• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
No tak já dneska s tlakem 100/60 což je nižší než mívám...no ale co...lepší než vysokej:slight_smile:

Upíreček no vítej mezi náma:slight_smile: vůbec se neboj mluvit o čemkoli...my jsme tu taková veselá parta sice sem tam nějakej ten problémek příjde...ale od toho jsme taky tu..abychom se podpořily:slight_smile:

Holis já mám taky pořád na něco chuť...ale zakázala jsem si to...protože pak mi je zle...a malej mi tlačí na střeva a to mooooc bolí...asi se vrátím k papání lactobacilu aby to zažívání bylo trochu víc ok:slight_smile:
20. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
tak ja jsem se zaplacla jeste 4 merunkama :grinning: na me teda projimavy ucinek teda fakt nemaji ba naopak :sweat_smile:

dokoukam film a musim jit uklidit uz jsem dala pict chlebik tak se moc tesim dlouho jsme nic nepekli.

Holky co budete varit zitra nebo tak ja potrebuju nejakou inspiraci jinak budem jist do konce zivota 5 jidel dokola :rolling_eyes:
20. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz
autor
Ja budu dělat dneska tvarohovy knedliky s merunkama a zitra rajslou s kolinkama:slight_smile:
Jdu teď hlídat k sousedce mrňouse...tak zatím pa
20. črc 2009 ve 14:20  • Odpověz
Ahoj holky, tak sme doma :slight_smile:
20. črc 2009 ve 14:26  •  3 děti  • Odpověz
No Sacvi, nejako sa vám na ten svet nechce. Dúfam, že sa na malé nehneváš, že ťa neposlúchlo :slight_smile:.Možno tento týždeň.

No ja dnes tiež nevarím, mala som mäsko v náleve a potom som si ešte dala smotanovú tortu, čo mi zostala po víkende. No a ešte mi mäsko zostane aj na zajtra, takže supiš.
20. črc 2009 ve 14:30  • Odpověz
knedliky mnam, to bych si dala ale nemam co do nich :angry: ale ta rajska tu bych mohla to je napad :stuck_out_tongue_closed_eyes: pekne si to uzij u sousedu.
20. črc 2009 ve 14:31  • Odpověz
holis já teď jak pořád ležím, tak nevařím, většinou vaří až manžel když přijde z práce. takže nevím co budeme vařit :wink:

grabu my dělali meruňkové knedlíky minulý týden a byly úžasné :slight_smile:
20. črc 2009 ve 14:32  • Odpověz
Tak u mudra jsem dopadla takto :Porod je u mě na spadnutí :grinning: :dizzy_face:
A mudr se ptal jak to mám daleko do porodky z domu..říkám tak půl hodinky a on : no tak dyž to začne tak to akorát tak stihnete :astonished: :grinning: To jako myslel že to půjde tak rychle nebo co?? :grinning: Jinak vše ok..k němu až po šestinedělí a mám se objednat do porodky.
20. črc 2009 ve 14:33  •  3 děti  • Odpověz
sacvi teda ty nás pěkně napínáš :grinning: jsme zvědavá kdy se ti to rozběhne :wink: ale věřím ti, že bys už to chtěla mít za sebou, já taky :wink:
20. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz
AHojky holky,
Waci, tak teď už to snad přijde, když už Ti to říkal i dr. Ale Tobě už to asi je jasné od chvíle, cos měla poslíčky, co?

Upírku, vítej :slight_smile: Koukám, že jsme na to skoro stejně, já mám doma 20.měsíční holčičku Barunku a teď jsem ve 28.týdnu, ale čekáme kluka-Adama.

Grabu, o meruňkách mi ani nemluv. Teď dva roky nebylo nic a teď máme obsypaný strom, každý den sbírám jak blázen meruněk a ze stomu snad nic neubývá, dnes jedu k mamce dělat marmeládu z těch spadaných a ve čtvrtek je budeme ještě zavařovat, ty co budou pěkné, otrhané. Štve mě, že tak šíleně padají, když on je teď u nás pořád takový vítr, celkem mazec.

Tak zatím pá, meruňková víla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz
leninn chtěla jsi tu první větu napsat Sacvi :grinning: já ještě necchci rodit je moc brzy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
Já sem holky taky zvědavá :dizzy_face:

Jde ke mně kamarádka tak ju jdu čekat..zatím ahoj holky :slight_smile:
20. črc 2009 v 15:02  •  3 děti  • Odpověz
sacvi, Ty máš super správičky, a ako krásne si to vydržala do normálneho termínu :slight_smile: , priznávam, že by som s Tebou raz-dva menila :dizzy_face: . No nechám Laurinku, nech si vyberie ten správny čas....

gabi, pošli mi prosím recept na tvarohove knedliky, ak si nájdeš čas. Ja teda poznám ovocné len zo zemiakového cesta a do toho sa mi teda nechce...a ak by si bola taká láskavá, i to ako a s čím ich potom podávate. Ď a k u j e m :dizzy_face:
a s tým ekg držím palčeky, ...ako dobre, že ho robievajú :wink:

som sa pustila do knižky a práve som sa zobudila :grinning: , popoludní som nespala ani nepamätám, no padlo mi to dobre...
20. črc 2009 v 15:04  • Odpověz
Upirecek vitaj :slight_smile:

Gábi,no teda,to je mazec,takto ťa vystrašiť,ale verím,že to EKG pred porodom dopadne dobre a zvládnete to bez císarskeho rezu :wink:

Jani,ja dnes budem robiť rezníky so šalátikom a na zajtra si naložim na nudličky nakrájané kur.prsia,pridám čerstvé šampiony orestované+nakrájaný na malé kusky hermelín alebo nejaký tvrdý sýr,posypem to solamylom,pridám tak 2lyžičky kremžskej horčice,sojovu omáčky,soľ,čierne mleté korenie,vajíčko,všetko to spolu pekne premiešam a dám do chladničky do druhého dňa a potom z toho robím rezníky a vyprážam :slight_smile:

Sacvi,teda ty si šikovná,moc držím palce,aby si už prcka mala čoskoro u seba a my ťa mohli následovať :slight_smile:

Waci,no vidíš,kde si už,neboj,úspešne to dotiahnete do konca :slight_smile:
20. črc 2009 v 15:04  • Odpověz
žanetka ja som minule išla robiť ovocné knedlíky a svokra mi dala zlepšovák a fakt boli super. Nerobila som ich zo zemiakov, ale z krupičnej kaše. Normálne si uvaríš takú hustú krupičnú kašu, necháš ju vychladiť a pridáš tam vajíčko a toľko polohrubej múky, aby si mala tuhé cesto, no a potom už len rozvaľkať a plniť. je to oveľa rýchlejšie ako zo zemiakov.
20. črc 2009 v 15:13  • Odpověz
Waci :sweat_smile: promiň, Ty si ještě počkej, to je fakt!!!

Sacvi, určitě už to bude :slight_smile:

Grabu, laktobacily taky papám, ale mě to doporučila jedna dr., protože si mi v těhu udělal ekzém na 3prstech u ruky. Občas je to lepší, občas to ale dost bolí, říkala, že by to mohlo pomoci, ale ani ne, ale už je doberu, neuškodí, max. i pomůžou.
20. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
Zuzka, dík, skúsim niekedy aj túto alternatívu...no ja mylujem tvaroh, preto som sa tak chytila... ináč šikovná svokra, takéto zlepšováky fičia skôr medzi mladšími ročníkmi...napr, vieš ako umývam uhorky - nakladačky???? V pračke!!!! Keď som to prvý krát počula, tak som si poklepala na čelo a už toooooooľko ľudí sa to odo-mňa naučilo :grinning: :grinning: :grinning:

sacvi, micka, ale keď si už v 38 tt, musíš stále ležkať???? alebo už môžeš normálne fungovať?
20. črc 2009 v 15:27  • Odpověz
No tak o takomto spôsobe umývania uhoriek som veru ešte nepočula.

Inak aj ja mám dnes ako ty prací deň, už som hodila prať 3 várku.
20. črc 2009 v 15:34  • Odpověz
no, vidiš to, učíme sa celý život :grinning: . A to ma to naučila pani, ktorá bola v tom čase tesne pred dôchodkom, čiže žiadna mladá žaba.... s veľkôu nevôľou no s veľkou zvedavosťou som ich pár do pračky šupla a odvtedy ich ináč neumývam ani ja, ani nikto v mojej rodine a kopec ďalších, čo som to naučila. Pozor, samozrejme že ich periem bez teploty, bez porášku a nežmýkam :grinning:
20. črc 2009 v 15:40  • Odpověz
a inak Jaji, ako si nakoniec dopadla s tým matracom, zobrala si ho od známeho alebo objednala na stránke.
20. črc 2009 v 15:40  • Odpověz
známy povedal, že mi ho dá za takú cenu, ako je na stránke, takže ho zoberiem tam...len som bola sama a mala som dosť naponáhlo, brala som akurát výbavičku do postieľky, takže pre matrac sa stavíme s Milankom...

hmmm, takým lievančekom by som tiež nepovedala nie, akosi opäť prepadám sladkým chutiam a to ma v poslednom čase opustili, asi sa vracajú....no snáď Gabinka pošle ten recept na tvarohové knedlíky ešte dnes a ak nie, tak zajtra budú lievance...večer skočím do obchodu. Veď zajtra mám cvičko, tak to vycvičím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
Jaji,ty si teda komedia :slight_smile:
tie uhorky tiež počujem prvýkrát,tak to by bolo slušné prekvapko v pračke,keby sme to dali vyžmýkať :grinning:
Pozerám,že máš tiež pekné bruško :slight_smile:
Inak to vám poviem,že keď sme prišli do tej reštiky na ten obedík,tak sa nás čašník pýtal,či si chceme sadnúť k stolu so 4miestami alebo do toho väčšieho so 6miestami :slight_smile:,no mali tam z nás všetci peknú prdelku,ale to všade,kde sme už boli :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tri pupkaté :slight_smile:,škoda,že nás nemože byť viac a že ste tak ďaleko,ale to by v tých reštauráciach asi nerozdýchali :slight_smile:

Tak ja už mám úplne všetko vyprané,vyžehlené,som nejako viac aktívna,som počula,že sa tomu hovorí syndrom zahniezďovania sa :slight_smile:,keď tehula takto pred porodom fičí :slight_smile:

Inak od včera nám nejde teplá voda,to úplne neznášam,každý rok takto vypnú teplú vodu,to ohrievanie,umývanie a pod. :angry:
20. črc 2009 v 15:51  • Odpověz
Fičím, príde mi kamoška, tak to tu zavriem, večer určite nakuknem...
20. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
ja mám teda smolu,keď sa mi dá na koníka,tak tu nikto nie ste :cry:
20. črc 2009 v 15:57  • Odpověz
Inak,mám od piatku chuť na decko červeného suchého vínka,ale je mi ľúto otvoriť celú flašku,aby som ju potom nevyliala...Libor nepije a na návštevu sa nikto nechystá...
20. črc 2009 v 15:59  • Odpověz
Ja som tu Luci. No a tú vodu už mám našťastie za sebou. Doteraz som vždy bola niekde preč až tento rok ma zastihlo doma vypnutie teplej vody.
20. črc 2009 v 16:00  • Odpověz
No tak musíš popozývať nejaké návštevy, aby si si mala s kým štrngnúť :wink: .
20. črc 2009 v 16:07  • Odpověz
Inak dnes osm si ešte bola kúpiť v lekárni čaj an tvorbu mlieka a homeopatiká na tvorbu mlieka.
20. črc 2009 v 16:08  • Odpověz
Aureli,a aké homeopatiká ti poradili?
20. črc 2009 v 16:34  • Odpověz
My sme boli tiež vždy preč,keď mali vypnúť vodu,ale tento rok je to iné :sweat_smile: holt musím to vydržať :slight_smile:
20. črc 2009 v 16:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.