• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Tak zas tu budem prvá, teda dobré ránko všetkým.
JAni matrac aj s dovozným ma vyšiel 24,7€, lebo fakt sú na nete 2 ceny - jedna s postieľkou a jedna bez postieľky. Takže ak ti ho dá za 24 tak ber a ak nie, tak si ho tam objednaj - mne prišiel do týždňa.

Dnes možno získam aj odsávačku mlieka. Našla som ju na mimi bazare a predáva ju holka z BA, tak by tam mala dnes prebehnúť výmena, tak som zvedavá, že či všetko klapne. Lebo pôvodne mi chcela dať svoju sestra, ale ešte stále sa občas vyskytnú u nej nejaké komplikácie pri kojení, tak nechce riskovať, takže som pohľadala vlastnú. A má super cenu. :slight_smile: Tak sa ozvem poobede, že či ju sestra zobrala a ak áno, tak mi ju hádam mamina zajtra prinesie, keď pôjde od sestry ku mne.
14. črc 2009 v 07:59  • Odpověz
konici dobre rano,

zuzi uz tak brzo odsavacku??? to ja az tehdy pokud bude nejaky problem, pevne doufam ze tedy nebude. :sunglasses:

jinak kdepak je kate vcera tu nebyla??? :pensive: :pensive: :pensive:
14. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
autor
Dobré ránko:slight_smile:
no mě se zdá že se nám víc holčin pořád někde fláká...třeba takovej Brouček:slight_smile: je už nejmíň dva týdny někde v trapu a jen dycky jukne že je ok a zase zmizí:slight_smile: no Snad jsou holky jen nevylítané po návštěvách a jsou jinak vpořádku:slight_smile:
Jinak já taky budu odsávačku až kdyby byl problém...ale on nebude :wink:
14. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
autor
Teď jsem posnídala jogurt s lněným semínkem...řekla sem si že zkusím obě varianty...no na chuť je to s tím jogurtem asi trochu lepší...ale asi to má větší účinky z toho lektvaru...teda aspoň na ten porod...na tu zácpu to je asi jedno:slight_smile:
14. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
Gabi pravda holky si litaji po venku!

co dnes varite? ja jatra s ryzi teda bude varit drahy nebot si mysli ze umi jatra nejlepe :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak mam klid.
Zitra jedu k rodicum do ctvrtka tak mu jeste rano uvarim nejaky masiko se spagetama at mam klid ze me tu neumre hlady a pojedu.

jinak stale nemam sbalenou tasku :pensive:
14. črc 2009 v 08:57  • Odpověz
dobré ráno maminky :wink:

leni, ale ide o kolo!!!!!!! Patrí to medzi športy, ktoré sa majú okamžite vysadiť. Ja tiež lyžujem,, že som tehotná viem od 5.12. a na Silvestra som sa vyhovorila, že beriem antibiotiká, preto nemôžem lyžovať... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Soráč, no skús povedať dr. že fičíš na kole a uvidíš tú reakciu :angry:

Zuzka, akú odsávačku ideš kúpiť??? ja mám vyhliadnutú elektrickú od aventu, no rada by som ju kúpila z druhej ruky, lebo je nehorázne drahá...

Doma mám starú odsávačku a myslím, že sa zíde každej, ktorá mliečko mať bude. Úplné odsatie mliečka podporuje jeho tvorbu - čím viac ide von, tým viac sa tvorí. Zo začiatku som odsávala po každom kojení. Ono zdravoťáci síce tvrdia, ž najlepšie je doodsávať po kojení ručne, no mňa to bolelo a s odsávačkou to bolo fajn.... vydržala som 9 mesiacov a myslím že je to pekne :dizzy_face:

ešte že ste sa o tých semienkach rozpísali. Ja som si ich kúpila vcelku a asi by mi boli na ...... :zipper_mouth: tak asi kúpim druhé
14. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
autor
Holis já dnes asi nebudu vařit nic...nějak se mi dneska nic nechce...Jára mě štve protože se mnou nechce zařídit to auto a všechno to nechává na mě...a já už toho tolik nezvládnu ale jemu se nechce a moc mu vyhovuje že je to auto napsaný na mě a na ty úřady s ním musím já!!!no štve mě...kdybych aspoň nemusela na tu revizi na technickou...to mě štve nejvíc...tam sou samý chlapi a co já tam mezi nima...ani nevím kam se s tím tady v Praze dá jet a komu tam říct...no prostě sem z toho vytočená, že on se na to úplně vykašlal a dělěj si co chceš!!!ach jo...
A to sem dneska chtěla jet k doktorce se zaregistrovat a najít doktorku pro malýho...no uvidim jak to všechno zmáknu...ach jo...
14. črc 2009 v 09:04  • Odpověz
autor
Jají nemusíš kupovat jiný...jen je doma rozdrť v hmoždíři a nebo jestli máš nějakej jemnej mlejnek:slight_smile:
14. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
Jani, ja sa zajtra chystám na restovanú kuraciu pečienku no nie s ryžou, ale s tarhoňou. A k tomu uhorkový šalátik. Mňaaamky, to môžeme. Dnes dojeme tú plnenú papriku.

tašku do plrodky sa aj ja chystám zbaliť už týždeň. Ale po včerajšej kontrole sa mi do toho ani nechce :fearful: Čo zobrať Laurinke Milan už vie.... popraté je všetko...

chcela som sa pustiť do tých okien, no mám to prísne zakázané...že čo ak sa mi zatočí hlava alebo picnem ako minule, čo som písala...tak neviem...ale cez víkend má byť super zamračené, nízka teplota a dažde, takže snáď budúci t sa rozhodnem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
Gabi, oráve že nemám, mažiar potrebujem raz do roka na klinčeky do perníkov na vianoce :grinning: a to zvládam s kladivkom :grinning: . Prečo ste dali autičko na Teba...ak tá technická revize je to čo u nás STK - povinná kontrola každých neviíem koľko rokov, tak tam teda vôbec nemusíš ísť ty... Nech sa Jára zobudí :sweat_smile: . U nás sa na STK dosť dlho čaká ...a v tomto teple :stuck_out_tongue_closed_eyes: . My tam máme známych, takže pohodička....
14. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
Zanetko co je to tarhona??? :confused:

Gabi to me mrzi ze je Jara linej ti pomoct s timhle by jirka u me neuspel on se mnou musi na vsechny urady nebot ja nejsem schopna si nic vyridit nebot se neumim vymackout tak se me smeje ale je hodnej on to za me skoro vzdy vyridi :pensive: Pani doktorku jsem sice vybrala ja tedy dve jsem vybrala ale sli jsme tam spolecne a ta jedna se nam libila vice tak proto budeme chodit tam.
14. črc 2009 v 09:23  • Odpověz
autor
No já jsem teď zjistila že tam mám jít až ve čtvrtek k tý doktorce...tak vemu tu dětskou rovnou při tom...
A to auto sme napsali a mě protože citron je napsanej na Járu a už bysme neměli na tohle druhý bonusy, když je má Jára na to druhý povinný ručení...tak proto...ale kdybych tušila že mě nechá se v tom takhle vykoupat...asi bych mu to auto omlátila o hlavu...holomek jeden!!!
14. črc 2009 v 09:28  • Odpověz
ahojky, tak se hlásím, já jen včera četla... Vzbudili jsme se s manžou pozdě a pak jsem letěla vrátit průkazku do pojišťovny a stavili jsme se v Ikey a v miminkovským obchodě... Sice jsme koupili jen krabice na věci a pro prcka nic, ale co nadělám... A vůbec včera byla u nás nálada pod bodem mrazu, tak to tady jdu nějak srovnat, ať se tady manža cejtí líp...

A vůůůbec netuším, co uvařit :frowning2: Nic tu není, budu muset jít stejně nakoupit... Játra bych si dala, ale četla jsem, že v těhu by se neměly (já je teda už jednou měla... :confused: ), a jinak vůbec netuším, co tady uklohnit... :slight_smile: Ale mám dneska docela radost. Vyhrála jsem na aukru setík oblečení (20 kousků) pro malýho, tak aspoň že tak... :slight_smile:

Jo a odsávačku já určitě budu kupovat, protože si nedovedu představit, že bych ručně odstříkávala, když budu muset nechávat manžovi doma mlíko, když půjdu do školy :grinning:
14. črc 2009 v 09:29  • Odpověz
grabu - u nás je to tak, že manža občas je šíleně pozornej a tak, nic mi nedovolí dělat a z toho mu rupne ve škebli a je naprdlej, že nic nedělám a že je na všechno sám a já pak koukám jak puk, protože to, od čeho mě jeden den odežene, čeká, že další den udělám já... :confounded:
14. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
autor
No tak to mě příjde že já dělám všechno protože drahoušek je přeci chudinka unavenej z práce...ach jo
14. črc 2009 v 09:38  • Odpověz
k.ate, Gabika, odporúčam vám čo najskôr svojim polovičkám otvoriť očká, aby nebolo neskoro :sweat_smile: . Chlapcom by ste mali čo najskôr vysvetliť, že pojem materská "dovolenka" je veeeeľmi nesprávny a je to obrovský omyl. Rada by som spoznala toho debila, čo to vymyslel :sweat_smile:

Gabika tak to ste s autíčkom urobili dobre, no fakt si nemyslím, že úplne všade je nutná Tvoja prítomnosť. Na polícii pri prihlasovaní určite ano, no ostatné, nech pekne Jára povybavuje sám.

Janka, tarhoňa sú také tvrdé cestovinové guličky, u vás je to dosť málo známe, Novotný o tom raz hovoril a varil to v svojom programe - hodia sa na olej, trošku opražia čím mierne stmavnú, zalejú sa vodou, soľ a varí sa to ako ryža. Je to fajn príloha :slight_smile:
14. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
Baby, ja som na materskej a nemám voľný deň :sweat_smile: , dnes cvičko, zajtra ideme s Milanom po robotke robiť fotky známemu na rafty, vo štvrtok idem so svokrou a deťmi od švagrinky ku známej na bazen a v piatok asi príde segra....
14. črc 2009 v 10:17  • Odpověz
jaji - když u nás je to tak, že manža se úžasně stará, ale prostě jednou za čas mi přijde, že si toho na sebe bere až moc (mě by taky štvalo, kdybych všechno dělala jen sama). Prostě si myslí, že mě nemůže nechat nic dělat a všechno dělá sám a po určitý době to přestane zvládat a je protivnej... A taky ho furt štve, že se o nás nedokáže pořádně postarat, že musíme bydlet na kolejích, má strach, jak to budem všechno zvládat... A štve ho, že já to neřeším stejně jak on :grinning: Jenže já to teď beru tak, že se těším na prcka a ty problémy budu řešit, až přijdou, nebudu si teď kazit náladu tím, že se může třeba něco stát, když se to třeba vůbec ani nestane :grinning: Prostě si teď chci užívat to čekání na malýho a ne se trápit tím, co ubude za dva nebo tři měsíce, když to teď stejně ovlivnit nemůžu... :slight_smile:
Manža má třeba strach, jak to bude s tím stěhováním, jestli budem muset chvíli být u té mojí mamky atd. :grinning: Jenže já si říkám, že buď skončíme na čas u mamky nebo se prcek narodí tak, že půjdem rovnou už na ty jiný koleje, ale že mu teď stejně nevysvětlím, že z toho břicha má vylízt až v ten a ten den :grinning: Beztak půjde, až se mu bude chtít... :grinning:
14. črc 2009 v 10:21  • Odpověz
No odsávačku kupujem už teraz, lebo keď sa naskytne náhodou problém, tak bude už neskoro, potom ju budem potrebovať hneď a to by musel manžel letieť do obchodu a kúpili by sme ju veľmi draho, takže radšej takto. Ja idem kupovať ručnú dvojfázovú Medela Harmony - sestra ej s ňou spokojná. Tej sa zapálil prsník , dostala vysoké teploty, odpadla a veru neviem si predstaviť, že ešte vtedy budem manželovi vysvetľovať čo má ísť kam kúpiť.

Inak dnes som poskladala postieľku, ale nechala som ju potom na chodbe, lebo na prenesenie do izby je pre mňa už ťažká - to nechám na manžela. :slight_smile:
14. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
autor
Aureli nám na kurzu taky doporučovali tuhle odsávačku od Medely:slight_smile: tak asi bude dobrá :dizzy_face:
Kate já tě chápu...ale chlapi prostě přemýšlí někdy jinak...rozhodla jsem se že tam dneska na tu Evidenčku nepojedu...pojedu buď zítra ráno nebo ukecám Járu ať jede taky...ale vidím to že ho nedonutím vstát...no to je jedno...prostě dneska nikam nejedu a hotovo...už toho mám taky dost!!!
14. črc 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
Teď sem vylezla ze sprchy tak jdu poprvé zkusit masáž hráze...jsem zvědavá jestli to bude bolet...já se k tomu nikdy večer nedokopu...tak to zkusím teď...no uvidíme jak to půjde:slight_smile:
14. črc 2009 v 11:08  • Odpověz
Tak Gabi daj potom vedieť. A máš pravdu oddychovať treba a možno Járovi potom dôjde, že by tam mohol ísť on.
14. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
grabu - já vím, že ho to štve a trápí ho to, ale to já bych se z toho musela zcvoknout :grinning: Když bych se měla trápit tím, jak ten porod budu snášet a kdy (jestli vůbec) se dostanu do školy atd. atd. Prostě chci udělat maximum proto, aby to dopadlo co nejlíp a já co nejdřív "fungovala", ale pokud to nepůjde, neudělám s tím stejně už nic a to, že se tím teď budu stresovat mi tak jako tak nepomůže :slight_smile: Ale vysvětlit to manžovi nedokážu... :grinning:
14. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
Kate to ma muz asi ten ochranitelsky pud. :grinning:

Zanetko tak to vubec neznam takove testoviny, ale byla bych rada kdyby jste mi poslali nejaky typicky slovensky recept, jeste nikdy jsem nic slovenskeho nejedla ale rada bych uvarila at mame trochu zmenu.

Zuzi tys dokazala sama smontovat postylku? wow to ja snad ani nevim jak se to sklada :stuck_out_tongue_closed_eyes: musim to nechat na draheho.
14. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
Zuzi jinak ty koukam ses pripravena to je super aspon az u nas bude problem tak nam poradis treba co se tyce odsavacky nebo treba s latkovkama, pokud se pro ne rozhodnu.

Gabi mozna totiz tvuj drahy je liny a vi ze to udelas sama, ten muj vi ze jsem neschopna sama neco zaridit tak mu to snad dela i radost :pensive: Hlavne se nenervuj. Gabi a napis nam co ta masaz te hraze! ja masirovat nebudu nebot me to je jedno ten nastrih stejne neboli ale i tak by me zajimalo jake to je.
14. črc 2009 v 11:20  • Odpověz
Jani - já včera měla pocit, že by radši šel rodit místo mě :grinning: Jak má o mě strach, aby se mi nic nestalo a tak :grinning: :slight_smile:

No nic... Dostala jsem chuť na kuřecí nudličky na kari, tak je nějak zkusím udělat, ale napřed musím jít teda nakoupit :grinning: Tak asi poletíííím... :slight_smile: Jsem zvědavá, co z toho nakonec vznikne :grinning:
14. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
K.ate neboj po pôrode sa nebudeš cítiť taká nevyťažená - sa nezastavíš.

Jani ja veľmi rada niečo montujem, som taký technický typ - teda keď som včera manželovi povedal, že asi budem dnes skladať postieľku vôbec sa nečudoval. A ono tie jednotlivé diely ani nie sú ťažké, teda mi nič nehrozilo. Čudovala sa len moja sestra, že čo vymýšľam, ale ja sa doma celkom nudím, tak som mala aspoň zábavku na pol hodinky.

Jani a čo tak tie naše bryndzové halušky, tie variť nechceš? Ja ich milujem, ale tie by neboli fajn, keby prišiel manžel až večer, tak dnes budem znova iba na špenáte a zemiačkoch a drahému večer uvarím klobásku.

Inak hrádzu ani ja masírovať nebudem, verím, že to zvládneme aj bez toho a bez nejakého utrpenia. No a ja veľmi skúsená nie som, ale sestra mi dáva kopec rád,tak čo budem vedieť rada podám ďalej a pomôžem.
14. črc 2009 v 11:30  • Odpověz
Inak keby ste chceli tak môžete mrknúť na tú moju stránku, ale kopec veci tam ešte nefunguje,ale akosi mám teraz od toho útlm, možno o dva týždne v tom budem pokračovať a teda asi až vtedy, keĎ prejdeme na iný internet, lebo mali sme len obmedzený a keď som naťahovala stránku, tak som poslal veľa dát a teraz platíme veľa, tak ideme prehlásiť interent na neobmedzený program.

www.zuzanapaksi.tym.sk
14. črc 2009 v 11:32  • Odpověz
autor
No tak masáž u mě nic moc protože si tam těma palcema jednoduše přes břicho nedosáhnu :grinning: sem hold už jako soudek...ale masírovala jsem aspoň kam sem dosáhla...ale nevím jestli to bude k něčemu...no aspoň jsem to zkusila...trochu to povolilo ale asi ne úplně tam kde mělo...no tak asi tak :sweat_smile:
Jinak já jdu taky něco zdlábnout mám hlad jako vlk:slight_smile:
14. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
Zuzi super stranka, to budou mit deti radost, akorat ze fotky tam chybi :frowning2: ale az ji udelas tak nam sem hod odkaz znovu, jsemtrochu cetla to jste meli dost international deti ve tride :stuck_out_tongue_closed_eyes:
JInak brinzove halusky bych klidne udelala ale posles mi nejaky recept prosim :sweat_smile:

Gabi ani ja si pres bricho uz nevidim, pro me je holeni dost utrpeni se holit po slepu.

taky jdu jist a dodivat se na Disturbii tak pak hned prijdu si vas docist
14. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.