• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Zuzi ja mam nabalenej kufr :grinning: do tasky bych se nevlezla :grinning:

Ivetko tak jeste mas cas nez se manzel uzdravi takze neni kam spechat :sweat_smile: ale zavidim ti nahodou :dizzy_face:

jee blackie vitej a porad se nebojis jeste chodit do bazenu??? ja uz bych se asi bala nejake infekce :fearful:

dneska to hrozne pomalu leti ach jo, mam pred sebou velky patecni uklid. taky se z nudy divam na koupelny nebot pokud bychom se stehovali uz bych chtela zas jine obklady nez se mi libily tehdy :sweat_smile:
31. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz
autor
Aureli tak já mám sbalenou velkou tašku pro sebe a malou pro prcka a když se m ještě nějaký drobnosti nevejdou do mojí tašky tak si to dám ke Štěpulovi...myslím jako třeba ten fén nebo tak...co bude potřeba až po porodu...ale stejně budu mít pořád obě ty tašky u sebe...tak je to jedno:slight_smile:
31. črc 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahojky holky,
teda Vy jste se rozjely :slight_smile: Tak jsem to tak projela, ale nestihla jsem vše, to přiznávám :sweat_smile:

Grabu, když jsem rodila Barču, tak kolem mě bylo dost učenek a podobních asistentek na praxi. Podepisovala jsem papír, že mi to nevadí, v tu chvíli mi už bylo asi všechno jedno a hlavně jsem si říkala, že je snad nenechají rodit :grinning: A neboj, nenechali. Fungovalo to tak, že třeba dokrotka řekla, že jsem otevřená na 2prsty a ta učenka si taky "sáhla", aby zjistila na vlastní kůži, jaké to je být otevřená na 2 prsty, nebo mi měřila monitorem mimi, hlídala,a by to všude dobře drželo. Když byli dokroři pryč, tak se chodily ptát, jestli je vše ok a jestli něco nepotřebuju, dalo se to vydržet.Nic závažného podle mě na starosti neměly a určitě o ničem důležitým nerozhodovaly :slight_smile:

Vítám nově příchozí, která už je taky ve finiši :wink:

Sacvi, je dobře, že monitor dopadl dobře, jak jsem psala, já jsem tam bývala taky kolem hodiny, Barunce se prostě vždycky chtělo spinkat a ne se hýbat :wink: :grinning: A teda čekácelkem cvalíčka, ale nemusí to tak být. U mě se taky s váhou o půl kila netrefili, ale na monitoru mi teda váhu mimina neříkali.

Holky, zítra odjíždíme na týden na dovču do jizerských hor, tak se s Vámi loučím raději už teď, kdybych se sem už nestihla podívat. Jdu balit a nevím, jestli to zvládnu, než se Baru vyspí.

Mějte se hzeky a až se vrátím, tak jsem zvedavá, jestli už bude nějaké to mimi na světě.
Pápá
31. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
Holky chtěla jsem se zeptat, jak povezete mimíška z porodnice, vím, že dle předpisů se mají vést v autosedačkách, ale můj manžel na to má jiný názor, příčí se mu takového mrňouse vézt v autosedačce, takže já mám nachystanou rychlozavinku a pojedeme nejspíš takto, prý se o to nemám starat, že řídí on a tudíž i pokuta je na jeho triko, ale mně jde hlavně o bezpečí mimi, ikdyž je pravdou, že i prvního syna, když byl malinkej a vozili jsme v autosedajdě, tak mi to přišlo strašný, jak ty mimíška tam jsou schoulený. Ráda bych věděla jaký na to máte názor.
31. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz
Tak jsem z nákupu a jdu odpočívat. Pěkně mě píchá "víte kde", tak to musím trošku uklidnit.

simoch nevzala bych si na triko vézt malou jen v náručí. Podle mě je autosedačka bezpečnější a po reklamně na "nemyslíš - zaplatíš" kdy jedou "jen kousek" a po nárazu maminka miminko neudrží a tím ho zabije vůbec tuhle otázku neřeším. Chápu, že manžel má pocit, že je borec a "on to přeci zvládne, proč se bojíš", ale .........................................
31. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz
autor
Simoch tak na tohle já mám jasnej názor...nejde o blbou pokutu ale o život miminka...a já jsem jasně pro autosedačky...vlastně děkuju za to že to někdo vymyslel...a že je to povinný...víš on manžel může být sebelepší řidič...ale pak to do vás někdo napálí a myslíš že ho udržíš? ne neudržíš...proletí ti oknem ani nevíš jak... a to v lepším případě...protože v horším případě ho rozmačkáš...a co pak budeš dělat...to by si asi manžel neodpustil až kvůli tomu skončíš na psychiatrii...nezlob se nechci tě staršit ani poučovat...ale tohle bych nikdy nedopustila...ono ani s autosedačkou nemáš jistotu že se mu nic nestane...ale aspoň zvýšíš procento bezpečnosti...jeden známej takhle přišel o syna protože si myslel že když ho nechaj vzadu na sedačce v korbičce od kočárku že ho to uchrání a že to stačí místo autosedačky...no a on to do nich nějakej vůl napálil zboku auta a malej vylítnul a umřel...to bych se fakt zbláznila...takže nepochybuj a normálně dej malýmu do auta sedačku...ať si manžel kecá co chce...já bych bez sedačky nejela ani 20m!!!
31. črc 2009 ve 13:48  • Odpověz
simoch - my budem mít pro malýho autosedajdu, i když auto nemáme jen kvuli cestě z porodky (když pro nás někdo přifrčí autem) a kdybychom náhodou někam jeli autem (což asi beztak nepojedem)... Viděla jsem, co se stane člověku, kterej připoutanej není (mamka měla "štěstí" a povedlo se jí vybourat se takhle dvakrá a následky fakt nic moc) a u mimča bych si to prostě netroufla... Ne kvuli pokutě, ale kvuli tomu, že když by se pak malýmu něco stalo, nechci si pak do konce života vyčítat, že "kdyby v té autosedačce byl..." o pokutu podle mě v tomhle případě vůbec nejde... :confounded: Někde jsem četla, že podle studií má dítě v autosedačce 7krát větší šanci na to, že autonehodu přežije než to, co v autosedačce není... On manžel může jet sebevíc opatrně, ale stačí jeden hňup, co pojede okolo a nenadělá s tím nic...
31. črc 2009 ve 13:51  • Odpověz
No já jsem taky pro autosedačku, je to daný i tím,že nevím proč, ale já vše vidím daleko černější než je a Jiříka taky vždy x-krát kontroluji, zda je správně upásanej v sedačce, musím se snažit manžu ještě přesvědčit, snad to stihnu,protože ikdyž termín mám ode dneška za 3týdny, tak to vidín na dřív, prvního syna mám o 3.týdny dříve. On má manžel totiž pořád pocit, že v sedačce se mimošek krčí a nemá pohodlí.
31. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz
autor
Ty sedačky jsou navržený aby se v nim miminkám leželo dobře...vůbec se v nich nekrčí...leží v nich jako v bříšku...víš a já jednou jela s tátou autem a nebyla připoutaná...a to táta jel jen 50km/h a naboural do nás kluk co měl týden řidičák...a já prolítla předním sklem...nic moc se mi nestalo...ale taky už sem byla velká bylo mi 15 a nebyla jsem miminko...kdybych byla malá...tak tu asi nejsem...takže já bych fakt nikdy bez sedačky dítě v autě nevezla...a fakt ať si manžel přebere pro a proti a snad mu to dojde!!!
31. črc 2009 ve 13:58  • Odpověz
No já se mu snažím vysvětlovat stále, ale snad to nebude znít blbě,ale on je prostě ze staré školy tzv., je o 9.let starší a říká,že dřív to bylo tak a tak, no je to těžký, prostě chlap. Sedačku mám nachystanou s věcma do porodnice a donutím ho až pro nás pojede ji vzít, jinak půjdu pěšky. :wink:
31. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
simoch - možná je lepší chvilka nepohodlí pro prcka (i když si nemyslím, že by to bylo nějak hrozný, vem si, jak musí bejt skrčenej teď v tobě, aby se tam poskládal :grinning:), než si pak něco vyčítat... Mě tenhle přístup štve i v mým okolí, že se lidi připoutaj "jen aby nedostali pokutu" a vůbec nedomýšlí, že jim ty pásy můžou zachránit zdraví nebo i život... :confounded: Manža, když mu byly cca 3 roky, prolítnul předním sklem, naštěstí to odnesl tehdy jen vyraženejma zubama, ale znám i případy, kdy takhle o malýho špunta přišli... (většinou teda ještě z doby, kdy sedačky nebyly vůbec nebo byly jen málo rozšířený...)
31. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
Holky vy jedete :astonished: :grinning:

Jinak koukám že se bavíte o autosedačkách..já bych teda bez ní taky nejela ani za roh..fakt ne..jezdí tolik bláznů že člověk neví kdy do něj někdo vrazí..a určitě bych to neriskovala. A ty sedačky jsou přece pro malá miminka tak musí být i podle toho přizpůsobená a většině miminek se přece v autosedajdě moc líbí :wink:
31. črc 2009 ve 14:04  •  3 děti  • Odpověz
autor
No aspoň že ty máš rozum...nezlob se ale přístup tvýho muže mě vytáčí!!! taky mu řekni že teď jezdí na silnicích o 100 % víc aut než dřív a že je to nebezpečnější!!! a jestli chce...že mu klidně najdu na netu statistiky i s hnusnejma videama a fotkama jestli je slepej a nevidí to co se může stát!!!
31. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
Simoch tak mu řekni, že hliněné destičky už se taky nepoužívají ........... Dřív jezdily děti bez připoutání, ale taky se jezdilo max 50 km/h a hlavně nejezdilo tolik aut. Co si budeme povídat, když jsme byly malé tak se škůdka vytáhla jen ve svátek k babičkám. Vůbec bych s ním o tomhle nediskutovala. Někdy je to těžké, ale přeci tohle musí pochopit.
31. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz
simoch - jenže dřív nebyly pásy ani u předních sedadel a moje mamka kvuli tomu málem přišla v necelejch 20 o život, takže bych si taky netroufla tvrdit, že když se x let jezdilo bez pásů ve předu, není třeba se tam poutat ani teď... S autosedačkama to je prostě to stejný... Ono taky dřív jezdili lidi jinak, auta nebyly tak rychlý a vůbec... :confounded:
31. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz
Děkuji za podporu, už jsem si myslela, že jsem já ulítlá a ikdyž budu mít druhého mrňouse, tak přecitlivělá, já mu stále tluču do hlavy, že ikdyby to nebylo pohodlné, tak těch 10min, to mimi vydrží,ale bude to bezpečnější. Stále říkám, že přece nehodu nemusí zavinit on, ale ti ďáblové co dnes na silnicích jezdí, sama jezdím a neustále mě vytáčí bezohlednost a risk se životem některých řidičů a vím o čem mluvím, né jednoho jsme v nemocnici skládali doslova po kostečkách zpět.
31. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz
Simoch být tebou, tak to manželovi prostě oznámím. Mimčo to přežije a rozhodně to pro něj bude lepší než ho držet jen v ruce :wink:
31. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
Já jsem mu už řekla, on k tomu má pokaždé komentář, nicméně mi řekl, co nachystáš, to Ti do porodnice dovezu, takže má kabelu s oblečením na sedačce a u toho ceduli - porodnice. Raději vše popisuji a chystám seznam, protože přece jen ve všem mám svůj systém a známe chlapi.
31. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz
simoch - mně to nepříjde ulítlý nebo přecitlivělý... Prostě pokud je možnost, aby byl mrňous ve větším bezpečí, určitě je lepší ji volit... Vždyť nakonec ta pokuta bude možná i dražší, než nějaká obyč autosedačka :grinning: A nemyslím si, že je to o věku, ale spíš o přístupu těch lidí... Je spousta lidí, co sedne za volant, i když ví, že mají popito a pak jsou lidi, co radši nepijou celej den, i když ví, že pojedou třeba až za 8 hodin... A s tím poutáním a sedačkama mi to přijde podobný, spousta lidí by prcka do auta bez sedačky nevzala a nevyjede, dokud všichni v autě nejsou připoutaní a jsou lidi, co to prostě neřeší a když, tak maximálně kvůli pokutě a ne kvůli bezpečnosti ať už svojí nebo těch ostatních... :confounded:
31. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz
ještě jednou moc děkuji za podporu a za to, že jsem mohla mezi vás. Prozatím se loučím, vyrážím s Jirkem ven se provětrat. Přeji všem pohodový víkend, ať ty horka zvládáte, mějte se fajn a jak bude chvilka nakouknu, zatím ahoj :slight_smile:
31. črc 2009 ve 14:42  • Odpověz
Simoch, Grabu mi mluví z duše...s manžou bych se o tomto vůbec nebavila. Sdělila mu to a pokud nesouhlasí, ok, půjdu pěšky nebo mě odveze někdo jiný. Stůj si za svým názorem, nekompromisně!!!
Na ta videa "nemyslíš, zaplatíš" se nemůžu ani dívat, je mi z toho zle a do breku...a je to dobře, že jsou, snad to lidem dojde, jak se je to důležité!!!
31. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz
Jinak balím a balím, věci se hromadí, Baru už je vzhůru, ale je hodná, tak to s ní i jde :slight_smile: To bude tašek... :wink:
31. črc 2009 v 15:00  • Odpověz
holky vy uz mate postylky pripravene? ja vse prala ackoliv je to nove a ted to jeste vy zehlit nebudu davat a ni zaclanu pres postel prehodim prosteradlo tak se mi aspo n na to nebude prasit nebo jak ste to udelali vy? to same s kocarkem
31. črc 2009 v 15:29  • Odpověz
holky ja si chvilku odpocinula a vy jste toho nakecaly :wink:

Simoch i ja mam stejnej nazor. Bez autosedacky ani ranu! vsude ve vyspelejch zemich je to povinnost, takze to smysl urcite ma :slight_smile: preju hodne stesti s presvedcovanim manzela :pensive:

Leni uzij si dovolenou s rodinkou, treba az se vratis uz budeme mit nejakeho maleho konika mezi nami :grinning:

Damy jdu uklidit binec co tu mam, velky uklid takze koupelna :confounded: zachod :confounded:, vysat :confounded: vytrit :confounded: vylozit mycku :confounded: posbirat pradlo :confounded: vycistit kocence kotecek :confounded: a utrit ten hnusnej prach :confounded: :confounded: :confounded:
31. črc 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
Leni užij si dovču:slight_smile:

Blackie já mám pro malého postýlku nachystanou...myslím že se tam moc nepráší...všechno jsem to vyprala vyžehlila a je to nachystané...jen už si prcka dovézt domů:slight_smile:
Jani já už uklidila...ale vytřít už nemám sílu...jestli to všechno zvládneš tak si borec...já to nechám na neděli až se vrátíme od našich...není mi dneska nějak dobře...je tu hroznej vzduch...mám nějakou alergii a kýchám...a navíc malej si asi myslí že vydržím všechno...ale já už bych ho fakt nejradši vytlačila...už toho mám prostě dost!!!
31. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
čau kočky. Tak vidím, že Sacvi je ještě celá :wink: . No a co to tady čtu s tou sedačkou..... :angry: To snad není možné. Jedním slovem bez sedajdy ani ránu. A navíc i když by byl někdo tak nezodpovědný a chtěl vézt mimiško bez ní, tak to nejde, protože vás z porodnice bez ní nepustí. Aspoń tak nám to říkali v kurzu. Dál nekomentuju. A jak se jinak holky máte? Jak prožíváte poslední dny? :grinning: Jávám povím, poslední dobou mám pořát smůlu. Tak nejdřív minulý týden na mě shodil v obchodě chlap kovový regál s mapama. Ani se neomluvil, nepomohl mi a světe div se, on se haj.l smál :angry: . No a dneska jsem chtěla prát potah od kojícího polštáře a po otevření se na mě vysypaly kuličky. Je rozškublý a musím ho poslat zpět na reklamačku. Jak na potvoru ho mám přes net. No nemám já to pech?................... :rolling_eyes:
31. črc 2009 v 15:53  • Odpověz
autor
Kajro to je teda pech...no ti lidi jsou někdy fakt bezohlední debilové...obzvlášť chlapi...do mě v globusu taky jeden vrazil vozíkem přímo do břicha a ani se neomluvil...jsem myselela že ho praštím...dědka plesnivýho :angry:
No hlavně jestli se ti něco nestalo...
A s tím polštářem to půjde vyreklamovat neboj!!!
31. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Jo jo, lidi jsou bestie. Naštěstí se mi nic nestalo. Nadávala jsem jak špaček....V trajflu mě pustila sednout jen jednou jedna paní. Jinak nikdy nikdo ten zadek nezvedne. Nejvíc mě to štve u chlapů.....No a s tím polštářem doufám, že mi nový pošlou dřív, než bude prďola na světě..... :slight_smile: jinak postýlku mám taky nachystanou. Dečky, povlečení a tak ,taky vyprané a skované. Postýlku mám provizorně zakrytou, aby se neprášilo na prostěradlo. Místo mimouše tam teď hnízdí plyšáci :grinning: .
31. črc 2009 v 16:08  • Odpověz
autor
No nic holky jdu balit na víkend k našim tak se tu mějte a užijte si víkend:slight_smile: doufám že až se vrátím tak bude už nějaké to mimi na světě:slight_smile: papa
31. črc 2009 v 16:31  • Odpověz
ahoj, užij si dovču. Já se taky loučím, pač tu nikdo není. :wink:
31. črc 2009 v 16:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.