• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
tak my budem držet palečky :slight_smile:
30. črc 2009 v 09:48  • Odpověz
zuzi co je to ten alchimilk??? ja jsem o tom nikdy neslysela :confused: jinak ten prach z bourani zarubni to bude mazec a co muz neodjizdi ted nebo uz je pryc?

calli me dnes prisli nejaky dalsi penize jeste 1800kc tak vubec nevim kdo me to poslal. doufam ze nejaka socialka jeste ale je to moc mile :grinning: nemocenska me prisla 22 tento mesic a dnes jeste toto.
30. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
holis, tak to máš super, že ti přišlo něco navíc, i když nevíš odkud, tak to potěší :slight_smile:

Juva, holky, já se těším na fotky prvních miminek tady za letniček a podzimek 2009 :dizzy_face:

Moje kamarádka rodí příští týden, císařem, ptž malý je otočený nožkama místo hlavičkou, tak se těším, až se za ní přijdou dvě další těhule (já a kamarádka) podívat, bude veselo :grinning:
30. črc 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahoj holky, jen nakukuju jak se máte :slight_smile:

Sem úplně zničená nemůžu se už pohnout a vůbec sem se na dnešek nevyspala tak sem jak přejetá vlakem :sweat_smile:

Jinak vše co jdou dnes na kontrolu držím od ráne pěstička ať se všechny dozví jen samé potěšující zprávy :slight_smile: Já sem taky zvědavá co se zítra dozvím :slight_smile:
30. črc 2009 v 10:43  •  3 děti  • Odpověz
Jani alchimilka je bylinka a má sa piť pred koncom tehotenstva - má pripraviť maternicu na pôrod.
No a manžel odchádza v nedeľu poobede a vráti sa potom v piatok večer.
Sacvi a čo manžel?
30. črc 2009 v 11:12  • Odpověz
calli tak hlavne at to kamaradce dobre dopadne.

Aureli to ja vubec neznam tu bylinku zkusim se poptat v lekarne stejne me dosel malinik.

Sacvi jakto ze se nemuzes hybat? spatne jsi spala? ja mam taky dneska takovy spatny den, sice jsem spala dobre ale prozmenu me trapi Jirka. :pensive:
30. črc 2009 v 11:28  • Odpověz
pýtaj si Alchimilku žltozelenú - má zosilniť maternicu v tehotenstve
30. črc 2009 v 11:36  • Odpověz
Posledný mesiac tehotenstva a 2 týždne po ňom sa má piť zápar zo 4 kávových lyžičiek na 2dcl 3 x denne.
30. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
A čo ťa trápi manžel? To kvôli tomu domčeku?
30. črc 2009 v 11:38  • Odpověz
Mě totiž už vážně všechno bolí a už se jen šourám..kyčle a záda děs..v noci sem už nevěděla jak se převalit jako hrůza :unamused:

Mužánek je na to špatně..horečka..v krku bolí..polykat nemůže a ani skoro mluvit a vypadá fakt špatně.. :unamused:
30. črc 2009 v 11:58  •  3 děti  • Odpověz
AUreli dnes jdu do lekarny tak to zkusim tam, nema to i cesky nazev? nevis?
jj trapi me jirka s tim jak se upnul na ten domecek a nejradej by ho chtel hned, jenze ja musim nejdrive zpracovat rodice. a kdyz je takovy umanuty tak je me to lito.

Ivetko to je me lito ze te vse boli ale ani ja uz nejsem takova fit jak jsem byvala. dneska jdu naposledy sama do mesta ale pak uz si netroufnu. no jeste ale rodit nemuzes ted musite pockat nez se vam vyleci tatinek :wink:

konici oni jsou fakt dneska ten zbytek na kontrolach to jsem zvedava jak dopadnou!!!
30. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz
holky tak já měla bláznivé dopoledne. Manželovi jak na potvoru odešel mobil a bez mobilu to prostě nejde. Byl teda už opravdu starý. A tak jsem musela do města pro nový, koupila jsem ten nejlevnější co jsem objevila, ale aspoň aby měl foťák. Pak jsem si vzpomněla že jsem viděla pěknou látku a že by z ní byla pěkná rychlozavinovačka tak jsme se pro ni stavila a cestou na zpět jsem se stavila u mamky a ona mi ji hned ušila. Má dovolenou. Tak jí zase šupnu do alba :wink: když se budete chtít podívat :wink: a řeknu vám jsem z toho běhjání hotová a mám nohy jak konve
30. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
Ahojda těhule:slight_smile:
No tak jsem zpět z kontroly...zatím sem monitor neměla prý se dělá až v 38TT 10minut a pak v 39tt 20minut...ale pokud mimi spinká tak prý i dýl...tak jsem zvědavá...no a pak jsem od sestřičky šla k doktorce a pořád jsem na tom stejně jako minulý týden...takže zatím nerodím:slight_smile: ale pak jsme s tou paní doktorkou řešily to moje srdce a EKG a ona mě pro jistotu přeobjednala do rizikové poradny...takže od příštího týdne nebudu chodit do normální ale do riyikové a uvidíme...prý je tam starší pan doktor a ten mi už snad řekn něco víc...takže zatím asi tak:slight_smile:
30. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
ahoj koníkové tehulky...tak ja mám po poradni a nie som nadšená...mimčo je ok, hlavička veľmi nízko, na krčok dr, nedočiahla takže záver, ešte pravdepodobne nič, no nič nie je vylúčené....čiže táto časť kontroly je v poriadku
ALE mojej dr. nepodpísali papiere na zazmluvnenie, bola veľmi nahnevaná na tú nemocnicu, že majú takýto prístup...takže sa musím modliť aby ma to nechytilo do soboty. V nedeľu má službu, takže to by mohlo byť a zároveň mi v nedeľu zavolá, či sú papiere ok....je to otrasné, že bez tých papierov ju ku mne ak nebude mať službu nepustia....birokrati jedni drbnutí....soráč za výraz, potrebovala som si uľaviť :frowning2:

Januli, prečo Jirkovi vadí, že rodičia chcú omrknúť váš nový domček...nevzdávaj to, včera si sa tak krásne tešila...hlavu hore

Sacvi - akú diagnózu má manžel?? - chrípka či angína - tipujem - Berie antibiotiká??? - tie by mohli zabrať do troch dní a potom by už mal byť schopný držať ťa za rúčku... Tentoraz nebudem čarovať a privolávať zákony schválností VYDRŽ, stojí to za to, keď je manžel pri pôrode, aj pre teba aj pre neho...uvidíš, že si Ťa bude ešte viac vážiť ako si Ťa váži teraz, ak bude pri pôrode a celé si to s tebou odžije...
30. črc 2009 ve 12:42  • Odpověz
autor
Waci ty máš fakt štěstí že máš tak šikovnou maminku:slight_smile:zavinovačka je krásná:slight_smile:
Jani ty se netrap...Jirku to přejde a baráček dopadne dobře...uvidíš:slight_smile: držím palečky...no a Sacvi to je užž hrůza viď snad to ještě chvíli vydržíš aby byl manža fit:slight_smile: dnes sem v tý poradně viděla i paní co už přenášela druhý týden...bylo mi jí líto:frowning2:
30. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
waci, to ako ako dlho jej to šitíčko trvalo, pri tom čo všetko si dnes postíhala a je len 12,48...nechápem ?!?!?! No proste fakt šikulka ta tvoja maminka :dizzy_face:

gabinka, aspoň to v tej rizikovej budeš mať istejšie, budú k tebe pravdepodobne trošku predcíznejšie pristupovať a to môžeš byť len rada

no a ja som zabudla napísať, že som mierne anemická, takže nabieham na železo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , lebo že pri pôrode musím byť silná a ja sa desím návštev toalety...teraz mi to tak dobre išlo :grinning: . No dr. som povedala, že nejako to zvládnem a precvičím si tlačenie :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
grabu přenášela druhej týden :astonished: ? To jako tak dlouho nechaj? Já myslela že tak týden a pak už se vyvolává..vidím že na tom budu jak ona :pensive:

Jinak jaji muž má hnisavou angínu
30. črc 2009 ve 12:53  •  3 děti  • Odpověz
jajka zhruba hodinu ji šila :wink: teda to je fakt přístup, to snad není pravda v tom našem zdravotnictví,u nás naštěstí to jde bez problémů a mého pana doktora pustí i když dělá na soukromo.

sacvi u nás nechávají přenášet jen týden, ale je to asi nemocnice od nemocnice.
30. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
Jaji no snad to nějak prověřej líp...ta dnešní doktorka byla asi tak o rok mladší než já...a myslím že vůbec nevěděla co na tom EKG má vidět...ještě že mě poslala k tomu staršímu doktorovi...aspoň to prověří...ale myslela sem že už dneska budu vědět jestli budu rodit normálně nebo ne...a zase musím čekat...no uvidíme...
No Sacvi u nás to asi tak nechaj, když těhulka nemá jiný komplikace...tak čekaj...snad nebudeme přenášet tak dlouho... :wink: věřím že ne
30. črc 2009 ve 13:01  • Odpověz
sacvi, tak to určite berie tie antibiotiká, takže neboj, vydržať tri dni a zvládnete to, pri najhoršom bude mať na ústach rúšku a možno si ho niekto pomýli s doktorom :grinning: - bude mať rešpekt :dizzy_face:

Babulky, ja som prenášala presne 2 tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
Zanetko to je bordel, doufam ze to dobre dopadne s tou tvoji lekarkou.

Holky ja hledala tu alchimilku jak se jmenuje cesky ale ja to nikde nenasla v cesku jen na slovenskych web sites. :frowning2: :frowning2: :frowning2:

jirka se mi omluvil, nicmene nasi jsou ted velice ochotni ze by to klidne zaplatili ale pohravaji si s myslenkou si koupit tu druhou pulku taky ( vzdy je to dvojdomek) ktera by pak zustala nasim detem jednou, jenze to mam prave strach se vubec pred jirkou zminit, mu vadi moje rodice, mu proste vadi jejich zajem o to jak se mame pritom oni pro nas chteji jen to nejlepsi. me by to nevadilo vubec, meli by svou oplocenou zahradu a ja bych mela klid kdo se mi postara o kristynku a vyzvedne ji ze skolky. tak uvidime vecer budeme mit rozhovor. tak se uvidi.

me zacina byt hrozny vedroooo :pensive: a to jdu ve 3 hod ven ach jo.
30. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
gabi, a dalšia kontrola kedy??? Ja opäť vo štvrtok 10,45 - ale ak sa na ňu nedostavím, vôbec sa hnevať nebudem :grinning: ...len nech ma to nechytí pred tou nedeľou :confounded:
30. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz
od segry mam zakaz prenaset nebot prileti 13 a odleti 29.6 takze nesmim prenaset nebot bych to vyvolali az 30.8. a to uz tu nebude :grinning: :grinning: :grinning:

kontrolu mam taky az za tyden, zanetko a tobe nedelali ty ozvy??? ja uz ted se na ne hrozne netesim :pensive:
30. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
u nás se ozvy dělají od 36.tt koukám,. že je to fakt pokaždé úplně jinak
30. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz
jani, neboj, niečo poriešite. Ono je veľmi dôležité, aký vzťah má s tvojimi rodičmi. Napríklad ja by som s Milanovou mamou do dvojdomu nešla ani za nič a s našimi tiež len za určitých podmienok - samostatné vchody - súkromie... Vieš, ono babičky a dedkovia sú superná pomoc na povarovanie, príležitostnú pomoc, no niektorí sú takí, že nesúhlasia s Tvojou výchovou - čo je väčšinou, lebo ste ob-generácia a potom vznikajú zbytočné nezhody. Preto sa prikláňam k samostatným oddeleným domácnostiam, alebo si teda treba stanoviť vopred určité pravidlá...no veď nejako to dohodnete :slight_smile:

a tá alchemilka, mne ju kúpila švagrová u vás v ČB, lebo manželík to zle pochopil...mal ju poprosiť aby mi kúpila rennie a on mi mal tu kúpiť alchemilku. A nadiktoval to jej. Vravela, že teta v lekárni najprv nevedela čo to je...potom našla a začali sa smiať, že jeeej, to mi mohla natrhať na záhradke, že to tam majú. No chcela som tým napíísať to, že aj v českých lekárňach sa to dá kúpiť.... ja som u našich, tu mám len maliník a nespomeniem si, či a aký názov to u vás malo, no latinsky alchemilka tam napísané je.
30. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
ne, ne, Jani,ozvi nerobili, len klasická kontrola + ultrazvuk - hlavička dolu a srdiečko krásne bilo...
30. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
Jají ty se máš že si to měla i s UZ u nás se už nedělá...myslím že leda pak až v 40tt ale toho se většina nedočká...:frowning2: uvidíme...
No a já jdu na další kontrolu v úterý...protože to je k tomu jinému doktorovi...tak jsem zvědavá:slight_smile:

Jani já bych asi naši nechtěla tak blízko...a jedině kdyby to bylo fakt za určitých pravidel jak říkala Jajka... :wink: Ale to záleží jak si s nima oba rozumíte...to musíte prodiskutovat:slight_smile: a vaši teď bydlí kde?v paneláku nebo v domku?to by to prodali a šli za váma?nebo jak?
30. črc 2009 ve 13:25  • Odpověz
Jani já bych s rodičema taky bydlet nechtěla. Jsem ráda, že máme vlastní domeček a hlavně máme svůj klid... ono i když se mají lidi rádi sebevíc. tak většinou to opravdu dopbrotu nedělá, když žijí dvě generace pohromadě :wink: ale opravdu jak píší holky, tak to záleží na vás :wink:
30. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz
ahojte tehulky,
tak som z kontroly späť a nič nové,bola som na monitore,tak všetko OK,bola som stále vysmiata a bol tam zase iný mladý doktor,robili mi minule kontrolné odbery-jaterné testy a testy na streptokoka,tak všetko je v poriadku,doktor sa mi pozeral na nohy a povedal,že mám krásne (myslel tým kvoli otokom :slight_smile:) a ja som sa zasmiala a poďakovala mu a on si myslel,že som to nepochopila,tak dodal,že myslel krásne bez opuchnutia :grinning: :grinning: :grinning: mal zo mňa show :slight_smile:,všetky tie maminy,čo tam čakali na kontrolu,tak sa tvárili ako na pohrebe a ja som sa tam stále smiala,tak doktor poznamenal so sestričkami,že keď budem mať na monitore kopce od sťahov a kontrakcií,tak je zvedavý,či sa stále tak budem smiať :grinning: a ešte som sa dokiho opýtala,kedy sa teda malý narodí (samozrejme zo srandy :slight_smile: a on,že : "letos" :slight_smile: :slight_smile:, Libor bol normálne hotový,že som ževraj flirtovala s doktorom :grinning:
takže malému sa von ešte nechce,kontrola zase za týždeň,takže ako čítam sme dnes na tom nejako všetky rovnako,uvidíme,čo ešte Brouček :slight_smile:
kúpila som si farbu na vlasy,tonik(ževraj pomáha k porodu) a idem si vyložiť nohy a inak už praktizujete sex 3xdenne??? :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jani,netráp sa Jirkom,určite to nejako vyriešite a to aj s tými rodičmi,ja by som osobne tiež nechcela tak blízko rodičov,videla som to viacerých prípadoch a málokedy to fungovalo...ale to záleží na rodinných vzťahoch a tolerancii a kompromisoch...držím palce

Gábi,Jaji gratulujem ku kontrole,aj keď sme všetky asi čakali lepšie :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.