• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
No našla som to 66,95€. a ako u vás.
15. črc 2009 v 11:54  • Odpověz
Inak pozerám, že teda sú tam iba dvoj a troj posteľové izby a teda 2 nadštandartky po 1, takže to bude v pohode. aj keby bola izba plne obsadená.
15. črc 2009 v 11:56  • Odpověz
No a pýtala som sa na tie pôrodné bexy, takže je to tak, že je to oddelené - sú tam dva a každý je samostatne s 3D kreslom.
15. črc 2009 v 11:57  • Odpověz
konici kuk uz jsem vas docetla :grinning: uz mam po obede :sunglasses: spokojena.

Zuzi vcera jsem ti zapomnelap podekovat ze recept o vikendu to zkusim!

Jinak tady je straaasny horko, sedim v te nejtmavsi mistnosti a aspon neco ale doufam ze bourka z prahy dorazi brzo.

Zanetko ja nevim kolik mala vazi uz me ji nikdo nevazil ach jo :cry: do posledni poradny jdu pristi utery tak uvidime, epiduralu bych se nebranila ale tam kde budu rodit ho moc nedavaji, nebot ne porad je tam anesteziolog je to mensi nemocnice takova vic rodinna takze me PA rekla ze pokud ho chci urcite musli by me porod prede naplanovat na urcity den aby tam ten anesteziolog byl takze uvidime bud tam bude ci nebude, segra epidural mela a uz ho nechce ze pry necitila kontrakce tak nevedela kdy tlacit.

jinak na krvi jsem byla minuly tyden tak doufam ze bude vse OK. Jinak Epidural je zadarmo ne? ńebo aspon u nas podle me je gratis.
15. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz
Nou nás sa za epidurálku musí priplatiť Jani.
15. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
Inak boli nám konečne zamerať dvere, tak hádam do 3 týždňov budú aj namontované - to znamená, že zase bude doma bordel, lebo musíme vybúrať staré zárubne.
15. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ja som za epidurálku zaplatila 2500,- Sk. Nadštandardka na šestonedelí je 1000,- + 1000,- ak by tam bol aj manžel.

aaaaaaa, Zuzi, teraz by sa mi už do búrania ísť nechcelo... ešte k tej alchimilke, - ako často sa má užívať v našom prípade???

Jani, segre to asi zle odhadli a pichli ešte aj vtedy, keď už nemali......ja fakt verím, že tak ako celé tehulkovanie je úplne iné ako to prvé, že i ten záver bude lepší. No ak nie...pám to ako zálohu :slight_smile:
15. črc 2009 ve 12:46  • Odpověz
žanetka teda fakt neviem ako sa má piť, to mi nevravel, lebo chce aby som ho pila až od toho 4.8., čo k nemu pôjdem.
U nás je za nadštandartku príplatok 500 za noc a pre manžela tam asi nie je možnosť.
15. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
Ahojky holky,
Waci, to je bezva, že se to všechno zlepšilo, to je člověk hned veselejší, co? :slight_smile:

Jajka, plavat bych chodila ráda, ale musela bych dojíždět do Pardubic a to se mi moc nechce, ale naši mají bazén, tak se rochním v něm.
Jinak ty váhy miminek, to je super nápad, taky bych ráda porovnala, ale mám jen váhu z 20.týdne a další budu mít až kolem 30.týdne, tak pak taky napíšu.
Kolik tedy prosím vážili Ti Vaši mimísci kolem 30.týdne? Díky :slight_smile:

Jinak, epidural neplanuju, ani při Barče jsem ho neměla, ale jak se říká:"nikdy neříkej nikdy", že?
15. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz
Jinak,k u nás se, co já vím za epidural nic neplatí...

jají, 2500!!!To je tedy síla, plus kdyby chtěl člověk další věci, tak Ti na Ti na to skoro padne porodné, co? :angry:
15. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz
No a tie dvere treba spraviť do narodenia Alexandra, lebo mi sme museli odpíliť spodok zárubní keď nám robili podlahu a teraz sa dvere nedajú zatvoriť. No a vtedy sme nevedeli, či na to budú peniažky alebo nie, tak sme čakali.
15. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni naše malá měla v 30 týdnu 1563 gramů. Teď už má asi přes dvě kila a pěkně jí cítím.
15. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
Broučku, díky....ono je to stejně dost orientační. Ale ráda porovnám :wink:

Pokud si vzpomínám, tak Barča měla nějak mezi 30-32.týdnem něco přes 1800g, pak asi v 37.-38.týdnu mi doktor řekl, že to vidí tak na 3200-3300g, ale ještě jsem měla asi 14 dní do porodu, tak jsem si říkala, že budu mít taky tak 3,5kg dítko, možná i víc a Baru měla jen 3050g a narodila se den po termínu :grinning:
Přála bych si, aby měl Adámek do těch 3500g, to jsou fakt takové akorát dětičky :dizzy_face:
15. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
Aurrelko, jestli Tě to uklidní, my jsme teď začali bourat podlahy...u barči v pokojíčku a u nás v ložnici, protože jsme zjistili, že jsou křivé (koupili jsme starší domek). Taky to chceme stihnout než se narodí Adámek, aby bylo vše v pohodě a my toi zase máme, bohužel, na delší lokte...

Ale věřím, že to zvládneme, stihneme a budou to krásné rovné místnosti :slight_smile:
15. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz
Leni - Laurinka v 30 TT 1600 g (+-200g)

a tie ceny, no počítaj : epidurál 2500, samostatná pôrodná sála 2500, otec pri pôrode500, zazmluvnenie lekára 7000,- .... a nadštandardku na šestonedelí - tú teda asi nevyužijem, no ako som písala 1000 + 1000 ak je tam manžel....tomu hovorím biznis :angry: :angry: :angry:
15. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz
Leni na porovnání je tady diskuze "Váha mimi v bříšku" :slight_smile: Já trošku bojím, abych neměla obříka. Já měla čtyři kila když jsem se narodila. :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ja som mala 3995, takže som bola veliká, ale dúfam, že Alexander bude trošku menší.
Ja si budem priplácať len toho otca pri pôrode - hoci pôjde len k 1. dobe pôrodnej, lebo on doktorov neznáša, jemu býva zle. No a potom tú epidurálku. Doktora si asi platiť nebudem. Teraz som sa smiala, že môj tam máva službu v utorky, tak musím drobcovi povedať, že idem rodiť v utorok - nech si to tak naplánuje. :slight_smile:
15. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
No a frčím vyvesiť prádlo, napapať sa a trošku poumývať kúpelku kým príde mamina s bráchom, nech je tu aspoň trochu čisto. Ja sem ešte pred ich príchodom zaskočím, lebo oni prídu až o šiestej, takže sa tu ešte hádam s niekym stretnem.
Pa
15. črc 2009 ve 13:39  • Odpověz
Holky tak já byla na kontrole 29 + 5 tt (podle ultrazvuku v prvním trimestru:slight_smile: ) a malej měl cca 1420 gramů, dr. nám napsala, že velikostně odpovídá 30 + 3 tt :slight_smile: Jinak já měla kolem 3,5 kila, takže celkem prcek na to, co ze mě vyrostlo :grinning:
15. črc 2009 ve 14:56  • Odpověz
Zanetko, to ja nestiham za co vsechno se u vas plati, tady se plati za epidural jak kde ale vetsinou je zdarma uplne. tatinek pri porodu 500kc, nadstandart pro maminku s tatinkem 500kc na den i s jidlem pro tatinka. Vlastniho doktora nevim pac ten muj nerodi tak to musime zvladnout.

holky tady je furt vedroooo, nasi jeste letos nevycistili bazen takze se nekoupu :angry: jen prezivam ach jo.

jdu si pustit film ,opatrujte se v tom vedru.
15. črc 2009 v 15:08  • Odpověz
No už je poupratované, plienky vyžehlené, croasanty sú pripravené na plechu, kým nakysnú a šup do rúry.
Inak už ku mne cestuje aj tá odsávačka mlieka. Tá babena od ktorej som to kupovala, ju priniesla sestre na stanicu, takže mi ju mamina dovezie. Vyšla ma 13,3€ a nová stojí cez 50€ a že je ako nová vravela sestra. Takže supiš.
15. črc 2009 v 17:06  • Odpověz
Našla som nejaký článok k bylinkám na uľahčenie pôrodu, tak si môžete prečítať.

http://zena.atlas.sk/bylinky-ktore-ulahcia-porod-v-lete/deti/tehotenstvo/571521.html
15. črc 2009 v 17:18  • Odpověz
Holky chtěla jsem se zeptat - jak na vás působí ty bouřky? Na mě teda příšerně. Malá je jak u vytržení, kope a mně je pak blbě.

Aurelko díky za článek, hned jsem ho přelouskala. Maliník už jsem taky začala pít, tak to třeba pomůže :slight_smile:
15. črc 2009 v 17:45  • Odpověz
Aurelko ty jsi sikovna jak jsi to zvladla vse vyprat a vyzehlit. :wink: a tu odsavacku mas za super cenu to je pravda!

brouciii na me bourky asi nepusobi, ale blbe se me ted spi poslednich par dnu me nejak tvdne brisko vecer. kristynka se tam mota tak se jen modlim at si snuru neobmota kolek krku.

Jinak tady se schyluje k poradne bource to se me bude u rodicu pekne spat doufam.

kdepak je gabinka snad pochodila dobre.
15. črc 2009 v 18:26  • Odpověz
brouci - na mě bouřky vůbec nepůsobí, aspoň si toho nevšímám... Včera tu mlátilo jak blbý a malej nic... :slight_smile:
15. črc 2009 v 18:30  • Odpověz
Tak to vám holky závidím, já jsem z toho počasí šílená. Vždycky to na mě působilo, ale teď je to teda znát 100x víc. Manžel bohužel musí na víkend na služební cestu, tak jedu k našim, abych byla pod dozorem. :slight_smile:
15. črc 2009 v 18:35  • Odpověz
autor
Ahojda kočky:slight_smile: já za váma nemohla protože ta ranní bouřka nám shodila net a nešel celej den :angry:
Ale já stejně byla pak odpoledne vyřizovat to autí:slight_smile: a huráááá už mám značky i registraci:slight_smile: tak teď už ho jen pojistit a jsem v klidu:slight_smile: teda ješt se musí nechat někde zkontrolovat...nějako to tam vzádu trochu klepe...ale Jára říkal, že to je asi vyvážením kol...tak to snad nebude nic hroznýho:slight_smile:
Já a váha miminka...no vždycky nám říkají že je tak o týden napřed...tak doufám že i o týden půjde ven dřív,protože já už bych ho chtěla u sebe a nechci přenášet...protože nechci aby byl velkej cvalík...takže tak od 37tt mám v plánu horký koupele a běhání po schodech :grinning:
No a Broučí ty bouřky...ach jo...jsem na tom stejně jako ty...v noci jsem kvůli tomu vůbec nespala...malej se mohl zbláznit a málem mě rozkopal...bylo mi pěkně blbě...no doufám že se dneska líp vyspím...ale beru to tak že doufám že v srpnu bude nějaká pořádná buřina a malej půjde dobře ven:slight_smile:
15. črc 2009 ve 20:09  • Odpověz
Broučku, díky za odkaz, to mě jaksi nenapadlo...se podívat, jestli na téma váha mimin není taky rozjetá diskuse :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 20:42  • Odpověz
Holky já se potím jak blázen. Je hrozný dusno. Možná je to teda od notebooku, co mám na kolenou a pracuju, ale stejně je mi vedro :rolling_eyes:

Leni není zač, taky tam přispívám, tak to náhodou vím :slight_smile:

Gábi tak až bude v srpnu nějaká bouřka, tak to máme jistý :grinning:
15. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz
hele holky, sacvi se tu dneska neukázala, že? Nejela si fakt už pro to mimi do porodnice? :slight_smile: Nevíte někdo něco o ní? Ja na ni myslim nemám telefon... :confused:
15. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.