• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
My už máme týden :dizzy_face: :grinning:
13. srp 2009 v 10:41  •  3 děti  • Odpověz
aureli: trisla nejsou litka trislo mas jakoby okraj nohy :grinning: to jde tezko popsat jakoby zahyb nohy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Sacvi, ahoj matko tak jak se maaaaas??? co Janinka? je hodna? janinka jako z broucku to je moc krasny :sunglasses:
13. srp 2009 v 10:41  • Odpověz
holis já mám spíše sem tam takový divný pocit ve spodku, jakobych to měla oteklé a píchá mě tam....tak nevím čím to je, ale asi tím, že se vše připravuje. Holky já už chci tu svoji princeznu já už to snad nevydržím :wink:
13. srp 2009 v 10:42  • Odpověz
Ale jo máme se dobře..muž včera kopupil babyvak tak mám malou u sebe..zrovna krásně spinká :dizzy_face:
13. srp 2009 v 10:42  •  3 děti  • Odpověz
sacvi, že jí posílám pohlazení princezně :wink:
13. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
Tak to ti teda Holis neporadím
13. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
sacvi tyden to straaasne leti.... no a jak to zvladas?
13. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
Je Sacvi to je supiš. Tak trochu ti už závidím. A inak čo to mliečko? Rozbehlo sa?
13. srp 2009 v 10:47  • Odpověz
aurelka ono to možná dělá to, že jsme malé městečko, můj doktor má vlastní gynekologické centrum dělá tam i malé operace a interupce.... a k tomu ještě dělá noční ve velké nemocnici. Takže vlastně pro špitál je externista.

jinak třísla u vás dle slovníku jsou triesla
:wink: jsou to slabiny na nohách hned pod bříškem :wink:
13. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Dobré ránka :wink:

Gábinka, Gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Dnes som si schrupla...Zuzka trafila :grinning: . Tá príroda teda je...zobudila som sa nadránom okolo 3,30 a - tvrdnutie, minibolesti v brušku i v chrbátiku...čuranie každú chvíľočku no opäť nič pravidelné. Ale pridružilo sa k tomu dooooosť hlienovitého čuda prepleteného krvičkou, tak som zas nevedela že či je to krvácanie, alebo hlienová zátka s krvou.... potom som zaspinkala a búvala.... Boooože, tehotenstvo bolo ukážkové, ale tento záver by som ihneď menila s Maťkovým - kontrakcie - okamžite pravidelné a jasné, žiadny poslíčkovia, žiadna plodovka, žiadna krv, žiadna zátka........ Ja sa teraz fakt cítim ako totálne neskúsená prvorodička :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes má narodky môj tatik, 55 rokov a ja som protivná, lebo by som radšej počkala do zajtra, aby nemali naraz narodky :grinning: . Neviem prečo, ale tak to cítim :wink: , nech má každý svoj deň D :slight_smile: /ale tatik by chcel dnes xixi/
13. srp 2009 v 10:49  • Odpověz
no mlíčko nic moc ale snad je to na lepší cestě..

holky na to co příjde po porodu se nedá vůbec připravit..Je to takové..já nevím..prostě takhle sem si to nepředstavovala..jako ne ve špatném ale mám pořád o malou strach a pořád takovej svíravej pocit u žaludku a už aby to přešlo..toto sem nečekala..To jako pokuď neprožijete nepochopíte ale snad to tak u Vás nebude..

Ale malou miluju..je to moje krásnááá beruška :dizzy_face: :dizzy_face:
13. srp 2009 v 10:50  •  3 děti  • Odpověz
jaji ty jsi takové pocity poprvé neměla??
13. srp 2009 v 10:51  •  3 děti  • Odpověz
jaji teda už je mi tě fakt líto :unamused: u aby jsi to měla za sebou.

sacvi věř tomu že to prožijeme všechny já už vidím, jak pořád budu nervozní a chodit k postýlce, zda je malá v pořádku
13. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
a Gabinka, dúfam že nám popíšeš čo najskôr - ako že pôrod nič - moc, na 3 prsty otvorená bez bolestí a že nič - moc???? No musíš popíšať, keď sa vrátiš a dočítaš nás...

sacvi,to s tým kojením dosť zaujíma i mňa...tak ako??? rozbehli ste sa??? a ako si dokrmovala?? flaškou, lyžičkou, injekciou alebo iným spôsobom??? No skús si na nás nájsť čas a opísať nám čo-to :dizzy_face:
13. srp 2009 v 10:54  • Odpověz
Sacvi to je asi normální. Je to hrozná změna a člověk najednou má strach ne o sebe, ale o své DÍTĚ a to je pro prvorodičky pocit naprosto neznámý :slight_smile: Člověk si zvykne :slight_smile:
13. srp 2009 v 10:55  • Odpověz
Waci dík, ja som si to potom naštudovala.

No Žanetka tak dobré ránko ti prajeme.

No a strach budeme mať asi každá, každú chvíľu budeme drobcov kontrolovať a tak, no to časom určite prejde.
13. srp 2009 v 10:55  • Odpověz
sacvi, ja som prvý deň z pôrodky bola sama doma a ten som teda nezvládla a pohorela som na plnej čiare, keď mi volala mamina tak som plakala do telefónu že ja neviem čo mám robiť...mamina prišla a to sme už ja i maťko spali. Jasnačka, že som ho každú chvíľku kontrolovala či dýcha, či j všetko ok, ale to je myslím normálne :dizzy_face: .

No a od druhého dňa bol doma Milanko a to musím povedať, že som si tak užívala, že sa to opísať nedá. Okrem kojenia som v podstate nič nerobila, vnoci som k Maťkovi vstala - akože doslova sa postavila možno až po nejakých 3-4 t, vždy mi ho na kojenie priniesol Milan a potom aj prebalil a odniesol späť do postieľky. Boli to pre mňa krásne dni ničnerobenia, relaxácie a hlavne regenerácie. Aj teraz to tak si bude, každému to odporúčam, ak máte takých manželov, že to zvládnu...to maminkine telo po pôrode si to zaslúži a potrebuje...
13. srp 2009 v 10:59  • Odpověz
No môj Maťko by mal byť doma potom 2 tt, tak uvidíme.
13. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
No holky ale na ten pocit se nedá připravit..vážně ne takže jsem taková dost zaskočená no..občas brečím :sweat_smile: ale jinak ok

Holky dokrmuju pomocí stříkačky..dám malé cucat malíček a koutkem ji dávám stříkačkou mlíčko..
13. srp 2009 v 11:01  •  3 děti  • Odpověz
aj to je niečo, Zuzka...veď ja netvrdím, že tak dlhá doba bola nevyhnutná, no bolo to pre mňa príjemné a fakt som sa pekne dala dokopy a užívala som si do slova a do písmenka... Netvrdím že som nikdy nenavarila alebo neokúpala mimčo, no toho varenia bolo fakt málo... až som potom Milanovi musela vnoci zakázať vstávať, lebo som sa obávala, že keď pôjde do práce na nočnú, tak sa na mimčo ani nezobudím.... :grinning:
13. srp 2009 v 11:03  • Odpověz
Zdeněk se mnou bude taky 2tt doma, moc se na malou těší tak si jí chce taky užít :wink:
Ty brďo a ja že keď tak, tak budem dokrmovať fľaškou.
mužánek mi taky pomáhá..dyž v noci kojím tak mi pak chodí dělat ten dokrm a donese už v stříkačce tak paráda..a tchýně mi hodně pomáhá..fakt jo to jí nikdy nebudu moct oplatit :sweat_smile:

Včera chvilku malou hlídala tak sme šli s mužem na procházku a byla to fajn odreagovačka a člověk přišel na trochu jiné myšlenky. Ona mudra říkala že s malou ven až tak v nedělu..ach jo..už bych jela hned :slight_smile:
13. srp 2009 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz
sacvi, a zlepšilo sa to množstvo nakojeného mliečka??? malo by to ísť hore každým dňom a nezabúdaj, že musíš veľa piť. Soráč, určite máš tých rád plné zuby, no ja Ti strašne držím palčeky, aby to kojenie stačilo a aby si nemusela dokrmovať...
13. srp 2009 v 11:04  • Odpověz
No neboj aj von sa dostanete, nech si malá trošku zvykne a šup ho von.
13. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
jo jaji už je ho myslím víc ale pořád to nestačí. Doktorka má příští týden dovolenou tak nám zítra doveze váhu ať si to můžu vážit..je vážně hodná!! :wink: :dizzy_face:

a přidala sem fotečku i jak dokrmujem koho to zajimááá :grinning:
13. srp 2009 v 11:13  •  3 děti  • Odpověz
No ako tak pozerám na fotečky, tak malá spinká všade :slight_smile: .
13. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
v tom koši je roztomilááááááááá :wink:
13. srp 2009 v 11:17  • Odpověz
jo ona většinu času spinká..občas taky křičí ale to jen málo nebo dyž chuděrku bolí bříško.

Jo a nedivte se že má všude zavázaný ruce to není trápení ale jí se to tak nejvíc líbí :wink: :grinning: :dizzy_face:
13. srp 2009 v 11:18  •  3 děti  • Odpověz
No veď bola zvyknutá na stiesnené podmienky.
13. srp 2009 v 11:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.