• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
Sacvi to je mi líto manžela...ale snad mu dají něco co hned zabere :wink: držím palečky:slight_smile:
Calli no jestli to máš v Praze tak to se nedivím tady mají ve všem fakt bordel!!!Haranti...ale neboj to stihneš nakoupit...máš ještě čas...kdyby ti nic dlouho nešlo tak napiš...pošlu ti číslo na jednu paní na socce přímo tady v Praze co mi docela pomohla vyřídit vše okolo mateřské i když v tom měli bordel a vůbec neviděli že sem si platila poslední měsíce nemocenskou aby mi pak dali mateřskou...tak mi pomohla...ale teď je na dovolené...tak pak jí kdyžtak můžeš zavolat a zeptat se jak to tam s tebou mají....ju
29. črc 2009 v 18:14  • Odpověz
No tak sa idem zas raz obliecť a idem si po cuketky nech mám zajtra čo variť - idem si ich zobrať k švagrinkinej svokre - už sa na ne teškám a chcela by som nejaké aj nastrúhať a zamraziť pre malého, nech môžeme potom neskôr prikrmovať, lebo vtedy čerstvé ešte nebudú.
29. črc 2009 v 18:25  • Odpověz
Sacvi drzim palce at nerodis!!! a muz at je brzy fit!!!

Zanetko, tady v olomouci se ted prodavaji starsi domecky od 2,7 milionu jenze ja chci novostavbu, ty se v Olomouci pohybuji kolem 4,5 az 7,5mil a to je dost, od 4km od Olomouce cena pada, pozemek se da koupit za 1mil, ale zase platy jsou tu nic moc. nebo ja nevim jake jsou v praze ale tusim ze vyssi nez tady aspon co se tyce manazerskych pozic.

Calli nemyslis spis nemocenskou? me teda chodi pravidelne kolem 21 v mesici, a taky jsem zvedava kolik me prijde materska. Stale nevim zda si vybrat tu 2 letou a dostavat 11tis nebo 3 letou a zebracit se 7600kc :grinning:

Zuzi 4 tisice je nejak malo, to mate doufam teda 4 letou materskou? s tim bychom nevyzili :confused:
29. črc 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
Jani ale mateřskou budeš mít podle předchozího platu...jestli si tam teda byla na hlavní poměr, když ještě studuješ...jinak to jestli budeš brát 3 nebo 2 roky je až rodičák a ten dostaneme až po půl roce po té mateřské...teda jestli si jako student a nemáš odpracované myslím dva roky, tak nedostaneš mateřskou...ale máš nárok jen na ten rodičák...tak nějak to myslím je...
29. črc 2009 v 19:51  • Odpověz
hááááááá háááááá, Jani, že na 4 roky.....sme sa u nás na Slovensku pobavili :grinning: :grinning: :grinning:

u nás je materská po pol roku cca 4700 Sk. A nedáva sa to podľa toho, ako dlho na materskej plánuješ zostať. Či si na nej mesiac aleno 3 roky, mesačne dostávaš sumu čo som uviedla..... Zuzka síce písala niečo, že by sa to malo zvýšiť...no ja som o tom ešte nepočula...ale keďže sa chystám po 1/2 roku do práce...tak to asi riešiť nebudem..... hááááá, ale si ma pobavila, že na 4 roky....
29. črc 2009 ve 20:06  • Odpověz
Gabi nastesti mam, no ja vim ted bude materska na tu jsem zvedava jaka bude. snad vetsi nez nemocenska. a pak je rodicak, prave nevim zda jit na 2 letej ci 3 letej.

Zuzi ale s 4700sk se taky neda vyzit ne? a jak dlouho to muzete cerpat 3 roky? nemuzete si vybrat zda 2, 3 ci 4?
29. črc 2009 ve 20:14  • Odpověz
Jani, veď som ti napísala, že je jedno ako dlho si u nás na materskej, momentálne máš 4700 na mesiac a dovi-dopo - je jedno či rok, dva, alebo tri. Viac nie, iba v určitých prípadoch - zo zdravotných dôvodou dieťaťa... :confounded: . Takto úžasne sa o nás šát stará...................
29. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz
zanetko tak to vam preju at vam to zvysi to je fakt almuzna z toho koupis tak plinky a nejakou kosmetiku nic vic :confused:

jako u nas se stat taky nepretrhne, ale aspon neco.
29. črc 2009 ve 20:25  • Odpověz
Krásný večer těhulky,

tak jsem se vyvenčila s manželem - šla jsem s ním na golf a je to kluk šikovná. Byla jsem na něj pyšná, jde mu to hezky a mám radost, že ho to baví. Byla tam spousta maminek s kočárkama, takže jednou budeme taky chodit s tatínkem - aspoň bude malá na vzduchu :slight_smile:

Jinak na tu mateřskou jsem taky zvědavá. Zajímalo by mě, kdy to chodí a kdy se mám začít zajímat o to, proč to nepřišlo :grinning: Já si budu dávat mateřskou na 3 roky. Snad pak zplodíme druhého potomka :slight_smile:
29. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
No Jani veru u nás sa dáva iba almužna. Preto u nás veľa mamičiek ide potom skôr do práce. To všetko máme vďaka našej menšine spoluobčanov, ktorá by iba rodila deti a nevedia to nijak vyseparovať, tak trpíme za nich všetci. No ateraz naša vláda začala špekulovať, že by to zdvihla an min. mzdu - čo je niečo cez 8, majú o tom rokovaťv septembri, ale asi z toho nič nebude, lebo štát nemá prašule a oni to už raz ccheli, len to bolo ďaleko do volieb, tak teraz je to o čosi reálnejšie keďže sa zvolebnieva, ale aj tak tomu neverím. Ale keby motyka vystrelila, tak by to bolo fajn, lebo by to zvyšovali od januára a ja 26. januára končím materskú a idem na rodičovskú.
No a materská, tých prvých 6 mesiacov je 55% z hrubého príjmu, čo je asi 80% z čistého , no a tam som si ja priplácala, tak by mi to malo vyjsť o čosi viac ako môj učiteľský plat. Čo stále ale bude menej ako priemerná mzda - teda o hodne menej.
29. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz
Aurelko u nás je to ošetřené tím, že musíš mít odpracované určité dny (myslím 280 dní) před nástupem mateřské, jinak ti vybrat nedají a dostaneš tu nejmenší mateřskou, což je myslím 3500 tisíce. A díky tomu, že "menšina" většinou nepracuje, tak má stát vystaráno :slight_smile: Je to hrozný, když pak na to doplácí i ti slušní lidé.
29. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
Tak si představte že jsem po dloooouhém hledání po všech možných diskuzích našla jak se spočítá PPM pro lidi co byli na OSVČ:slight_smile: ale to kdy to pasílají a do kdy to musí přijít nikde není...snad jen někde sem našla nějakej termín měsíc od podání...ale tomu se nedá věřit...no ale jsem ráda že snad aspoň něco dostanu...no musím doufat:slight_smile:
Tak já jdu spát...zítra se těším na kontrolo do porodky a všem přeju úspěšné kontroly a příjemné doktory:slight_smile: dobrou noc
29. črc 2009 ve 23:11  • Odpověz
Dobré ráno všem, já jsme zase nespala, :frowning2:
dneska to u nás zase vypadá na horký letní den. NO půjdu si dát něco na jídlo a nakrmit koťata než se tu některá ukážete :slight_smile:
30. črc 2009 v 07:14  • Odpověz
Krásné ráno holky,

tak dneska přeju všem dobré a pozitivní kontroly. Já pak ještě jedu za holkama do práce, tak se ukážu až později odpoledne :slight_smile: Papa a krásný den :slight_smile:
30. črc 2009 v 07:20  • Odpověz
Dobre rano konici,
preju at mate dnes pohodove kontroly... ja mam dnes sraz z tehulkama z Olomouce v 15 hodin :slight_smile: tak snad se nebudu stydet.

Jinak s tim domeckem to nevypada dobre, Jirkovi se nelibilo ze si to chteji prohlidnout i moji rodice, takze ja na to kaslu, mam toho akorat dost. :frowning2:

Zuzi, tak aspon ze jsi si to takhle pohlidala, to vam stat opravdu dava malo, je to skoda.

To bude zas vedro...ja uz chci pekny podzim.
30. črc 2009 v 08:05  • Odpověz
No dobré ránko. Jani ale to mi pomôže iba tých prvých 6 mesiacov, potom bohužiaľ mi nič nepomôže a dostanem to čo všetci. Takže mať dieťa na Slovensku je luxus - takže čoskoro sa ocitnem v luxuse :slight_smile: .
30. črc 2009 v 08:38  • Odpověz
zuzanko budeme to muset nejak prezit. a co ty dneska mas v planu?
30. črc 2009 v 08:48  • Odpověz
No nič také zaujímavé - asi nudiť sa , nudiť sa a nudiť sa. Samozrejme idem kúpiť manželovi to páčidlo, čo som včera omrkla, ale tým som vyčerpala všetko čo treba spraviť, ešte aj obed mám od včera.
30. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
Môžeš dofrčať na návštevu - na maliňák, alchimilku alebo ľanové semienka, našlo by sa aj nejaké to tvoje obľúbené ovocie.
30. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
No teda ja by bolo treba trochu poutierať prach a tak, ale nemá to význam, keďže v sobotu vyberáme tie zárubne, takže ani len to upratovanie, čo sa dá vždy robiť mi neostalo.
30. črc 2009 v 08:58  • Odpověz
Krásné ráno, tak jsem vás dočetla...Grabu, dík za pomoc, pokud budu potřebova, obrátím se na tebe :wink:
Holis, ano myslela jsem nemocenskou, ale vzhledem k tomu, že mi Praha bude vyplácet pak i mateřskou, tak je to v podstatě jedno :grinning:
Jinak dneska jsem se asi poprvé po dlouhé době vyspala bez nočního probuzení, to už jsem dlouho nezažila :slight_smile:
A holky na Slovensku, vůbec nezávidím, já si říkám, že budeme mít málo, ale to, co dostanete vy, tak z toho bych nevyžila ani sama, natož s dítětem, oni asi vůbec neuvažují...hlavně, že sami pobírají peníze, o kterých se nám ani nesní :frowning2:
30. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
No bohužiaľ, ale vedeli sme do čoho ideme, takže hádam to nejako zvládneme, tak ako ostatné mamičky - čarodejnice zo Slovenska. :wink:
30. črc 2009 v 09:06  • Odpověz
U nás si u nrodičovské pak můžeme přivydělat jakoukoli částku, máte to taky tak? Já uvažuju, že jak bude špuntovi půl roku, že bych vzala nějaký částečný úvazek, abychom mohli v létě na dovolenou :slight_smile:
30. črc 2009 v 09:09  • Odpověz
No u nás môžeš odpracovať len 200 hodín ročne na dohodu sa mi zdá.
30. črc 2009 v 09:11  • Odpověz
jaj, tak nedají vám žádné peníze a ještě si u toho nemůžete ani přivydělat, to je strašné :frowning2:
30. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
No u nás máme žiť z lásky :wink: .
30. črc 2009 v 09:17  • Odpověz
Fíha, tak proto máte všechny tak dobré postavy :grinning:
30. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
No o tomto nič neviem, lebo ja k modelkám nepatrím. Tak uvidím keď budem na tom rodičovskom, že či sa k ním pridám :slight_smile: .
30. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
vzhledem k té almužně, co dostaneš, tak určitě... fakt idioti, doufám, že se vzpamatují a zvednou vám to na tu min. mzdu
30. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
No môžeme o tom snívať, ale moc tomu nechcem veriť - hoci by to bolo super.
30. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.