• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Tak koukám, že jsme všechni kuchtičky k pohledání :grinning:

Luci tady už se to začíná mračit a je černé nebe, takže čekám za chvíli průtrž mračen. :confounded: Aha, z tehotne.cz jsem si taky objednavala, tak já tam kouknu :slight_smile: A to jsou spešl košilky, jo? Já myslela, že vyhrnu košilku a hotovo :slight_smile: Prý se pak nosí podprsenka i přes noc. To mě pěkně prudí, protože jsem ráda, když jí můžu odhodit. Snažím se jí celý den mít, aby mi nepovadla prsa až na kotníky, ale večer to sundavám.

K.ate já měla váhu miminka v 30+1tt 1563 gramů. :slight_smile: Asi budeme mít pěknou macinu :slight_smile:

Jo, chtěla jsem se holky zeptat. Co jste kupovaly za vlhčené ubrousky? Já dneska koukala na Pampers s heřmánkem, ale nakonec jsem je nekoupila, protože nevím, jestli jsou dobré. Ach jo, já se tak bojím, aby se mi malá neosypala.
1. črc 2009 v 18:01  • Odpověz
brouci - já zatím nemám nic :grinning:

Jinak holky já nechci strašit :grinning: Jen si řikam, že by to bylo hodně veselý :grinning: No uvidíme, jak to všechno bude... My teď sháníme něco, kam si jít sednout po tý promoci, měli jsme vybranou hospodu, ale tam chtěj 200 na osobu dopředu :confused: , tak se manža naprd a řekl, že půjdem jinam, jenže já se teď koukám, kam jinam jít a von hraje hru a nějak nekomunikuje :frowning2: Achjo... :frowning2:
1. črc 2009 v 18:06  • Odpověz
autor
Broučí já jsem koupila ty pampers Sensitive...kamarádka mi je doporučila...ale pak nám na kurzu říkali že ty s heřmánkem nejsou moc dobrý...ale tyhle pro mrňata jsou všechny skoro s heřmánkem...tak nevím...no a taky nám na kurzu říkala že prý z ppoporodního sestřičky chvílej Johnsons senzitive navzdor tomu že jinak Johnsons je pro malinký děti hroznej tak ty ubrousky prý děti snášej moc dobře:slight_smile: tak nevím...já těch pampersek mám docela dost...tak taky doufám že je prcek snese...nevím co bych s nima dělala...ale tak třeba kdyby se po nich osypal po narození tak je schovám na pozdějc až bude vetší a kůžička odolnější:slight_smile:
1. črc 2009 v 18:12  • Odpověz
autor
Tak holky Štěpánek kope jako o život a klesl tlak...do půl hodky čekám bouřku jako blázen:slight_smile:
No jo..už bouří:slight_smile:
1. črc 2009 v 18:26  • Odpověz
Katuško,tak si predstav,že sú spešl kojace košele,aby sme to nemuseli celé vyhrňovať,tak buď sú na knoflíčky alebo sú preložené cez prsia a len to odhrnieš a "vyndáš,co je potřeba" :slight_smile:
tu je odkaz:
http://www.tehotne.cz/produkty.php?tree=61&stav=0
a za tie peniaze sú fakt super :slight_smile:
Ja mám pampersky sensitive a ešte od nivey,tak vyskúšam,ktoré budú lepšie,ono sa hovorí,že je to ako s kozmetikou,nie je dobré mať len jeden typ,potom si prdelka zvykne len na jeden typ tých obrúskov a keď náhodou utrieš iným druhom,tak sa vysype :slight_smile:,inak mám tie väčšie balenia,cenovo sa vyplatia viac,ja som si už naplnila aj tašku od kočárku potrebnými serepetičkami :slight_smile:,budúci týždeň si zájdeme po kočárek a schováme ho a máme kľud.
Brouči a neboj sa,ono sa tak,či tak nejakej vyrážke nevyhneme,to je holt príroda.
1. črc 2009 v 18:27  • Odpověz
autor
Tak a teď se blýsklo že mi až zajiskřila telka...tak jsem ji radši vypla...bojim bojim...a to mam jet za chvili pro Jaru...aby mi nekde chuděra nepromok a nebyl nemocnej...no radši už vyrazím...než začne pršet...
1. črc 2009 v 18:31  • Odpověz
No já se právě malé bojím utírat genitálie nějakou chemií (teda ze začátku, pak už to řešit nebudu). Zítra jdu do poradny, tak se zkusím zeptat doktorky (jestli opět nezapomenu :slight_smile: ).

Luci díky za odkaz, mrknu na to a asi taky něco objednám :slight_smile: Je fakt, že je lepší vyndat jen ten jeden nástroj než celý tank :slight_smile: Jinak ty už jsi v plné polní, co? Ty se máš, že už to máš všechno pohromadě. Já dneska objednala chůvičky, sterilizátor, přebalovací podložku a ještě asi milion věcí, které ještě nemám a až to budu mít v tom obchodě připravené, tak mi zavolají a já si pro to jen dojdu. Hodila jsem jim tam seznam a víc se prý nemusím starat :slight_smile: Hlavně to mám vedle baráku a ještě na to budu mít 25 % slevu, takže pohodička :slight_smile: Tak už jen lékárnu a mám snad taky hotovo. :slight_smile:

Gábi taky to tady blýská a bojím bojím. :slight_smile: Mně teď manžel taky dorazil domů a už je zase fuč - má trénink na golfu :sweat_smile: Tak snad jim nebude pršet.
1. črc 2009 v 18:43  • Odpověz
Ja som sa tak teraz pobavila,prišiel mi email a od Liborkovho tatika,má 70rokov a "na starý kolena se naučil brouzdat po internetu" :slight_smile:
Gábi,tak choď opatrne,ja vám holky ten dážď tak závidím. Ja chodím s ventilátorom pomaly až u prdelky :slight_smile:
1. črc 2009 v 18:52  • Odpověz
No Lucí tady pořád bouří, mračí se, ale ani kapka :angry:
1. črc 2009 v 18:59  • Odpověz
Brouči,aj kamarátka,čo ma prvého syna,tak keď sa jej narodila holčička,sa toho tiež bála,ale bez problémov jej to tými vlhčenými utierkami opatrne utierala,ale ako som už napísala,každému prckovi sadne niečo iné a u holčičiek je to predsa len horšie a citlivejšie s tou pipinkou...
Kati,fakt ti odporúčam aspoň jednu tu košieľku mať,je to pohodlnejšie,ja som to už vyskúšala aké to je vybrať len jednu kámošku a je to pohodička :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Je pravda,že ja už mám všetko,sterilizátor aj prebalovaciu podložku na postielku už dávno doma,ten základ si myslím,že máme každá,ostatné veci sa uvidia,či sú potrebné :slight_smile:
To máš ten luxusne zariadené,že si si urobila zoznam a v obchode sa postarajú :slight_smile: ty si si to vedela ale zariadiť :slight_smile:
A ako to ide manžovi na golfe?
1. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
No ten golf ho fakt baví a dokonce si objednal už i hole :slight_smile: Až udělá zkoušky, tak se na něj budu chodit dívat :slight_smile:

No právě že ty holčičky s tou pipinkou to mají horší. Ale určitě nějaké ty ubrousky vyberu a koupím :slight_smile:
1. črc 2009 v 19:12  • Odpověz
Proč dívat,vždyť to mužeš vyzkoušet :slight_smile: tak držím palce na zkoušky :slight_smile:
Neboj,naše maminy to zvládli s našimi pipinkami,tak to zvládnete aj vy,čo budete mať holčičky :slight_smile:
Pozerám na zprávy a je to fakt smutné na tej Morave...človek si myslí,že má starosti,ale to je naproti tomuto nič...
1. črc 2009 v 19:36  • Odpověz
No ta příroda nám to pěkně vrací všechny ty odpadky, výfukové plyny atd. :frowning2: Těch lidí je mi líto :confounded:
1. črc 2009 v 19:40  • Odpověz
autor
Broučí já už psala tenkrát v tom prvním příspěvku že se to stejně s těma vlhčenejma ubrouskama nemá přehánět..že jsou spíš na cesty nebo když nemůžeš přebalovat s navlhčenou žínkou...ono to je prý nebezpečný pro holčičky, že když se jim to tím utírá moc tak že to může tu kůžičku podráždit a pak hrozí že jim ty genitálie srostou a musí se to operovat...tak nevím...naší malou Adélu jsme tím utírali pořád protože jsme to nevěděli...a nic jí není...ale občas byla taky opruzelá...ale to je asi dycky u miminek...tak já nevím...
1. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz
holky to jsem rada ze jsem vas pobavila myma zkusenostma s kvasnicema, holt me mamka nikdy nenutila varit :grinning: tak nic nevim, ale jirik me pekne vsechno uci. :grinning:

jinak ja sleduju ze sem pozadu ale slibuju ze dokoupim dalsi vecicky, jinak s kosmetikou bacha kamoska rikala ze ji vse predepsal lekar, ze jen ma olejik do koupele, zadny mydla nic ze to bohate staci. cim mene chemie tim lepe, rika se ze staci koupat jen ve vode s olivovym olejem a je to pry mnohem lepsi nez vsecny pripravky. no ale ja si je stejne koupila :grinning:

ubrousky mam asi pampers nejaky mega baleni, taky me kamoska rikala ze plinky mame ze zacatku zkusit i obycejny at si prcci nezvykaji jen na ty drahy, stejne z diskuzi jsem se dozvedela ze nejvic vsem vyhovuji ty fialovy z tesca, nebo s Rossmanu ci DM, ze malo komu se osvedcili pampers. :pensive:

konici muj drahy se vratil z prace boli ho ocenko, ze pry si ho nafoukal v aute z klimatizace tak ja jdu opecovavat tu moji sklenikovou kytku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. črc 2009 ve 20:29  • Odpověz
Gábi,nestraš,nebojte holky,čo budete mít holčičky,samé zistíte,čo robí vašim princeznám dobre,všetko treba s mierou :slight_smile:,mne prešlo malých pipiniek rukami už dosť a každá pipinka alebo pindík bude občas opruzená,to tak proste je. :slight_smile:
Tak čo Gábi,ako dopadol koláčik?
1. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz
Gábi no právě že si to pamatuju z toho tvýho prvního příspěvku, že by se holčičky neměly otírat těma vlhčenýma ubrouskama. No uvidíme, koupím, vyzkouším, snad jí pak nebudu párat :grinning:

No klimatizace je úžasná věc, ale taky mě z toho bolí v krku.

Jdu spát holky, tak zítra :slight_smile:
1. črc 2009 ve 22:54  • Odpověz
Krásné ráno holky,

tak koukám ještě spinkáte, to je dobře :slight_smile: Já jdu v deset na kontrolu, tak se tady zase moc neukážu - spíš až odpoledne :slight_smile:

Tak vám přeji krásný den :slight_smile:
2. črc 2009 v 08:08  • Odpověz
dobre rano, tak ja dnes konecne peru malinky vecicky, mam toho teda tak na 4 pracky, protoze budu prat i prikrivku polstar a podobne tak mam co delat. co myslite mam to dat ususit ven nebo je lepsi to hodit do susicky? :grinning:
2. črc 2009 v 08:32  • Odpověz
konici kde jako jste??? ja jsem konecne vyprala nakonec jsem to dala do susicky pac to pradlo z ni je mnohem mekci a odpoledne to vyzehlim a schovam aby me k tomu nesli kocici chlupy, ta nase kocici dama trochu vice lina ted.

zitra jedu k rodicum tak se tesim ze si odpocinu a zase se dobre najim, to je takove uleva kdyz clovek nemusi varit. Jirik me odjizdi na noc pod stan tak premyslim ze bych mu upekla buchty sebou ale spis koupime :sweat_smile:

a co vy??? Wacinka se dnes nehlasila tak snad je vse dobre.
2. črc 2009 v 11:34  • Odpověz
Ahojte tehulky,
tak ja som bola ráno u svojho doktora hlavne kvoli materskej,urobili sme aj poradňu,čípok už je 1cm-etrový,hrdlo uzatvorené,na budúci štvrtok idem už poslednýkrát k svojmu doktorovi,potom už budem chodiť do porodnice Motol :slight_smile: to to teda ubehlo,som zvedavá,do kedy sa ma malý bude držať...inak sa musím pochváliť,neviem ako je to možné,ale moja váha je už +15kg :sweat_smile: ,a to fakt moc nejem,skor mám v tele samú vodu,ale je pravda,že papám samé ovocie a medzitým niečo sladké,ale nejak to neriešim,uvidíme,koľko mi zostane po porode a potom sa s tým nejako popasujem :slight_smile:,doktor sa smial,že sa zbytočne stresujem tou váhou...
Broučkovi držím palce na kontrole,Gábi nech si užije ďalší preporodný kurz a ty Jani zajtrajší výlet k rodičom :slight_smile:
2. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
lucinko to je super ze uz budes chodit do nemocnice. Ja jdu do poradny v utery tak jsem zvedava to me budou brat krev zas.
tak jsem zvedava kdy me posle do nemocnice jinak ja mam cipek furt 0 tak nevim asi se ji tam nejak moc libi :wink: ja mam na vaze +10,5 teda nehlidam se vubec rekla bych ale taky to citim na stehnech ze jsem do nich trochu pribrala, ale Jirkovi se budu libit i tlusta me rikal :grinning: ale ja doufam ze to vsechno vykojim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lucinko jake mate tam u vas pocasi? pac tady je nejak moc slunecno :rolling_eyes:
2. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
Janičko,tak tady je 30stupňu a totálni vedro,to je fakt humus,sem myslela,že odpadnu,než dojdu do autíčka :rolling_eyes:
Práve som volala s drahým,bol na pohovore,potom išiel do firmy,kde podpísal rezervačnú zmluvu na ten domek,do stredy musíme zaplatit 50tis.Kč a pak se už muže stavet :slight_smile:
No tak popravde,když pujdu už do porodnice na monitor,znamená to,že sa mi blíži porod :sweat_smile:
No popravde na váhe mi ukazuje,že mám 60%vody v tele,takže tá váha s tým aj súvisí,uvidíme,koľko na mne zostane,inak sa s tým tiež nejako nevzrušujem,som mladá a kilá ešte zhodím,hlavne,že bude prcek zdravý :slight_smile:
Ježiši Jani,ty si tak,či tak hubeňour :slight_smile:
2. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
Tak jsem doma holky :slight_smile: Lucinka je krásně hlavičkou dolů (prý už od 28 týdne, což jsem nějak nezaregistrovala :slight_smile: ) a na porod to rozhodně nevypadá. Jsem krásně zavřená a dostali jsme pochvalu za celý průběh těhotenství i za váhu (mám +8,5). Já naštěstí budu chodit do poradny pořád ke své doktorce, tak jsem ráda, že se mě takhle ujala :slight_smile: Ona v Motole i rodí, takže prý nemusím chodit tam, že to zařídí :slight_smile:

Byla jsem se podívat na Floře a koupila jsem dárek tchýni k narozeninám (v neděli tam jedeme až do úterka). Jo, přišel mi ten kapsář na postýlku co mám v albíčku a jsem moc ráda, že jsem trefila barvu. Je úplně stejný jako to moje povlečení. Tak teď už do něj jen něco nakoupit :slight_smile:

Luci teda 15 kilo bych neřekla že máš nahoře. Vypadáš báječně, máš to všechno jen v bříšku. :slight_smile: My prý na dřívější porod nevypadáme, takže se v porodnici asi nesetkáme :slight_smile:

Jani jen mu napeč buchty, dej mu je do uzlíčku a přibal mu chleba s tvarohem :grinning: Dneska hlásili, že všude je zataženo, jen Morava má sluníčko :slight_smile: V Praze je zase hrozná sauna. :angry:

Jinak holky nabízím masážní olejíček na masírování hráze od weledy. Nějak se mi sešly dva, tak kdybyste ho některá chtěla za 200,-, tak pošlu :slight_smile:
2. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
Ahojiiiiik Katuško,no jo,ešte máš trošku čas,tak nech sa Lucinka pekne drží,ale inak sa fakt hovorí,že holčičky sa maminiek držia dosť dlho,tak uvidíš,čo na to tvoja Lucinka :slight_smile:
No s tými tvojími kilami na nehnevaj :angry: si pekná kecka Kati,sice to mám väčšinou v bříšku,aj doktor vravel,ale ja som sa smiala a povedala mu,že to nevidel poriadne moju prdel a stehna :slight_smile:
Tak teeeda,ty to máš kráľovsky zariadené,ale človek musí využiť,čo sa mu ponúka,hlavne,keď ide o tak doležitú vec ako porod.
Brouči,takže ten kapsár je do béžova?ja by som presne taký istý potrebovala,mám také povlečenie,ale ja to mám skor do jemnožltej farbičky.
Ten olejček som si práve chcela kupovať,tak by som si ho kľudne kúpila od teba :slight_smile:
2. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz
Ten kapsář je přesně ta barva co mám povlečení. Takový světlounce žlutý a ty čárky jsou světle hnědé :slight_smile: Je hodně světloučký :slight_smile: Tak olejíček je tvůj :slight_smile:
A nekecám, nemáš ty kila nikde jinde než v bříšku. Jsem tě viděla na vlastní oko, ne? :slight_smile:
2. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz
Lucí posláno :slight_smile: Já teď zase mizím - jdu umýt koupelnu :slight_smile:
2. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
ahoj kocenky tak ja jsem ted lezela hodinku a zachvili jdu koukat na chirurgove tady je pekny vedro venku sviti o 106 takze jsem opet zabarikadovana.
Brouci tak gratulace k uspesne prohlidce to je super ze se vam dobre dari po te strasti plne ceste na zacatku.

holky slysim ze tu trochu bouri, je me lito tech lidi co byli zatopeni ale ja si preju dest :pensive: kroupy, a aspon o 10 stupnu mene.

luci neboj to zhubnem, ma segra po 3 mesicich na ni nebylo videt ze byla nekdy tehotna :grinning: a to ma sestra je zaprisahly odpurce cviceni jakehokoli pohybu a podobne. :grinning: ona se pekne rozmazluje to je samy smetanovy jogurt a podobne ale proste pak jde vsechno do mlicka :wink: a ja bych stejne chtela pak chodit do fitka obcas at si tatinek taky uzije s princeznou.

jinak doufam ze byl Libor uspesny na pohovoru, doufam ze aspon mate hodne pracovnich nabidek ted.
2. črc 2009 ve 14:57  • Odpověz
Uklizeno, vyluxováno, vytřeno :slight_smile: Teď jdu udělat lasagne a dám si dortík, který jsem dělala včera :slight_smile:

Jani taky je mi líto těch lidí, co jsou zaplavení, ale taky bych chtěla, aby sprchlo a ochladilo se. Tohle džunglové počasí mě asi zabije.
2. črc 2009 v 15:49  • Odpověz
Ahoj tehulky

už som vás dočítala...Luci, super že už si OK a doma, waci...pekne, pekne, len tak ďalej...

jani, ty si sa s tou váhou zastavila?!?!? mám pocit že tých 10,5 kg máš už dllllho, ja som išla cca zarovno s tebou pidľa toho o si písala a už som možno aj na 12...tak trošku sa bojím na váhu postaviť :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...

...ale bruško začína rásť akosi rýchlejšie...včera mi dal milanko nové foto bruška do albíčka...a teda napredujeme...

foto z atelieru stále nemám :confounded: , neviem sa ich dočkať, verila som, že snáď budú tento tt...no zostáva už len zajtra a teta fotografka stále nevolala :frowning2:

ešte 6 x do práce a finito, ani ma moc nehnevá, že to nešlo natiahnuť dlhšie. Bojím sa síce čo budem celé dni robiť...no v robotke v tom teple to už fakt nie je nič moc :sweat_smile:
2. črc 2009 v 15:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.