• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Jani nastrúhaš zemiaky - ja ich teda mixujem v mixéry, pridáš k tomu jedno vajíčko, soľ a polohrubú múku, kým nie je cesto také akurát- robím to vždy od oka. Dám si zovrieť vodu a cez také deravé čosi ako sitko s veľkými okami tam tie halušky sádžem, vtedy vlastne zistím či je cesto dosť husté, či sa mi to v tej vode úplne nerozpadáva, ak áno, pridám ešte múku. Po nasádzaní halušiek do hrnca čakám kým plávajú na vrchu a potom ich scedím. No a bryndzu rozmiešam s pochúťkovou smotanou , osmažím slaninku a všetko to premiešam s haluškami.
14. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
NO fotky budem teda dávať na stránku asi až keĎ bude ten net neobmedzený, aby sme neplatili veľa, ale už pripravujem albumy.
14. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
No idem si spraviť aj aj obedík, tak zatiaľ pa.
14. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsem doma ze sběru borůvek, natrhala jsem jich dost, takže už se těším na koláč, který bych chtěla upéct, na borůvkové knedlíky, které bych chtěla udělat a na zmrzlinový pohár s borůvkama :grinning: :grinning: Škoda, že bydlíte tak daleko, pozaval bych Vás na nějakou mňamku z nich :wink: To by jistě udělalo našim mimískům dobře :slight_smile:

Tommik, taky jsem o těch borůvkách slyšela, stačí je prý ale jen omýt. Nemají se jíst neumyté...

Jajka, tak se na mě s tím kolem nezlob...jsem strašně aktivní člověk, hraju závodně basketba a vůbec, mám spoutu pohybu a těhotenství je pro mě v tomto dost velká změna, tak jsem si říkala, že to kolo by snad šlo...basket ne, to je jasné, i když jsem ho ještě ze začátku těhu hrála, ale když mě to pak potvrdila dr., že opravdu čekáme mimi, tak jsem přestala, tam je ten těžký balón a dostat s ním do břicha, no nechci ani pomyslet.
Tak to nechám jen na chození a turistice, když myslíš, ju?

Jé, halušky jsme měli minulý týden, miluju je. tentokrát jsem je dělala s houbama, mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No nic, jdu se pustit do těch borůvek...
14. črc 2009 ve 12:57  • Odpověz
ahoj holky jen zdravím dnes jdeme na kontrolu. :wink:
jinak jsem četla co jste napovídali...
já odsávačku kupovat zatím nebudu, dá se u nás koupit všude v lékárnách a i včera v porodnici nám řekli, že je to zatím zbytečné, když nevíme kolik mléka budeme mít a zda se třeba vůbec rozkojíme.. a že se dá koupit když budu v nemocnici.... což mi připadá i logické :wink:

jinak ke klystýru já jsem ráda, že už se nedává povinně, jelikož mám od mala problémy se střevama a představa že by do mne ještě nalili klystýr tak každopádně umřu. Včera jsem se ptala i v porodnici a vrchní sestra říkala, že prakticky už se vůbec nedává, jelikož většina maminek které přijedou do proodnice se vyprázdnily doma, jelikož stresem že mají rodit měly průjem. A že vůbec nemáme řešit to, že by se mohla na sále stát nehoda, že oni tohle vůbec neřeší a když se holt stane, tak to uklidí a nemluví se kolem toho, že jsou zdravotníci a dívají se na to úplně jinak, a i před porodem se snaží maminkám vysvětlit, že když by náhodou něco vyšlo, tak si z toho nemá dělat hlavu :wink: takže nás pěkně všechny uklidnila :wink:
14. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
holky ja umru tady je na teplomeru 42,7 :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Leni boruvky mnam mnam taky bych si hned dala, se zmrzlinkou. jaj ty jsi tak aktivni to ja jsem lina snad nejvic. driv jsem chodila do fitka ale od doby co jsem s jirkou jsem nemela cas.

Waci tak hlavne ze se vam vede dobre, ja se docela na ten klistyr tesim aspon se vycistim :grinning: u nas ho davaji bezne dokonce ani nedoporucuji ten yal gel nebot klistyr pry i nahriva ty cesty.

ach jo preju si at prsi prsi a prsi :astonished:
14. črc 2009 v 16:27  • Odpověz
lenin - my za dva tejdny o vikendu jedeme "k pardubicím" teda asi 40 kiláků od nich :grinning: Za manžovejma rodičema, ale to už asi bude po borůvkách :slight_smile:

Jani - tady máme teď 43,4 a kolem 16 hodiny tu bylo na teploměru 47° uvnitř teda máme jen 26 nebo 27 a puštěnej větrák, ale stejnak je to síla... :confounded: Taky chci aby pršelo a pořááááááádně... A byla zima.... :frowning2:
14. črc 2009 v 18:34  • Odpověz
autor
Holky já jsem normálně magor...smazala sem si celý album na koníkovi a teď jsem to tady horko těžko dávala znova dokupy...no sem to ale tele...asi taky už blbnu z toho horka...
14. črc 2009 v 18:49  • Odpověz
Gabi :wink: hlavne zes to dala doporadku.

Ja skoukla dalsi horor :grinning: tentokrat Mirrors :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak mamka me psala ze v zabrehu prselo a byla bourka tady zatim jen bliska tak doufam ze bude lit a zaleje to moje rajcatka vyseny.

konici jdu jeste upict na zitra drahemu pernik :grinning: at me tu neumre hlady :confused: :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz
No tak u nás po niečom takom, že búrka ani stopy, ale mne to až toľko nechýba. Ja mám slniečko rada, teplotku by som ale trošku znížila a bolo by to super.
JA som celkom rada, že mi vyšlo veľké bruško na leto, lebo kupovať zimnú bundu a také veci kvôli pár mesiacom, no to by bolo peňazí. No a zatiaľ aj moje telo zvláda tie teplotky, tak v pohode.
14. črc 2009 ve 20:40  • Odpověz
Inak dne sako som bola na tej profilaktickej príprave, tak spomínali, že sa pije aj alchimilka, že aj to by malo usnadniť pôrod. Ale že až tak v 37 tt a teda aj ten maliňák tam vravela že až tak neskôr.
Tak som sa rozhodla, že s ním počkám kým ukončím 35 tt a potom začnem.
14. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
Ahoj holky,

moc se omlouvám, že jsem se tady tak dlouho neukázala. Promeškala jsem něco hodně důležitého?

U nás pořád všechno v pohodě. Malá už se pěkně tlačí v podbřišku, takže je to někdy už dost namáhavé. Není mi moc dobře po jídle, takže musím po troškách a pořád ujíždím na ovoci :slight_smile: Mám nahoře stále 8 kilo, takže snad to do těch slíbených 15 kil udržím :slight_smile: Co vy, jak se máte holky? Já mám zítra dopoledne masáž (jupííí, hrozně se na ní těším) a odpoledne jedu k obvoďačce pro vypsání na EKG. Pořád ještě jsem tam nebyla :sweat_smile:
Jinak musím zaklepat na dřevo, už mě docela dlouho nepálí žáha. Nevíte jak je to možné? Já jsem teda ráda, ale zajímalo by mě, jak se to tak najednou může ztratit. :slight_smile:
14. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
Kate, já na těch borůvkách byla s tchýní a bylo jich tam šíleně moc, takže si myslím, že za 14dní ještě budou. Tchýně říkala, že borůvky bývají celé prázdniny, tak třeba budete mít ještě štěstí :wink:

Tak já nakonec buchtu neupekla, jela jsem se koupat k našim do bazénu, bylo šílené vedro, ale upeču ji zítra. Knedlíky budu dělat až ve čtvrtek, protože teď máme ještě dojídat nějaké zbytky...ale na ty se těším, průběžně je ale zamražuju, protože jich mám mraky, se to nedá sníst. Ale zmrzku s borůvkama jsem si dala k večeři, mňamka jak hrom :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Holis, já basket vážně miluju, nevím, co bych dělala, kdybych ho nehrála, vlastně vím, hrála bych volejbal :wink: S tím jsem začínala a pak mě uhranul basket. Jsem taková nátura, dost často a ráda se fyzicky přeceňuju a manža ze mě často šílí :sweat_smile: :sweat_smile: Není to se mnou taky vždycky jednoduché...
14. črc 2009 ve 22:07  • Odpověz
Dobré ráno holky, tak my jsme včera dopadli na jedničku podtrženou. Pan doktor nás i pochválil.
čípek se prodloužil na 2,18cm. malá je pořád hlavičkou pěkně dolů. Tlak se stabilizoval. A od příštího pátku nastupuji konečně mateřskou. Máme stále dodržovat klidový režim...
Ale jsme moc rádi, že se to zlepšilo :wink:

broucek mne přestala pálit žáha taky a ptala jsem se čím to je a pan doktor mi vysvětlil, že je to tím jak se malá otočila hlavičkou dolů, tak už mi tak hlavičkou netlačí na bránici. Že nahoře už není vyvinut takový tlak. :wink: za to mám tlak v podbříšku :grinning:
15. črc 2009 v 06:47  • Odpověz
Dobre rano konici, ja uz mam za sebou nakup v bille vychystala jsem se a za hodinu me jede vlak. jinak je tu zas vrazedne dusno a to neni ani 9 hodin.
Pekne se tu opatrujte ja u nasich nakouknu a doctu si vas. maminka me dela merunkovy knedliky mnam mnam
15. črc 2009 v 08:50  • Odpověz
autor
Dobré ránko těhulky:slight_smile:
tak Wacinko to gratuluju k tak krásně úspěšné kontrole:slight_smile: to je super:slight_smile: no tak už můžeš být zase trochu v klidu...to se hezky vyplatilo poslouchat doktory a čípek už zase taky poslouchá:slight_smile: tak hurá hurá:slight_smile:

Jani užij si návštěvu u vašich a i knedlíky:slight_smile: hned bych si taky dala:slight_smile:

Jinak hlásím tady u Prahy zataženo a bouřka jako blázen:slight_smile:

Já počkám až přestane pršet a pak musím s tím autem...stejně to zbyl na mě...no ale co...tak musím být statečná a samostatná holka že:slight_smile:
15. črc 2009 v 09:29  • Odpověz
leni - uvidíme, jak budu mít náladu trajdat po lese, ale třeba se s manžou někam vydáme :grinning:

waci - gratulace k dobrejm výsledkům :slight_smile:

grabu - tady byla bouřka v noci, ale s teplotou to neudělalo nic.... Teď tu máme ve stínu 24,8... jsem zvědavá, kolik tam bude, až nato začne svítit sluníčko... :confounded:
15. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
dobré ranko maminy :wink:
včera som sa neplánovane nevrátila domov, zostala som u našich, aj teraz som tu...stará mama je na chate a ona má úžasne chladnú izbu, tak som spala u nej a bolo to žužo :slight_smile: . Asi jej crnknem aby na chate zostala až do môjho pôrodu :grinning: , normálne som sa vnoci zobudila, že mi je chladno na chrbát, ako som mala paplon medzi nohami a pod bruškom :grinning: . Aj cez deň je u nej 100 x lepšie ako inde v dome...

waci, super že si na tom lepšie a že už nemusíš tak striktne ležať, určite je to úľava
baby, k tomu vyčisteniu pred pôrodom- jasné že sú to zdravoťáci a nekomentujú, ak sa nejaká tá nehoda pritrafí....no ja sa prikláňam i na základe vlastných skúseností k vyčisteniu...vôbec to nie je hrozné, najväčší problém mi robilo udržať to v sebe čo najdlhšie ináč fakt bezbolestné - úplne v pohode. A pri predstave, že sa na sále pritrafí nehoda - no radšej 100 x vyčistenie pred, ako nehoda na sále. A u nás na prednáškach tiež zdravoťáci preferujú vyčistenie i z dôvodu uľahčenia pôrodu - nič nezavadzia miminu keď ide von.... takže ja jednoznačne ZA, nie je sa čoho báť :dizzy_face:

Janka, aj ja som myslela na brynzové halušky, no je to dosť náročné urobiť to, ak si to ešte nerobila. Zuzka Ti napísala fajn recept, tak držím palce, ak sa na to odhodláš...

...a trošku tej búrky by ste aj k nám mohli poslať, nemyslíte???? :angry: ...

leni, neboj, šport ťa počká a budeš zas fičať, naberieš kondičku...aj mne by sa trošku zišlo :sweat_smile: - teraz by bolo super plávanie - ak máš teda kde...
15. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
a babulky, moja Laurinka je dolu hlavičkou už dlllho a pálenie záhy neprestáva :frowning2: . Denno-denne s tým bojujem, a niekedy dokonca aj vnoci :cry: .

Ináč dávno ste nepísali, koľko cca vážia vaše mimča, tak dajte nejaké údaje, aby som s Laurinkou vedela porovnať :dizzy_face:

Gabi, tak si si urobila s albíčkom robotku...ale to auti :angry: , by som just nevybavila, už len z princípu :wink:
15. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
autor
Jají tak já bych ti tam tu bouřku klidně poslala....tady se to otočilo...chvíli přestalo pršet a už je tady druhá...takže je tu tma jako v noci:frowning2: a já nikam nejedu dokud to nepřestane...ale doufám že odpolko už bude líp, ať můžu s tím autem vyrazit...čím dýl to budu odkládat, tím víc mě to bude štvát...
15. črc 2009 v 10:12  • Odpověz
tma, netma, verím že trošku príjemnejší vzduch, ako pri slniečku. A u nás dnes hlásia 33-35 :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ocino mi sľúbil, že mi nafúka detský bazénik a budem v ňom na terase mrochniť. Nie na tráve, aby ma nevideli susedia :grinning: - rodičia majú dom v rodinnej zástavbe...
15. črc 2009 v 10:28  • Odpověz
No ahojky, tak som konečne dom a z kontroly a zo sociálky, bola som si zaniesť papiere kvôli materskej, čo si dobrovoľne priplácam a a ešte zajtra musím zbehnúť do práce.
Pán doktor nás pochválil, že sme bez problémov a povedal, že krčok je na daný termín v poriadku, že to donosíme, že nepredpokladá ale nezaručuje nič skoršie.
NA ďalšiu kontrolu ideme až 4.8. lebo on bude mať teraz dovolenku, tak dúfam, že budeme v pohodke do vtedy. A že krv mi nebudú brať, lebo že to berú druhý krát iba tým čo sú RH negatívne a ja som pozitív, takže že netreba.
15. črc 2009 v 11:09  • Odpověz
Zuzka, to máš dosť ďalekú kontrolu na posledné tt :confused: . Ale keď povedal že je všetko ok....na to CS si sa ho nepýtala???

Baby, pomaly finišujeme a ja ani neviem, či a ktoré z nás zvažujú epidurálku??? Napište, lebo ak ju bude mať niektorá čo porodí predomnou, tak si prosím podať čo najskoršie info - ja už mám školenie za sebou, ešte krvné testy cca 2 t pred pôrodom, aj som si ju už zaplatila a som na tom tak, že uvidím podľa situácie. Ak budem zvládať bez, tak bude bez, ak to bude ako pri Maťovi, tak si ju určite nechám aplikovať.... tak napište :wink:
15. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
A dnes ponaťahujem trochu susedov, lebo som začala drobcovi prať veci, tak sa možno niektorí budú diviť, že či už sme na svete.
Začala som tými obyčajnými plienkami a osuškami, mám ich neuveriteľne veľa a to som ani jednu nekúpila, je ich tam cez 30 kusov, môžem ich veselo míňať.
Noa v druhej várke prídu vecičky. Sa mi perie,lebo dnes príde mamina a jej obľúbená činnosť je žehlenie, tak jej to nachystám, lebo ja teda žehliť nemusím. Ale čosi určite prežehlím aj aj, lebo tie plienky sa budú lepšie žehliť kým budú vlhké, tak ak sa mi ich podarí vymáknuť, tak ich vyžehlím rovno z balkóna.
15. črc 2009 v 11:19  • Odpověz
No nakoniec som sa ho nepýtala. No bohužiaľ mi tak ďaleko vychádza kontrola, lebo on má do 31.7.dovolenku, ale keĎ som teraz v pohodke, tak hádam nič nebude.

Ja inak tiež uvažujem nad epidurálkou.
15. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
Inak aj doktor mi dne spovedal, že potom mám piť alchimilku, ale že až tak pri tej ďalšej kontrole, že teraz ešte nie. Ale možno začnem skôr, aby som neprenášala.
15. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
super tá rada s alchimilkou, ja som ju pila kým som nevedela otehotnieť. Mne teda nepomohla, lebo ten problém čo bol sa ňou nedal ovplyvniť, no kamoške pomohla, mala "tenkú"stenu maternice, vajko sa jej nevedelo uchytiť a alchimilka jej pomohla. Už aj ju nabehnem kúpiť.
Dnes som hovorila so segrou, tak jej prvý syn keď sa narodil, vážil 2700 g a moja Laurinka mala v pondelok 2680 g :grinning:
15. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
Mne váhu nepovedal, takže sa dozvieme až nabudúce, ale minule vravel, že sme tak akurát. ani veľa ani málo, tak hádam bude mať pri pôrode okolo 3500g. To by sa mi celkom páčilo.
15. črc 2009 v 11:42  • Odpověz
3500 g je asi fakt najoptimálnejšie, aj pre mimi aj pre maminu na manipuláciu s miminom.... no uvidíme, ako to všetko bude... čo stojí epidurálka v Ilave??? - dúfam že si dobre pamätám...tu v BA, keď som porovnávala ceny "nadštandardných" služieb, tak sú aj o 100 % drahšie ako mimo BA. Strašné, ako tu na všetkom zarábajú....
15. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
Neviem ale pozriem sa, že či to nemajú na stránke sa mi zdá že hej.
15. črc 2009 v 11:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.