• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
No Luci to je teda kolega hulvát!!!
No já už sem na toho dr. zítra nachystaná...tak už se asi ozvu...i když on je tak blbej že je schopnej mě seřvat...tak uvidím...nechci se tam před ním rozbrečet...no třeba bude mít lepší náladu:slight_smile:

A ještě jeden dotaz...budete někdo darovat pupečníkovou krev když si ji nebudete nechávat? My o tom uvažujeme...že proč ne když to může nějakému dítěti pomoct...ale ještě sem se na to neměla koho zeptat, když ten dr. je takovej magor...tak nevím
10. srp 2009 v 09:27  • Odpověz
No u nás sa nedá darovať. U nás buď si ju odložíš pre seba za 25 tisíc a potom každoročne ešte 1500,- alebo ide do kaša. Tiež by som ju darovala keby chceli, ale nechcú.
10. srp 2009 v 09:28  • Odpověz
Luci ja viem, že to nie je veľa, ale pred týždňom som mala iba 10,5 a zrazu mi to tak vybehlo, tak z toho som zostala prekvapená.
10. srp 2009 v 09:29  • Odpověz
autor
To je hloupé že se u vás nedá darovat...to je škoda...
Tak to Luci vypadá že to je asi normální že bolí ty kyčle viď...tak já to nebudu řešit:slight_smile: já bych se nasmála kdyby se ti naši dva malý narodili ve stejný den:slight_smile: Příznaky máme stejné:slight_smile:
Já jdu zítra taky na monitor...poprvé...tak jsem zvědavá...a Aureli my tady do porodky musíme...oni by nás pak přijímali o dost dýl, tím že je tu tolik porodů...tak aspoň mají tu administrativu při příjmu hotovou dopředu...
10. srp 2009 v 09:31  • Odpověz
Luci nejaké takéto lehátko si myslela?

http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=18135
10. srp 2009 v 09:32  • Odpověz
No inak som zvedavá ako bude u nás obsadená pôrodnica, lebo fakt 2 týždne dozadu už nevedeli kam tie baby dávať, všetko bolo plné. Je toho teraz akosi moc.
10. srp 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
No s těma váhama mně ani neštvěte...já sem jako sud a nabrala sem 18kg...teď už teda za týden nic...ale i tak...je to asi fakt dost...a kamarádka mi včera říkala že by mi mohli klidně i doporučit předčasný porod když mi ten dr. říkal že je malej velkej...tak uvidím co se mnou zítra vyvede...už se připravuju na všechny varianty...ona taky rodila na Bulovce jako já a jí to udělali stejně...doporučili jí porod o 14 dní dřív a šla na vyvolání...ale když tam přišla tak jí sama praskla voda a měla to stejně jasný...ale i tak...jsem prostě na zítřek zvědavá...
10. srp 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
No Aureli na takové lehátko jsem teď taky koukala...ale co to tam máte za ceny na tom Slovensku u nás stojí 120Kč :confused: :astonished:
10. srp 2009 v 09:35  • Odpověz
našla som aj lacnejšie, to len na rýchlo som pozerala na nejaký odkaz - na tejto stránke je lacnejšie

http://www.karolinka.sk/karolinka/eshop/35-1-Hygiena-a-kozmetika/0/5/866-Detex-Lehatko-do-vanicky-plastove

no ale ceny oproti vám máme niekedy hrozné, to je pravda
10. srp 2009 v 09:38  • Odpověz
autor
No teď koukám že i míň...za 85Kč...koukej...
http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=341370
10. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
autor
no tak to jo...já myslela že to je u vás všechno tak drahé...to by bylo teda hrůza...tolik na vás šetřej na mateřský a ještě takové ceny...to je fakt luxus si pořídit miminko...
10. srp 2009 v 09:41  • Odpověz
No snažia sa nás tu naučiť čarovať - že ničoho mať všetko. :slight_smile:
10. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
No a ešte to vyzerá že to lehátko nebolo pekne froté ako vaše ale plastové, tak idem pozerať ďalej. Asi skúsim vybehnúť dnes do tých našich 2 obchodov čo tu máme, že aké majú tu a a poobede by som mala ísť do Trenčína, tak mrknem tam v detských obchodoch.
10. srp 2009 v 09:46  • Odpověz
No dobre maminy, tak ja zatiaľ frčím, potom sa ešte ozvem.
10. srp 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
Jasně omrkni je naživo to je dycky nejlepší:slight_smile: já to tak dělám taky a když se mi to zdá v obchodě drahé...tak pak to koupím na netu...ale je dobré si to omrknout dopředu:slight_smile:
10. srp 2009 v 09:56  • Odpověz
Teda chvíli si schrupnu a vy toho nakecáte :slight_smile:

Aurelko taky jsem kupovala lehátko do vaničky a chtěla jsem to co máš na odkazu, ale nakonec jsme koupili takové molitanové (Myslím, že ho mám v albíčku v tom celkovém nákupu). Ono prý nasákne teplou vodu a miminkům se v tom líp leží. Ale nevím, stejně jí jen omyju a půjde ven, žádné válení. A jestli bude po mně, tak budu ráda, když se mi během koupání neudusí (já prý vždycky zadržela dech a vydechla jsem až když mě vyndali :grinning: )

Luci,Gabi teda holky vy už se modlíte k porodu, co? Já jsem pořád v pohodě, malá je hodná a řekla bych, že si jí ještě měsíc ponosím. No co, smířila jsem se s tím a ten poslední měsíc si chci užít :slight_smile: Vám ale držím palce, ať je to co nejdřív. :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoooj holky,posíláme s Jaňulinkou moc pozdravů :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:10  •  3 děti  • Odpověz
autor
Broučí dík...snad to bude co nejdřív...já už toho mám fakt dost...

Sacvi ahojda...tak co...jak je? Janikna spinká? je hodný miminko? :slight_smile: určitě nejhodnější a nechá maminko odpočinout viď :wink:
10. srp 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahoj Sacvi, tak povídej zážitky :slight_smile: Jak se cítíš?
10. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
Holky ja se hlasim, u nas zadna zmena, zadny posel, ackoliv sex byl, vana, vino, proste nic!! ani ta blba zatka nic :angry:

Sacvi, vitej zpatky, mate krasnou princeznicku, moooc se tesime na tve dojmy!!! :grinning: snad nas moc nepostrasis!

Tak dnes gruntuju v loznici, dokonce peru periny a polstare takze ted uz fakt jsme ready na porod a ono stejne nic.
10. srp 2009 v 10:50  • Odpověz
dobré ránko, dnes som sa vyspala vynikajúco, dospinkala som i predchádzajúcu noc, dokonca i čúrať som išla až niekedy okolo 5 - až som neverila že dobre vidím na hodinky :slight_smile:

Ja to s tou stredou nemám 100 % - všetko záleží od nálezu - no picne ma, ak sa po tej jednej noci nič nepohlo... ináč o strede nikto nevie, len vy :grinning: (no a Milan a Maťko) ,sa teším, že keď všetkým oznámime že už sme dve a nebudú pritom vedieť, že som v pôrodke. Aj teraz volala kamoška, a že si dohodneme termín tento týždeň na spoločný výlet xixi

Gabinka, keď je ten Tvoj taký čertisko na Teba, zober ho k tomu lekárovi so sebou....nech Ti pomôže ... a ak by trebalo, povie mu svoje.

Zuzka, aj ja som mala 1,5 kg hore za týždeň, hneď som na to upozornila dokinu, ešte sa ma na kilečka ani nestihla opítať. Mrkla si ma a povedala, že si myslí, že to je len zadržiavaná voda, ale že si mám pre istotu merať tlak ak mám možnosť, že či nie je vysoký...a asi mala pravdu, lebo teraz mám zas o 1 kilo menej, ako keď som bola u nej.

Lehátko do vaničky sme mali i my - použili sme ho 1 x a fičali sme bez neho, bolo to tak, teda aspoň pre nás, šikovnejšie a pohodlnejšie...takže tentokrát nad ním ani neuvažujeme
10. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
Gabinka - tomu sa hovorí "priama úmera na SLovensku" - nižšie materské, platy - všetko a vyššie ceny za tovar, služby...všetko... čo myslíš, prečo chodím nakupovať do Maďarska, Rakúska a i k Vám??? :grinning: . Určite tým našu ekonomiku nepodporím, no štát si za to môže sám :angry:
10. srp 2009 v 10:58  • Odpověz
Teda holky vy už tady všechny plánujete a popoháníte porod a já jsem pořád v klidu. Asi jsem nějaká divná :slight_smile: No, mám ještě čas, tak si to tak nepřipouštím :slight_smile:

Jaji ty jdeš ve středu na vyvolání?
10. srp 2009 v 10:58  • Odpověz
holky tak toho 5.8.kolem 17.30 sem pocítila jak mě dost začlo bolet břicho jako při silné ms (to sem cítivala furt takže sem to ani moc na vědomí nebrala). Pořád to trvalo tak sem vytáhla muže na procházku. Bolesti při procházce fakt paráda :grinning: Došli sme dom tak sem si šla dát vanu..nepomáhalo tak sem šla na balón..pořád nic tak sem šla do sprchy umýt hlavu kdyby sme nakonec jeli :grinning: ..a nakonec ve 23h.opět vana..nějak od 20h.sem sledovala esi je to nějaké pravidelné ale zatím ne..no a v té vaně jsem byla do 0.45 a měřila jak často bolest přicházela..břicho ale netvrdlo..jen bolest jak při ms a záda..No a bylo to většinou po 5min. ale sem tak i po 7,4..říkám si že nic moc a tak že zavolám do porodky esi mám se dojet ukázat nebo ne..nechtěla sem tam v noci zbytečně obtěžovat s poslama :sweat_smile: ..No ale řekla sem si že počkám a lehla si a ležím asi 5min.a ruuup voda..eště že sem byla jen v ručníku..teklo to teda solidně :fearful: No a kontrakce se zesílily..tak sem šla pro muža že jako jedem..do porodky sme dojeli v 2.04..vystupujem z výtahu a vložka už na plodovku nestačila tak sem rychle hledala ručník a pak šla s ručníkem mezi nohama :grinning: Na příjmu na mě PA koukla..otevřená na 5cm :wink: .Natočila monitor a šla sem na sál..Tak sem tam stála a houpala se v pase..pak se na mě PA mrkla 2.45 a otevřená na 8cm..hlavička nebyla dorotovaná tak sem ležela na levým boku s polštářem mezi nohama (to tomu pomáhá) a držela se té opěrky na nohy a tu mačkala :grinning: PA říkala že si už můžu aji zatlačit esi mě to nutí..a ono nutilo..o půl 4 sme začly naostro..jen hlavička nechtěla moc postupovat a břicho málo tvrdé bylo tak skočila PA pro mudr a mudr tlačila na břuch..při každé kontrakci sem tlačila na 3-5nádechů některá kontrakce byla dost dlouhá..no ale pokrok nic moc..tak mi daly něco aby břuch víc tvrdl a to pak byly myslím 3kontrakce a malá byla venku..jen šla s jednou ručičkou dopředu a ne podél těla takže proto to moc nešlo a navíc mě tou ručikou natrhla..a nástřih mně dělala 2krát..No a malá byla na bříšku a muž pak přestřihával šňůru..
10. srp 2009 v 10:59  •  3 děti  • Odpověz
Teda Sacvi žádná procházka růžovou zahradou, co? A co ty nástřihy, jak se to hojí?
10. srp 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojky holky,
hlásím se z dovči, ale ...
Sacvi, ohromná gratulace k Janičce, je nádherná, dojalo mě to. Fotečky krásný, už se těším na toho našeho prďolu :slight_smile:
Porod koukám dost rychlovka a nebýt té ručičky, tak bys to měla šíleně rychle, ale to už je jedno, teď už máte Janičku u sebe :slight_smile:

Jinak dovča prima, docela jsem si dala i do těla, tak jsem byla spokojená, jen Barunka byla trošku nemocná a od ní jsem to asi chytla já. teče mi z nosu, šíleně, fakt nepříjemné, snad to brzy přejde.

Hezký den :slight_smile:
10. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
brouči, záleží na tom,v akom stave bude nález - tak sa dokina vyjadrila, takže v stredu o 10,00 sa dozviem, či príde mimčo na svet už, alebo ešte chvíločku počkáme...je dosť veľké, takže dúfam, že bude môcť ísť von...

sacvi, šikulka...a na prvorodičku, no myslím že môžeš byť jedine spokojná podľa toho, čo si popísala :wink: . Škoda tej neposlušnej ručičiky no krásne ste to zvládli a ako rýchlo!!!!!!!! :slight_smile:
Popiš aj o tom, ako je to s malinkou doma...keď máš, alebo budešmať chvilinku :dizzy_face: .
A čo manžel, ako to zvládal on???
10. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
Jinak jsem se pokoušela prolítnout ten týden a pochytit ještě nějaké novinky, kromě Janičky...

Jajka je tomu asi docela blízko, co? Ale ono to může u kterékoliv z Vás přijít z čista jasna :grinning: Tím jsem Vás chtěla povzbudit :grinning:

Já mám ještě času dost a dost, ž aby mi to taky uteklo do finiše :wink:
10. srp 2009 v 11:09  • Odpověz
jajka, oni Ti budou chtít porod vyvolat?

Sacvi, jojo, napiš, jak to doma zvládáte...já si u toho zavzpomínám na naše začátky :wink: :slight_smile:
10. srp 2009 v 11:11  • Odpověz
Sacvi, to je krasneeee a co bolesti v pohode??? :wink: chudinecka mela rucicku, hlavne ze jste to zvladly!!! a co manzel jak se drzel u porodu neskacel se tam?
10. srp 2009 v 11:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.