• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
DObre rano konici,

ja si jdu dnes pro tu meducinu co jsem dostala na streptokoka a pri te prilezitosti si koupim i teplomer, nakonec vezmu obycejnej digitalni pani lekarnice me rikala ze ho meli taky a zvladli to, prinejhorsim bych dokoupila ten drahy az bude potreba.

Zuzanko tak ty budes z nas jedina latkovat?? ja jsem o tom taky puvodne trochu premyslela jenze ja ani nevim jak se to zavazuje, co do toho dat a tak uvidime ale mozna pockam treba ze bych zacala ale trochu pozdeji uvidime jak to pujde. To me rekni ze se ty novy plinky nezehli sem se s nima vcera zehlila a dalo me to fakt praci.

Jo a ty lneny seminka se maji taky jist jenze prej nejsou moc dobry tak jsem je radeji nebrala :grinning: jo to kdyby byli sladky to bych je jedla po kilech.

A recenze na malinikovy caj, tak jsem ho vcera uvarila me i memu drahemu a moc nam chutnal :sweat_smile: my bylinkovy caj mame moc radi. tak ja si jdu udelat jeden i na snidani spolecne s babovkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2009 v 08:24  • Odpověz
No ale do tých nových látkových plienok už nejdú tie kalsické plienky, tam sa dávajú také iné vložky.
A je to skoro to isté ako keď balíš malé do pampersky, len si musíš predtým do toho vložiť tú vložku. Takže ak si to napripravuješ dopredu, tak pri prebaľovaní rozdiel nie je.

No a ľanové semienka som aj aj čítala, že sa to niekomu hnusí, ale mi ich s jogurtom jedávame bežne, tak mito prekážať nebude.

A dočítala som sa, že teda ten maliňák a ľanové semienka majú pripraviť pôrodné cesty - teda aby boli asi klzkejšie a hladšie a lepšie sa drobcom potom išlo von.
9. črc 2009 v 08:34  • Odpověz
aurelko aha tak ted fakt nevim pockam az zacnes ty a uvidim, ja jsem teda dost shnila ale prej stejne se pere kazdej den tak je to jedno :pensive:

no a budes si teda kupovat i malinik i to seminko? ja se na nej dneska zeptam v lekarne!
9. črc 2009 v 08:47  • Odpověz
Myslím, že to ľanové mám niekde v špajzi, takže to už mám kúpené tak neplánovane a maliňák si určite pôjdem kúpiť tiež. JA sa pustím do oboch.
Hádam tento víkend pôjdeme s manželom na nákup, tak skočíme aj do drogérie aj do lekárne a nakúpime všetko.

No na chvíľku odbehnem idem na poštu, sestre poslať tričká, čo som jej dala šiť pre malého z merina vlny. Nech môžu nosiť. Som myslela, že vybehnem tento víkend za ňou do bA, ale nakoniec to padlo.
9. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
ahoj holky tak vás zase zdravím :wink: dnes jsme začali 32tt a zítra začínáme 8. měsíc :wink:
dnes mi přišel parní sterilizátor od aventu. Takže už opravdu máme všechno co jsme potřebovali.
no nic jdu si zase lehnout. tak se tu opatrujte. :wink:
9. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
Wacinko, ahojky, tak to je super ze mas vse nachystany! kdybych ja byla tak poctiva ale v sobotu jdeme na nakupy tak snad.

tak jsem chvilku lezela a koukala na reality tv na saving babies no ze ja sem se vubec divala :pensive:

konici kdepak jste?? Gabi.... co auticko??? nejspis se nekde projizdis.
9. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
waci - tak paráda, že už máte všechno :slight_smile: Nám toho chybí ještě dost, ale říkám si, že snad ještě máme čas :grinning: Teď řeším, jak "přijet" kočárek z Bruntálu k nám do Brna :grinning: Ale přes kamaráda se snad zadaří :slight_smile:

holis - já jsem tady, jen mě nenapadá,co psát :grinning: A nemůžu přijít na to, co udělat dneska k obědu... :frowning2: No, asi se pujdu umejt a třeba mi to pak bude zapalovat líp :grinning:
9. črc 2009 v 10:48  • Odpověz
kate jee tak vlakem poslat treba kocarek by neslo?

ja dnes nevarim drahy je na ranni tak dojim zbytky :grinning:
9. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
ahojky jkae mate ? vratili sme se z dovci bylo nasherne,,,jinak vse ok ..uz to mame za par :slight_smile:
9. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
No tak ja som našťastie navarila to brokoto vtedy tak, že mi ostalo ešte dnes na obeda až zajtra budem musieť variť a to uvažujem nad bryndzovými haluškami. Na tie mám chuť.

Inak ahoj Blackie, tak si podovolenkovaná a oddýchnutá - to je super. No aj ja by som evru niekam išla, ale už nechcem ďaleko cestovať, takže ostanem asi radšej doma.
9. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
jo tam sme jeli lodi a zpet jsem letela ale nechteli mne pustiti na palubu tak sme museli volat strejdu primare aby nas pustili na palubu..ale let super
9. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
Ale veDˇlietať sa dá aj v tehotenstve, len viem že sa podpisuje čosi, že ak by museli kvôli tebe pristáť, tak to financuješ
9. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
aha zalezi jak ktera letecka spolecnost a od 36 se uz nesmi a od 27 musisi mit potvrzeni od doktora
9. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz
som ani nevedela.No bohužiaľ toto leto z dovolenky nebude nič, iba tu pobeháme okolie - bude mi to musieť stačiť
9. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
Jani - vlakem by musel mít ten balík na výšku 10 cm :grinning: Což jaksi nehrozí... Ale kamarád říkal, že mi ho sem hodí, tak snad to vyjde :grinning:
9. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ahojte tehulienky,
tak už sme sa vrátili,Libi išiel na jedno stretnutie kvoli práci a ja idem na 13.45hod do poradne,tak to snáď prežijem,už to vyšetrenie začína byť nepríjemné...inak som trochu rozladená,mám znamienko krásy na ľavej strane líčka a od včera mám okolo neho červené,mala som priamo v tom znamenienku buď nejaký štipanec alebo vyrážku :pensive: ,tak snáĎ to zmizne a nie je to nič zlé...nemáte s tým niektorá skúsenosť?
Inak kočiarik je už s nami,teda je zamknutý vonku v pivnici :slight_smile: a v Karlových Varoch bolo celkom fajn,ale už je to pre mňa únavné.

Som rada,že sa máte všetky dobre a nič nepríjemné sa neudialo :slight_smile:
9. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
No tak luci v poradni veľa zdaru a potom oddychuj po včerajšku.
Okno mám už za sebou, ešte treba dať vyprať záclony, ale to až keď bude mať prísť manžel, nech ich rovno zavesí.
Inak K.ate ja som čítala o tom zamotaní sa a oknách, že je to len povera, neviem si predstaviť že by to malo byť reálne. no a ruky som aj tak nemala moc hore, lebo som bola na stoličke.
9. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
Ahojky holky,
jdu Vás pozdravit, říct, že se máem dobře a že mě dnes šíleně honí mlsná!!! Co mám děláááát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2009 ve 13:45  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile: tak nejprv Autíčko nám stojí před arákem:slight_smile: je krásný a už jsem i řídila:slight_smile: no parádní povozeníčko:slight_smile:

Pak chci jen říct, že Aureli není to zase taková pověra s tím zvedáním rukou a zamotáním do pupeční šňůry...kamarádka taky myla okna a pak se malá narodila o měsíc dřív, protože se jí udělal uzel na pupečníku a málem se jim udusila...tak s rozvahou s těma oknama...myslím, že to tu chvíli už počká :wink:

Lucinko tak hezky odpočívej po včerejšku, ať zase nemusíš do nemocnice..ju :wink:

Jinak dneska sem taky koupila maliník a olej na hráz a novej krém na bříško a nechala sem v lékarně skoro 600 to jsou pálky vám povím...hrůza...

No a dneska sem byla na dalším kurzu a probírali jsme šestinedělí a kojení...tak pak dám zase info...ale jen teď chci říct pro vás co máte doma pejsky nebo kočičky...že nám říkala jak je na to připravit...
Takže pejskům se má dát očuchat počůraná plínka ještě než přijedete z porodnice...aby si pejsek zvykl...a kočičky se mají připravovat už dýl...třeba už několik týdnů dopředu...měla by se do postýlky dát panenka...aby si zvykly že tam něco je...a že tam nesměj...ale prý je s nima pak trochu problém, když mimi brečí...tak oni mají pečovatelský reflex a můžou skočit do postýlky nebo do kočárku...tak to je prý bohužel musíte opravdu důrazně vyhodit a možná i plácnout..oni jsou prý zase kočky chytrý a pochopí to...no a ještě jedna věc...ani pes ani kočka by neměli spát s váma v ložnici, kde bude i malý...protože ti roztoči a alergie jsou na mimi hrozný...tak prý všude jo...ale do ložnice by neměli...takže jen co jsem slyšela...a teď už záleží na vás...tak přeju ať nemáte doma alergiky a vše je ok:slight_smile:
9. črc 2009 ve 14:24  • Odpověz
Leni tak si dej cokoladu a uvidis jak se ti ulevi :wink: ja jsem si byla koupit zmrzlinu mnam.

ja se ted vratila z lekarny tak uz mam i teplomer konecne :grinning:

Gabi diky moc za info, no ja kocenku mam, jeste nevim jak ji to vysvetlim ale posledni dobou stejne s nama nespava, nasla si ted misto spat v umyvadle :sweat_smile: nebo ve vane :confused:
Jinak ja mam nazor ze cim vic miminko prijde do styku se zviratkama tim lepe a rychleji si vytvori protilatky.

aurelko tak hlavne opatrne, ja jsem se narodila udusena mela jsem omotanou snuru kolem krku ale nastesti jsem to ustala :grinning:
9. črc 2009 ve 14:57  • Odpověz
No už sa na tie okná nechystám - už sú hotové. Ale nejako som ruky moc nedvíhala.Ako myslím, že drobec sa môže zauzliť kedykoľvek, že to nemusí byť tým, že dvihnem ruky - teda neviem si vysvetliť, prečo by to tak malo byť. Ale myslím, že som to nepreháňala.

Leni, keď si mlsná, ta ksi v pohode zajedz. ja keĎ mám na niečo chuť tiež si dám, neobmedzujem sa.
9. črc 2009 v 15:05  • Odpověz
ahoj skoro maminky :slight_smile:

aurelka, aj ja som čítala že umývať okná je v pohode, čítala som to časopise Mama a ja - presne ako píšeš, že je to len povera. Že ak žena vládze, tak to čo vládze a nie je to ináč nebezpečnbé, tak v pohode, a njmä ku koncu čím viac pohybu zvládneme, tým lepšie...aj keď sa obávam, či a koľko ho zvládneme...

Gabika, bola som už na tom cvičku priamo v nemocke a bolo to oooooooveeeeeľa lepšie ako to, na ktoré som chodila doteraz. Za jedno sedenie som cvičila možno toľko, čo na tých predchádzajúcich tak cca za 3-4 návštevy.......až som sa aj svalovice obávala :grinning: A na záver s nami pokecala, trošku sme nestíhali a tak vybrala kratšiu tému - masáž počas pôrodu. Som fakt rada že som tam chodiť začala.......

Dnes teda v práci na vás kuknúť nehrozilo :confounded: , bolo toho dosť, zajtra pofinišujem, dám všetkým pá, pá, lúčiť sa nakoniec nebudem lebo som fakt bábovka a necítim sa na to, tak som povedala, že keď bude Laurinka na svete tak sa ukážeme a nejaké hosteníčko pripravíme...
9. črc 2009 v 15:35  • Odpověz
baby, niektorá z vás tu radila, čo robiť pri krči v nohách. Ja trdlo som vysadila magnezko i B1, lebo že veď po krčoch už ani chýru..... a dnes ma chytil zas taký, že som revala na celú izbu a slzy mi tiekli potokom. Už aj som magnezko nasadila, len bojim, bojim, aby zabralo už od tejto noci :frowning2:
9. črc 2009 v 15:37  • Odpověz
autor
Jaji na ty křeče zkus střídání teplé a studené vody...a uvidíš...snad to zabere...

jo a na tom mým maliníku co jsem koupila je napsáno že se má pít 1-2x denně...tak asi už dneska taky začnu:slight_smile:
9. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
Gabika, mne magnezko skôr či neskôr zaberie, toho sa nebojím, teda aspoň minule zabralo, len som ho vysadila :confounded: . No niektorá tu písala rady od manžela športovca, že čo urobiť keď sa už krč dostaví, priamo počas krču, aby to čo najskôr prešlo... to sa mi nechce spätne hľadať...
9. črc 2009 v 15:45  • Odpověz
Utekám, lebo idmee Maťka odviezť do lodenice, odchádza do toho Švajčiarska, takže ešte porobím bagetky na cestu, práve prišiel z obchodu a fičíme... skúste mi zatiaľ prosím poradiť s tými krčmi. Dííííííky :dizzy_face:
9. črc 2009 v 15:47  • Odpověz
autor
Aha tak to si nějak nepamatuju Jaji...takže to asi neporadím...holky mě je tak divně...zítra jdu k doktorovi,tak jsem zvědavá co mi řekne...mám úplně tvrdý břicho...bolí mě a mám občas až křeče v podbříšku...asi jsem to dneska přehnala s couráním po městě...ale i tak si myslím že by to tolik nemuselo bolet...no uvidíme:slight_smile:
9. črc 2009 v 17:12  • Odpověz
autor
Jinak Lucinko s tím znamínkem ti asi neporadím...to vůbec netuším proč mohlo zčervenat...zkus radši zajít k nějakému kožnímu ať se na to podívá...
9. črc 2009 v 17:13  • Odpověz
žanetka , tak neviem či som to sem písala ja o tom kŕči,ale asi hej a mám to z toho profilaktického cvičenia, čo som tam bola. No ako ti začína krč, tak máš špičku ťahať k sebe - tak natiahnuť, nie rukou, iba čisto tým lýtkovým svalom, mne ten kŕč vtedy hneď prejde.
Skús a uvidíš, mne inak stačí dať jednu tabletku magnézka a mám celý týždeň s kŕčmi pohov.
9. črc 2009 v 17:38  • Odpověz
autor
Holky tak jsem vám vyfotila postýlku s povlečeníčkem toho našeho malýho parádníka...je moc sladká...jen škoda že jsou ty fotky tak zmenšené...tolik nevynikne jak je to povlečeníčko jemňounký a hezký...ale aspoň něco...:slight_smile:
Jára okolo toho pořád chodí a rozplívá se...že prý by si hned lehnul místo něj jak to má krásný:slight_smile: tak jsem ráda že i jemu se to líbí:slight_smile:
9. črc 2009 v 18:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.