• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Gabinka drž sa, veď ono to možno aj po tej infúzke nabehne dnes...brala by som tvoje včerajšie 3 cm - okamžite - škoda že si Lucinke nenapísala ako pokročilo a teda či pokročilo tvorenie oproti včerajšku...

ani mne sa do nemocky nechcre bez rodenia, už som si aj trošku pobulila, ale čo už...musíme to nejako všetky dotiahnuť do zdarného konca :dizzy_face:

Vidím že tu teraz nikto nie je, trošku sa tu natiahnem a možno niekto príde :wink:
12. srp 2009 ve 12:44  • Odpověz
zanetko :unamused: :unamused: :unamused: to je mi lito, ale ze laurinka nebude zadnej drobecek vsak to nevadi tys ani nechtela male miminko a jako druhorodicka se preci nemusis bat :slight_smile:
tlak mas ale vysoky spis bych rekla ze ti stoupl kuli tomu nervovani. kdy mas dalsi kontrolu?
12. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
no Jani, dnes ešte o 15,00 nahlásim dokine tlak cez telefon a ona mi povie, kedy mám ísť na kontrolu už do pôrodky, lebo ona nastupuje na tú dovču... ale potešila ma aspoň tým, že keď mám termín 16, tak pravdepodobne už 19-20 budem v pôrodke a dostanem vyvolávačku, takže sa nemusím báť, že by som prenášala tak dlho, ako Maťka...
nechcela som mimčo pod 3000g, ale ani extrémne cez 4000g a to mám ešte možno celý týždeň pred sebou a netrúfam si odhadnúť, ako môže mimčo ešte narásť. Píše sa že 1/4 kg za týždeň...v tomto štádiu a ja keď prepočítam odhad v 36 tt, tak to ide akosi dosť rýchlejšie ako 1/4 kg za tt...
12. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
jaji, tak to zabolí :frowning2: Ale neboj, bude to v pořádku. A nedal by se domluvit císař?
12. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
calli, ja myslím že pre mimčo i maminu je lepšia prirodzená cesta, ako CR. A ak by ho bolo treba zo zdravotných dôvodov, určite by mi to moja dr. nvrhla. Práve naopak, povedala mi dnes, že by bolo škoda niečo nasilu urýchľovať a podstúpiť tak riziko možnej sekcie....
12. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
jajka to mě mrzí, že ti kontrola dopadla špatně.
Mně psal manžel že jeho kolega má už miminko že se narodilo dnes 11.30 ale plánovaným císařem v 35tt kvůli zdravotním problémům té paní. já už to fakt všem začínám závidět, že už mají miminka u sebe :unamused:
12. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz
Jaji, já to s tíám císařem myslela tak, že kdyby ses neotevřela na porod a malá by byla už moc velká...ale snad to bude všechno dobré a Laurinka už bude chtít sama ven :wink:
12. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
hoky mně dneska snad ty prsty na rukách upadnou a budu bez prstů :confounded: já si fakt připadám že se rozpadám :confused:
12. srp 2009 ve 14:02  • Odpověz
waci :frowning2: neboj, brzo už to přestane :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz
calli ty prsty už mě zlobí skoro 14dní a je to horší a horší. Doktor říkal, že se to zlepší až porodím :frowning2: :pensive: ale co mimi jsme chtěli, tak musím vydržet
12. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz
mě sice nic neotýká, musím zaklepat, ale bolí mě klouby na prstech, jako bych měla revma, ale prý to taky přejde...no a dole mě to bolí děsně, ale pro ty naše drobečky přece vydržíme všechno, no ne :grinning:
12. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz
tak ján jedu k mamce zase vyvenčit hafíka a už tam počkám na ségru, až dorazí z práce, prý má pro mě dupajdy a bryndáčky :slight_smile: tak se těším :slight_smile: Zatím se tu držte a pokud se bude rodit, tak snad o to nepřijdu :grinning:
12. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
kdybys viděla jak já doma řádím :unamused: už máme rozbité talíře hrnky... jsme zvědavá zda nám něco zbyde :sweat_smile:
jinak mně už asi týden píchá šíleným způsobem v podbříšku, doktor říkal, že se tělo připravuje na porod a že ty bolesti jsou teprve začátek, tak to pak nechci porodní bolesti :grinning:
12. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz
No škoda Žanetka, ale dúfam, že aspoň tlak ti klesne na normál do tej tretej.

No a Jani veru ja sa na pôrod ešte nechystám - teda Alexander sa nechystá, je mu zatiaľ dobre v brušku. Uvidíme čo mi povie doktor v pondelok na kontrole. Síce cítim už nejaké zmeny na sebe hlavne večer a pri prechádzkach a aj bruško mi už tvrdne, ale je to všetko také v norme.

Inak som včera ani nenapísala, že našťastie výtery dopadli supiš a nemám žiadneho streptokoka ani kvasinky a tak.
12. srp 2009 ve 14:28  • Odpověz
tak s tím jsme přece počítaly, že to bude bolet...i když je fakt, že tak brzo jsem to nečekala :grinning:
12. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz
Waci neboj ono to všetko potom odpuchne a bude pokoj.
12. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz
Inak u nás zase prší a ja tak neznášam dážď - to je hrúza. No hádam čoskoro prestane.
12. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
aurrelka to doufám, jediné boty do kterých se obuji jsou takový ty klasický nazouváky :confounded: k sukni se nehodí jen k laclovce se dají snést, ale připadám si hrozně. Prstýnky na rukách mít nemůžu :cry:
u nás je zataženo, ale neprší já mám déšť pro změnu ráda :wink: ale až teď v těhotenství.
Jinak aurrelka to máš skvělé že nic nenašli :wink: já se dozvím výsledky v uterý tak doufám, že žádnej streptokok nebude :wink:
12. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz
ahoj konici ja jsem odpocivala nejak boli brisko. jsem vyprala deku a povleceni at to neni v pradelnim kosi az tu nebudu, jirku by to asi nenapadlo to vyprat :grinning:

jinak obleceni na miminko mi doveze kuryr az v pondeli ci utery takze ja jeste nemuzu rodit sic nemam co miminku oblict z porodnice hezkyho :grinning:

jinak pocasi si se mnou fakt hraje, vyprala jsem povesila ven zacalo prset tak sem ten tezkej vesak tahla domu, sednu a zacalo svitit, tak jsem cekala pul hodiny, opet vytahla susak ven a vono zacalo prset tak ja se na to....

konici jdu odpocivat opatrujte se! ja jdu v patek na monitor tak doufam ze mi taky udelaji vahovy odhad preci jenom uz tam moje dama nema zadne misto
12. srp 2009 ve 14:42  • Odpověz
Tak ja som po prebdenej noci normálne zaspala,fakt som už bola nejaká unavená a v noci neviem spať :pensive: :pensive: :pensive:
Zase som sama doma,Libi išiel na ďalší pohovor,žiaľ tieto dva mesiace prázdnin sú najhoršie na získanie práce,všetci majú dovolenky a odpovede z pohovorov trvajú dlhšie ako za normálnu dobu...

Žanetka,tak to ma tak mrzí strašne za teba,úplne ťa chápem,to je fakt sila ako sa nám to tu sťažuje,kým prídu tí naši drobčekovia na svet(Jaji,ten moj už bude tiež pekný macko,som zvedavá zajtra,či mi urobia aspoň UZ)...verím,že Gábi to naštartuje správnym smerom a my ostatné pojdeme správnou vlnou k porodom...
Žanetka a necítiš sa zle?moja segra bola tiež hospitalizovaná kvoli vysokému tlaku,ale naozaj to cítila na sebe,že jej nie je dobre...je možné,že sa ti zvýšil kvoli tým nedobrým správam...ale nebuď smutná,určite nám to všetkým dobre dopadne...

Waci,to je teda nádielka,ten koniec je už fakt na palicu,však?

Ja sa radšej ani neteším zajtra na tú kontrolu,som zvedavá,či bude ochotný mi doktor nejako pomocť...
12. srp 2009 ve 14:45  • Odpověz
Zuzi,tak pozerám,že si poniektoré vyberieme ešte veĺa problémov až do samého konca nášho tehotenstva...
12. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
já mám dneska nějakou žravou, pořád bych něco baštila. Zjistila jsem, že nemám penízky v peněženc, takže nemůžu jít nakoupit na ten salát tak jsem psala Zdeňkovi, aby až pojede z práce nakoupil, tak jsem zatím uvařila brambory mrkvičku.... u nás v obchodě neberou kartu :frowning2: ve vedlejší vesnici už udělali na karty ale tady ne a já jsem zvyklá všude platit kartou.
Ale jestli dnes nepřestanu jíst, tak ze mne bude koule :grinning:
12. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz
No tak práve som spísala ďalšie plienky čo musím objednať a idem to poslať sestre, nech to teda pošle ďalej, nech sú čím skôr tu a nech ich potom naraz všetky vyperiem. No a drahý mal ísť dnes na volejbal, ale aj u nich pršalo, tak ho zrušila ideme teda hľadať do Trenčína darček pre tú moju švagrinku. A drahému ideme zobrať tie nešťastné okuliare.Tak o 16:00 padám na autobus.
12. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
Mišik,tak o tom mi nehovor,ja som tiež zvyknutá platiť všetko kartou a hotovosť mám v peňaženke len výnimočne a neznášam,keď prídem niekde do obchodu alebo reštaurácie a ešte nemajú terminály na platenie kartou...to je ako 100rokov za opicami!!!!!!!!!!!!!!!
Ja som si dala pečivo s takou štiplavou pomazánkou(aj to ževraj sposobuje kontrakcie,už si pripadám ako magor,čo všetko skúšam na Samka a on nič) a margotku,keď dorazí Libor,dovezie mi špagety,mňa už totiž nebaví ani variť ani nič...
A s tými kilami Miška ty sa predsa trápiť nemusíš,neboj,ak budeme mať uprdených prckov,tak toho moc nezjeme...
12. srp 2009 v 15:07  • Odpověz
No spočítala som čo som navyberala plienky pre drobca a vyšlo mi to na 6000,-Sk, takže dokopy s tými čo sú doma to bude okolo 9000,- no ale potom by už mal byť pokoj, tak uvidíme. Dúfam, že s nimi budem spokojná.
12. srp 2009 v 15:27  • Odpověz
No a našla som lacnejšiu šatku, tak asi objednám aj tú, ale až keď sa drobec narodí, najprv si požičiam tú od susedy a skúsim si to pár krát zaviazať, či to budem vedieť.
12. srp 2009 v 15:28  • Odpověz
Aureli,teda,máš moj obdiv s tými plienkami...som zvedavá na tvoje skúsenosti s nimi :slight_smile:
tak si uži nákupy a hlavne dobre nakup :slight_smile:
12. srp 2009 v 15:32  • Odpověz
Noja som najprv do toho ísť nechcela, ale akosi ma presvedčili aj korunky, keď som si to všetko prepočítala.
12. srp 2009 v 15:37  • Odpověz
...no tak som si tlak odmerala a bol ok - teda dúfam že bol normálne ok, lebo vonku je taaaak zamračeno, že vtedy mávam dosť nízky tlak...teraz som mala 119 na 69, čiže v pohodičke....
no, uvidíme všetky čo bude a kedy bude :slight_smile: ....
Tešim sa na správičky od Gabinky :slight_smile: , babule, nezabudnite ich čo najskôr napísať...keď ch pošle :dizzy_face:
12. srp 2009 v 15:37  • Odpověz
Tak uvidíme ako sa to vyvŕbi a pri druhom nám možno dáš také skúsenosti,že do toho pojdeme :slight_smile:
12. srp 2009 v 15:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.