• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
no to já mám taky větší pánev...ale dneska mě v noci začali tak šíleně bolet kyčle...asi se ještě nějak roztahujou nebo co...a chodím jako kačena...to je hrůza...ať už to je za náma...
31. črc 2009 v 10:49  • Odpověz
No, ono to hlavně asi záleží na tom, jak dobře se ženská otevře. :slight_smile: Já si taky pořád stěžuju manželovi, že mě bolí "rodidla" :grinning: Asi to tam nějak pracuje a roztahuje se to a někdy to fakt až bolí .
31. črc 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahoj, můžu se k Vám přidat?K té mateřské, mně už to sociálka poslala a denní dávku mi spočítali na 288,-Kč. Dokládala jsem jim tam plat od zaměstnavatele a to jen od 1.9.08, protože jsem měnila a od 1.4.09 jsem byla na PN.A paradoxně, když jsem jim to tam dávala, tak mi paní na přepážce řekla, to je hezký základ, to vyjde tak na 12tis. a potom mi poslali tohle, takže tam jedna neví, co udělá druhá, jsou to jen úřady. :frowning2:
31. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
autor
Holky dostaly ste na těch kontrolách v porodnici nějaký papíry na vyplnění? Já jsem dostala asi 4 formuláře a teď se tím tady probírám a to je teda mazec...normálně musím všechno podepsat aby se mnou a s miminkem vůec něco dělali...:slight_smile: chci se na něco ještě poptat doktora...třeba oni mají jeden dotazník moooc šikovně udělanej...mají tam body s kterýma musím souhlasit ohledně anestazie a kdyby se něco dělo že můžou na císaře a tak...ale poslední bodík je že souhlasím s medikama u porodu...což já nesouhlasím...tak nevím jestli to můžu šktrnout nebo jestli když to nepodepíšu tak nepustěj tatínka k porodu...to sou vydřiduši!!!
31. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
simoch kolik ti tedy přišla mateřská celkem zda se můžu zeptat

grabu já jsme v porodnici domluvená, že přijedu vyplnit papíry v 37tt :wink:
31. črc 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
Ahoj Simoch...tak to nechápu a zkoušela sis to spočítat sama...oni v tom maj fakt bordel..a kolikrát když se člověk neozve tak je to na prd...zkus to podle te kalkulacky co jsem psala na min strance...
31. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahoj Simoch, jasně přidej se k nám :slight_smile: No sociálka je téma samo o sobě. Ty ženský tam nevědějí kolikrát ani co mají jak dělat :(

Gábi přeci ti nemůžou zakázat tatínka u porodu jen kvůli tomu, že jim nepodepíšeš mediky. To tam je jako podmínka?????
31. črc 2009 v 11:00  • Odpověz
Wacinka: no ještě mi nedošla, říkali, že první dojde v srpnu a když jsem to počítala, tak při 30dnech to dělá 8640,-Kč a při 31.dnech 8928,-Kč, což je při dnešních cenách dle mého názoru trochu směšné a hlavně, jka to od letošního roku platí sociálka, tak na tom všechny dle mě tratíme, protože, když jsem byla na mateřské v r.2002 tak jsem těch prvních 27.týdnu, které platil zaměstnavatel brala něco málo přes 12.tis.
Grabu: počítali jsem to s manželem a taky nám to vycházeloˇplus-minus 12.tis., nechápu ten jejich systém a dokud mi něco nedojde, tak to stejně bude jen a jen jejich tajemství. Jo a neschopenka mi chodila mezi 23.-25.v měsíci pravidelně, naštěstí.
31. črc 2009 v 11:06  • Odpověz
Holky jdu něco nakoupit, tak se zatím loučím :slight_smile:
31. črc 2009 v 11:06  • Odpověz
No tak aj u nás materskú vypláca sociálka a u nás je to 55% z hrubého príjmu, čo z čistého vychádza asi na 80%, ale s tým, že je tam maximálna hranica okolo 16tis. JA tie čísla presne neovládam. No a malo by sa to vyplácať tak ako výplata - mesiac po, tak uvidíme. Mne ešte neprišlo rozhodnutie, lebo to musia nejako poskladať dokopy, lebo časť mi vyplácajú z Trenčína - tam mám zamestnávateľa a časť od nás, podľa trvalého bydliska, lebo som si priplácala, tak to musia dať dokopy a rozhodnúť kto to bude vyplácať.

No a vaky, tak aj by som určite niečo chcela, ešte nei som rozhodnutá, že či to bude manducca alebo šatka. Manduccu má sestra a šatku suseda,tak to chcem vyskúšať na malom, že v čom sa mu bude páčiť viac a to potom kúpime. Ja by som ale osobne asi skôr brala šatku. Ono tie nosiče sú super na turistiku - lebo hoci má byť náš kočík terénny, tak nie všade sa dostane a rada by som s drobcom kade tade chodila.
31. črc 2009 v 11:08  • Odpověz
simoch to je teda směšná částka :unamused: ale je fakt, že nschopenku teď poslední měsíc jsem měla taky necelých 9000 :sweat_smile:
31. črc 2009 v 11:13  • Odpověz
autor
Simoch tak to bude asi překvapení no co příjde...já bych se ale ozvala...myslím že by to mělo být přeci jasně doložitelný...

Broučí no oni to mají v tom dotazníku napsaný nahoře že za předpokladu že rodička nebude spolupracovat neumožní jí nadstandart a muže u porodu...ale zase mají napsaný že se snaží vždy vycházet vstříc a že chtějí co nejlepší pohodlí pro nás...no člověk tomu nerozumí...zeptám se...ale mediky u porodu prostě nechci...nebude na mě čumět 5 mláďat co nemají ještě ani zk z anatomie...ne že bych si taky neprošla praxí na VŠ a nevěděla že se to někde naučit musej...ale je to můj první porod, už tak jsem z toho dost nervní a nebylo by mi to prostě příjemný...tak na to mám snad nárok ne... :wink:
31. črc 2009 v 11:13  • Odpověz
holky co sacvi a kajra? kajra se tu neobjevila už déle. Nemáte na ni někdo kontakt? :unamused:
31. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
wacinka přesně, hlavně, že se stát stále diví, proč si lidi rodiny zakládají v pozdějším věku, jednoduchá odpověď - musí si na ni vydělat!
31. črc 2009 v 11:15  • Odpověz
No to veru nemám ale možno len oddychujú a Sacvi sa možno stará o manžela - teda dúfam, ale že nie je niekde blízko pri ňom , nech neochorie.
31. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
autor
No me se dneska zdal sen ze Sacvi porodila :grinning:

Holky dík za názory k nosítkům...počkám asi po porodě a pak se taky nějak rozhodnu:slight_smile:
31. črc 2009 v 11:24  • Odpověz
grabu: já si myslím, že Ti pokud nejsou nějaké extra problémy nečekané nemůžou manželovu přítomnost zakázat, dnes dle práv pacienta na to máš nárok si k porodu vzít koho chceš, samozřejmě se musí brát v potaz / a to nepřeji nikomu/ nečekané komplikace, ale u nás v Brně může dokonce v jedné porodnici být tatínek i u císaře. A k těm medikům, nemůžou Tě nutit, vím o čem mluvím , jsem zdrav.sestra a pokaždé, když jsme měli na oddělení stážisty, ať sestry nebo lékaře, museli jsme se nejdříve pacienta zeptat, zda souhlasí ať už s vyšetřením, či nějakým úkonem od nich, ale i na to, zda mohou jít k nim na pokoj na vizitu či jen sledovat nějaké vyš.popř.nějaký prováděný úkon např. měření tlaku.
31. črc 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
Já si taky myslím že mě nemůžou nutit....a že to bude v pohodě...jen mě zaskočilo jak to mají blbě formulované v tom dotazníku...:slight_smile: ale to bude v poho:slight_smile:
31. črc 2009 v 11:29  • Odpověz
Normálne by som to tam škrtla, že stým nesúhlasím, manžel v pohode škrtá do hocijakých zmlúv, že s niečim nesúhlasí.
31. črc 2009 v 11:31  • Odpověz
No, ale bacha na to, co podepíšeš a zatrhneš v těch formulářích, oni jsou totiž mnohdy, tak blbě formulovaný, že to pro laika může mít jiný význam než pro tu nemocnici, je to ode mě blbý takto psát, ale už jsem se setkala i s takovouto situací a to jsem zdravotník. Zastávám názor, že bez známých si nejdu nechat udělat ani "ň". Je to smutný, ale v dnešní době člověk musí být obezřetný všude.
31. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
No od dnes sme na týždeň bez auta. Teda nakoľko manžel ide do toho Švédska a vychádzala nám aj kontrola, tak sme to spojili a musia nám ho aj nalakovať,lebo dobráčisko nám ho poškriabal kľúčom, ale to ešte na jar a treba nejaké veci ešte vymeniť,lebo sa opotrebovali, tak že ho tam šupol teraz, keď ho nebude potrebovať a ja by som už teraz aj tak sama nikam nešoférovala.

Inak baby balíte si veci do pôrodnice do viacerých tašiek? Asi si veci čo budem potrebovať k pôrodu dám do tašky ale dám ch do samostatnej igelitky, nech to potom len šikovne vytiahnem a ostatné nech mi zanesú na izbu kde budem potom. Teda dokumenty, jednu nočnú košeľu šľapky, balzam a tak.
31. črc 2009 v 11:36  • Odpověz
Noa asi budem musieť zbaliť veci aj pre drobca, čo keď potom pôjdeme domov alebo aspoň spraviť lístočky na komodu, že čo kde je,lebo na manželovi som sa minule zabvávala, keď hľadal svoje nohavice a išiel do skrine,kde nohavice vôbec nemávame - akosi nemá prehľad ani len o svojich veciach - nie to v Alexandrových.
31. črc 2009 v 11:38  • Odpověz
ahoj holky ja dnes moc nestiham ale docitam!!!

vitam novou tehulku Simoch :slight_smile:

holky ja mam nemocenskou neco kolem 13 tis takze taky zadna slava :pensive: tak jsem zvedava jakou almuznu dostanu ted na materskou. jeste jsem zjistila ze mam dluh na zivotnim pojisteni nebot to zamestnavatel prestal platit takze tam dluzim 1500kc :pensive:

holky ja byla vcera v benettonu detskym jsou tam vyprodeje ale kabatky na pozdim naaadhera krasny uz bych ho klidne vzala i na kristynku ale byli tak na rocni ditko, sice stal 2tis ale kraaaaasnej! uplne jsem uchvacena, jirka byl spis v soku z te ceny tak jsem ho ujistila ze devcatko se chce preci taky strojit :grinning: v tomhle jsou holky nakladnejsi, no ma se s nama na co tesit :grinning: :grinning: :grinning:
31. črc 2009 v 11:45  • Odpověz
aurelka já řídím auti pořád, protože jak se dím jak spolujezdec tak je mi šoufl :frowning2:

půjdu vymyslet něco na oběd, sice ještě nevím co a ani se mi jaksi nechce,ale jdu. tak se zatím opatrujte. pokud bych se už neobjevila tak si užijte víkend paaa :wink:
31. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
Waci tak pa. No ja budem robiť obed až neskôr, zatiaľ iba niečo studené -teplé až keď príde manžel, bude vysmážaná cukina.
31. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
Ahoj holky, ani nestíhám Vás dočíst :sweat_smile:

Já teď dojela z kontroly v porodce..natočili nám náš první monitor -ok..trvalo to ale skoro 3/4 hoďky :astonished: Byly sme tam 3 a jedna paní na příjem a eště nějaké rodily tak tam bylo plno.
Jinak mudr mě nijak neprohlížel jen udělal utz a že máme hlavičku hoodně nízko a váhu 4kg :sweat_smile: Pokuď neporodím tak další pátek zase monitor a nechávají přenášet tak 10dní - prej se to většinou do těch 10dní spustí samo..tak uvidíme :slight_smile:
31. črc 2009 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz
ahoj taky hlasim ze vcerejsi kontrrola vse v poradku jen neco rikali ze nak spatne spaluju cukry tak mam jist jen zeleninu mam termin 22.8 ale asi to bude driv jinak sme se rozhodli ze este na tyden pojedem ven jen tady kousek do hotylku s bazenem tady se to to ti neda tak od rana peru pstylku a vse abych to mnela...muj starej dnes zavira kancl tak se tesim ze budu jen s nim a s ha finou....
31. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
autor
Sacvi tak super že kontrola dopadla dobře...ale 4kg pucek? to jsou trochu zlí ti tohle říct ne...a ještě tě nechaj 10 dní přenášet...snad to nebude tak hustý...snad porodíš v termínu!!!

Blackie no ty si teda užíváš já ti tak závidím:slight_smile: taky gratuluju k doré kontrole:slight_smile: a s těma cukrama si nedělej starosti...teď už je to za pár...a když se nebudeš ládovat sladkým tak to zvládneš:slight_smile:
31. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
grabu o tech cukrech rikala pro ni ne pro mne tak nevim a podle nich jsem jeste pod vahou ale prijmulimne na porod do vo dy no u vidime je do bry ze tam mi vse daJI..vy uz mate vse koupene? mne chybi parveci v nej horsim se to koupi azse malka na ro di ne? tady je hrozne horka a ja sem porad u navena tak tammi bude asi lepe i s ha finou zacla harat tak bojujeme s kalhotkama
31. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
No ty cukry můžou způsobit že malá bude víc nabírat a bude větší...tak asi proto tě trochu varovali....tak budeš nakonec rodit do vody ju? teda to nám pak budeš muset poreferovat...u nás se nic takovýho nedělá...ale já bych se asi trochu bála...
31. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.