• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
jako pozoruju že co to pju sem krásně zahleněná :sweat_smile: Takže určitě to na to vliv má.. :wink: No ale jak to půjde u porodu to teprve uvidíme :grinning:

Grabu a dyž budeš dělat odvar tak stačí jedna lžička těch semínek a tu povaříš tak v hrnečku vody.. :slight_smile:
13. črc 2009 ve 20:04  •  3 děti  • Odpověz
autor
Ok tak já dám na tebe a zkusím to povařit:slight_smile: no snad to vypiju:slight_smile:teď sem četla nějaký starší diskuze na netu a holky to chválí...já chci snadnej porod:slight_smile: alejá si to vsugerovala že rodím v klidu, rychle a beybolestně:slight_smile: tak se těším že to tak bude :wink:
13. črc 2009 ve 20:09  • Odpověz
grabu přesně já taky tak :grinning: A ona je psychika mooc důležitá..dyž si člověk bude říkat že to bude v pohodě a suprově to zvládne tak to půjde určo líp :wink:

No na mě jdou asi poslíčci tak mizím..buď to půjdu vyležet (aby to přešlo) nebo rozchodit (abych už začla rodit) :grinning:

Zítra páá holky a dobrou noc.. :slight_smile:
13. črc 2009 ve 20:15  •  3 děti  • Odpověz
autor
:slight_smile: sacvi já ti tak závidím:slight_smile: tak dobrou noc a hezky odpočívej:slight_smile: ať máš sílu na ten porod:slight_smile:
13. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
autor
No tak sem vypila to lněný semínko...a teda nic moc...dala jsem si do toho medík:slight_smile: ale nevěděla jsem jestli to scedit to seminko...nebo ne...scedila sem to abych toho neměla plný břicho...no nevím nevím jestli tohle vydržím pořád každý den:slight_smile: no to jsou odvary teda...jak od čarodějnice:slight_smile: ale jestli to pomůže tak budu děkovat přírodě a všem semínkům napořád:slight_smile:no ale už jsem pila i horší hnusy:slight_smile: tak to musím ještě chvíli vydržet:slight_smile:

Holky kde ste dneska všechny?
13. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz
Holky, díky za ten maliník :wink:

Wac, krásné věcičky :slight_smile:

Holky, já dnes jela s Barčou na kole na hřiště do jiné vesnice a musím říct, že mi to v tom vedru celkem dalo. Do toho Barfča nechtěla usnout, takže mám fakt dost. Na hřišti nebyl jediný koutek se stínem, takže když jsem se vrátila domů, tak mi ještě manža nadal, že jsem blázen a že si koleduju, tak jsem teď pokorná ženuška, protože má pravdu. Není asi moc dobře být 3h na parným slunci a pak ještě u toho jezdit na kole... :sweat_smile:
Teď musím odpočívat :pensive:

Chci se zeptat, to lněné semínko používáte na zácpu nebo to má nějaký jiný účinek?
13. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky!
Tedy Leni, na kole? To tě fakt obdivuju. Já bych se asi na svém kole už nenahnula přes břicho :grinning: Já jsem lněné semínko používala na zácpu :slight_smile: Trochu do salátu třeba okurkového a bylo mi dobře. Možná to lněné semínko pomůže i se vyprázdnit před porodem
13. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
Leni no jak psala Sacvi mělo by to semínko pomoct na to aby mimi šlo lehčeji ven...že se jako obalí do toho slizu:slight_smile: a pak by mělo líp vyklouznout:slight_smile: ale na zácpu to má taky pomoct:slight_smile:
Jinak teda neblázni s tím kolem...i se sluníčkem...si koleduješ teda!!!
13. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz
A to lněné semínko se vaří od začátku nebo se tam přidá, když jde voda do varu?
Já jsem dneska byla v práci a hned po práci jsem šla na první "hodinu" předporodní přípravy. Máme to trochu dřív :slight_smile: Chtělo se mi tam ke konci spát. Ne, že by to bylo nudné, to ne, ale dlouhý den a ještě jak bylo teplo. Teď jsem si udělala kakao. Včera jsem měla na kakao děsnou chuť, ale pálila mě žáha. Dneska to je v pohodě.
13. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
No já jsem to nasypala do hrnku a zalila horkou vodou a počkala až to trochu vychladne a pak scedila osladila medem a vypila...tak nevím jestli to byl dobrej postup...ale tak zkusila jsem to poprvé...tak uvidíme co to udělá:slight_smile: zítra budu pokračovat:slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
Grabu, když jsi chodila na předporodní kurz, říkala vám něco paní o klistýru nebo o yalu? Doufám, že se to tak píše. Já bych určitě něco chtěla, ale teď nevím, zda to či ono. Paní nám říkala, že šetrnější je yal, ale že klistýr má také něco do sebe :grinning: Tak nevím.
13. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz
holky a kde se to lněné semínko dá koupit? Normálně v obchodech nebo v nějaké zdravé výživě? A od kdy se může papat? A je to dobré?

Jinak, co se týká toho kola, klopím oči. O kolo nejde, jsem cyklista, ale to sluníčko...na kole chci jezdit, dokud mi to bude dělat dobře...což už asi dlouho nebude, dnes jsem si musela v půlce cesty zpět domů rozepnout kraťasy, jak mě tlačily do břicha :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz
Leni, já ho kupovala v DM drogerii. Měli tam drcená i celá semínka. Dávám ho někdy do salátu. Tedy před těhotenstvím. V těhotenství se nedoporučuje až pak po 35 týdnu je možné ho zase začít používat.
13. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
autor
tak nám říkali že klistýr je lepší že to je teplá voda a krom toho že tě to vyprázdní tak že to ještě prohřeje dělohu a ta pak líp praacuje a porod se urychlí...navíc ten yal jsou léky...a to ani nepotřebuješ...proč do sebe cpát nějakou další chemii...už tak toho do nás nacpou až až:slight_smile: takže já jsem asi pro normální klistýr...no a nedoporučovala bych neudělat nic...protože to pak kolikrát mají ty maminky problém tlačit, kvůli psychice...a pak to jde stejně ven a mimi může dostat infekci...a taky to musí být potupný...takže já jdu do klistýru už na přípravě...
13. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
Tommik, díky, hned jsem si říkala, že to bude asu zase omezené týdnem těhu, abych si nějak nevyvolala porod. Jako ten maliník.
Kouknu se po něm tedy v DM :wink:
13. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
autor
Leni jak říká Tomík...já taky v DM a pila jsem ho poprvé dneska...dřív bych nedoporučovala:slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
Grabu, díky. Já si to myslela taky, že klistýr bude lepší. Já určitě jdu do něčeho. Já zatím také upřednostňuji klistýr.
13. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
něco jsem mašla: http://www.cuketka.cz/?p=202
je tam psané, že nás organismus není schopen lněná semínka strávit, proto je třeba je rozemlít nebo pořádně rozkousat, celkem zajímavé. Jen škoda, že tam nepíšou nic o konci těhotenství a lněném semínku, zkusím ještě pohledat
13. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
Leni, já si kupuju to drcené semínko. A opravdu dávám trochu - do salátové mísy tak malou lžičku. Když jsem jednou dala víc, tak mě to pěkně prohnalo.
13. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz
autor
no holky určitě se to má rozdrtit...já jsem taky koupila rovnou drcené...nám říkali že to tělo nevstřebá když to sníte celý...a to semínko může počkrábat střeva nebo i ucpat slepák...takže určitě rozdrtit:slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
Tommík :grinning:
Zkusím ho koupit a dám si bacha :grinning:
13. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
Holky ale vy to ječtě nejezte ani nepijte ...až fakt od toho 34.tt dřív bych to asi neriskovala
13. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
Grabu, jasně, nemyslím teď, já začnu nejdřív od 34.týdne. Nechci si něco způsobit!
Taky koupím zrovna to drcené, ještě jsem o nikdy neměla, tak jsem celkem zvědavá, docela mi sedí ta představa přidat si ho do jogurtu :slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:42  • Odpověz
Grabu, to ne. Já ho nepoužívám od té doby, co jsem zjistila, že jsem těhotná. Co jsem otěhotněla, tak jsem neměla tolik věcí :grinning: Dneska jsem se s kamarádkou shodly, že jediné hezké na těhotenství je bříško a pohyby. :slight_smile: Jinak je to opravdu záhul. Poslední dobou mě mimčo nutí spát pouze na zádech, což normálně nespím. Ráno jsem úplně mrtvá. A ještě si myslím, že se baví tím, že zkoumá můj močový měchýř. Asi se mu na něm dobře leží. :grinning:
13. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Holky, jsem po dnešku tuhoň, půjdu se lehnout, zítra ráno jdu na borůvky, mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak dobrou a zítra pá :pensive:
13. črc 2009 ve 21:45  • Odpověz
Leni, tak moc borůvky nejez nezpracované. Dneska mě v práci strašili s nějakou liščí tasemnicí. Prý to bylo ve zprávách :slight_smile: Já to neviděla, ale kolegové to dneska řešili.
13. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz
Dobrou noc. Já už se také chystám do sprchy, ale já se k počítači moc nedostanu, tak to doháním večer :grinning: Zjistila jsem, že nemám moc informací.
13. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz
Gabi moc dekuju za odkaz uz to jdu objednat Jirka me to dovolil :wink:

TO lneny seminko si teda taky koupim, doufam ze pomuze. :grinning: Holky jdu se vykoupat a spat mejte se hezky zitra pa
13. črc 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
Taky jdu spát...dneska toho bylo nějak dost toho lítání po úřadech...a ještě mě to čeká dál:frowning2:
Tak dobrou noc holky:slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
Dobrou noc. Gábi, nevím, co jsi posílala za odkaz, ale mohla bys mi ho do IP poslat taky? :slight_smile: Děkuji.
13. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.