• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Konici my jsme koukali na tv :wink: jirka zboznuje ty blbosti co bezi na AXN :angry:
Aurelko co to je egres?? neni to angrest? me se libi ten vas nazev rybezl my mame rybiz :grinning: :sweat_smile: Jinak jsi moc sikovna ze tak zavarujes, mnam merunky mam moc rada.

Luci tvuj drahy se ma taky hrozne rad ze? :grinning: taky bych si dala rict tu masaz, ja bych rekla ze diky thajske masazi jsem tak rychle otehotnela :fearful:

Zanetko, tak to je blby s tou porodnici, ale zas oni to bude tk bolet ze ti to bude uplne jedno kdo tam je a neni. Ja budu rodit v krasnem prostredi ale spis na prani jirky, me to je uplne jedno klidne bych rodila i tady ve fakultni nemocnici, ackoliv to tam vypada hrozne ale Jirka chce abychom tam meli hlavne soukromi coz tady by nehrozilo nebot v Ol to jde jak na bezicim pasu.
12. črc 2009 v 17:04  • Odpověz
autor
Ahoj holy:slight_smile: tak se hlásím po fajn víkendu u našich:slight_smile: každý mi pořád plánuje kdy mmusím porodit, aby to mohli hezky zapít a aby to bylo v den kdy mají narozky a tak...a já si myslm, že se budou všichni divit:slight_smile: až příjde malej na svět, kdy jemu se chce a ne kdy chtěj oni:slight_smile:
Taky jsem řídila naše nový autí až do Hradce(asi50 km) a svezla jsem se parádně:slight_smile:
12. črc 2009 v 19:10  • Odpověz
ahoj gabi tak vitej zpatky doma! me zatim nikdo s porodem neuhani a ja uz bych sla rodit hnedka :grinning: ale jeste mam 36 dnu d :grinning: o terminu :grinning: :pensive:

tak super ze auto jede krasne jen tak dal a co parkovani??? ja vas obdivuju ja uz bych se strasne bala ridit ted s briskem :dizzy_face:
12. črc 2009 ve 20:09  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsme včera slavili taťkovi narozeniny, měl 50. Oslava byla super, lidi silene, snad 25-proste cele pribuzenstvo, ale hezky jsme si to uzili. Tchán hraje na harmoniku a zpiva, v cemz ho doplnuje hlavne můj děda a tchýně, no hluku a rambajzu až až :slight_smile: Barča byla jak smyslů zbavená, tancovala a jakmile přestala hrát hudba, tak ječela "ještě písničku!!!" Byla tak rozjetá, že jsem si říkala, jak večer usne a prd. Zpívala si až dokud nepadla...na pokraji všech sil :grinning: :grinning: :grinning: I mých teda :sweat_smile:

Tak mi bylo celou noc divně, jakoby špatně, přitom jsem ale neplácala, ale večer se mi udělalo tak šoufl...dost nepříjemné a docela jsem se bála. Člověk si není jisté, je-li to žaludek nebo miminko...ale dnes už je to dobrý, tak se mi zase ulevilo, spala jsem asi 2h, tak doufám, že dnes si to vynahradím.

To jsem se nějak rozepsala, doufám, že i Vy všechny jste si víkend bezvadně užily...

Kate, je fajn, že s mamkou vycházíš dobře, pak by nebyl problém s ní bydlet v minibytečku, když je to jen na určitý čas, snad ne nijak dlouhý.

Grabu :slight_smile: :grinning: To budou koukat :confused:

Zanetko, to je teda sila...já jsem teda rodila v super porodnici, v Chrudimi, malé městečko. Intimní prostředí, paráda. Bych si myslela, že když jde o Prahu, že to bude trošku na úrovni. ale nestrachuj se, jedná se jen o omezený čas. A nechceš se podívat ještě do jiné porodnice? Třeba ji budete mít o kousek dál, ale bude se Ti tam víc líbit.
12. črc 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ahoj holky, tak já píšu po delší době. Pořád ještě chodím do práce, ale teď jsem si začala vybírat dovolenou. Byli jsme s manželem mimo domov a zjistili jsme, že po delší době trávit čas sami na pokoji (docela pršelo) není tak jednoduché. Tak jsme si četli nahlas knížky o mimču. Taková ta zajímavá témata :grinning: A koupili jsme si karty, takže to bylo fakt super. Dlouho jsme se takhle neužili. Jinak mimčo i já jsme v pořádku.
Leninn, bylo mi také strašně divně jeden večer. Bolelo mě břicho a dělalo se mi zle od žaludku. Šla jsem spát všechno bylo v pořádku. Ale také jsem měla divný pocit, zda to není mimčo. Moje kamarádka rodila ve 28. týdnu, tak mám trochu děs. Ale asi mi něco nesedlo. Všechno jsme jedli s manželem stejně a jemu nic nebylo, tak nevím. Možná únava.
Holky, budete miminkám dávat nějaké probiotické kapky? Nevíte, proč se to dává a zda je to důležité?
12. črc 2009 ve 20:21  • Odpověz
Leninn, ja som z BA. Moja lekárka rodí v tejto nemocke externe a známa sestrička je tiež z tejto pôrodky. Takže toto ma k nej priviedlo, že tam bude niekto, koho poznám a na koho sa môžem spoľahnúť. Ak bude voľná nadštandardka, určite ju využijem, lenže je len jedna, takže záruky dosť minimálne...

dnes mi volal Maťko zo Švajčiarska - "mami, dávaj na seba pozor, snívalo sa mi, že sa Laura narodila" ... no, som zvedavá čo bude zajtra na poradni :grinning: :grinning: :grinning:

gabi, šikulka :wink: tfuj, tfuj, tfuj, nech autičko fičí o 106

Jani, ja tiež šoférujem a zas by som sa strašne bála teraz sadnúť do MHD... na bruško mám špeciálny pás, jasnačka, že by som nešoférovala dlhokánske trasy, no do mesta, k lekárovi...naozaj radšej odšoférujem pekne v klime, ako by som mala ísť busom. A Milanko mi povedal, že ak by som sa už necítila, tak sa z práce vypýta a k dr. bude chodiť so mnou. Takže zajtra ešte idem samička a potom uvidíme....

krásne sníčky, mamuľky :slight_smile:)
12. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz
autor
Leni tak to mi je líto že ti bylo zle...ale to se občas stane...myslím, že je to tím jak miminka tancujou na střevech...taky někdy skučím že mě bolí břicho a Járovi přitom nic není...ale zase to dycky přešlo...tak nebojte...snad sme vpohodě:slight_smile:Jinak super že sis oslavu užila...u nás když je rodinná oslava tak je to minimálně 40 lidí:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: taky sme se proto zatím nevzali...protože to je minimálně 100 lidí a to prostě nezaplatíme...:slight_smile:tak třeba časem:slight_smile:
Tommik ja ti tu dovču závidím...to já pořád čučákuju jen doma...taky bych někam jela:slight_smile:
12. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem tady, byli jsme na návštěvě u mamky, ale teda dneska mě nějak pobolívá bříško... Chtěli jsme jet s manžou do Vídně a teď má manža strach, že když mě tam takhle to břicho začne bolet, tak co budem dělat, takže nám možná ty lístky propadnou :frowning2: Achjo... Docela jsem se tam těšíla, ale skrz tohle to nevyjde... Celkově mi je dneska nějak blbě, snad je malej v pohodě, ale kope řádně (až moc dneska :grinning: ), takže snad dobrý...

Z oslavy teda nebylo nic moc, jen trošku u tý mamky, ale jinak nic... Jsem taková nějaká na prd...
12. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
autor
Kate to je škoda...ale tak nevěš hlavu třeba ti bude líp a pojedete...úsměv trochu:slight_smile: to že budeš smutnit tomu nepomůže:slight_smile:
12. črc 2009 ve 21:38  • Odpověz
My byli na pár dní u kamarádky a pak na pár dní do na chatu. Žádné moře apod. Ale ráda bych. :grinning:
Já vám zase závidím, že už jste doma. :wink:
Kate, mě také někdy pobolívá bříško. Třeba když dlouho sedím v práci nebo když chodím z kopce. Raději teď chodím do kopce.
12. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
no tak to já už do sebemenšího kopce funím jako mašina :grinning: takže kopečky nebrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to těžký když naši bydlí na horách
12. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
:grinning: jojo, také funím, ale nebolí u toho tolik břicho :slight_smile: Mne dneska trápí žáha. Chtěla jsem si udělat kakao. Měla jsem děsnou chuť, ale mléko mi na žáhu nedělá dobře. Ach jo. Tak jen piju vodu a doufám, že to brzy přejde.
12. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
taky dneska bojuju se žáhou...moc často mě nepálí, tak jsem z toho přešlá...jinak už mimi začíná tlačit na plíce, tak se už začínám těšit až malýho vyprdnu...i kdtž vím že má ještě čas...no snad už to nebude dlouho trvat:slight_smile:
12. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
Mne chytne tak asi 2x do týdne. Ale stojí to za to. Mně zatím tlačí jen na některé orgány :slight_smile: Nejlepší to je ale v noci. Lehnu si na jeden bok, bouchání na břicho, lehnu si na druhý bok a zase bouchání na břicho. Mimčo je snad všude. Tak musím ležet na zádech. Ráno mě bolí celé tělo, protože na zádech se mi fakt spí špatně. Takový malinkatý človíček a už si ze mne dělá legraci :grinning:
12. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz
grabu - no doufám, že to nějak ještě vymyslíme... :slight_smile:

tommik - já nejsem schopná to vychytat, kdy mě bolí, prostě jeden den celkem v pohodě a potom na prd... :frowning2:

Ale žáha mě naštěstí netrápí ... zatím... :slight_smile: Jinak už musím sedět pořádně rovně, protože jinak mi malej tlačí na žebra a je to nepříjemý... :frowning2:

Holky poraďte, co zítra udělat k obědu, nás už s manžou nic nenapadá... :grinning:
12. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz
Žanet, aha, tak to jsem se nějak překoukla, že jsem si myslela, že jsi z Prahy, omlouvám se! Pokud máš zase v porodnici někoho známého, tak je to tak fajn. Třeba Ti ten nadstandartní pokoj vyjde, budu Ti ho přát, aby ses měla jako v bavlnce :slight_smile:

Grabu, taky si říkám, že je to tak, ale včera jsem fakt i uvažovala, že si snad zaskočím k doktorce, pořád jsem se pozorovala a zdálo se mi, že jako nekope-no kdo by o půlnoci kopal, že? :grinning: Ale dnes už je líp a mimi kope, takže jsem zase v pohodě a v klidu a nikam se nechystám.

Jinak my jedeme začátkem srpna na dovču do Jizerských hor a já bych si tam dala ráda do těla. S BArunkou jsem byla nějak v 6.měsíci na Malé Fatře a každý den jsem chodila jak ďas a dělalo mi to moc dobře. teď ale budu i měsíc víc, tak nevím nevím, uvidíme. Musím být asi opatrná. mamka ze mě při Barče šílela a měla nerv jak špagády (byli jsme na té fatře společně). Teď jedeme zase společně, takže mě bude mít pod kontrolou, taky máme malo Barču, takže...nějaké velké lítání stejně nepůjde. Ledaže by třeba jeden den hlídal manža a já vyrazila sama s našima a pořádně se protáhla...

No, za chvíli už asi půjdu do hajan, mám co dohánět, že? :wink: :sweat_smile:
Dobrou :pensive:
12. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
Já jsem naposledy dělala masové koule v rajské omáčce s rýží (jde to i s těstovinami). Uděláš rajskou omáčku a když už je hotová, tak zmírníš oheň a dáš do omáčky koule (mleté maso, osmažená jedna cibule, celé vejce, uvařená rýže (cca 5 dkg), sladká červená paprika, stroužek česneku, sůl, pepř). Koule se v mírně vroucí omáčce vaří cca 10 minut. Rajskou jsem dělala jednoduše: jížka, přidám rajský protlak (já dávám i kousky rajčat), ochutím cukrem, solí a nakrájím cibuli. Potom doliju vývarem a vařím.
12. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz
autor
Kate já mám v plánu na úterý rajskou:slight_smile: zítra mám ještě obídek od maminky:slight_smile:
Holky já jdu do hajan...sem nějak unavená...tak dobrou noc a pusu miminkům:slight_smile:
12. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz
Také se už chystám do postele. Zítra jdu do práce :frowning2: Přeji dobrou noc.
12. črc 2009 ve 22:18  • Odpověz
Dobré ránko, tak ako každé ráno, tak ani dnes nejako moc nevyspávam. A to kým som nebola tehotná, tak som vydržala spať niekedy aj do desiatej a teraz dlhšie ako do siedmej nespím.

No aj som ešte pôrodnicu nebola omrknúť. Chystám sa tam,ale ešte neviem kedy.Ale babule čo tam rodili tak si celkom pochvaľujú. Dva roky do zadu alebo nejak tak, to tam trošku prerábali, tak že to teraz aj vyzerá trošku lepšie, tak uvidíme. Prerábali aj sprchy a WC. Máme tam aj nadštandartku - má vlastné sociálko a návštevy tam môžu chodiť kedykoľvek, ale nakoľko som prvorodička nechcela by som ostať sama na izbe, takže asi ju vybavovať nebudem.

Jani, v jazykovom okienku si sa trafila, ten egreš je ten váš angrest či ako.

Babule tie čo máte ten maliňák, mohli by ste mi kuknúť na zloženie, že či sú tam len malinové listy alebo aj niečo iné. Lebo malinky sú na záhrade, tak by som si možno spravila vlastný maliňák. :slight_smile:
13. črc 2009 v 07:40  • Odpověz
Tu je link na fotky z mojej pôrodnice http://www.nspilava.sk/gyneko_foto.html
13. črc 2009 v 08:22  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:)

teda, dnes sa mi vstávalo horšie ako keď som vstávala o 5.30 dfo robotky...vtedy som proste šupla z postele a bolo..teraz som bola akási "rozležanejšia"

Zuzka - zloženie čaju : 100% list ostružliny malinovej (Rubi idaei folium), v češtine - list maliníku. Chcela som sypaný no mali len porcovaný....1 sáček (1,5 g) zaliať 0,25 l vriacej vody, luhovať zakryté 3 minuty. A v lekárni mi povedali že piť 2-3 x denne.

Dámy, intimčo otázka, maliník pijem 4. deň a mám pocit že mám zvýšenú tvorbu - neviem to nazvať - no že som tam dolu "mokrejšia" a fičim na intimkach.... Vy okolo môjho tt ako ste na tom, p r o s í m ?????
13. črc 2009 v 08:33  • Odpověz
Zuzi, tá pôrodná sála je samostatná??? Vyzerá že ano. Do prdele, tu v BA čo viem, tak sú všetko nejakým spôsobom poprepájané - Kramáre, Ružinov a aj tá moja Antolská....no nič, budem dúfať, že tá nadštandardka bude voľná. No zdá sa mi bť silná káva platiť 2500,- za ničeo, čo ja osobne považujem za normu a nie nadštandard.... Alebo sa stretneme v Ilave :grinning:
13. črc 2009 v 08:35  • Odpověz
Žanetka ďakujem,
takže pôjdem pekne na záhradku nazbierať lístky z malín a hotovo.
No a s intímnou otázočkou neporadím, ja som zatiaľ v pohode.
13. črc 2009 v 08:36  • Odpověz
Neviem ti povedať, ale asi je samostatne. Zistím zajtra na cvičení. A to platíš za jednu noc 2500? U nás je príplatok za nadštandartku 500 za noc.
13. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Ahoj holkýýýý,
aureli přesně jak píšeš..jako prvorodička je asi být lepší na pokoji s ostatnímama maminkama..můžete si navzájem poradit nebo dyž se chceš jít osprchovat tak druhá maminka zatím mimi pohlídá a to je myslím výhoda :wink:

Jaji já jsem taky taková "mokřejší" ale nevím esi je to tím maliníkem nabo semínkem lněným..?! Nebo něčím úplně jiným :grinning:
13. črc 2009 v 08:45  •  3 děti  • Odpověz
No a budem dúfať, že nás nepôjde rodiť nejako veľa naraz, ale že sú tam izby tak po 2-3.
13. črc 2009 v 08:46  • Odpověz
aureli v porodce kam půjdu já jsou taky po 2-3 lidech ale teda teď spúíš všude po 3 pře je hodně porodů ale to neva..ty 3-4dny to tam vydržíme néééé :grinning: ? A pak hurá s miminkem domůůůů :dizzy_face:
13. črc 2009 v 08:51  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.