• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj holky,
čeká nás krásný víkend, že?

Arwen, my totiž máme stejný problém. Nevejdeme se všichni do auta. Chceme si koupit jiný, ale zatím se nedaří. Líbil se mi taky Renault Sc, ale všichni mi ho rozmlouvají. Starší Renaulti (3 roky a více) jsou prý hodně poruchový a jsou na ně drahé náhradní díly. A na nové bohužel není. Chtěla bych Citroena Picaso, ale jestli ho seženeme, kdo ví. Takže si to raději ještě rozmysli.

Andulko, Já měla v 7 ráno taky buchtu, teď jsem byla na poště a nakoupit žrádelní nákup a je mi na omdlení.
Už 2 dny je mi nějak divně, jsem unavená a tak.
24. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
Arwenko, vždyď my víme, že to bude kluk. :grinning: I Ty sama jsi mi ho předpověděla. :slight_smile: Ale z nějakého důvodu (možná tajné touhy po holčičce) se mi to nechce psát do pasu. :sweat_smile:

Ludvi, tak že by zase to počasí?? :confused: Myslím, žezačínám chápat holky,které kekonci těhuříkají, že se těší,až bude malé na světě...
Hele, vám se ten V- Cross nevejde do kufru? Nám málem taky ne. Ale manželínek šikulínek to vymyslel a sundal mu kolečka a pak už se tam vešel! :wink: :slight_smile: Zkoušeli jste to tak?
24. dub 2009 v 09:58  • Odpověz
ahojky těhulínky :slight_smile:

tak jak se máme? já už se na víkend strááášně moc těším, bude opravdu nádherný počásko, v sobotu se s kámoškama chystáme na výlet na Petřín :wink: už tam jsou rozkvetlé magnolie, tak budeme fotit :wink:
24. dub 2009 v 10:04  • Odpověz
teda holky, já jsem ostuda, já tu sedím ještě v pyžamku :sweat_smile: se mi nějak nechce převlíkat.
24. dub 2009 v 10:05  • Odpověz
Andulko, já tam zkoušena narvat Peg Perego a to jenom sporťák.
Máme strašně pitomej kufr. V-Cross jsem v Praze nikde nesehnala, ale včera jsem ho poprvé viděla naživo v AAA kočárcích. Jsou tam strašně ochotní a když "nacouvám na rampu" - dost blbej nápad - můžu si ho zkusit složit do kufru. Kolečka sundavat nechci, přece jen ho budu dávat do auta nějkolikrát denně. Hluboká korba se tam nevejde určitě, možná podvozek. Takže fakt nevím co s tím. Ale V-Cross je fakt krásnej kočárek a za dobrou cenu.
24. dub 2009 v 10:08  • Odpověz
autor
24. dub 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
tak jsem si vylila srdíčko a jdu zase hledat různé informace k tomuto tématu at tam jedeme pořádně nachystaní na ně....
24. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
Iluško nejsi - nebo jsme ostudy dvě :grinning: - já jsme taky ještě v pýžu. :sweat_smile: Alemusím se pochválit, že jsempřed chvílí ustlala. :grinning:

Ludvi, ona se ta kolečka sundávat nemusí, ale pak tam nedáme takový ten "poklop" co dělá poličku nad kufrem (máme Renolta Clio - tj. kufr asi jako Fabie) a je fakt, že mi z kraje budeme vozit jen podvozek a autosedačku akdyž budempotom voziti sporťák nebo v případě nutnosti korbičku, tak ji šupnem na sedačku (nebo za), protože nám zatím nikdo jiný nesedí. :confused:
24. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
AAAA - zkušené maminky na příjmu - hooonem je využít! Holky,vydržte mi tady .proooosíííím,pár minut, než tosesmolím - Bleduli, Ludvi. Kuju!
24. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
Odhodlávám se, že začnu prát peřinky a plenky a povlečení, tak jsem se chtěla zeptat:

1. toho octa 2 polévkové lžíce do posledního máchání?

2. bude z toho pak vonět ten prací prostředek? (Docela mětotižzaujal ten nápad, dávat půl na půl ocet/dětskou aviváž)

3. u plenek se píše, že se mají alespoň dvakrát vyprat, aby dosáhly té vysoké savosti - stačí teda, když pustím dva cykli praní po sobě, nebo to musí i uschnout??

A teď mě honem už nicjinýho nenapadá. :sweat_smile:
24. dub 2009 v 10:26  • Odpověz
Bledulinku, a neměl by tam jet Honza radši sám? Aby Ti z toho nebylo špatně. :frowning2: Ale jinak máš absolutní pravdu, že to jsou svině. :angry: Ach jo - a prý že "s poctivostí nejdál dojdeš" - tak akorát do prd.le. :angry: :angry: :frowning2:
24. dub 2009 v 10:31  • Odpověz
autor
andulko ahojky :slight_smile:

já tam toho oleje leju asi deci -prostě podobné množství co aviváže
ten prací prášek z toho moc nevoní-ale ony ty dětské nejsou tak navoněné jako dosplělácké-možná víc navoněný prášek by cítit byl....je to prostě jin vůně-ani ocet,ani úplně ten prášek,ale nic nepříjemného...

aviváž bych u mimíska moc nedávala,naopak ten ocet je fajn,že večškeré sajrajty chemické pomůže z látky odplavit -a pokud aviváž,tak asi ne na plínky...ono to miminko ti andulko stejně bude vonět-svou přirozeností a těma mastičkama a olejíčkama atd .-) ale je to na tobě :slight_smile:

plenky-na zvýšení savosti jsem je i sušila,aby ten cyklus praní-sušení-proběhl celý....ale jinak nevím...myslím,že jsme je tehdy třikrát prala....ale asi i dvakrát stačí...a během týdne až bude miminko doma je stejně budeš mít všechny vyprané znova-i několikrát,takže ta savost se ti brzo zvýší :slight_smile:
24. dub 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
andulko,manžílek je řekla bych podobného ražení jako tvůj Tom- dobrák od kosti a nerad se hádá atd..já jsem huba nevymáchaná a navíc bych tam byla jako svědek a navíc hci vzít s sebou foták a nenápadně komunikaci nahrát jako případný důkaz proti nim,protože ta komunikace je fakt úrovní hoodně nízko....
24. dub 2009 v 10:34  • Odpověz
autor
ježiš-andulko-leju tam samozřejmě ocet a ne olej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: už jsem fakt mimo :grinning: :grinning: :wink: :confused:
24. dub 2009 v 10:35  • Odpověz
Bledul, děkuju. :slight_smile: Olej tam radši dávat nebudu, ale ocet teda jo. :slight_smile: :wink: A nechám je i uschnout - je hezky, tak to půjde. :slight_smile:

Co sušák? Koupili jste ho?
24. dub 2009 v 10:36  • Odpověz
Bledul: to mě moc mrzí, je to hrozný, jak s lidma zacházejí a chtějí z nich vyždímat každou korunu a ani se neobtěžují vám podat jakékoliv informace, i když na ně máte nárok!

Andul: tak už jsem se převlékla a dokonce už také ustlala a nakrmila pračku dalšími mimivěcičkami :wink:
24. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
Jéé, Bledul, já jsem zrovna včera Toma "hubovala", že si nechá od všech všechno líbit - jak v práci sundá doktorský hadry, tak se sebou nechá zametat podlahu téměř každým. :frowning2: Vůbec nevím, jak mu mám to sebevědomí zvednout. :frowning2:
Hlavně buďte opatrní a možná sebou vemte ještě jednoho kamaráda. Brr -úplně miběhá mráz po krku, když si vzpomenu najednání s tou 1.stavební firmou - jak to popisuješ, bylo to dost podobné.
24. dub 2009 v 10:42  • Odpověz
Iluš,beru si Tě za vzor a jdu se taky převlíct a dám prát ty plíny. :slight_smile: Snad se mi tam vejdou všechny na ráz. :sweat_smile:
24. dub 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahoj Iluss a Bledulko,
z vlasntní zkušenosti vím jaké jsou asistenčky sviňuchy.
Při mém posledním cvaknutí byli u nehody dříve než policajti :cry: a tvářili se jaký mám fáro (náš miláček oslavil právě 12 let) a co všechno mi zařídí. Poslala jsem je někam, protože akarát využívají situace a stresu z bouračky. Naštěstí se mě tenkrát zastal ten chudák co mě naboural aby mi už dali pokoj.
Jdu patlat karboše, za chvilku se přiřítí hladová Terka :grinning: . Zatím pa. Ještě se ukážu.

Andulko a Iluss, pěkné praníčko. Je to takový něžňoučký co?
Už mám skoro vypráno a vyžehleno, ovšem dětičky se ze vším tak mazlily, že by to možná chtělo zopakovat :grinning: .
24. dub 2009 v 10:57  • Odpověz
ludvo: jeee, ty se máš, že už to máš skoro všechno vyprané a vyžehlené. Já tento týden nedělám nic jiného, než že peru a žehlím mimivěcičky a jsem pořád ještě na začátku! :sweat_smile:
24. dub 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
andulko-sušák jsme včera nestíhali,dneska místo do ikei pojedeme do asistenčky- a ta je v průhonicích,takže fajn cesta MHD :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže sušáček asi až o víkendu....jenže zítra má menžel práci v práci -něco si tam potřebuje dodělat....tak uvidíme ,ale už by nám bodnul,ten velký a vlastně i rozbitý-sesunutý jak jsem ho zatížila- tady zabírá spoustu místa

iluško- no uvidíme co zmůžeme,informace nám odmítli podat a to je porušení smlouvy-protže to je v zákoně -ted jsme si to našli a už to tiskneme s sebou...jenže obávám se že nás převálcují...

manžílek se radí ted se známou od rodičů,která je soudkyně,jenže ta nám může říct "jen názor" protože z pozice svého postavení nemůžeí podávat právní rady,takže si ji ani nemůžeme vzít s sebou :unamused:
24. dub 2009 v 11:05  • Odpověz
autor
ludvi- no to máš pravd u-opravdu úúžasně zneužili toho stresu po nehodě a navíc to naše auto nepojízdné bylo,takže odtah potřebovalo...ale tahle společnost se ani ensnažila předstírat něco o fáru...rovnou manželovi chlap řekl,že kvůli našemu vraku ztrácí čas během kterého by vydělal mnohem více peněz...
24. dub 2009 v 11:08  • Odpověz
autor
to mu teda řekl až včera telefonem-na začátku se taky tvářili jako úžasní lidumilové...chybějí mi tu smajlíci maximálního zhnusení a zelený blijící :angry: :angry:
24. dub 2009 v 11:09  • Odpověz
Bledul, to je na přesdržku, fakt!!!

Holky, sice jsem přežila zásah do tchýňčiny zahrádky, ale hádám, že tohle se bez komentáře neobejde - nacpala jsem do pračky 30 čtvercovek a to mi babča málem počítá ponožky, které dávám dopračky, abych automatku (poměrně novou a moderní) neztrhala. Babča totiž pere max. 3 trička a patery kalhotky na ráz. :sweat_smile:
24. dub 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
andulko-koukám,že babča žije "ekologicky a ekonomicky" (šetří vodu,peníe,prášek atd :grinning: :grinning: :grinning: ) ale zase na druhou stranu je koukám poměrně empatická vůči chudince pračce-aby jsi jí náhodou nestrhla buben :grinning: :grinning:

jo,na "přesdržku" jsou a uvidíme kam až to oni nechají zajít-záleží na nich do čeho všeho se manžel pustí....soudit bych se moc nechtěla,ale nedají-li nám na výběr,tak co se dá dělat...
24. dub 2009 v 11:26  • Odpověz
BLedulinko, vím, že to moc nejde,ale zkus se tím moc netrápit, aťTi z otho není zbytečněblbě - ti kreténi za to nestojí!!! A odpoledne vám budu moooc držet pěsti! Ať vše dobře dopadne!!! :wink:

Joo, naše babi je kádr! :grinning:

Jak mám řešit situaci, kdy má pračka program na 95°C a 80°C a typlíny mám na poprvé prát na 90°C?? :confused:
24. dub 2009 v 11:39  • Odpověz
Jdu koupit Pepínoj malý pítko (Míně se nechtělo tolik ohýbat, tak si pod ním vyhrabala díru a ten záprdek teď nedosáhne na savičku :sweat_smile: ) a ocet - máme tu jen lahev červenýho vinnýho octa a to se mi tam moc dávat nechce - smrdí ještě hůř než ten normoš. :confounded:
24. dub 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
andulko, já myslím,že je to celkem jedno....jde o to,že se ti ty plínky srazí a i tím se zvýší savost -takže tě i na to předem upozornuju aby tě to nevylekalo...-prostě po několika praních budou plínky menší o kousek...pokud máš přímo bavlněné plníny,tak 95 by snést měly...nevím ale jak u jiných materiálů (bambus,konopí,hedvábí atd)
24. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
andul: ten červený vinný ocet tam radši nedávej, spíš kup normální obyčejnej
24. dub 2009 v 11:53  • Odpověz
jinak já bych to prala na těch 80°
24. dub 2009 v 11:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.