• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Calli, taky su jak pobůchaná. Někdy to na mě přijde a brečím a brečím.....Je fakt, že jsem cíťa i normálně, ale pronic zanic jsem nikdy neřvala. Až teď :grinning: S tím pořádkem tě chápu. Taky chci, aby bylo doma uklizené, než se prťka narodí. A neboj se sama. Kdyby něco, budeš volat a on pro Tebe hned dojede. A v nejhorším záchranka to jistí....... :wink: Ty bolesti Ti teda nezávidím. Sice mě občes někde píchne, ale to je všecko. Spíš se mi jaksi rozjela celá pánem. Mám řiť jak Zádveřice........ :confused: :grinning:
22. srp 2009 v 11:14  • Odpověz
No, už ať máme ty naše prďolky venku, co? :slight_smile: Klidně dřív než přenášet, to bych už umřela jen z těch bolestí :grinning:
22. srp 2009 v 11:18  • Odpověz
jojo, taky si to říkám. Ale ono pořát nic..... :unamused:
22. srp 2009 v 11:32  • Odpověz
ahoj mamči :slight_smile:

čo-to, čo-to, nevidím tu žiadne nové mimčo??? Reťazová reakcia bola zastavená :sweat_smile: . Brouči, ja som masírovala 2,5 dňa :grinning: a podľa dokiny pôrod nehrozil :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani, dobre pochoď na monitore a teda, vychutnaj si posledné hodiny, no áno, už sú to len hodiny :sweat_smile: bez mimča :dizzy_face:

smisek, ty nás ale naťahuješ :wink:

My sme túto noc boli hore dve hoďky, asi drobca bolelo bruško...potom spinkala, zobudila sa ešte raz a potom až ráno o 9,00 h. Dnes mám navarené, včera som stíhala, takže dns oddych. Zistila som, že nemám nič do kočíka na takéto chladnejšie počo, musím niečo vymyslieť, aby sme mohli vybehnúť na prechádzku :sweat_smile: .

Grabu, Sacvi, dávate mimču na pitie aj niečo iné okrem mliečka??? U nás sa preferuje že nič len kojiť, no včera bolo nechutné teplo a dokina povedala že ak, tak čistú vodu prevarenú...no Laurinka ju teda moc nemusí :stuck_out_tongue_closed_eyes: radšej si cucne mliečka...
22. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Tak my jdem ke "tchýni" na oběd, jen nevím, jestli se tam doplazím, zas mě píchá v podbřišku, i když sedím, je to fakt hrůza :frowning2:
Kajra, neboj, brzo to přijde :slight_smile:
22. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
jaji, nám v kurzu říkali, že nemáme dávat nic jiného k pití, že když má mičo žáízeň, tak si cucne od maminky, protože první jde stejně jen takové řídké mlíčko, které zahání žízeň a teprve potom až husté, které i zasytí, takže já budu dávat jen mlíčko :slight_smile:
22. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz
cali ano, ale keď dám malj len cucnúť napr. keď má štikútku, tak vycucá všetko, ako by bola normálne kojená. Len sem-tam si cucne fakt menej a pustí...aj ja viem, že sa preferuje len kojenie, no sama dr. čo mi bola mimčo pozrieť mi poradila že ak, tak len obyčajnú vodu prevarenú a nič iné, žiadne detské čajíky...no moja micka vodu nechce a namiesto pitia papá o 106. Ako mliečko sa stíha dorobiť, mám homeopatik ktoré sú perfektné, vždy keď vypapá všetko tak si ich fuknem a cítim ako sa rýchlejšie tvorí a nemám obavy, že Laurinka nebude mať čo papať....
22. srp 2009 ve 12:18  • Odpověz
ahoj holky tak jsme zpet, tak monitor k nicemu, mala opet spala, tak ji budili a neprobudili :grinning: ona je spave miminko a nehybe se na povel :grinning: takze zitra, dokonce uz vim jaka tam bude PA, takova sice mila ale spis takova husta drza tak snad nebudu mit konflikt :fearful:

PAk jsme jeli na obed k Mekovi, tak jsem si dala recky hamburgr a hranolky, mnam....

KOukam ze jste se tu rozkecali o potkanech a osmacich, ja bych rada taky zviratko ale mam kocenku ta by je asi lovila :grinning:

Zanetko, jak to zvlada vase Sabrinka? neskace do postylky?? musis ji nejak hlidat?

jdu odpocivat odpoledne prijedou nasi tak at neusinam :pensive:
22. srp 2009 ve 12:21  • Odpověz
ahoj, calli, ta profylaxe , jako předporodní profylaxe, vlastně příprava k oporodu, tak nejak to píšou v porodnicích, je to asi odborné slovo. jinak s tou chrupavku na stydké kosti to měla známá taky. myslím že je to hormonama které ti ted rozvolnují vazy a chrupavky v celém těle, třeba i na rukuo a nohou, kyčle atd, aby se uvolnila pánev a mohlo mimi projít. mě třeba pobolívají kyčle a ťapky u nohou. už jsi byla na kurzu? a kde? kde chceš rodit? jinak zkus na přítele trochu JEMNě zautočit že by tě trochu měl opečovávat. slyšela jsem že ve výkalech od kočiček jsou nejaké baktrie co nemají těhule dýchat, ale to nevím co je na tom pravdy, nebot s tím nemám zkušenosti.
22. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
holis, my máme potkánky a ještě i kocoura a ten jim nic nedělá, toho mojeho se spíš bojí :grinning:
keira... na kurzy jsem chodila do nemocnice na Fifejdách, bylo to i s plaváním a bylo to fajn :slight_smile:
Mě s tím doktor poslal na ortopedii a tam mi ten ortoped řekl, že to se prý stává až u porodu, že mi to měkne nějak brzo...tak jsem měla strach, aby se malá nenarodila předčasně, ale teď už je mi to jedno a rodila bych klidně už ve středu :grinning:
Jinak rodit budu v Porubě, ptž tam mám doktory na tu moji roztroušenou sklerozu a nikde jinde nemají ty léky, co mi tam budou hned po porodu dávat, aby se mi nerozjela ataka...
A ty jsi odkud z Ostravy?
22. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
aha jako že to je ještě brzo,jo. ale každé tělo je jiné no. asi je třeaba se hlavně teď šetřit nic víc udělat pro to asi nemůžeš. já bych chtěla taky v porubě. jsem totiž z poruby tak to mám nejblíž.
22. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz
Ale ve Vítkovicích je prý skvělé porodní oddělení, je jedno z nejlepších v Ostravě, ne-li nejlepší, kamarádka tam teď rodila a moc si to tam pochvalovala, hlavně přístup sestřiček...Mají tam nejnovější vybavení a lze tam myslím rodit i do vody, ale já jdu do té Poruby...tam je taky jedno z nejlepších vybavení, ale sestřičky se tam prý nechovají moc mile...tak jsem zvědavá...
22. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
jani, milá - hustá - drzá, tak tieto posledné dve prídavné mená sa mi s tým prvým teda vôbec nezhodujú xixi
22. srp 2009 ve 13:03  • Odpověz
Jani, Sabrinka je zatiaľ v pohode, no akurát keď sme prišli, tak mala ruju. Takže mimčo totál ignoruje keď je v obývačke na sedačke a do postieľky sa nedostane, lebo do izby má vstup prísne zakázaný. Takže s mimčom je len vtedy, keď je mimčo mimo izby. A zatiaľ je to ok, uvidíme keď ruja skončí...
22. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
Ahoj kočky:slight_smile: koukám že tu asi yrovna nikdo nejste že?
22. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz
Ahoj Jaji, Ty jsi zkrátka profesionální mamka. Je úžasné, jak to pěkně zvládáš.... :wink: To bude určitě i tím, že už máš zkušenosti. Ohledně toho pití si myslím, že tak malému miminkovi opravdu stačí mateřinka. Pokud jí máš dost. Vodiku bych dávala asi až později. Ono je to těžko, protože vím, co jsme maminkám ve špitále vždycky říkaly, ale s vlastním to bude asi trošku jiné. člověk má u cizího trochu odstup, ale u vlastního ho to nutí víc přemýšlet, co je a není lepší. Každá mamina si nakonec najde svůj systém. Hlavně aby to vyhovovalo jak mimišu, tak mamce. Nejlepší je všechno s mírou, žádný extrém....A su zvědavá na profi fotečky Tvojeho mimča. máte tam moc šikovnou fotografku. Ty těhu fotky se jí moc povedly...
22. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
Já tu su. Ahoj Grabu, jak Ty se máš? Jak to zvládáš? :wink:
22. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz
kajra :grinning: že profesionální matka hahahahahahha, som sa pobavila, mala si ma vidieť vnoci tie dve hodiny, keď sa drobec trápil asi kvôli tomu brušku....nešťastná, neviem čo mám robiť, či jej dať papať aj keď sa tvári že by chcela po 3/4 hoďke, alebo s ňou cvičiť....alebo ju nechať plakať - čo ak to bruško predsa len nie je boľavé ...... jáj, Ty pri Tvojej profesii budeš určo šikovnejšia a verím, že mi ako aj teda nám všetkým pomôžeš, ak budeme s mimčom potrebovať nejakú tú radu :wink: .
A sestričky u nás v pôrodke, tea niektoré sa prezradili, že nesúhlasia s názormy, ktoré teraz musia posúvať - napr dokrmovanie so striekačkou. No tak to som urobila len raz, lebo malá to nie že vysala, ale ako by to do nej bolo naliate lievikom rovno do bruška. Tak to sa mi teda vôbec nepáčilo a samé sestričky (niektoré) povedali, že keď tam nie je dokina, tak injekcie nepoužívajú.... alebo kúpanie, že kúpať len 1 x za 2-3 dni, ja kúpem každý deň, zabieham tým pravidelný rituál, že potom ide noc a ide sa spinkať. Vaňa, cvičko, papinka a hajííííí.... :dizzy_face:
22. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
No zatím dobrý...malej je moc hodnej...tak to zvládáme:slight_smile: jen mě trochu unavuje čekání než si odříhne po kojení...někdy už se mi zavírají oči a padá hlava únavou a on pořád nic...tak trochu se bojím abych někdy neusla a nepustila ho...a taky má pořád škytavku...ale doktorka říkala že ho to přejde že to je tím jak si střeva zvykají na papání:slight_smile:
Dneska ráno si ho vzal Jára k sobě abych si odpočinula a co ty dva spolu vyváděli no já se nasmála...Jára s ním cvičil rozcvičku a malýmu se to moc líbilo a Jára byl rozkošnej jak si ho užíval:slight_smile: mám velkou radost z těch svých chlapů:slight_smile:
Psala Lucinka že jí bolej prsa...že malej by pořád papal a že to bolí...ale to se spraví...no a taky že už se těší domů, že jí to už v nemocnici nebaví...tak snad je brzy pustí domů:slight_smile:ale už se jí udělalo mlíčko tak malej určitě brzo přibere a putěj je:slight_smile:
22. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
Gabi, ani my nič nedávame okrem mliečka, lebo vodu nechcela...no mala som obavy, že či to fakt stačí a hlavne či nevadí, keď namiesto "cucnutia" proti smädu vytiahne niekedy aj celý prsník... Veď snáď už tie vysoké tepoty nebudú dlho. Dnes som sa tešilaže bude chladnejšie, sú síce mraky a aj pršalo, ale je dusno :stuck_out_tongue_closed_eyes: , vôbec nie príjemne. Dopijeme kávičku (ja caro - mňam, mňam) a pôjdeme sa vyvetrať...
22. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz
Gabi, a malému štikútka prejde sama??? Ja ho dávam cucnúť a štikútka prejde :sweat_smile: . No neradila som sa s dokinou, že čo robiť pri štikútke... možno by Kajra poradila....
22. srp 2009 ve 14:37  • Odpověz
a ste fuč...ideme na prechádzku vyvetrať s trošičku :slight_smile:
22. srp 2009 ve 14:45  • Odpověz
autor
Jaji já mu taky dávám cucnout když škytá...poradila nám to právě dr. že se mu tak srovnaj ty hladiny...ale někdy to nezabere a musíme čekat až ho to přejde..
22. srp 2009 ve 14:58  • Odpověz
autor
holky mám dotaz...my sme u dr. dostali dvoje kapky s vitamínama...jedno je Kanavit a druhý Vigantol...dostali ste to taky?
Já jsem hrozná ale pořád přemýšlím jestli sem si dobře zapamatovala jak to kapat...ten Kanavit asi jednou za týden a ten vigantol od 14 dne věku každý den do jednoho roku...říkali vám to taky tak nebo se pletu?
22. srp 2009 v 15:01  • Odpověz
ahoj tak to vypadaze spravny termin mam v po ndeli protoze jsem posledni ms mnela 17.tak jsem to cely naky ppletla... no u vidime
22. srp 2009 v 15:48  • Odpověz
Tak jsem zpět. Douklízeno :wink: U nás už je taky zataženo a možná bude pršet.
Se škytavkou se přiznám, netuším. Na bolavé bříško je dobrá masáž po směru hodinových ručiček s troškou krému, třeba Pupík (to je na prdíky :grinning: ), nebo přikrčit nožičky k bříšku, aby bylo miminko v klubíčku. Ta stříkajda na krmení není špatná, ale chce to cvik. My jsme to dělaly tak, že jsme si umyly ruce, pak do pusinky strčily malíček levé ruky (opře se o horní patro pusinky) a počkaly, až mimčo začalo tahat. Pak o bříško malíčku se opře konec stříkačky a pomaličku přes ten prst se mlíčko ze stříkajdy vytlačuje. Stříkajdou je dobré chytit jakoby do celé dlaně a zvrchu tlačit palcem (jakoby člověk ukazoval jedničku s palcem nahoru). Ono se to blbě vysvětluje bez ukázání. Dá se dokrmit i lžičkou, ale to je na dlouho. Ono, když bylo některé děti třeba dokrmovat a nebyly to vyloženě novošci, taky jsme dávaly maminkám flašky. Někdy to bez toho nejde....
22. srp 2009 v 16:12  • Odpověz
autor
Kajro a nevíš prosím jak je to s těma kapičkama?
22. srp 2009 v 16:22  • Odpověz
A Grabu Vigantol 1 krát denně a Kanavit, podle toho jak Ti řekla doktorka.Pokud si s tím Kanavitem nejsi jistá, radši se poptej znova doktorky, aby se mimčo nepředávkovalo. :slight_smile:
A u nás už leje jak z konve. Aspoň se konečně vyčistí vzduch....
A jinak se grabu cítíš dobře? Psala jsi tenkrát, že Tě dost nastřihli, bolí to ještě?
22. srp 2009 v 16:22  • Odpověz
Tak nám před chvíli odjela návštěva-tchýně se švagrovou a manža taky, jeho kamarád se žení a má rozlučku se svobodou...tak jsem tu s Baru sama.
Mám na večer hodně plánů, nechce už mi přes den spát, ale večer je unavená a usíná hned, tak chci dožehlit plínky na mimčo, přebrat věci po Barče, vyprat a pověsit je, pak si taky oholit nohy, protože absolutně nestíhám a je to děs :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile:

Holis, tak to zítra zvládněte o něco líp :wink: Snad tu Tvou princezničku proberete :slight_smile:

Kairo, tak to mám radost, že i u Vás už je zataženo a bude Ti líp. U nás teď prší už delší dobu a já jsem vážně ráda, i přestože musíme být celý den doma, ale je to po těch vedrech příjemné :slight_smile:

Jajka, Grabu, je úžasné, jak už řešíte jiné věci, už se těším, až to budu taky řešit. S tím pitím je to o názoru, já jsem měla u Baru a i u Adámka budu mít tu výhodu, že jsou na podzim, není vedro, tudíž jim mlíčko stačí, ale v létě se názory dost liší...
22. srp 2009 v 16:29  • Odpověz
Miminko budu určitě kupkat taky každý den. Někdo na to může mít i jiný názor. Ale jak píše Jajka, utvoří se tím rituál, který dětičky potřebují. A taky miminka se potí tak jako my. Už proto bych mu koupel dopřála denně. Aby nesmrdělo a nebylo opruzené... :slight_smile:
22. srp 2009 v 16:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.