• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
No ja som sa dnes smaila keď som kupovala ten maliňák, tak pani v čajovni na mňa pozerala akoby mi ho nechcela dať,ale viete on má také účinky, že podporuje pôrod a jej na to, že veď pre to ho chcem.
13. črc 2009 v 16:05  • Odpověz
autor
no jakej mají o nás strach že:slight_smile:

no a Sacvi tak jak?
13. črc 2009 v 16:07  • Odpověz
aj aj som zvedavá, ale keĎ si doma, tak si ho asi neukecala :slight_smile:
13. črc 2009 v 16:08  • Odpověz
Takže mudr říkal že sme úúplně připraveni na porod..miminko úúplně dole a daří se mu dobře tak je to paráda..nezbývá než čekat :dizzy_face: :dizzy_face: říkal že rozjed se to může kdykoliv :wink:
13. črc 2009 v 16:10  •  3 děti  • Odpověz
k bude každý deň teda očakávať, že kedy príde správa, že ste na svete, lebo ako tak zapisujem údaje do tabuľky, tak ty si jediná vydržala, že nevieš čo to naozaj bude. a ja som zvedavá aj za teba.
13. črc 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
no super Sacvi...já už chci taky mít prcíčka venku:slight_smile:
13. črc 2009 v 16:45  • Odpověz
aureli taky sem zvědavá ale už brzy se to snad dozvíme :grinning: :dizzy_face:

grabu neboj uvidíš jak to uteče :wink:
13. črc 2009 v 16:55  •  3 děti  • Odpověz
ahoj maminky...teda prvý deň materskej bol asi náročnejší ako iný v práci :grinning: . Najprv utz, potom kontrola, potom som si išla do predajne pre sadu do postieľky - konečne ju mám doma, potom som sa stavila v robotke, stihla som pedikúru a ešte aj u kamošky som sa stavila. Teraz som dorazila domov.

Sacvi, tak ja teda správičky ako ty nemám :angry: .

Prietoky sú ok, Laurinka sa tak metala, že dr sa smial, že to snáď ani nezmeria, ak sa neskľudní.

A meriame 2680g, no CS stále 0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - do kelu, sacvi, pošli mi pár Tvojich bodíkov :grinning: .

Dr. mi na základe terajšej váhy a váhy Maťka tipol pôrodnú váhu 4 kg. Dr. mi zas tipla 3500, tak uvidíme, kto z nich bude mať pravdu. Idem papať, lebo umriem od hladu :sweat_smile:
13. črc 2009 v 18:31  • Odpověz
autor
Jaji no tak ale fajn že kontrola dopadla tak dobře:slight_smile: a Laurinka je hlavičkou dolů? podle UZ?
A co jsou to ty prietoky? to vůbec nevím...
13. črc 2009 v 18:37  • Odpověz
žanetka , tak Laurinka bude celkom aj valibuk.
13. črc 2009 v 18:37  • Odpověz
autor
Holky já už chci mít to miminko doma...já už se na něj tak těším...a taky se těším že už nebudu tahat to břicho:slight_smile:
13. črc 2009 v 18:41  • Odpověz
ahoj konici ja se taky hlasim, mela jsem tu kamaradku co pracuje v cokoladovne :stuck_out_tongue_closed_eyes: dokazete si predstavit co mi donesla a je toho straaaasne moc takze se do toho hned pustim.

Zanetko to je docela hodne ten odhad te vahy miminka ale snad to zvladnes!!!

Sacvi tak to mas super moc gratuluju doufam ze porodis pekne ale s nam v terminu :grinning:
13. črc 2009 v 18:47  • Odpověz
autor
Holky tak teď tady byla sousedka a říkala že má kamarádku co byla v porodnici od 28TT na rizikáči a nesměla vůbec chodit...a nakonec ještě týden přenášela :grinning: takže ono fakt záleží kdy se chce těm miminkům a ne nám:slight_smile:
13. črc 2009 v 18:50  • Odpověz
Grabu to sa meria prietok krvi placentou a pupočníkovými cievami. Od prietoku závisí dostatok kyslíka a živín pre plod. Pri zníženom prietoku je dieťa ohrozené.
Tak som to teda vyčítala a že sa to robí v 36tt-38tt tehotenstva.
13. črc 2009 v 18:51  • Odpověz
autor
Jani pošli mi nějakou tu čokoládku:slight_smile: já bych si taky dala:slight_smile:

Jo a prosím tě já už na to myslím dlouho...ale jak si psala ať dám odkaz na tu paní jak u nás měřila geopatogenní zony...a smála ses že by třea přijela i k vám:slight_smile: tak ona je z Přerova...takže by to k tobě měla určitě blíž než ke mně:slight_smile:tak jsetli chceš klidně jí napiš:slight_smile: ona vám to taky přeměří:slight_smile:
13. črc 2009 v 18:52  • Odpověz
autor
Aha Aureli...tak to mě o tom nikdo zatím nic neříkal...a jak se to měří? na UZ? A dělá se to všude...nebo jen někde?
13. črc 2009 v 18:54  • Odpověz
inak sa mi zdá, že okrem vypísania materskej mi ešte sestrička zabudla nakázať prísť na krv, lebo keď tam pôjdem už budem začínať 35 tt a do 34 tt sa má ísť 2 krát na krv, tá naša sestrička je ale akási zábudlivá. Takže tam asi v stredu zbehnem pre istotu nalačno.
13. črc 2009 v 18:55  • Odpověz
No asi na UZ, ale nie som si istá.
13. črc 2009 v 18:57  • Odpověz
autor
No aureli určitě se bere krev aby znova zjistili protilátky, krevní obraz a vůec všechno co se dělalo hned na začátku:slight_smile: takže to se klidně připomeň asi na to fakt zapomněla :confounded:
13. črc 2009 v 18:59  • Odpověz
Gabika, prietoky Ti vysvetlila aurelka...a ano, hlavičkou je dolu už od 30 tt

Jani, ja som už písala, že sa veľkosti 4000g neobávam, pri Maťkovi som nemala šajnu o tom ako je mimino veľké porodila som ho na 3 zatlačenia úplne bez problémov. Tak snáď teraz, napriek tomu že som druhorodička po 15 rokoch druhá fáza pôrodu bude rovnako perfektná ako pri Maťkovi :wink:

a musím uznať, že manipulácia s 4000g miminom je hlavne pre prvorodičku jednoduchšia a šikovnejšia ako manipulácia s 2600 g miminom...to som sa i ja bála chytiť do rúk :dizzy_face:
13. črc 2009 v 19:00  • Odpověz
Zuzka, zabudla som... čo Ťa vyšiel ten matrac....mne totiž ten známi z obchodu povedal že ten link s matracom pozrel, že je dobrý, kvalitný, že rovnaký predáva i on, ale že tá cena je len v príoade, že berieš aj postieľku...tak koľko Ťa to vyšlo??? A povedal mi, že mi dá tiež dobrú cenu...takže kúpim to u neho, aj by som to zobrala dnes, ale nechcelo sa mi s tým naťahovať, takže keď budem s Milankom...

Gabika,l posielam Ti link, na ktorom je moja sada do postieľky, už ju mám doma, som zvedavá hlavne na Tvoj názor, keď som Ti tak úprimne povedala na ten Tvoj prvý výer že neeee, a to čo si potom našla je fakt veľmi podobný štýl tomuto môjmu :slight_smile:
http://www.obchodny.sk/product/sarka-4-dielna-suprava-do-postielky-19675/
13. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
Gabi ja jsem se rozhodla ze priste chci pracovat jedine v cokoladovne, predstav si oni musi ochutnavat cokoladu co vyrobili den predem kazdy den, no neni to radost tam pracovat??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Gabi posles me odkaz na tu pani tedy? to ja ji zavolam Prerov je za rohem!! :wink:

Zanetko ale vytlacit 4kg prcka asi nebude jen taaaak nebo ja bych se hrozne bala, ale uvidime kristynka bude dobre zivena ja se o ni pekne staram tak uvidime kolik bude mit kg :grinning: tusim ze minimalne 3500g
13. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
ahoj holky tak jsme byli v té porodnici a řeknu vám bylo tam plno maminek a tatínků na té přednášce. Akorát jediná já jsem se neustále na něco ptala :grinning: ale co dozvěděla jsem se vše co jsem chtěla :wink:
no nic jdu si lehnout jsem unavená jak pes :wink: zítra odpoledne mě čeká zase kontrola, tak doufám, že dopadne dobře. :wink:
13. črc 2009 v 19:14  • Odpověz
autor
Jaji to povlečení je moc hezký...je takový jednoduchoučký a jemný...opravdu podobné tomu co jsme nakonec vybrali my...já nejsem zastáncem přeplácanin medvídkama, kočičkama a motýlkama a podobně...ale tohle je jen lehounce...jako to naše a je to takové miminkovské:slight_smile: takže chválím:slight_smile:
Jani já jsem to našla na netu a poslala tam přihlášku a oni se mi pak ozvali...takže ti dávám odkaz kam sem to poslala a zkus to...myslím že je dobře vědět, kde to doma máte nebo nemáte...a klidně spát:slight_smile:
http://www.gpz.cz/index.htm
13. črc 2009 v 19:29  • Odpověz
autor
Holky já si dneska koupila lněný semínko...ale není tam napsaný kolik se toho dává...nevíte to někdo...kolik třeba do jogurtu? a kolikrát se to jí...prostě dávkování?
13. črc 2009 v 19:32  • Odpověz
Jani, fakt to bolo v pohode...koľkokrát má maminka problém vytlačiť menšie mimi.....

wacinka, kto sa nepýta, nič sa nedozvie :wink:

gabi, ď. ď. :dizzy_face:
13. črc 2009 v 19:41  • Odpověz
grabu ono sice dyž to semínko jíš tak to nemá špatnou chuť ale na lepší účinek je lepší ten odvar i když ten je hnusnej..ale tam je důležitý že se Ti udělá ten sliz kterej vypiješ.. :wink:
Jen píšu co sem vyčetla :slight_smile:
13. črc 2009 v 19:44  •  3 děti  • Odpověz
autor
Sacvi sliz jo...no to bych asi nevypila...to se má? já myslela že to stačí jíst...má to nějakej lepší účinek když se to pije? musím si to takyněkde načíst na netu :wink:
13. črc 2009 v 19:49  • Odpověz
no prý dyž se to jí tak to vlastně pokoušeš a spolkneš a ten sliz se Ti v břichu sám jen tak neudělá :sweat_smile: A ten je právě potřeba aby se Ti ty porodní cesty hezky "zahlenily" a miminko pak vyklouzlo jak po másle.. :wink:

Dyž to piješ teplý tak se to dá..ale jak to vychladne to je páni slizouček..já si dávám vždy hlt odvaru a hned hlt nějaké vody a tak to pomalu vypiju a jako účinky vážně pozoruju :wink:
13. črc 2009 v 19:53  •  3 děti  • Odpověz
autor
Fakt jo...no já jsem ho koupila už nadrcený protože nemám drtičku...tak zkusím odvar a loupnu to do sebe...:slight_smile:
jaký sleduješ účinky?myslíš že ,i,i půjde líp ven? já bych pro to udělala cokoli :wink:
13. črc 2009 v 19:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.