• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Já to dám asi taky těch 80°C - děkuju za názory.

Bledul, je to mušelín. :sweat_smile: A na tadalší dvě "první" vyprání mámpoužít teplotu jako před úplně prvním vypráním nebo jako na "další" praní - tedy tu nižší? :confused: To jsou dotazy, viď?? :sweat_smile:

Mám čtvery různý pleny, který se každý perou jinak (teda dvoje naštěstí už na další vyprání na stejno :slight_smile: ),takže jsem si do teď dělala přehled jak mám který prát. :sweat_smile:
24. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
Ahoj kočičky, co jsem Vás ještě nezdravila :slight_smile:
Skončila mi schůzka se zákazníky, místo na pupek mi koukali do očí, to je teda nezodpovědnost :angry:

Ludvi, já znám hodně lidí, co mají Scénika a nikdo si nikdy nestěžoval, navíc se díly přece nemusej kupovat oroginální, všechny dělá spousta firem v replice a jsou také kvalitní. Xsara Picasso se mi taky strašně líbí, ale musela bych na ni už doplácet a to fakt neklapne :frowning2:
24. dub 2009 ve 12:06  • Odpověz
autor
andulko,nevím jak se mušelín chová,takže neporadím...ale myslím,že i teplota 80 stupnů je dost vysoká na to,aby se plínky "předsrazily" před použitím...takže máš-li pochybnosti,tak je tam hod na 80 a je to... jiný důvod proč by to mělo být na hodně nevidím (sterilizace ne,protože to jednak budeš prát znova a jednak není cílem mít sterilní plíny-jednorázovky z obchodu taky nejsou sterilní-naopak bůhví v jakých podmínkách se ve skladech skladují -myši atd )

a tak myslím,že jediný proč se to pere na hodně je právě zvýšení savosti...nemám představu co udělá rozdíl 5 stupnů (mezi 90 a 95-zda už by to pro mušelín bylo špatný-pro bavlnu asi ne-dyt i maminky je vyvařovali vyloženě v hrnci :slight_smile: )
24. dub 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
a prala bych je třikrát (nebo dvakrát) při té vyšší teplotě právě kvůli tomu srážení,které je vlastně žádoucí....a až pak za provozu bych je prala třeba na 60 atd..
24. dub 2009 ve 12:13  • Odpověz
Andulko, omlouvám se, ale já fakt nevěděla, že je Skřítek kluk, to mi uniklo :frowning2: Jen jsem to tipovala.....
24. dub 2009 ve 12:15  • Odpověz
já jdu v úterý ráno na kontrolu k doktorce a prý mi tam snad udělá další ultrazvuk, tak jsem zvědavá, jestli se mi potvrdí ta holčička :slight_smile:
doufám, že ano
24. dub 2009 ve 12:39  • Odpověz
holky přeji krásný slunečný pátek
dneska jsem zuaučovala, proto hlásím příchod až teď, jsem ale nějaká unavená a trochu mě bolí bříško :frowning2: tak snad to brzy přejde a nebude to nic vážného
jinak hlásím, že jsem se dneska suprově vyspala, žádné křeče v nohách, boelsti zad, že by mi pomáhal ten vápník co piju???? :slight_smile:
24. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
ahoj klari :slight_smile:
jeee, tak snad tě to brzy přejde!
24. dub 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj Iluško, neboj, potvrdí, uvidíš :slight_smile:
Klárko ahojky, taky mám vápník doma a piju ho, stejně nic :frowning2: Od včera do sebe sázím ještě rozpustný hořčík, co mi napsal pan doktor, ale už pomalu ztrácím naději, že by to mělo pomoct :angry:
24. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz
iluss děkuju :wink:
arwen zkus se zptat na ten pás na bříško, kamarádka, která má dvojčátka si to bez něj nedokázala v těhu ani představit, tak třeba to pomlže i tobě
já přemýšoím, že se na něj taky zeptám, kvůli zádům :wink:
24. dub 2009 ve 13:11  • Odpověz
Klarinko, to si pis, ze se zeptam, jeste snad driv, nez pujdu na kontrolu, jdu psat mail panu doktorovi :slight_smile:
24. dub 2009 ve 13:27  • Odpověz
arwen tak tak oudělej to hned a zjisti, kdy to pojišťovna uhradí a kdy si to mamina musí zaplatit :wink: díky
24. dub 2009 ve 13:28  • Odpověz
Do pytle, Klárinko, já to už odeslala bez tohohle dotazu, ale to nevadí, zeptám se hned, jak mi odpoví :dizzy_face:
24. dub 2009 ve 13:30  • Odpověz
dík, dík :sweat_smile: :grinning:
24. dub 2009 ve 13:31  • Odpověz
No, to není rozhodně za co. Myslím, že pokud je to z důvodu bolestí, měla by to hradit pojišťovna, ale nejsem si jistá, jestli nebudou požadovat ortopedické vyšetření - to jako, že bych tam na ortopeda roztáhla nohy a on zkoumal moji kost :grinning: :grinning: :grinning:
24. dub 2009 ve 13:41  • Odpověz
Arwen, za nic neomlouvej. :slight_smile: :wink:

Klári, to je fajn, že jsi dobře spala. :slight_smile: A snad Tě ta únava brzo přejde. :wink:

Iluš, ta holka tam být už skoro musí! :grinning:

Já jsem teď pověsila 1. várku plín a zatím z toho ten ocet cítit je, tak uvidíme, zda se to vyvětrá během schnutí. Kdyby ne tak se nic neděje, páč je budu prát ještě dvakrát a to zkusím plínky ještě jednou vymáchat a bude. :slight_smile:
24. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
andul: no uvidíme, ale jestli domů přinesu kluka, tak to s manžou sekne! :grinning:
24. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
arwen no já bych ho asi dostat měla bez problémů , když má u ortopeda záznamy dlouhé jak týden před výplatou :grinning:
andul ahoj
musím říct, že už se cítím líp a bříško už skoro nebolí :slight_smile:
24. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz
Klári, to je super!!! TAk hlavně aby seto zase nezhoršilo. :wink:

Iluš,však on by se manžel zase zvednul, neboj. :wink: :grinning:

Mám dneska nějakou neodolatelnou chuť na horký čaj s citronem, tak jsem si ho uvařila do džbánku a když jsem si ho nalívla, měla jsme nastehni odložený namazaný rohlík a samozřejmě, že se mi ten rohlík převrhl namazanou stranou na nohu! :angry: :grinning: Kdybych nebyla líná, natáhnout se pro talířek, nemusela jsem se chodit mýt. :grinning:

A Arwen, ten rohlík mám s topinkovou pomazánku z krámu a nemám z tho vůůůbec žádný výčitky a pochutnávám si! :wink: :grinning: Mňaminky mňam! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: TAk to jen abys neměla pocit, že tu "hřešíš" jenTy. :wink: :grinning:
24. dub 2009 ve 14:31  • Odpověz
těhulky já se s vámi loučím, odjíždím na víkend opět k našim. Zítra jedu s kámoškama na výlet do Prahy, půjdeme na Petřín, tak už se těším. :slight_smile:

jinak budu tu až v úterý odpoledne nebo spíš k večeru. Zůstanu totiž u našich až do úterka, protože mám v úterý tu poradnu, tak abych nemusela pořád pendlovat sem a tam.

Tak se mějte krásně a užívejte sluníčka :slight_smile:

papaaaa
24. dub 2009 ve 14:34  • Odpověz
Ahoj holky, na skok jsem zase tu :slight_smile:

Perete plínky? :slight_smile: Já už mám tašku do porodnice skoro dobalenou, jen přemýšlím jestli s sebou brát tu odsávačku mlíka nebo ne :unamused: Pak ještě musím udělat kupičku věcí, kterou manžel vezme do porodky v den odjezdu domu a budu mít připraveno :slight_smile:

Už se pomalu začínám na porod těšit, jsem příšerně neohrabaná, hned zadejchaná a když roste bříško, tak to už pěkně bolí a to ani nemluvím o těch kopancích a různých pozicích Radimka
24. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz
Klarinko, asi nas moc nepotesim, ale pan doktor povidal, ze jsou to jen vyhozene penize a mysli si, ze to moc nepomuze. On ovsem mluvi o stydke spone, ne o zadech - tam by to pomoct mohlo.Poslala jsem mu dalsi dotaz ohledne hrazeni pojistovnou :slight_smile:
24. dub 2009 ve 14:40  • Odpověz
Andulko, topinkova pomazanka - mnaaaaaam, to je ta cesnekova, suprova :slight_smile: Ja jsem si udelala minuly tyden cesnekovku a to snad museli citit sousedi az v prizemi, to melo grady. Bych se se sebou nejmin tyden nelibala :grinning:
24. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz
Holky, nedělejte mi chutě! :slight_smile:
24. dub 2009 ve 14:53  • Odpověz
arwen díky za info, no kámošce to pomohlo na záda a já se bojím, že postupem času se moje nemocné záda projeví, tak proto tě takhle využívám :sweat_smile: :grinning:
24. dub 2009 ve 14:55  • Odpověz
Jinak včera nakonec z tý bábovky sešlo a dělala jsem ji teď. Pekla jsem ji skoro 2 hodiny :confounded: Ale vypadá dobře :slight_smile:
24. dub 2009 ve 14:56  • Odpověz
Arwen, tady ta je ta česneková s kapií a sýrem - ta do červena. :slight_smile: Půjdu si namazat ještě jeden rohlíček - Tom slouží a Pupí to nevadí, tak klíďo můžu smrdět. :grinning: :grinning:

S tím pásem je to škoda - že by Ti to, Arwi,nepomohlo. :confused: Ale třeba pomůže! :wink: :slight_smile: A až to nakombinuješ s olejíkem a Myorelem, tak budeš hopikat jak laňka! :grinning:

Ilčo, užij si to u vašich a ať poradna dobře dopadne!! :wink:
24. dub 2009 ve 14:56  • Odpověz
Kvetul, kamarádky říkaj, že by po druhé do porodky bez osávačky nešly.
24. dub 2009 v 15:15  • Odpověz
andul: Taky jsem doma bez manželína, přijede domu dneska dýl, asi až tak ve 20 hodin, to se zatím ukoušu, půjdu asi na sluníčko. Fakt? No tak to ji asi taky přibalím, když už je doma, díky :slight_smile:
24. dub 2009 v 15:18  • Odpověz
Vůbec není zač. :wink: Já mámv plánu uklízení a uklízení :grinning: a dodělání tý deky, tak se snad nudit nebudu. :slight_smile: I venku už jsme dneska byla. :slight_smile: A když budu mít večer ještě chuť a sílu, tak upeču štrůdl. :slight_smile:
24. dub 2009 v 15:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.