• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
Ahojda Letňule:slight_smile:
Tady je tak nějak proměnlivo...zatím docela chládek ale sluníčko vykukuje:slight_smile:Tak se necháme překvapit jak bude přes den:slight_smile:
Já dneska vůbec nevím co budu dělat...krom toho že musím uklidit v kuchyni, kde to je jako by bouchla bomba...ale jinak nevím...a až odpoledne jedeme k našim...to bude zase den:slight_smile:
My byli včera večer se sousedama posedět do hospůdky na terasu a představte si oni si dali k večeři grilovaný žebra a oni jim k tomu donesli plesnivej chleba...a když jim to řekli...tak se ani neomluvili...no už do tý hospody nikdy nepůjdeme...hrůza...ještě že sem měla jen zmrzlinovej pohár na tom snad nic zkazit nemohli:slight_smile:
31. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
grabu fůj se mi otočil žaludek jen jsem to dočetla. To je teda humus. fakt v dnešní době, aby si člověk vše kontroloval
31. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
No to je teda hnus, no radšej si tam veru nič nedávaj.
31. črc 2009 v 09:27  • Odpověz
autor
No to jo no ...holomci!!!

Já teď nekupuju už nic...všechno základní doma mám...a lehátko hold pořád musí počkat až jestli příjde mateřská...holky já sem tak zvědavá jestli dorazí a nebo ne...ale štve mě že s tím člověk nemůže nic dělat...jen čekat...a ani nevíme kdy nám dojde...kdy to mají posílat...nic...člověk je prostě neinformovanej a jen odkázanej na to že může věřit:slight_smile: haha ale to se jim zrovna nedá že:slight_smile:
31. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
autor
Holky mám dotaz...přemýšleli jste o tom že budete miminka nosit v nějakým tom šátku nebo nosítku? Já o tom pořád přemýšlím, ale ještě jsem se nerozhodla...
31. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
grabu mateřskou ti vyplácí vlastně zaměstnavatel, takže by ti ji měl vyplácet k tomu datu, ke kterému ti chodila výplata. U mně je to vždy k 15. rodičovský příspěvek po těch 28.týdnech co budeš brát už ti vyplácí sociálka. Takže tam je to pak horší, ale taky většinou se snaží k 15. Mně chodila i neschopenka k 15.
31. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
No Waci já mám právě problém že jsem pracovala na živnosťák..takže mě to bude už od začátku platit sociálka...a tady v Praze v tom mají šílenej bordel!!!
31. črc 2009 v 09:42  • Odpověz
aha tak to je na prdlačku, ale možná ti bude trvat jen ta první částka déle a pak už by měli najet normálně.

grabu já šátek ani nosítko kupovat nebudu budu vozit kočárek nebo když pojedeme na nákup do globusu tak bude malá v autosedčce
31. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
autor
No já si právě taky říkám že ho budu spíš vozit v kočárku...ale co když půjdeme na výlet do terénu? a prý i doma je to dobrý pomocník...i když zase nechci aby byl malej rozmazlenej a pořád musel být u mě...nechci z něho mít mamináčka...no ještě jsem se prostě nerozhodla jestli nosit nebo ne...
31. črc 2009 v 09:54  • Odpověz
waci já teda nevím, ale mateřskou už ti vyplácí jen sociálka. To je jako nemocenskou.
31. črc 2009 v 09:55  • Odpověz
gábi já jsem taky chtěla šátek, ale kolegyně mě od něj zrazovala, že se jí v tom malej potil a byl jak spařenka. Ale nevím, spousta maminek ho používá a vyhovuje jim to.
31. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
broucek tak leda že by u nás na sociálce nevěděli. Já tam nesla ukončení neschopenky aby to tam bylo co nejdříve a paní řikala, že teď mi zase penízky těch 28 týdnů bude platit zaměstnavatel a pak zase až nastoupím na rodičák tak mám čekat penízky ze sociálky tak teď jsem z toho jelen :confused:
31. črc 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahojda tehulky,
tak dnes to vypadá na celkom dobré prijateĺné počasie.Ideme za chvíĺu zaviezť moje autíčko do servisu Opel,aby ho poriadne pozreli,keď tam budem vozievať malého(vymyslel to Libor)a na 17hod ideme k známym na grilovačku,tak snáď nebude pršať.
Gábi s tou materskou to je fakt mazec,ale mala by ti prísť až teraz v srpnu,nie?Ja som nastupovala 2.7.a som teda zvedavá,či príde v srpnu.Inak poslednú marodku mi poslali teraz v červenci,chodilo mi skoro 19tis.Kč,ani som nedúfala a myslela,že to pošlu zase až v sprnu rovno s materskou.No Gábi s tou Prahou musíme len čakať,mne to teda pomohlo,keď som tam bola narobiť bordel,ale po mesiacoch nemali inú šancu.
Waci,všetko nám vypláca sociálka,aj materskú podĺa podkladov,ktoré pošlú zo zamestnania,od 1.1.2009 to tak je,že zamestnávateľ nevypláca nič,len posiela podklady na sociálku,aby vedeli,koĺko nám majú vyplácať...
Ja som mala včera smolu,trošku intímne,oholila som sa tam dole a tak mi to zčervenalo,že som myslela,že umriem,ako to bolo nepríjemné,celú noc som spala bez nohavičiek...no fakt hruza...jak si tam fakt nevidím,tak to beriem po pamäti a už na to kašlem...kúpim depilačný krémik a Libor bude mazať :grinning:
Gábi,ja mám doma kúpené taký vak,už som tu dávala odkaz,ak si pamätáš na tie viacfunkčné fusaky a nosítka od Lodger-Shelter,ktoré možeš mať ako deku do autosedačky a zároveň vak na nosenie.
31. črc 2009 v 09:57  • Odpověz
Ale od nového roku je to právě jinak. Dřív to platil půl roku zaměstanavatel, a pak sociálka rodičák. Teď už by to ale mělo chodit všechno od sociálky. Právě proto jsem zvědavá, kdy dostanu mateřskou. Já na gyndě dostala i papír pro zaměstnavatele, aby mi to potvrdil a odeslal na sociálku. Tak taky nevím.
31. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
tak ta naša baba na socce je nějaká mimo. Tak to jsem taky zvědavá kdy mi to přijde, protože jak mi to řekla, tak jsem si říkala, že to zase šéf pošle k 15.
31. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
Luci taky už si tam nevidím a občas jsem pěkně opupínkovaná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
Gábi,nemyslím si,že tým,že by sme ich nosili v tých nosítkach a pod.by sa z nich stali mamináčkovia,ale myslím,že keď budú malí uplakaní,je to dosť praktická vec,oni sa tam proste budú cítiť v bezpečí,no veď uvidíme,aké detičky budeme mať a aké finty na nich budú fungovať. :slight_smile:
31. črc 2009 v 10:04  • Odpověz
to vypadá že ta naša baba žije v jiném roce :grinning:
grabu tak já mám na doma ten koš a postýlku a tou projedu všude v domě, takže malá bude v košíku nebo postýlce případně v lehátku
:wink:
31. črc 2009 v 10:06  • Odpověz
Brouči,teda,tak to by ma dostalo,keby si Lucinku porodila skor ako ja,ten moj tvrdohlavec si tam v tom brušku nejako užíva...no jak som tehu,tak mám pokožku ešte viac citlivejšiu a toto je fakt nepríjemné,snáď si tam po porode uvidím :grinning: a nebudem musieť stvárať akrobatické kúsky pri holení :slight_smile:
31. črc 2009 v 10:06  • Odpověz
Inak včera mi bolo pekne mizerne,to tým,že dopoledne pražilo slnko a zrazu odpoledne sa schovalo a tá zmena tlaku ma vždycky dostane,nabieha migréna a ležím a spím ako lazar...
31. črc 2009 v 10:09  • Odpověz
holky mně jen zajímá kolik asi ta mateřská bude, zda bude asi jako neschopenka. nemám vůbec představu. :sweat_smile:

lucii mně holí manžel, protože to bříško fakt zavazí
31. črc 2009 v 10:10  • Odpověz
Tak ja idem niečo spapať a ak to výjde,ešte sa ukážem :slight_smile:
Inak vám prajem krásny víkend,snáď sa tu v pondelok uvidíme ešte 2v1 :slight_smile:
31. črc 2009 v 10:10  • Odpověz
luci ahoj a užij si taky víkend :wink:
31. črc 2009 v 10:13  • Odpověz
autor
No Luci má to přijít až v srpnu...ale já doufám že ano...a ne až někdy v září nebo i později...víš jaký tam mají bordel:slight_smile:
No Waci jde to spočítat na stránkách http://www.mpsv.cz/cs/5744 tam si klikneš na ten odkaz po r 2008 a zadaš denní vyměřovací zálkad a ono ti to vyjde kolik budes dostavat...tak nejak to myslim je:slight_smile: snad neradím blbost...ještě se na to podívam...
31. črc 2009 v 10:24  • Odpověz
jenže já nevím denní vyměřovací základ na výplatnicích to nemám ach jo :cry: takže se budu muset nechat překvapit
31. črc 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
No Waci to spočítáš tak že sečteš svoje platy za posledních 12 měsíců a tu částku vydělíš 365...a to co ti vyjde je DVZ...to tam pak dosadíš a je to...
31. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
jé ty jsi chytrá hlavička tak já jdu pro výplatní pásky :grinning:
31. črc 2009 v 10:31  • Odpověz
a prosím tě ty platy jen ty co jsem pracovala neschopenka se do toho nepočítá. takže když jsem nastoupila na nemocenskou 22.1. tak od toho datumu zpět?
31. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
autor
ja myslim ze se to pocita za minuly rok ty platy...ale to uz si fakt nejsem jista...ja jak to mam jinak jak jsem na zivnostak tak fakt nevim...ale zkus spocitat lonsky platy...a uvidis...a pak zkus spocitat to s tou nemocenskou...myslim ze to nebude takovej rozdil...
31. črc 2009 v 10:36  • Odpověz
Luci ona si tam může ještě dlouho hovět a nic se nemusí dít :slight_smile:

Jo, taky mi říkala doktorka, že se porodu bát nemusím, že mám hezkou pánev i na větší miminko :grinning:
31. črc 2009 v 10:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.