• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Ahojky babulky,

Jani, Ty si stále celá??? očakávala som niečo iné...každé 3 dni kontrola??? No to som zvedavá čo povie mne zajtra, ak by to ešte nebolo možné... Myslela som že krčok budeš mať už v inom stave, keď si včera cítila čo si cítila...do kelu...ja snívam aby bol zajtra nález dobrý...neviem - neviem, po tom čo tu čítam :confused:

Zuzi, aj mne ušlo, že naháňaš piknikový kôš.. čo Ťa najviac potešilo na meninky?

sacvi, nerozbehla si to dobre, teda ako rozbehla, no akosi sa to zastavilo...mohla by si to popohnať prosííííííím??? :grinning:
11. srp 2009 v 11:36  • Odpověz
No Waci ešte sa musím dohodnúť s manželom, že či to chceme vyrábať alebo kúpime niečo iné - nejakú drevenú truhlicu. Lebo ten piknikový kôš ak sa kúpi len prázdny by sme chceli naplniť a to je namáhavé dať tam tu látku a tie držiaky na taniere a poháre a tak. Tak sa musím s Maťom na tom poriadne dohodnúť.

Žanetka, no dostala som od manžela CD Čechomor - kde sú pesničky a narozprávané povesti o Moravských a Českých hradoch a zámkoch, ale ešte som ho ani poriadne nepočúvala.
11. srp 2009 v 11:42  • Odpověz
11. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
a tak to u nás mají jiné bez talířků..... a je na ucho a má zvrchu na odklápění na obě strany
11. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
No to povedal manžel, že by sme kúpili len taký a naplnili ho tak doma, ale vôbec si to neviem predstaviť, tak radšej hľadám niečo iné. Ona má rada také starožitnosti a tak.

A Sacvi to ako podľa váhy zistíš, že či dobre kojíš. A ako vieš, že mliečka je málo.
11. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
no nic holky jdu se naobědvat a pak chvilku lehnout a pak se nachystat :wink:
11. srp 2009 v 11:57  • Odpověz
aureli mi zvážíš před kojením a po kojení a zjistíš kolik přibylo - množství nakojeného mléka..já než šla s porodky tak jen 10ml dyž vůbec a eště sem 24ml dokrmovala..a mudr včera že můžu dát až 50ml jak malá bude chtít..někdy nakojím víc tak pak vypije jen těch 24ml ale někdy tam asi nemám nic a vypije i 44ml..nebýt dokrmu tak bude pořád hladem chuděrka..uvidíme co teď navážím. Asi ji teď budu muset vzbudit..papala naposledy v 8h.ráno a pořád spinká
11. srp 2009 v 11:59  •  3 děti  • Odpověz
Zuzi, presne taký košík majú naši a vôbec ho nepoužívajú....my si ho sem-tam požičiame :dizzy_face:. Je to šikovné - vy to potrebujete ako darček???

Odpoviem Ti za Sacvi, potom moje písmenká potvrdí aleb vyvráti :wink: - mimčo sa odváži pred kojením, napapá sa a znovu sa odváži. A mamina vidí rozdieľ - ktorý predstavuje množstvo spapaného mliečka. A lekári vedia či je to dostatočné množstvo, alebo je to málo....podľa veku mimča :slight_smile:
11. srp 2009 v 11:59  • Odpověz
aaaaa, ja mám také šťastie, že píšem naraz s niekým ďalším :grinning: :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
aha - dík žanetka za vysvetlenie.

No presne tak my sme ho chceli kúpiť ako darček, ale najskôr mi ho vedia dodať až 24.8 a ja to potrebujem 21.8. blbé.
11. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
No ja som si až teraz všimla, že aj Sacvi mi odpísala. Tak dúfam, že sa vám to mliečko rozbehne.
11. srp 2009 ve 12:03  • Odpověz
sacvi, a si si istá, že viac mliečka nemáš??? Pokúšaš sa to ešte po kojení vytiahnuť??? Strašne by som ti dopriala kojenie bez dokrmovania, je to nádherné, pre mimčo najlepšie, a hlavne pre maminku najpohodlnejše...držím palce, aby sa to rozbehlo. A to pravidlo, že čím viac ide mliečka von tým viac sa ho vytvorí môžem jedine potvrdiť...niekedy sa to ťažšie rozbieha, o fakt to stojí za to...
11. srp 2009 ve 12:04  • Odpověz
No ja idem do pôrodnice nabalená čajom na podporu kojenia, homeopatikami, odsávačkou, tak dúfam, že sa mi to podarí poriadne rozbehnúť.
11. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
Zuzi dodatecne vse nejlepsi k svatku, u nas je Zuzky az dneska :wink:

Sacvi :wink: mamino, vitej mezi nama, jaky to je byt maminkou? nejsi vycerpana?? co manzel pomaha ti? jak casto kojis? :grinning: :grinning: :grinning: to mam otazek

Zanetko, no i ja jsem doufala ze cipek bude zkracenej vic, rikal ale ze tento tyden to na porod nevypada tak uvidime v patek. A ty nam zitra musis dat vedet strasne se tesime!!!

Sacvi zkus meltu nebo catro po tom se pry samo tvori mlicko nejak vic teda ja sama zkusenosti nemam ale slysela jsem o tom :grinning:
11. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Sestrička mi dnes napísala, že kedy má službu v pôrodnici môj doktor, tak som zvedavá, že či sa drobec trafí - 15.,17.,21,31. - no termín máme 26. ale doktor v Hlohovci na 4D ultrazvuku povedal, že podľa neho to bude 21, tak bodaj by mal pravdu.
11. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Jani ďakujem a Zuzany je aj u nás až dnes.
11. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz
aurel - taky všechno nejlepší k svátečku :slight_smile:
11. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz
Zuzi, ja ani neviem, kedy je Zuzany u nás, viem že niekedy v auguste, no konkrétne neviem....tak daj ten dátum :grinning:

Jani, ja mám strašne zmiešané pocity zo zajtrajška...nech mi povie čokoľvek, neviem ako to budem zvládať. Ak povie že ideme na vec tak určo prepadnem panike a ak povie že bohužiaľ, nehrozí nič, tak budem mať strašné obavy z toho, že ju tam mať nebudem...Ja viem že sestrička dá na mňa pozor, no presa len, moja dokina je moja dokina, hlavne po tom, ako mi pomohla a prešla so mnou celú tú cestu kým sa nám podarilo otehotnieť....
Normálne sa bojim, že aký tlak tam budem mať, asi poprosím sestričku aby mi njprv odmerala tlak a až potom mi lekárka povie že čo a ako :grinning: :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 12:25  • Odpověz
Zuzi, opäť si aj mne odpovedala skôr, ako som stihla odposlať otázku :grinning: :grinning: :grinning: . Tak krásne meninky...Ty by si nebrala za "darček" dnes Alexandra???? Ja Laurinku nechcem 18. na narodky, no niektorí si to tak želajú, aby mali sviatok spolu :wink:
11. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz
No veru dnes to nevyzerá, žeby chcel prísť. JA by som chcela toho 21.8. - to má ta švagrinká 40-tku a aj doktor bude mať službu.
11. srp 2009 ve 12:37  • Odpověz
Inak mám výsledky zo steru, tak nemáme žiadneho streptokoka ani kvasinky, tak super. :wink:
11. srp 2009 ve 12:38  • Odpověz
K.ate ďakujem.
11. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz
Tak teda Zuzka, ja Ti ešte k meninkám prajem, aby sa Alexander na svet vypýtal práve toho 21. - to ak sa nemýlim, tak má meninky Janka, tak aj tá sa tomu určite poteší :wink:

a ja som pridala nové fotky - AKČNÉ xixi, mrknite :wink:
11. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz
Idem mrknúť.
11. srp 2009 ve 12:42  • Odpověz
No ty si fakt akčná - to keĎ ukážem manželovi tak sa zasmeje, lebo on netehotný sa tam nevedel udržať - má z kajaku hroznú modrinu na kolene.
11. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
tiež som sa trošku obávala, lebo dosť fučalo, ale keď je bezvetrie tak po tichej vode sa "člnkovať" viem. Aj som chcela, aby Milan zrušil na divokej vode foto Maťa a dal tam moje, no ak by to niekto nesprávne pochopil, mohli by na mňa i psychiatra zavolať :grinning: :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
idem spratať kuchyňu, potom sa trošku natiahnem a fičím na pedikúru..... zatiaľ sa tu majte...práve u nás začalo pršať, až na to, že dáždnik mám v aute mi to vôbec neprekáža :dizzy_face:
11. srp 2009 ve 12:55  • Odpověz
Inak neviem či si počula, zdvihli nám rod. príspevok, síce ešte nei na to čo sľubovali, ale zdvihli :slight_smile: o 5,5 €. Tak som zvedavá, že až kam sa dostaneme.
Tak pekný dník prajem.
oooooooooooooooooooo, 5,5 €, sa bachli po vačku......to je koľko plienok???? radšej neprepočítam, aby som sa nerozčúlila...pa :slight_smile:
11. srp 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.