• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Za chvíli půjdu vyndat prádlo z pračky a pak upeču nějakou bábovku, mám na něco hroznou chuť a doma skoro žádný ingredience, tak to jistí aspoň ta bábovka :slight_smile:
23. dub 2009 ve 13:39  • Odpověz
Nojo, ja vim :frowning2: Oni maji s vyplacenim takovych davek vzdycky dost casu :angry:
Bleduli, ano, mluvim o tom, co jsme dostali od pani z Prahy. Musim cekat na porodne, protoze nemam sanci ho koupit normalne, neni za co :frowning2:
23. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz
holky trochu vám nastíním jak to teď vypadá z výplatu dávek tedy Pracovních neschoponností a peneěžitých pomocí v mateřství :unamused: na sociálce jsem dělal 6 let a občas tam zajdu za bývalejma kolegyněma na kafčo, byla jsem tam minulej týden. A tedy moc mě nepotěšily :frowning2: od ledna veškeré neschopenky zpracováná správa soc. zab. před tím to u velkých firem (nad 25 zaměstnanců) vyplácely samy firmy a rozdíl mezi pojistným a dávkama odváděli státu, zaběhlý a celkem bezproblémový postup. Program, do kterého zadavají veškeré podklady pro výpočet a výplatu dávek nestíhá ten nápor a porot dochází i k několika měsíčnímu zpoždění :confounded: , teď mi třeba ukazovaly, že zpracovávaj neschopneky z ledna :confused: takže nechci je nějak obhajovat, ale i kdyby chtěly dělat seberychleji, program jim to nedovolí, snad se to tedy nějak brzy upraví :slight_smile:
bez peněz si to nedokážu představit, když můj veškerý plat ani nepokryje hypotéku a poplatky :confounded: tak snad mi kontakty na správě k něčemu budou :wink:
rodičák a porodný mají na starosti jeiné odbory, o tom nemám ani páru, jak tp funguje ani kde se žádá, budu muset popátrat :grinning:
23. dub 2009 ve 13:58  • Odpověz
o rodičák se žádá normálně na sociálce ne? Aspoň tady to tak funguje :confused:
23. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
no nic, jdu na tu bábovku, tak sem občas nakouknu :slight_smile:
23. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
kvet o rodičák žádáš tady

Žádosti o poskytování rodičovského příspěvku vyřizují kontaktní místa státní sociální podpory: v regionech při úřadech práce podle místa trvalého pobytu rodiče, který uplatňuje na dávku nárok, v Praze při úřadech městských částí.

o PN, PPM žádáš OSSZ (PSSZ) dle místa výkonu tvého zaměstnavatele :wink:
23. dub 2009 ve 14:09  • Odpověz
klarka: já jsem ale nezaměstnaná :wink:
23. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz
Holcicky, ja to radsi nezkoumam, protoze to tim neuspisim. Kvetuli, kdyz jsi nezamestnana, zadas na socialce, to vim....

Jsem umyla ta okna a uz je nechci videt, ted musim letet na CEZ a nahlasit vodu a teplo.....ufffff
23. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz
jo tak u nezaměstnaných na sociálce, to máš pravdu :wink:
23. dub 2009 ve 14:18  • Odpověz
arwen: díky, takže jsem si to myslela dobře :slight_smile: Jsi myla okna v bytě? Já ani neví jestli už tam jste nastěhovaný? Fotky vypadají parádně :slight_smile:
23. dub 2009 ve 14:19  • Odpověz
klarka: :slight_smile: Tak jsi s tou prací už včera trochu hnula nebo toho máš pořád hodně?
23. dub 2009 ve 14:19  • Odpověz
Kvetulinko, ne, nejsme, az v kvetnu. A okna jsem myla v praci. Fuj, konecne hotovo :slight_smile:
23. dub 2009 ve 14:21  • Odpověz
teď už dopisuju poslední obálku na FÚ a mám to v cajku :grinning: jsem šikula, se pochválím, když to tady nikdo neudělá :sweat_smile: , ale dneska mě teda pěkně bolej záda :confounded: nevím jak to tady vydržím a jak se pak doplazím domů :angry:
23. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz
arwen: A co dětičky na mytí oken? Nemlely sebou moc? :slight_smile: Tak už se těšíš na stěhování viď? A co mamka? Jak to vzala?
23. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz
klarka: no já tě chválím, že jsi rychlá šikula :grinning: :wink: :slight_smile:
23. dub 2009 ve 14:29  • Odpověz
kvet :sweat_smile: :sweat_smile: dík :grinning:
23. dub 2009 ve 14:35  • Odpověz
Ahojda!
TAk jsem se před chvílí vrátila z "práce" - proběhly zákuzky i na slzičky došlo... Bude mi to chybět. :frowning2:

Jdu kouknout,co se tu probíralo. :slight_smile:
23. dub 2009 v 15:07  • Odpověz
BLedulínku, my ten sušák máme - teda"jen" třípratrovej, ale mám zálusk ještě na jeden na plínky. :wink: :slight_smile: Na drobný věci je to fajn, ale na ty větší to chce "klasickej" širokej sušák.

Klárko, to jsi teda rychlík! :wink: A z nemocenských nejsou "div živý" jen na sociálce ale i doktoři. :frowning2: Toje tak, když tyhle "zlepšováky" vymýšlí nějaký chytrák od stolu, který nikdy "v terénu" nedělal, nebo jeto už hooooooodně dlouho! :angry: :angry:

Kvetul, co bábovka? Já setu láduju tou kefírovou buchtou, co mám od Tebe receptík. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Il, smích je prima - ale pozor: všeho moc škodí! :wink: :slight_smile: Já se dneska dopo nemohla ani vysmrkat, jak byl Skříťula navalenej na břicho a natahoval mi svaly. :sweat_smile:
23. dub 2009 v 15:33  • Odpověz
andul ani nevíš jak jsem ráda, že už to mám z krku, teď se věnuju restům, což není taky žádný med, alespoň nějaká změna, a je příjemný jak se mi tady ten stůl krásně čistí :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
co se týká těch mých kolegyň, musely přestat kontrolovat organizace a začít zadávat PN, takže firmy teď budou bez kontroly :grinning:
23. dub 2009 v 15:41  • Odpověz
Tak jsem vyspinkaná :slight_smile:

Klarka - no jo, to zase teda vymysleli systém. Já jen doufám, že si kvůli tomu nebudeme muset půjčovat...

Andul má kefírovku a kvetulda bábovku. Holky, holky, děláte mi chutě. Jdu se mrknout, jestli najdu všechno, co potřebuju a když tak bych udělala bábovku :slight_smile:
23. dub 2009 v 16:50  • Odpověz
Tak místo bábovky baštím musli s mlíčkem :slight_smile:
23. dub 2009 v 17:36  • Odpověz
A nikde nikdo :frowning2:
Tak já si jdu asi číst knížku.
23. dub 2009 v 17:47  • Odpověz
ufff, tak už to mám hotové, vyžehlila jsem zatím vyprané mimivěcičky. Teda je toho fakt požehnaně a to jsem teprve ve čtvrtině :wink:

andul: při mém odchodu z práce taky káply slzičky, taky se mi stýská, ale jak se nám míma narodí, tak už na to stýskání ani nepomyslíme, to už na to nebude čas :wink:
23. dub 2009 v 18:34  • Odpověz
Kvetulinku, to vis, ze se jim to nelibilo, snazila jsem se pomalu, ale ti dva davali vedet, ze to neni to prave.....teda, ja se sotva hybu, kocicky, udelala jsem vecu a jsem total hotova :frowning2:
23. dub 2009 v 18:56  • Odpověz
A Kvetulko, netesim se na stehovani, protoze vubec nevim, kdo nam ty veci odveze, nemam nikoho takoveho znameho. Mamku porad zajimaji penize, jak to utahneme a kdo to bude platit.

A jeste zazitek - byla jsem dnes na VCE prihlasit se na odber elektriky, prisla jsem o 10 minut po urednich hodinach a prestize v kancelari damy byly, nemela jsem na ten ukon, co by trval tak 5 minut, absolutne zadnou sanci, takze jsem nas prihlasila jen na bytovem druzstvu, kde se plati voda a teplo a kde byli o malinko vstricnejsi :sunglasses:
23. dub 2009 v 18:59  • Odpověz
Tak my máme nového člena rodiny. :grinning: Koupili jsme dneska Míňě to morčátko (vírový) - teda vlastně morčáka (Pepína :slight_smile: ) - a tak už se má Míňulka o koho starat a ským si hrát - to ale bude muset Pepíno trochu vyrůst, zatím je to jen takovej prdek malej. :grinning:

Arwen, tak aspoň někde, že jste přihlášení. :wink: A hooodně odpočívej, po těch pitomejch oknech!

Iluš,já to mám dopráce relativně kousek, takže mě tam budou mít stejně pořád. :grinning: A šéfová mi dneska udělala velikou radost, protože se mě ptala, zda za mnou budou moct přijít do porodnice. :slight_smile:

Klári, pracovní resty mám odbnešené doma a taky se na ně chystám. :confused: :sweat_smile:

Jani, takže na bábovku nebyly ingredience??
23. dub 2009 ve 20:10  • Odpověz
Dobré ráno!

Holky, taky máte tak hrozný problémy se vstáváním?? :confused:
24. dub 2009 v 08:29  • Odpověz
Andulko, ahoj. Kdyby jen se vstáváním.....včera jsem si musela lehnout v 19.30, protože jsem prostě už nemohla ani chodit, ani sedět. Vytuhla jsem takovým stylem, že jsem si nepsala ani s Jardou po skypu, když přijel z práce.
Ráno mě musela budit mamka, nebyla jsem schopná pomalu ani vstát a asi jsem to včera přehnala s těmi okny nebo jánevímsčím, kost mě bolí už od doby, co jsem vstala :frowning2:

Za chvilinku tady mám prezentovat firmu nějakým zálazníkům, to bude ale reprezentace, až tam vpochoduju jak rozplizjej kačer :grinning:
24. dub 2009 v 09:06  • Odpověz
Awi,tak držím pěsti, ať Ti dnešek hooodně rychle a úspěšně uteče, aby sis mohla odpočinout! A pči prezentaci hodně špul břicho, ať je kačer jasnej. :wink: :grinning:

Já jsem se musela jít najíst, protože se mi začalo chtít zvracet (a to jsme ráno s Tomem kolme půl 7 snídala buchtu) z hladu. :frowning2: Fuj, fuj...
24. dub 2009 v 09:12  • Odpověz
Andulko, prosím Tě, klid, jen jez, Skřítek to potřebuje :slight_smile:
Víš Ty, co mě napadlo? Ty nechceš znát pohlaví? Dyk už to musí být dávno vidět :slight_smile:
24. dub 2009 v 09:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.