• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
kate vy jste jeste nepekli ten chleba?? vidis ja bych taky mohla upict dlouho jsme ho nepekli.
ja delam vse sama, protoze jirka chodi do prace a do skoly, ale obcas teda vysaje, nebo uvari ale ja to po nem ani nechci nebot ten uklid fakt nedela poctive a to me pak vytaci. :grinning:

mam tu bordel jako v tanku zitra maji prijit kolegyne na navstevu takze jdu upict babovku a uklidit aspon na oko pac zitra rano se me nebude chtit :sunglasses:

jinak uz tu sviti zas jak u blbejch a to vedro je hnus... :confounded: aspon peru posledni kristynceny vecicky
7. črc 2009 v 16:07  • Odpověz
No tak aj som sa nakoniec k tomu oknu dokopala - umyla som si to v spálni, ešte mi teda ostalo na zajtra kuchynské. To sú tie najväčšie, lebo aj v spálni aj v kuchyni mám balkón.
7. črc 2009 v 16:35  • Odpověz
jak casto mejete okna? ja jsem je myla na jare a planuju az na podzim :grinning: ted me ani nehne vzdyt furt prsi :slight_smile:

ja pecu babovku takze tu mam teplo jeste od trouby
7. črc 2009 v 17:01  • Odpověz
konici vzkaz od wacinky:
tak jsem po kontrole, cipek se nastesti nezkratil, je to stejne jako minuly tyden. mam akorat hodne nizky tlak, ale je to pry tim pocasim. takze klidovy rezim pokracuje, ale jsem rada ze se to nezhorsilo.za tyden opet kontrola Misa
7. črc 2009 v 17:44  • Odpověz
Tak budeme Wacinke držať palčeky, nech sa jej polepší.
7. črc 2009 v 18:30  • Odpověz
jaji fotečky sú krásne, vydarili sa.
7. črc 2009 ve 20:24  • Odpověz
autor
Tak super že to není horší s wacinkou...snad to dotáhne co nejdál:slight_smile:

JJ Jají fotečky jsou mooooc pěkný....moc vám to tam sluší:slight_smile: a ty jak ležíte jsou nejkrásnější:slight_smile:
7. črc 2009 ve 20:45  • Odpověz
ahoj babulky :wink:

tak s fotkami som spokojná, niektoré mi Milanko fukol do albumu, moc mi nedovolil dať tam tie, kde ho jasne vidno, a pritom aj tie sú nááádherní, máme aj spoločnú všetci 4 - ja, Milan, Maťko a Laurinka...som rada že som ho ukecala aspoň na tieto a prieky mu robiť nechcem...takže mrknite :slight_smile: . Jani, skús ich ukázať tatinkovi a možno ho ukecáš :wink:

Janka, ako jedlú soľ si myslela klasickú kuchynskú soľ??? Brrrrr, tak to som ešte nepočula, no vyskúšam čokoľvek, lebo je to s kyselinou stále horšie a horšie...

...a drobec sa melie aj vo mne a mám pocit že stále viac a viac (pritom sa uvádza, že ku koncu je mimino cítiť menej a menej...), mňa to našťastie nebolí, naopak, vždy sa usmievam keď Laurinku cítim...

Jani, CS 1, prvorodička, ja CS 0 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to som druhorodička... :angry:
7. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
Aj teda vôbec netuším aké mám CS - vždy mi iba povie, že je to v poriadku ale číselko mi nikde peovedal a v knižke to nikde nevidím.
7. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
Zuzka, Gabi, predbehli ste ma...ako ste si všimli, že tam mám nové fotečky tak rýchlo??? Minule som si myslela že je to náhoda, no asi to nejako vidno, keď tam niekto dohodí niečo nové...aj ja to chcem vedieť...ako na to???
7. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz
Zuzka, dobre v knižke pozeráš??? Je to zvláštne, že to tam nemáš...doteraz každá tehulka čo poznám to tam mala, dokonca aj ja pri Maťkovi...
7. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz
Som zapla koníka a na začiatku nabehne úvodná stránka a sú tam aj najnovšie albumy a bol tam aj tvoj - a predsa vieme kto je tehulka od nás. :wink:
7. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz
je to tam ako CS?
mámju urát pred sebou a nič nevidím
7. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz
je možné, že by to mala byť skratka pre cervix dĺžku - teda krčka maternice?

Lebo to tam mám, ale nezapisuje mi to, mám tam ale jednu fotečku keď to meral a dĺžka bola 39mm.
7. črc 2009 ve 20:59  • Odpověz
aháááá, tak ja mám koníka nadstaveného tak, že sa mi tam otvorí rovno naša diskusia, ani heslo nemusím dať - príprava pre Milana :grinning: , preto to nemám ako vidieť :slight_smile:

k tomu CS - v kinižke mám že maximálna toleranica prvorodičky a viacrodičky a pri každom tt od 18 tt je táto tolerancia obodovaná. Napr v 33 tt pri prvorodičke je tolerancia 6. A Keď ma dr. pozerá, vždy v príslušnom riadku daného TT napíše CS 0. Alebo ešte je takýgraf, ktorý niektorí lekári dávajú ku knižke, do neho zapisujú meranie krajčírskym metrom od lonovej kosti po vrch maternice (toto mne moja nerobí no kočke čo rodila v máji to robili a mne pri Maťovi tiež), do grafu to zaznamená spolu s hmotnosťou a tiež je tam CS...takže tak. A vieš čo, veď sa na to skús opýtať, že si to nenašla a že si zvedavá....
7. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
cervix dĺžka je jednou z hodnôt, ktoré sa do celkového CS počítajú...no veď uvidíš, kedy máš kontrolu? Ja v pondelok...
7. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz
Taký nejaký graf tam mám a mám krížiky vždy pri vzorovej čiare a k tomumi nalepil aj tu fotečku krčka maternice, tak asi to bude ono. Už som tamanšla aj to miesto kam by mal asi CS zapisovať, ale kolonky sú prázdne, asi preto, že to dáva do toho grafu. Takže podľa grafu je to všetko ukážkové. Ale veĎ sa teda nabudúce opýtam.
7. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz
Ja až nabudúcu stredu - 15.7. - a hádam mi už vypíše papiere k materskej - teda bolo by na čase.
7. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
No nič, ja frčím. Tak vám prajem dobrú nôcku a hádam tu zajtra niekoho nájdem. :slight_smile:
7. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
nie, nie, to v grafe je to meranie metrom, alebo váha...neviem keď ho nevidím. A dolu máš pravdepoobne ten priestor a tolerancie na CS. A keď tam nemáš nič, tak máš asi 0 ako ja a tú tam nezapisuje - veď načo?!. Tak sme to asi vylúštili :grinning: .

No idem do sprchy, u nás teplá v pohode - našťastie, lebo ja teda mrochním vo vani minimálne každý druhý deň a potom do hajan, ešte 3 dni v práci a čááááááááááááágo béééééééééééélo...

jani, napiš prosím koľko a ako silnej tej slanej vody, bojim aby mi z nej nebolo zle...

krásne sníčky :pensive:
7. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
autor
Holky tak ani já nevim jaký man CS...mě to nikdy nepoví a ani nikdy nikam nepíše a ani v knížce nic nemám:frowning2:
No a Jaji ty alumy které se doplňují jsou vidět hned jak zapneš koníka...a já zrovna mrkla...a koukáám...jůůů to je přeci Jaji...a její nový fotečky...no tak jsem mrkla ještě dřív než jsi napsala:slight_smile: jsou fakt parádní:slight_smile:
7. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz
autor
holky já chtěla dělat kamarádce krtkův dort a celej jsem ho zničila...nalila jsem tam místo 75ml mlíka 750ml...no jako debil..nafackovala bych si...
dneska jsem to s tím uklízením nějak přehnala...až sem měla křeče v bříšku...ach jo...

no a Jaji já myslím, že holis myslela jedlou sodu...ne sůl...ale jakej poměr tam má být...to nevím...
7. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Dobrej večer přeju :slight_smile: Tak to mně CS do průkajdy píše dr přímo do toho řádku, jak píše hmotnost, tlak tak vedle toho vždycky píše i CS... Teď při poslední kontrole jsem měla CS 1...
7. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ahojte tehulienky,
tak na chvíľku mám čas,Libi hrá s cácorkami žolíka,dnes sme si priviezli autosedačku,vyskúšali ju v autí a sme maximálne spokojní,máme MaxiCosi CabrioFix :slight_smile:,prišla nám PPLkou postieĹka,tak ju poobede Libi poskládal,ja som ju načančala a idem to dať do albumu,tak ak chcete,mrknite,je to také mazlivé,už len ten drobček tam chýba :slight_smile:,takže už zostane v spálni,aby som sa naučila vstávať a nezakopávala o tú postieĹku,aj keĎ Libi nechcel,je nejaký poverčivý,ale presvedčila som ho :sweat_smile:,zajtra ideme pre kočiarik a už budeme mať všetko doma a pripravené :slight_smile:
Inak ako to máte s čikútnaním-škytaním prcka v brušku?moj malý občas škytá,a práve o tom založili diskusiu na koníkovi,že ak škytá v brušku mimi,može mať akýsi reflux...stretli ste sa s tým niektorá?Jaji,čo ty pri Maťkovi?ja o tom počujem prvýkrát,nikedy som o tom nepočula,že keď má mimi v brušku škytavku,može mu to zostať po narodení a može maŤ ten reflux-choroba jícnu...
Inak Sacvi,mňa bolí na ľavej strane,ale to už pekne dlho,je to tým,že nám tam prckovia priškrípli niektorí nerv,tá bolesť ako pri MS sú už poslíčkovia,mám to už občas aj ja,pokiaĺ nie sú pravidelné každých 10-15min,tak sa deloha len pripravuje na porod,ale nebojte babenky,na porod bolesti poznáme,nezaspíme ich ani ich nepredýchame :slight_smile:

Tak sa mi pekne opatrujte,nemám vobec čas tu chodiŤ,ale myslím na vás všetky,Libi a tie dve cácorky mi dávajú zabra´t,ke´D ich mám doma :slight_smile:

Krásnu nocku a krásne ránko :slight_smile:
7. črc 2009 ve 22:41  • Odpověz
luci - ahojky :slight_smile:Určitě nakouknu do albíčka

jaji - fotečky jsou parádní :slight_smile: Musím ukecat manžu, aby mě nějak nafotil takyyyy :grinning: Ale až budu mít ještě větší bříško, teď ho mám docela malý ještě... :frowning2:

Jinak zítra si poletím na poštu vyzvednout epi-no, tak jsem na něj zvědavá a jestli se malej neotočí správně, roztrhnu ho jak hada :grinning:
7. črc 2009 ve 22:52  • Odpověz
autor
Ahojda Lucinko...zrovna jsem na tebe myslela kdepak se touláš že ani nenapíšeš jak se máte:slight_smile: a ty se zrovna ozveš...to je náhoda:slight_smile: taky mrknu do albíčka:slight_smile: abych se pokochala jak to máte krásný:slight_smile:
Jinak náš malej má škytavku občas taky...poznám to tím že se škube pravidelně a ne jen nějakej sem tam kopanec...ale doktor říkal a i sem o tom četla...že to je normální že tím tak trénujou dýchání a plíce...že jak vdechnou tu plodovku tak ji zase vykuckaj a vypadá to jako škytavka...tak asi tak...co o tom vím já....

Kate tak epi-no nakonec bude jo...tak držím palce ať to jde hezky používat...já ještě ani nekoupila maliník a ani zatím olej na masáž hráze...asi se stavím zítra v lékárně...když už musím pro nový přísady do krtkova dortu...sem pako že sem ho zkazila:frowning2: no nic... no:slight_smile:
7. črc 2009 ve 23:01  • Odpověz
autor
Luci krásně jsi to Samkovi zařídila:slight_smile: jsi šikulka:slight_smile: nám by mělo povlečení přijít snad už zítra...tak to pak štěpánkovi taky načančám:slight_smile: a pak už jen budeme čekat až se nám am ti prcíčkové budou spokojeně rozvalovat:slight_smile:
7. črc 2009 ve 23:06  • Odpověz
luci - postýlka je parádní... Tu my ještě nemáme vyřešenou, kočárek snad dopadne dobře... :slight_smile:

grabu - jo jo bude... Tak jsem zvědavá, nejradši bych ho zkusila hned, ale takhle brzo je to ještě hovadina :grinning: Každopádně uvidím a zkusíme i tu masáž hráze spolu s epinem a pokud bude masáž hráze míň příjemná, budu pak zkoušet jen to epino :grinning:

Já dneska seděla skoro celej den u internetu a koukala, kde co koupit na malýho... Tak zatím mám jen vybraný nějaký oblečení a budem asi kupovat koupací kyblík a tak... Už se na to na všechno mooooc těším :grinning: Jsem jak malá... Jen pořád přemýšlím jestli koupit nebo nekoupit kolotoč nad postýlku :grinning:
7. črc 2009 ve 23:30  • Odpověz
Krásné ráno holky,

jen co jsem zachytila na této stránce -

Jáji krásné fotky, moc vám to sluší :slight_smile:

Lucinko krásně jsi to Samuelkovi vybavila :slight_smile: Jak je? Zkusím zalistovat dozadu a ještě vás nějak dočíst, ale nemám na to dneska moc času. Tak doufám, že jste v pořádku a všechno klape tak jak má :slight_smile:

Já dneska jdu na krev, a pak ke kadeřnici na melír. Hrozně se těším, že zase budu mít chvíli novou hlavu :slight_smile: Jinak víkend super, jsem přejedená třešní, jahod a borůvek. Našli jsme spoustu hříbků - praváků :slight_smile: No prostě krásný víkend :slight_smile: Jo, a koupili jsme další věc - vaničku :slight_smile:

Jdu na tu krev, tak se snad navečer zase přihlásím. Papa
8. črc 2009 v 07:54  • Odpověz
Dobré ráno všem i miminkům,
moc vás všechny osobně zdravím:slight_smile: Moc děkuji za podporu.

jak vám psala Holis od minulého týdne se nic nezhoršilo, jen ten tlak, ale ten může být prý způsoben tím počáasím. :wink:

jinak malá už pěkně kope v sobotu mě tak nakopla, že mě ještě dnes bolí břícho když kopne. Holt už má žabička sílu v nožičkách. Hlavně trpíme skoro každý den na škytavku :wink: ale pan doktor říkal, že je to normální že to miminka v bříšku dělají.
Mně akorát začala praskat jedna bradavka, tak jsem ji po poradě s doktorem začala natírat bepanthenem. a vypadá to že se to už po tom jednom dni lepší. Tak uvidíme. :wink: Pan doktor mě pochválil, že se tak pěkně držíme a že ať jen tak dál pokračujeme :wink: zítra už začínáme 32tt tak by to mohlo ještě vydržet.
V pondělí budeme mít fotky tak je pak sem dám a ještě jdeme na přednášku do porodnice a pak na prohlídku porodních sálů a porodnice :wink: tak se docela těším. No nějak jsem se rozepsala, tak si jdu zase raději lehnout, slíbila jsem panu doktorovi, že budu i nadále ležet. Já se budu snažit zase nakouknout :wink: tak se všechny moc opatrujte i s miminečkama :wink:
8. črc 2009 v 07:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.