• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
My sme boli včera s Liborom u jeho obvodného lekára,pretože chcel ísť na preventívnu prehliadku,nebol asi 2roky a ešte chcel odporúčanie ku dermatologičke,pretože ma zádička celé vysypané od vyrážiek-pupínkov,hnisavých a červených...no keby ste videli,ako mu vynadal doktor,že prečo uňho nebol dva roky,že z neho ako pacienta nič nemá...normálne mu narovinu povedal,že má chodiť každé tri mesiace,inak ako pacient mu je k ničomu...takže narovinu mu povedal,že má pacientov na to,aby mu prinášali peniaze!!!!!!!!!!!!!!!!tak mu Libor povedal,nech mu dá kartu,že si nájde iného doktora,že nepotrebuje doktora,ktorý sa oňho nestará ako o pacienta,ale o to,koľko mu ten pacient prinesie od zdravotnej poisťovnej peňazí...no to som fakt nezažila...
6. srp 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
Holky já se loučím teď musím zajet pro mamku...tak zatím papa:slight_smile: a držte se...já se pak navečír zase ozvu:slight_smile:
6. srp 2009 ve 13:30  • Odpověz
Tak Gábi,uvidím,čo to so mnou urobí...ja len nechcem,aby to prenášanie nejak ohrozilo malého-plodová voda a tak...

Katuško,neboj,ono tiež si hovorím,že priznáky nič moc,ale može sa to rozbehnúť ani neviem ako :slight_smile: a to,že nebudeme mať prckov,tak predsa nevadí,ono kým sa rozkojíme a zavedieme si systém,tak s tou váhou im pohneme dolu,takže hlavne,aby boli zdraví a my v poriadku :slight_smile:

Gábi,ty ako porodíš skor ako ja????to snáď nie :angry: teraz som na rade ja...ale nie,hlavne,aby si sa už nemusela stresovať a zažívať takých blbcov!!!
6. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
holky mám vás všechny moc pozdravovat od Sacvi. MOc děkuje za pozdravy a gratulace. Ráno pisala, že má problémy s kojením, že má špatné bradavky a obě rotpraskané a že ji to bolí. Malinkou jí prý kolem deváté odnesli a ona se stěhuje na pokoj, akortá že malinká pořád plakala a tak prý nevěděla co jí je. takšechno bude jsem se jí snažila podpořit alespoň psychicky, že vše bude v pořádku. NO nic já valím jsem u sestry tak jsem jen nakoukla.

aurelko teda nebyla jsi daleko od pravdy my v noci měli manévry ale nakonec se nemocnice nekonala.Udělala mi zle včerejší vyjížďka autem po rozlmácené cestě. :wink:
6. srp 2009 ve 13:47  • Odpověz
Luci moje největší přání je, aby byla malá hlavně zdravá. Když bude mít 4 kila, tak je prostě bude mít a hotovo. No co no, aspoň to nebudou žádní chcípáci :slight_smile:
No prosím tě co to měl Libor za doktora????? TO snad není ani možný, aby mu něco takového řekl.

Tak Sacvi už zažívá své první hodiny jako maminka :slight_smile: To je krásný :slight_smile: Ty bradavky se upraví po nějaké době. Musí hodně mazat, proto si i sebou do porodky beru bepathen.

Holky jdu si chvíli číst knížku, tak zatím papap
6. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz
Broučku ono tam je 3880g, len to je asi zle vidieť. Možno keď dám iné písmo, tato bude lepšie vidieť, potom s a na to skúsim mrknúť, aby to bolo zreteľnejšie.
6. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
haj babulky, nemám silu vás dočítať, som dnes akási unavená....

Gabi, prosím, popíš mi ako veľmi si po vyšetrení krvácala...mňa dr. upozornila, že to bude nepríjemné vyšetrenie...po ňom povedala, že sa to už "pohlo", ale že nechce mi hovoriť kedy to bude alebo nebude, lebo to môže a nemusí výjsť (viď sacvi). No po kontrole som bola u kaderníčky a tam na wc som mala jemne do hneda sfarbenú intimku. No kým som prišla domov, intimka bola celá krvavá a špinavé boli i nohavičky...tak mi to prosím porovnaj so svojimi skúsenosťami. Viem že trošku krvy po vyšetrení je normálne, teraz som dala spršku, novú intimku a uvidíme...ešte sa mi ZDÁ že tvrdne bruško, no nič ma nebolí...len sa cítim unavená ale to je asi normálne... dík za radu, dúfam že tu budeš čo najskôr :wink:

a babenky, ak sa mi mimčo nenarodí do 12.8., tak na 90 % idem 12. popoludní do pôrodky a mimčo sa narodí buď 12. večer alebo 13. skoro ráno.... :dizzy_face:
6. srp 2009 v 15:00  • Odpověz
No holčeny, někteří ti doktoři jsou fakt tlamy nevymáchané . Myslí si, že jsou nadlidi. Taky jsem se s pár takovýma setkala. Ale proti takové lidské nadřazenosti se bojovat nedá.Jen se poohlédnout jinde. Jinak vám řeknu, že jsem netušila, že se takové hmaty dělají a že jsou tak časté.... :confused: A Brouči neboj, ještě su tu já a K.ate. my určitě nebudem dřív jak Ty . Holky loučím se, jdu ven. Páček... :wink:
6. srp 2009 v 15:01  • Odpověz
Waci,tak moc pozdravuj Sacvi,no to zžívanie sa s prckom je zo začiatku náročné a hlavne tie bradavky vedia potrápiť...tiež mám sbalený bepanthen a ževraj pomáha aj nechať pár kvapiek zaschnúť na bradavke..no uvidíme ako to pojde nám.

Broučí,presne to tak vidím aj ja,aj keď bude mať 4kg,tak hlavne,že bude prcke zdravý,to ostatné už nejako zvládneme. No bohužiaľ,lekári sú čím ďalej tým viac lekári len pre peniaze a Hypokratova prísaha im nejako vymizla z pamäti,čo je dosť smutné...

Jaji,neboj,mám niečo podobné,ono ako to obkrúžia prstom ten čípok,tak každá ho máme inak citlivý a niektorá po tom krváca viac,niektorá menej,má odísť tým aj tá hlienová zátka a podĺa toho ako to dr. urobí,tak krvácame,možeš mať citlivejšie žilky okolo,preto tak krvácaš,ale veď si kľudne zavolaj k lekárke a uvidíš.
Mňa tiež bruško pobolieva a normálne ti závidím,že to máš takto,ja mám termín na 11.8. a ak neporodím,tak idem znova do poradne vo štvrtok 13.8. :pensive:
6. srp 2009 v 15:15  • Odpověz
kajra - mně přijde že spousta doktorů fakt bere člověka jen jako "něco" za co dostane od pojišťovny peníze... :frowning2: Kolikrát si říkám, že lepší přístup má veterinář ke psovi, než lidskej doktor k člověku... :frowning2: S manželem jsme se o tom právě párkrát bavili... Já z toho mám pocit, že oni to berou tak, že ten člověk to má stejně "zadarmo" a podle toho se chovaj... Samozřejmě, že ne všichni... Já mám na doktory štěstí, mám výbornýho zubaře, teď konečně i tu gynekoložku a k praktické doktorce moc nechodím... Ale najít doktora, kterej bere pacienta jako rovnoprávnýho člověka a probírá s ním možnosti léčby a vysvětlí mu co proč dělá, mi občas přijde úplně nemožný... :confounded:
6. srp 2009 v 15:22  • Odpověz
brouci - a ty se neboj, jestli bude malej po tatínkovi, tak bude mít spooooustu času, aby se někam vydal :grinning: vždyť co by tady dělal brzo, že jo?:grinning:
6. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
holky, ja jsem chvilku odpocivala. Tak i Lucince a Zanetce krouzili po cipku a me nic :angry:

Zanetko mohu se zeptat proc najednou 12.8.???

Jinak me prijde ze moje miminko tam nema vubec uz misto a ja se citim furt jak prezrana, nemuzu ani na zadech moc nebot me hrozne tlaci asi tim jak je tezka. tak ja vam nevim :sunglasses:

Gabi ty jeste ridis? ty ses odvazna! ja jdu s holkama z olomouce dneska do cukrarny, ja uz jdu naposledy nebot! pak uz s miminkem huraaaaa!!! je tam plno tehulek ale ja jsem z nich nejdal. :pensive:

tak se mejte ja si vas pak doctu
6. srp 2009 v 15:25  • Odpověz
Kate,presne tak,súhlasím,máš šťastie,že si natrafila na dobrých lekárov,v dnešnej dobe sa len ubezpečujem,že je to zázrak mať lekára,ktorý naozaj lekárom je...

Jani,tak si to uži v cukrárni,ja som mala predvčerom takú chuť na nejaký dobrý zákusok,ale prišli sme všade neskoro a už nič nemali alebo mali zatvorené...potom mi Libi doniesol z obchodu a celkom dobré :slight_smile:

Inak s tým chodením na wc,chodím často a aj na veľkú tak 2-3x denne,hneď je to lepšie,ono ako mimča postupujú dole,tak sa uvoľňujú aj tie svaly a črevá a tým máme priestor sa lepšie vyprázdňovať :slight_smile:

Mne Libor odišiel na "pařbu",bývalý kolega slávi 40tku,tak som sama doma a neviem,či dorazí vobec domov :slight_smile: tak dohováral malému,že dnes má byť v kľude :grinning:
6. srp 2009 v 15:41  • Odpověz
No baby a vy čo zrazu by ste všetky rodili jedna radosť. Aspoň každá v iný deň, nech to tuje každý deň zaujímavé.
žanetka ten 12.8. máš kvôli dovolenke doktorky?

Inak môj doktor nastupuje na dovolenku 24.8. takže ak budeme rodiť v termíne alebo po ňom, tak tu nebude.
Inak práve mi stvrdlo bruško, a drobec od včera veru postúpil o hodne nižšie asi tak o 5cm - keď to tak z vrchu zmeriam., teraz som si čítala aj ten príspevok od Janky a veru aj na veľkú aj na malú chodím častejšie.
6. srp 2009 v 15:42  • Odpověz
Sa mi páči ako ocinkovia dohovárajú drobcom a dávajú im kadejaké príkazy kedy sa ako správať.
6. srp 2009 v 15:43  • Odpověz
Aurreli,tiež som si dnes s Liborom všimla,že mi bruško kleslo pekne dolu...no ten moj prcek má čas do 11.8.tak preto už znervózňujem,čo mi doktor povedal...to je asi tým ako sa už každá nevieme dočkať tých svojich miminiek :slight_smile:
6. srp 2009 v 15:45  • Odpověz
No mne doktor povedal, že sa ešte určite uvidíme, tak mu verím, lebo fakt ešte treba nasadiť dvere, ešte neprišiel kočík a tak.
U nás by bola najväčšia sranda keby sa narodil vtedy kedy sestrin - ten sa mal narodiť 21.8 a narodil sa im 15.8. Mne by sa páčil aj dátum, čo nám povedal dr. vHlohovci, že 21.8. No necháme sa prekvapiť, ale mám pocit, že prenášať nebudem, že to príde o čosi skôr ako má.
6. srp 2009 v 15:51  • Odpověz
Inak teraz ako Sacvi porodila, tak to sa už budeme len sledovať a myslieť si, že aj na nás to už ide. :slight_smile:
6. srp 2009 v 15:52  • Odpověz
No nič idem ja teda upratovať tú kuchyňu.
6. srp 2009 v 15:54  • Odpověz
Tak ja idem teda čítať časopisy,čo mám,také tie miminkovské,všetky ste niekde fuč,keď tu dorazím...to je fakt smola...pekné odpoludnie :slight_smile:
6. srp 2009 v 15:59  • Odpověz
... a my sme rýchlo odfotili bruško ... aby sme ho mali aj takéto veľké nafotené :dizzy_face: . Cítim sa ok, dole síce stále normálna červená....najmä po cikaní...no uvidíme kedy a či to prejde....
6. srp 2009 v 17:38  • Odpověz
.....a sacvinka nové sms neposlala???? ....
6. srp 2009 v 17:40  • Odpověz
Jaji,tak to je pekné bruško,ja to svoje mám tiež ešte odfotené,ale neviem,kde máme foťák,aby som to stiahla,ale pamiatka bude dobrá,však? :slight_smile:
6. srp 2009 v 17:48  • Odpověz
pamiatka bude nádherná :slight_smile:. Ja sa najviac teším tomu, že som muža ukecala na ten ateliér, aj keď trošku práce mi to zabralo..... :grinning: a nesmierne sa teším, keď tam pôjdem s týždňovým mimčom....
6. srp 2009 v 18:09  • Odpověz
Jaji,tak to je super,ja by som tiež chcela také fotečky,ale ešte som to tu nezisťovala,uvidíme ako budem vypadať po porode :grinning:
Ježiši,ja mám nejakú depku...
6. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
žanetka bruško je fakt krásne. Mne sa zdá to moje také drobnučké - hoci nie je.

A na tých fotkách ste sa už dohodli, že s týždňovou tam pôjdete? Ja som zvedavá aké foto porobí drobcovi potom môj maťko, mala by som už zháňať fotečky čo sa mi páčia, že čo by som chcela. A asi aj materiál k tomu,lebo potom nič nezoženiem.
6. srp 2009 v 19:02  • Odpověz
No ja sa frčím obliecť, dnes idem trošku flámovať - berú ma kamoši medzi ľudí :wink: . Tak zajtra očakávam nejakého ďalšieho drobčeka. :slight_smile:
6. srp 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
No tak jsem zpět..mamina mi už odjela:slight_smile:
Jaji prosím tě já krvácela jen chvilku a pak už odcházel jen takovej hnědej hlen...jako kdyby v něm byla krev..a.le bylo to do hněda spíš...a ráno mi odešla ta zátka...tam bylo nejvíc hnědé krve...a takovej bílej špuntík jakokdyž...no a pak už odchází jen takovej žlutej hlen dneska...takže pokud krvácíš nějak víc a je to čistá krev bez hlenu asi bych taky té doktorce zavolala a zeptala se jestli je to normální...nechci tě strašit...ale je možný že u toho někdy poraní i nějakou žilku...držím palečky ať je to co nejdřív v poho:slight_smile:
Jinak holky mě se odpoledne udělalo nějak líp...tak nevím...poslíčci byly za celý odpoledne asi 3 takže to vypadá že se to uklidňuje a žádnej porod nebude...:frowning2: no uvidíme...ale i prcek je nějakej klidnější asi spinká..jednou sem ho dokonce vzbudila...bála sem se jestli mu něco není že tak dlouho nic nedělá...ale on mě asi chtěl nechat jen pokecat s maminou:slight_smile:
6. srp 2009 v 19:36  • Odpověz
holky uz jsem doma ze srazu z olomouckyma tehulkama, bylo to moc fajn, drahy me vyzvedl tak jsem nemusela ani busem :pensive:

Zanetko to je krasne brisko ja se musim stihnout vyfotit nez pojedeme pak jednou do porodnice :dizzy_face: vyfotit a zvazit at mam pamatku.

tak to jsem rada ze s tim zachodem to mame vsechny stejne jsem si rikala ze u me to neni normalni chodit tak casto :pensive: :sunglasses:

Jak pak se ma asi ta nase maminka Sacvi?
6. srp 2009 v 19:37  • Odpověz
Gábi,no myslela som na teba,ako ti asi je,či sa ti to viac rozbehlo alebo naopak trochu skĺudnilo :slight_smile:
Ja to mám tiež také tmavé,uvidíme,čo do rána...

Ja by som teraz išla niekam na záhradku a dala si mojito,ale nemám s kým...škoda,že si Gábi tak ďaleko...

Jani,tak to super,že sa zrazík vydaril...my si dáme stretko s babenkami asi až po porode,ale už sa teším,to babské klábosenie mi moc chýba...
6. srp 2009 ve 20:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.