• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
andul teda být ještě v pelechu, to závidím, já to tu za chívli zabalím, práce je hotová, zbytek restů nechám na zítra a už nevím jak si mám sednout, tak na to prdím a jdu tedy provozovat shoping :stuck_out_tongue_closed_eyes: , zítra vás inofrmuju jak to dopadlo, musím koupit nějaké dárky, tu sukýnku :grinning: a třeba i něco pro mimi, uvidíme, jak budu úspěšná, tak se tu mějte krásně a já jdu užít ještě trochu sluníčka, když se má udělat ošklivo :angry:
zítra ahoj
27. dub 2009 ve 14:47  • Odpověz
No a je to - těhulinka Andulinka sedí chudák v křesle a spokojená čičí se už uvelebuje v ustlané posteli. Že já blbec jsem ji naučila, že do peřin se chodí jenom v noci! :angry: :grinning: :grinning:
27. dub 2009 ve 14:49  • Odpověz
Sis, všechno nejlepšíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!! :slight_smile: :wink: :slight_smile: :wink:

Klári,krásné a úspěšné odpoledne! :wink:

A já jdu teda asi dožehlit to prádlo, když jsem tu zůstala sama.
27. dub 2009 ve 14:52  • Odpověz
sis
tak velikáááááááááááááááááááá gratulace :slight_smile:
27. dub 2009 ve 14:52  • Odpověz
Sister, všechno nej nej :slight_smile:
27. dub 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahoj holky!!!
Tak koukám, že jste o víkendu pěkně řádily :slight_smile: Uklízely, praly, žehlily. Andulinky deka je dokončená - je fak super!!!
Já jsem s tím praním pořád spěchalavěciček pro mimčo, ale ještě jsem nezačala. Tak nějak si říkám, že je ještě dost času.

Sis - VŠCHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!!!!

Kvetul - doufám, že to všechno dobře dopadne, ale jak psaly holky, Radímek už je velký kluk a řekla bych, že už brzy bude s vámi :slight_smile:

Bledul - nemáte to s tím autem jednoduchý, ale snad všechno dopadne aspoň trochu dobře.
27. dub 2009 v 16:09  • Odpověz
Jink u mě všechno v pohodě. Na víkend jsme byli u rodičů. Vyklízela jsem s mamčou pokojíček a vyházely jsme spoustu starých krámů a včera jsme na zahrádce slavili mynžílkovo narozeniny. A dneska jen odpočívám a odpočívám. Měla bych se sice do něčeho pustit, ale jsem straaaašně líná...

Holky, psaly jste, že si povezete svojí odsávačku do porodnice. Jakou jste si pořídily? Já ještě žádnou nemám :unamused:

Jinak zítra jedu na další díl kurzu do porodnice a potom možná na nákupy.
27. dub 2009 v 16:14  • Odpověz
Dneska se mi zdá, že je prcek nějaký lenivý, moc nekope, jen se občas tak nějak pohne. Myslíte, že je to normální nebo to mám nějak řešit???
27. dub 2009 v 16:14  • Odpověz
autor
sis- také se připojuji a přeji vše nejlepší k "dvacetinám" :sweat_smile: :wink: :slight_smile: hlavně hodně zdravíčka Tobě i mimískovi :slight_smile:

užij si den i oslavičku s manžílkem :slight_smile:
27. dub 2009 v 16:16  • Odpověz
Jo a Len - gratuluju :slight_smile: Budeš nevěsta ještě s bříškem?
27. dub 2009 v 16:25  • Odpověz
autor
ahoj Jani :slight_smile:

prcek lenivý být může-mě se to s Tomem taky stávalo...ale pokud je to náhlá změna,tak bych to radši řekla lékaři...ale předpokládám,že jde prcek probudit ...jakoby lehkým zmáčknutím břicha atd...chvíli to pozoruj a uvidíš :wink:

já měla odsávačku od aventu -tu ruční-do porodnice jsem si ji nebrala a nakonec jsem se naučila odstříkávat ručně...určitě se to pak v porodnici doporučuji naučit,protože ruku máš u sebe pořád-když je potřeba odstříkat...já si pak ručně odstříkávala ve sprše nadbytky mlíka a hlavně se mi to ruční hodilo ve chvíli,kdy jsem měla retenci a bylo potřeba odstříkat přímo z nějakého místa prsa...

odsavačka je zase fajn v tom,že mlíko odstříkáš rychleji a jednodušeji...ale stejně k ní doporučuji se naučit ruční odstříkávání

když jsem nesměla kojit 14 dní a jen jsem odstříkávala,tak jsme tyhle dvě metody kombinovala...mlíko jsme pak měla v mrazáku a pak jsem ho stejně musela vyhodit...
27. dub 2009 v 16:26  • Odpověz
Jo a holky, ještě jeen dotaz. Vybírám vaničku a nevím, jak velkou mám pořídit :cry:
Viděla jsem rozměry 86 nebo třeba 100 cm. A teď babo raď :cry:
27. dub 2009 v 16:34  • Odpověz
Ahoj bledul - jo jo, už jsem ho budila :slight_smile:

K té odsávačce - já jsem si pvodně říkala, že si ji když tak pořídím, až se vrátím z porodnice, ale ťeď si říkám, jestli ji radši nmám pořídit dopředu. Ale asi počkám. Mně jedna kámoška doporučovala Medelu. Tak když si ji pak budu pořizovat, koupíme asi tuhle.

A co o vaše auto? Jak se to teď bude řešit dál? Budete čekat, kolik peněz vám od nich přijde?
27. dub 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
Jani-s vaničkou-záleží na tom jaký máš prostor a zda máte vanu atd ...

my máme prostor malý a vanu nemáme-takže na začátku jsme měli jen malou vaničku a nakonec koupili kyblík ve kterém byl Tom spokojený a byl v něm do půl roku...pak jsme koupili velký lavor a v něm se v sedě koupe dodnes...

ale pokud bych měla dost místa,tak bych šla do větší vaničky...navíc pozor-rozměry mohou být uvedeny jako celkové-takže 100 cm včetně odkládacích plošek na mýdla,šikmin atd a ne plocha dna ...takže ta menší může být ještě menší než bys čekala (ale taky nemusí samozřejmě) takže jsem pro to,aby sisi ji nejdřív prohlídla osobně :slight_smile:

ale pokud máš vanu,tak jakmile prcek vyroste z vaničky,tak ho můžeš koupat ve velké vaně- i když ještě sedět nebude,tak s lehátkem v pohodě....
27. dub 2009 v 16:56  • Odpověz
autor
jani-a vzbudila? :wink: :slight_smile:

medelu neznám,takže neposoudím....ale jak říkám-i když mít odsávačku budeš,tak se nauč odstříkávat-ona odsávačka odsává jakoby stejnoměrně z celého prsa,ale někdy potřebuješ aby se ti odsálo mlíčko třeba z jedné části více-můžeš tam mít zatvrdlinku atd a pak je potřeba spíš rukou citlivě to rozmasírovat,odstříknout třeba jakoby takovou tvarohovou ucpávku která je někde v průběhu cesty mlíčka a pak to vzít odsávačkou kompletně celé....

a ke koupání-nebudeš-li moc dlouho přenášet a já neporodím moc a moc brzo ,tak mohu nabídnout kdyžtak na vypůjčení kyblík na koupání-když by miminku vanička nevyhovovala a vy jste se rozhodovali,zda kyblík ano či ne,tak ho můžu na pár dní půjčit na vyzkoušení-ale musel by se pro něj manžílek zastavit u nás... :wink:

k autíčku se vyjádřím za chvilku
27. dub 2009 v 17:02  • Odpověz
Máme vanu, ale asi stejnak pořídíme tu větší vaničku. A k tomu takové to lehátko - nejspíš jen to obyčejné látkové. DÍKY ZA RADU. Já nevím, co bychom tady bez tebe dělali :slight_smile:
27. dub 2009 v 17:05  • Odpověz
autor
ještě ke kojení

docela fajn stránky,kde můžete najít odpovědi na své otázky ohledně kojení,retence mléka,zánětu prsu, bojkotu kojení,růstového spurtu atd...
http://www.kojeni.net/databaze.php

a tady je seznam poradkyn-mnoha z nich můžete volat kdykoliv a určitě najdete nějakou z okolí vašeho bydliště,ketrá vám pomůže-hodne z nich je i ochotno vás vidět a poradit naživo -kouknout jak kojíte a opravit vás...
http://www.kojeni.cz/poradci.php
27. dub 2009 v 17:08  • Odpověz
autor
jani-s lehátkem-souhlas,že bud látkové případně plastové...hodně jsou moderní molitanové,ale ty mnohem pomaleji schnou a při denním provozu ani neproschnou a v molitanu se pak může držet ledasjaké svinstvo..
a ta nabídka kyblíku je myšlena fakt vážně :wink:
27. dub 2009 v 17:11  • Odpověz
Jo jo, vzbudila - už se mi tam vrtí asi půl hodiny

Díky za nabídku s kyblíkem - uvidíme, jak nám to půjde. Když tak bych se ti ozvala. Jseš zlatíčko :slight_smile:
27. dub 2009 v 17:11  • Odpověz
autor
a k autíčku-sice si "pan majitel ještě nepřevzal dopis s výpovědí " dle údaje pošty,ale už manželovi volal-jenže ten zrovna měl jiný hovor..tak mu pak nepsal sms,že mu volal,ale že by rád upřednostnil jakoukoliv písemnou formu komunikace kvůli doložitelnosti toho,co bylo řečeno (po telefonu manželovi v podstatě vyhrožoval,neodpovídal na otázky a stále si mlel svou,že jsme jediní problémoví klienti a že kvůli našemu vraku ztrácí čas a že nechceme platit atd-což je výmysl-my zaplatíme,ale za to,co opravdu pro nás udělali a ne smyšlené položky)

no a na to mu přišla sms,že vzhledem k tomu,že jsme odstoupili od smlouvy,že máme připraveny peníze z pojistky k vyzvednutí-pokud si je ovšem chceme vzhledem k ukončení smlouvy převzít...tak jim mažel napsal mail s údaji kam peníze zaslat a budeme čekat kolik nám z již tak malého vyplaceného pojistného strhnou za své pseudoslužby...

no a manžel je i tak rozhodnut to poslat do televize ( jak byli ty černé ovce,tam by je mohlo zajímat,že ta samá firma se chová stále stejně ) a bude si stěžovat u různých institucí,protože těch problémů je fakt dost a ani bych to sem jen tak lehce nevypsala...

takže zatím čekáme a uvidíme...pokud si z pojistného vezmou rozumnou částku za služby a řádně ji doloží,tak je necháme (krom stžížností) ale pokud si naúčtují nesmyslné peníze,tak zvážíme právní kroky...ted je to na nich jak se zachovají...
27. dub 2009 v 17:18  • Odpověz
autor
no vidíš,prcek jen troch pospával :slight_smile: tak hlavně že už se probral.... :slight_smile:
27. dub 2009 v 17:19  • Odpověz
autor
holky a ke kojení jestli můžu pár rad...

hned od začátku -už v porodnici - si prsa masírujte a odstříkávejte..pravidelně prsa kontrolujte,aby v nich nebyla zatvrdlinka či zda nemáte nějaké místo-třeba jen proužek -lehce růžovější než celé prso...to místo i okolí nahřát (mě se osvědčili třešnové pecky nahřáté v mikrovlnce) po nahřátí prso promasírovat a odstříkat ....často to je způsobený jakoby ucpávkou v tom kterém mlékovodu a způsobí to retenci...když se to neřeší hned,tak můžete během chvíle pocítit ,že máte horečku,zchvácení atd...na to pak paralen a odsávat a odsávat -a použít i dítě-dát mu pít z prsu a pak zase odsávat...pak to povolí...a po odsátí studený obklad na zklidnění,hodně se doporučuje i studený tvaroh (ten jsem nezkoušela,tak nevím,ale maminky to chválí)

já měla retenci celkem třikrát a jednou jsem tu ucpávku měla až skoro u bradavky-když jsem ji pak zmáčkla,tak tam bylo vidět cosi bílého,ale mléko z toho neteklo..tak jsem to pořádně zmáčkla,vystřelilo jakoby zrnko písku a pak jsem odstříkala docela dost mlíka,které tam za tím mezitím stagnovalo-mělo i trochu odišnou barvu...a pak se to najednou zlepšilo...

zkusím ještě někde na netu najít jaké polohy miminka při kojení se používají na ten který segment prsa...(jakože když dáte dítě do fotbalové polohy-saje z jiného místa než když ho dáte rovně atd..a tím vám může pomoci sát z místa které potřebujete odsát....)
27. dub 2009 v 17:30  • Odpověz
AHojda treperendy!

Tak jsem si místo žehlení vzalla knížku a zalezla k Pupí a před chvilkou jsem se probudila. :sweat_smile: TAk jsem se chtěla koukat na hokej, ale když jsmeto pustila, tak přišla z Axy a sedí s tchánem u nás v obýváku (Bledul...), takže mám smůlu a tady na té naší umírající telce nám dvojka nejde a MS nemá ČT možnost vysílat po Internetu. :frowning2: Ach jo!
Tak koukám na pohádku Tři životy.

JAni, já budu - díky Lenikovi- mít odsávačku od AVENTu a na doporučení kamrádek si ji budu brát s sebou.

Bledul, ručním odstříkáváním se myslí mačkání na dvorec palcem a ukazovákem v "céčkovém" hmatu a vymačkávání mlíka?
27. dub 2009 v 17:41  • Odpověz
Ahoj andul - já jsem hokej sledovala dřív, ale teď už tyhle první zápasy nesleduji. Leda bychom byli tak šikovní a dostali se někam výš - tak to bychom i s prckem fandili :slight_smile:
No jo - budete mít nějakou tu sadu z mimibazaru, viď? Já asi počkám, až se vrátím z porodnice a potom nějakou pořídím, když bude potřeba.

Bledul - tak doufám, že vám pošlou všechny peníze - tedy asi bez tý tisícovky. Jsou to lumpové. Takovýhle jednání je hrozný.
27. dub 2009 v 17:49  • Odpověz
autor
andulko-ono je mistrovství v hokeji? :confused: jejda...ani o tom nevím...ještě že to manžu nebere,protože co si pamatuju s mým tátou to bylo v těch dnech k nevydržení :wink: :wink: :grinning:

andulko-neboj,baráček je nadohled (nadosah) a budete mít klídeček...už aby to bylo,že? :wink:

jinak s odstříkáváním-ano jak píšeš,ale takhle to zní jakoby divně...musí se to spíš vidět a to by ti měly sestřičky v porodnici ukázat přímo na tobě...

ale jakoby popisem-vezmu palec a ukazovák-do tvaru C a dám palce nahooru na horní okraj dvorce (ne bradavky) a ukazovák přesně naproti němu.Jakoby lehce zatlačím s prsem zpět a zmáčknu dvorec ,čímž zmáčknu to místo,kde se mlíčko hromadí...tahle se doporučuje i na začátku před kojením,když jsou prsa hodně nalitá a dvorec je tak tvrdý,že miminko ani nezvládne uchopit bradavku...tak se to takto trošku uvolní a pak se miminko lép přisaje

když pak získáš grif,tak to jde lehce a mlíko stříká všude možně proto opak ve sprše nebo do lahvvičky atd...a ty prsty pak pokládáš i třeba zleva doprava atd-podle potřeby :slight_smile:
27. dub 2009 v 17:56  • Odpověz
autor
jani-no pokud to bude bez 1000 tak budeme jedině spokojení....

jsou tam dva háčky- při ZAJIŠTĚNÍ likvidace totální škody chtějí 5000-ale oni nic v souvislosti s tím nezařídili...tak doufám,že si to nebudou nárokovat už z toho titulu,že totální škoda byla vyhlášená pojištovnou..
a další háček- ve smlouvě to vypadá,že se jedná o paušální odměnu 1000 kč,ale hrozí,aby nešlo o 1000 kč za každý úkon a to si v extrému mohou účtuvat jako úkon i telfonní rozhovor jako konzultaci...i když to by asi u soudu už neobstálo...

tak uvidíme,jsem smíření s minimem peněz,ale štve nás,že mohou klidně dál podnikat a parazitovat na lidech,kteří se ocitli v tu chvíli v nouzi - jsou to mrchy prostě...
27. dub 2009 v 18:00  • Odpověz
Koukám, že píšujak tatar - z Axy přišla paní - ale to jste asi pochopily. :grinning:

Bledul, tak to se musím pochlubit,že už mi jde - dokonce si umít korigovat, z který dirkymi to poteče. :grinning: Měla jsem nejspíš náběh na zánět a tak jsem dostala olejíček a doporučení mačkat, tak jsem mačkala a olejík mám pořád a je to v poho. :slight_smile:
A pochopilas 100%. :wink: :frowning2: :unamused: :angry: Ale už to neřešim - tady dole je to vcajku a to je důležitý. A od podzima už budem úplně ve svým. :grinning:

Jani, ještě k tomu koupání v kyblíku - kamarádka to nejdřív zkoušela v klasickým kýblu a pak koupili ten koupiací - takže taky možnost, kdybyses nedostala k Bledulce. :wink:

Dneska hrejem s Norama a po 2. třetině je to 4:2 - teď jsme dostali gól pár vteřin před přestávkou v oslabení 3 na 5. :frowning2: Pískaj asi celkem tvrdě, páč to sekání nebylo až tak agresivní, abychom za to museli hrát ve třech. :angry: Tchán s paní se přesunuli do kuchyně, abych se mohla dívat. :slight_smile: Ale je přestávka.
27. dub 2009 v 18:07  • Odpověz
autor
andulko-jéé,my to taky tak udělali s kyblíkem-koupili nejdřív jeden veliký za 60 kaček a když se to tomíkovi líbilo mnohem více tak druhý den naklusali do blízkého obchodu a koupili ten dětský koupací (kvůli velikosti,ale i kvůli stabilitě atd..)

to je od tchánovců pěkné,že tě pustili sednout si doma v obýváku před televizi :grinning: :grinning: :grinning:
27. dub 2009 v 18:15  • Odpověz
autor
andulko a nácvik odstříkávání chválím-to je fakt dobře :slight_smile:

holky,ten internet mě štve-každá druhá stránka nejde načíst ...apon že koník je v té druhé skupině co načíst jde-sice pomalu ale přece :slight_smile:
27. dub 2009 v 18:16  • Odpověz
Tak to já s tím učením odstříkávání počkám na sestřičky v porodnici :slight_smile:

Andul - vidíš, jak jsou na tebe hodní :wink:

Holky, zatím pa. Jdu vařit večeři. Bude gulášek :slight_smile:
27. dub 2009 v 18:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.