakt? To teda cucim, proc mi muj pan doktor nic takoveho nenabidl...ja se ho zeptam, vezmu si na sebe i tank, jen kdyby mi pomohl :grinning: :grinning:
Ke jmenum: Nemusis nikde zadat, kdyz jsou v nejakem kalendari uvedena, proste existuji a jsou povolena i pro CR, matriky by mely mit seznam povolenych jmen. Musi se jen zjistit, kdy dotycna jmena slavi svatek - ani ja to nevim, sakrys, jeste se musim podivat....

Bledulinku, ja vubec nemam kdy chodit po autobazarech, ale musim to nejak udelat, snad tady ma blizko jeden byt, kde se na Sceniky specializuji - musim to vysondovat. Doufam, ze bude kocarek, ktery se vejde - mam ho vyhlidnuty a doufam, ze ho jeste nekde sezenu, kdyz to neni zhava novinka :angry:
Horsi je, ze budou deticky az do doby, nez prijde porodne, bez kocarku Budou mit jen ten, co uz mame - ten na balkon :frowning2:
23. dub 2009 v 11:50  • Odpověz
autor
klarko ahoj :slight_smile:

jani s tou mateřskou máš pravdu a opravdu můžeš těch 6 týdnů-když jsem byla na PN s tomíkem,tak mi i doktor sám řekl,že je blbost jít 8 týdnů před porodem a rovnou mi to dal 6....koukám,že setřička dělala,jako by ti to dávala ze svého .... :wink:
a díky za gratulaci k autíčku...máme ho v servisu na kontrole a prý tam jsou jen maličkosti k opravě,žádný velký problém tam není,takže jsme koupili snad opravdu dobře..takže tam nechámě vyměnit kapaliny,seřídit stěrače a odstřikovače a je to v pořádku :slight_smile:

holky s tím sušíákem-asi se na něj pojedeme podívat :slight_smile: protože těch věc malých bude kvanta a v malém bytě je prostoru vždycky málo,tak pokud bude fajn,tak ho koupíme..a naše velké věci budeme sušit na velkém co máme -ale to bude mnohem méně častěji roztažené.... tak jsem na něj zvědavá....

iluš-co tě rozesmálo? :slight_smile:
23. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
Moje ségra chtěla dát jméno Anna Marie a musela kvůli tomu psát nějakou žádost. Ale to je asi jiný případ - když jsou ta jména dvě a navíc to bylo pžed 10 lety...
A na ten pás se zeptej. Když by to bylo zadarmo, vyzkoušet to můžeš.
23. dub 2009 v 11:57  • Odpověz
autor
arwi-ale auta můžeš hledat i po internetu :wink: vyhlídnout si nějaké a pak se na něj případně jet podívat...my to naše koupili taky tak...koukli jsme po internetu,pár těch o kterých jsme uvažovali jsme našli- co vypadalo výborně a tak jsme se na ně jeli podívat a jedno z nich bylo super...
23. dub 2009 v 11:59  • Odpověz
Bledul - no asi chtěla státu ušetřit nějaké penízky :slight_smile:

Holky - Pražandy - nedoporučily byste mi nějaký dobrý obchůdek, kde mají fajn věcičky na mimčo?
23. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
arwi-bez kočárku? no tak pokud máte aspon nějaký- byť nereprezentativní,tak to dočasně stačí...to je ten,jak jsi dostala od té paní z prahy?
23. dub 2009 ve 12:01  • Odpověz
autor
jani-jestli myslíš věcička jako oblečky tak nedoporučím nic-já vše na Tomíka podědila :sweat_smile: ale když jsme něco kupovala,tak jsem občas na fajn kousky a relativně levné narazila v tesco a nebo v CA...ale moc jsem too nekupovala,takže fakt neporadím...ale ráda si přečtu případné tipy ostatních :slight_smile:
23. dub 2009 ve 12:03  • Odpověz
Arwi - s tím čekámín na porodné tedy moc nevím, ale slyšela jsem, že na porodné můžeš čekat třeba i tři měsíce a to platí i pro mateřskou nebo nemocenskou :frowning2: Já jsem tu svou za březen ještě nedostala a prý mám čekat nejdřív až tak v půlce května.

Bledul - jo jo, do Tesca se určitě podívám. Já mám taky něco zděděno, ale zdá se mi, že toho zase tolik není.
23. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
autor
jani,cože? :confused: čekat na březnovou nemocenskou do půlky května? :confused: no to snad tedy ne.....to si dělají snad legraci....i když jsem zaslechla,že některé úřady to zdržují....já normálně dostávám rodičák - za předchozí měsíc vždy okolo půlky dalšího měsíce...

to je fakt nanic-kdyby na tom byl člověk závislý,tak je celkem namydlenej... :angry:
23. dub 2009 ve 12:11  • Odpověz
No a prý s tou mateřskou to bude ještě horší - tedy s tou rodičovskou, co se vypočítává z platu. Jsem zvědavá, jestli nám počká i banka s hypotékou... To asi ne, co?
23. dub 2009 ve 12:16  • Odpověz
byla jsem včera na večeři a pokec s jednim kamarádem no a spolu se vždycky strašně nasmějeme, už ani nevím, co konkrétně mě rozesmálo, ale smála jsem se celý večer a pak už stačilo maličko a dostali jsme oba úplný záchvat a výbuch smíchu. No a já to odnesla bolestí.

Jani, já mám opravdu dobré zkušenosti s Tescem a CA, jak říká Bledulka, tam se opravdu skvěle nakupuje, maj to levný a obrovskej výběr. Konkrétně CA v Palladiu (je dvoupatrové, tak v tom spodním patře maj strašně moc věcí na miminka a děti) a potom Tesco na Smíchově v tom obchoďáku (tak tam zas v tom horním patře) :wink:
23. dub 2009 ve 12:25  • Odpověz
dobré je taky HM, taky se tam dají sehnat pěkné věcičky
23. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz
Příští týden mám sraz s kámoškou, co má skoro stejný termín jako já, tak jí trochu těma obchůdkama protáhnu. Díky!!!
Občas kouknu i na to aukro nebo mimibazar, ale ráda bych nějaké kousky i nové :slight_smile:
23. dub 2009 ve 12:30  • Odpověz
autor
jani-tak na banku bych teda vůbec nespoléhala-na o,že by počkala :unamused:

s mateřskou a rodičovskou-mateřská se počítá dle výše platu a každá ji má úúúplně jinou.rodičovská která navazuje na mateřskou je pak stejná podle toho jakou variantu (dvou,tří,čtyřletou ) si zvolíš..rodičák se z platu nepočítá,akorát u dvouleté varianty chtějí,abys dosáhla předtím v platu nějaké částky vyšší (nemůže na ní každá žena)
23. dub 2009 ve 12:30  • Odpověz
autor
ilušš-takže až záchvat smíchu,jo? aspon budete žít déle :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz
autor
holky,za chvíli se rozloučím-jen co Tomík naplní nočník,tak jdeme do hajan :slight_smile: tak zatím papá a krásný den :slight_smile:
23. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz
Bledul to já vím, že nepočká. Ale jsem z toho ze všeho tak nějak naštvaná...

Jo jo, já vím. Akorát nevím, co se jmenuje mateřská a co rodičovská...

A už jste přemýšlely, jestli půjdete na dva nebo na tři roky? Já bych radši na ty dva a mít hnedka druhého prcka, ale co když by to třeba nevyšlo? Co s tím dvouletým prťouskem? Nechtěla bych ho takhle malého někam odložit...
23. dub 2009 ve 12:34  • Odpověz
A já si jdu ohřát obídek a potom si asi na chvilku lehnu :slight_smile: Zatím pa.
23. dub 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
jani-mateřská je to,co se ti počítá z platu,začíná 6až 8 týdnů před porodem a trvá celkem 28 týdnů (u dvojčat to bylo delší ) pokud nenastoupíš 6 týdnů před porodem,tak po porodu budeš dostávat tuto dávku jen 22 týdnů (jako bys těch 6 týdnů nastoupila)

a na to navazuje rodičovská dovolená,kterou může čerpat i manžel (myslím že mateřskou nemůže ale je možný,že se to ted nově změnilo) a ta je podle délky...

no,já půjdu na tři roky-dva je málo a čtyři mi neumožní zaměstnavatel-ale kdyby umožnil,tak ted s druhým bych asi šla na 4 roky...

no s tou volbou zda na dva a doufat že se zadaří neporadím-to je potom o tom,zda tě manžel případně uživí,kdybys nepracovala a nic nepobírala...a v tom případě bych ještě zjistila,jak je to s placením sociálního a zdravotního pojištění-když nic nebereš,ale nepracuješ ... to fakt nevím
23. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
autor
holky,nočník naplněn,jdeme spinkat..tak papá :slight_smile:
23. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
Jani, já půjdu určitě na tříletou, brácha se švagrovou si dali dvouletou s tím, že budou mít hned druhý a ono jim to nevyšlo, jednou potratili a pak si museli dát půl roku pohov a teď se můžou začít snaži znovu. Ale malé jsou už skoro dva roky a taky nevědí, jak to udělají, kam dají malou. Takže nejlepší je asi ta tříletá, protože se to druhý mimčo opravdu hned povést nemusí.
23. dub 2009 ve 12:53  • Odpověz
paaa Bledul :wink:
23. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ahoj maminy, je tu některá? Jdu jen na malej skok, ale tady to vypadá na odpolední siestu :grinning:
23. dub 2009 ve 13:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.