• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
holis- tak hlavně že ale kojíte ne? po císaři jsou prej ty začátky s kojením horší... :slight_smile: Hlavní je, že jste obě doma a hlavně v pořádku :slight_smile: Jsem zvědavá na popis porodu :slight_smile:
29. srp 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahoj holky, jen jsem nakoukla, jak se máte a vidím, že už jsou tady miminka :dizzy_face: Všem moc gratuluju a ostatní, ať máte pohodový porod :slight_smile:
29. srp 2009 v 16:10  • Odpověz
Holiiis, ahooooj!!! To je paráda, že už jsi doma. Jsi borka, žes po císaři zvládla kojení. Tak už snad bude jen dobře. Co jizva...
Jsem zvědavá na ten Tvůj porod....

Ahojky MAo, už se to tu pěkně rozjelo...a díky za povzbuzení
29. srp 2009 v 17:15  • Odpověz
Ahoj holky,

Holisko vítejte doma :dizzy_face:
29. srp 2009 v 17:24  •  3 děti  • Odpověz
Holky v těhu by se "neměly" sýry jako hermelín a tvarůžky a romadur a co teď při kojení taky ne?,
29. srp 2009 v 17:27  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj Holis, vítej zpátky :slight_smile: Tak ať malá pořád tak hezky papká ať se vám dobře daří :slight_smile:
sacvi, no, já bych řekla, že taky ne, ale poptej se na to
29. srp 2009 v 17:33  • Odpověz
sacvi, já myslím, že tyhle sýry se nesmí v těhotenství kvuli listerioze, takže bych řekla, že při kojení už nevadí. Jestli teda zase nevadí kvuli něčemu jinému, to nevím.
29. srp 2009 v 17:43  • Odpověz
mao - ahojky, taky díky za povzbuzení

sacvi - s těma sejrama netuším, já si teda hermelín sem tam dala i v těhu... Ale teď ho hodně dlouho vynechávám, kvuli těm blbejm kvasinkám, aby se zas nevrátily... :confounded:
29. srp 2009 v 18:01  • Odpověz
sacvi - já našla tohle:

1) „zakázané“ potraviny – jídla nesmí být dráždivá, příliš kyselá nebo nadýmající, sladkosti, tučná a ostrá jídla, koření, sladké bílé pečivo, šlehačka, tučné a hodně slané sýry, mražený smetanový krém, uzeniny, paštiky, hamburgery, rozhodně by se neměly objevovat denně v jídelníčku, margaríny a rostlinná másla, ultra sladké limonády, sycené minerálky, v prvních týdnech nejíst jídla, která nenadýmají. Vše se přenáší k dítěti přes mateřské mléko a pro malé miminko takové jídlo působí problém. Jakmile se děťátko začne více pohybovat, můžete si již dát téměř vše, na co máte chuť. Nikotin a alkohol přecházejí do mléka a nedělka se má vystříhat kouření a požívání alkoholických nápojů.

Nedoporučuje se nadměrné používaní soli. Pití sycených minerálek, limonád a vod. Stejně tak musí žena omezit ostré koření, hodně kyselé ovoce, uzeniny, hamburgery, chipsy, křupky, atd. Striktně se vyvarovat potravin, na které je kojící žena alergická! Vyhýbat se tučným a nadýmavým jídlům, koncentrovaným sladkým výrobkům.

Po celou dobu kojení je třeba omezit pití černé kávy a černého čaje, protože brání vstřebávání vápníku ve střevě.

viz. http://www.babinet.cz/clanek-1700-zakazana--strava-v-sestinedeli.html

Z toho mi vychází, že hermelín není nic moc (přece jen je to hodně tučnej sýr), ale asi ne kvuli nebezpečí nakažení něčím... :confused:
29. srp 2009 v 18:05  • Odpověz
Já si tedy občas hermelín, nivu, romadur a podobné sýry taky dám, myslím, že nakažení listeriózou je z těchto balených sýrů malá. To bych se bála těch vážených salátů, co se prodávají v hypermarketech a fast foodů, ale tohohle ani ne.

V tom šestinedělí je to těžší, co jíst a co ne, ale jak už jsme se tu bavily, myslím, že je třeba některé věci vyzkoušet a když nedělají mimču nebo mamince dobře, tak je nejíst...protože ten výčet, co nepapat je solidní :unamused:
29. srp 2009 v 18:17  • Odpověz
k.ate super informace dík :wink:

Já totiž miluju romadur a tvarůžky a celý těhu sem si vážně ani nekousla..až včera sem snědla kousek romaduru ale pokuď by to nemělo být ok tak to eště vydržím nooo :sweat_smile:
29. srp 2009 v 18:18  •  3 děti  • Odpověz
Petko kojime ale zato furt :slight_smile: ja nevim zda to je normalni ale moje dite pije porad v kuse treba 2 hodky kdyz ji oddelam tak se zlobi.

jinak co se tyce potravin behem kojeni podle me se muze vsechno s mirou, jako rohliky nam davali cerstvy v porodnici k snidani, a vcera i pastiku takze vseho s mirou, ja mela dneska i nivu....
29. srp 2009 v 18:47  • Odpověz
Jani - já jsem v chytré knížce četla, že některý mimča to tak prej maj, že u nich jedno krmení skoro přechází v druhý... :confused: Že prej u toho můžou i usínat a tak... Jsem zvědavá, jak to bude mít ten náš rošťák... :slight_smile:

Jinak jsme teď s manžou vymysleli do čeho malýho oblíknem na cestu domů, tak snad nám vyjde nějaký rozumný počasí :grinning: A když ne, tak vymyslíme něco jinýho ještě no... :slight_smile:
29. srp 2009 v 19:09  • Odpověz
holky co mate miminka davate dudel nebo ne? ja teda jeste ne, ale tak jak moc jsem ho nechtela tak o nem premyslim nebot mala by byla jen u prsa a ona ani poradne nesaje jen se ji libi ho drzet....jenze to bych tak mohla takhle celej den prolezet :dizzy_face:
29. srp 2009 v 19:10  • Odpověz
ahoj babulky

jani, dve hodiny na prsu?!?!?! Tiež som múdra ako K.ate - z knižiek :grinning: a v tej mojej píšu, že ak to maminke nevadí, tak nech mimčo len tak dudlať nechá, ale ja drobca nechám len chvíľočku, ináč by som tiež behala s bradavkami vonku :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Ja hlavne nechápem, že tej mojej micke (nemyslím Sabrinku :wink: ) raz stačí mliečko z jedného a druhý krát jej musím dať i z druhého prsíčka... ešte že mám tie homeopatiká, vďaka nim nemám strach, že sa mi mliečko nestihne dorobiť.

K.ate, kedy Ti začína škola?
29. srp 2009 v 19:40  • Odpověz
Jani a dudel...no ja som ho dala už v pôrodke, tam ho Laurinka cumlala len minimálne, dala som ho i doma, najprv moc nechcela no asi dva krát si s ním celkom dobre podudlovala...takže ja ho dávam a ak ho bude chcieť, tak ho budem dávať i naďalej...
29. srp 2009 v 19:43  • Odpověz
jaji - 21. září... a 14. se máme stěhovat, tak jsem zvědavá, jak to všechno zvládnem... :confounded: :grinning:
29. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz
autor
Ahojda holky:slight_smile:

Vítám zpět Aurelku a Holisku:slight_smile: jsem ráda že se vám tak dobře daří...prdíky brzo přejdou a Jani kojit dvě hodiny by mě mrsklo...máš moje obdivy...malej vydrží tak max půl hoďky a pak usne a odpadne...ale zase pak je problém aby si říhnul...vždycky chrčí jak tuberák a ne a ne tu bublinu vytlačit:slight_smile:

Jinak nám PA na kurzu říkala že ty sýry jako hermouš a niva by se neměly ani při kojení, protože se ty plísně můžou přenýst na miminko a to nebezpečí listerie tam je pořád...ale jak je to s Romadůrem to nevím:slight_smile:

Ahoj Maovo:slight_smile: jsme rádi že si k nám zase jukla...tady už to všechno jde do finále:slight_smile: a jak je...?

Jaji ty sis teda užila s těma zoubkama...to mě mrzí...tak snad to ale teď už bude ok...já se pořád bojím jít k zubaři...asi to nechám až bude malej větší:slight_smile:

Jo a Jani my máme dudlík taky už z porodnice...já ho taky nechtěla...ale jak byl malej první noc beze mě tak oni ho tam na něj naučili a už se ho nepustil...chtěl ho i další den a když tak plakal tak sem mu ho dala...no a už mu zůstal i na doma...když je neklidnej tak mu to pomůže že nepláče a někdy s ním i usne...a zase si říkám co...bumbá pořád hezky...ničemu to nevadí tak co by si nepodudlal dudák:slight_smile:

No nic jdu se ještě na hodinku natáhnout než se malej probere:slight_smile: a bude veselo:slight_smile:
30. srp 2009 v 09:00  • Odpověz
Zanetko dodatecne moc dekuju za info, dnes pujdeme asi koupit dudel :grinning:

Jinak co kocicka na to ze mate doma Laurinku? pac moje kocenka normalne zarli a vyzaduje pozornost nejak vice, vsude musi byt s nama a koukat jak prebalujeme jak kojime, kdyz jsem v noci kojila a sla si lehnout na sedacku tak kocenka se mnou lehla si k me hlave a predla a sledovala co to delam... :wink:

holky a ten dudel kdyz
30. srp 2009 v 09:38  • Odpověz
koupim tak ho mam vyvarit ve vode???

jinak prvni noc byla fajn, mala spinkala. Holky mam dalsi dotaz budite na kojeni nebo nebudite nebot my mame sipkovou ruzenku, nechala jsem ji spat 4 hod a spala by dal.... tak ja nevim nechat nebo budit? :grinning:

to mam ted dotazu :sunglasses:
30. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
Ahojky holky,
Holisko, toť těžká otázka, někdo říká budit, někdo ne. Já sama jsem, když začala Barča v noci spinkat, ji nebudila, nechala jsem ji spinkat. Moje dr. mi říkala, budit ve dne max. po těch 3h, ale v noci nechat spinkat.
Ale mám kamarádky, které v noci budí pravidelně po3h, i které nebudí...

Jak jsou na tom holky tady z diskuse Ti napíšou samy. Já tedy, pokud si bude chtít adámek v noci spinkat, ho budit asi zase nebudu, pokud by mi to dr. nedoporučila.

Jo a dudel jsme taky měli. V 1,5roce jsme jí ho sebrali a docela to snášela dobře, jen se nám trošku pokazilo večerní usínání, s dudu si usla hezky sama, prostě se ududala, bez dudu to nějak nešlo... :unamused: Ale už je chápavá, tak jsme zase zavedli teď tvrdší režim, aby se naučila spinkat sama. Ale někdy je to na palici...
Docela bych si přála, aby Adámek dudu nechtěl. Mám kolem sebe dost kamarádek, kterým jejich mimčo dudu nechtělo nebo nechce, těm docela závidím :wink: Ale uvidíme, pokud by Adámek dudu chtěl a měl plakat, tak mu ho zase dám, ať jsme v klidu oba, však se to taky odnaučí, jako všechny ostatní děti.

Pardón za román :sweat_smile:

Hezkou neděli :slight_smile:
30. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
Leni, diky moc, no ja tedy zkusim nebudit nebo dam si limit 5 hodin a uvidime :grinning: dnes jsem ji nechala v noci 4hod spinkat, me v nemocnici rekli ze budit mam co 2,5 az 3 hod a to se mi zda moc casto...

A dudel no jirka je stale proti, zas nekde nasel " chytry clanek" ze jsou i proti tak pry zkusime vydrzet 6 tydnu a pak se uvidi...

kristynecka spinka, tatinek nam uvaril, dnes budou rizky s bramborem, tak se moc tesim konecne poradne jidlo :grinning:

a co ty leni jak se dari adamkovi??
30. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
Adámkovi se daří myslím dobře, ale už se na něj moc těším, taky už bych ho chtěla mít u sebe, ale vím, že máme ještě čas. A kdo si počká, ten se dočká.
Jen jak jsem psala, dr. na tom velkém UTZ, na kterém jsem byla ve 33.týdnu, říkal, že se mu zdá Adámek o týden starší, jak průměrě hlavičky, bříška, tak délkou stehenní kosti a váhou, tak uvidíme, jestli třeba nevyleze o něco málo dřív, já bych byla moc ráda. Chtěla bych malé mimi, Baru měla 3050g a 48cm a byla den po termínu....
tak uvidíme, co na nás připraví on :grinning:

A jak jinak? Když tedy neřešíte kojení a dudu....ono je pořád co řešit, viď?
30. srp 2009 v 11:09  • Odpověz
Jo a možná Ti to doktoři v porodnici říkali, že je Kristýnka ještě malá, tak aby ses pořádně rozkojila a ono se mlíčko tvoří v závislosti na sání mimča...my měli totiž s Barčou otočený den a noc, ve dne chrněla a v noci plakala, takže jsem to nechávání spinkat řešila až po šestinedělí, kdy se nám konečně povedlo otočit to tak jak to má být a ve dne byla víc vzhůru a v noci začala spinkat...
Takže, opravdu každá rada drahá, ale asi bych zkusila taky nějaký kompromis, třeba těch 5h a pak ji vzbudit, pokud by ještě spinkala, je přeci jen ještě malinkatá...
30. srp 2009 v 11:13  • Odpověz
Leni, moje kristynka mela taky 3050g a 47cm, je malinka ale hodnoucka, pres den teda nespi tolik ale v noci spinka krasne doufam ze to ji vydrzi :wink:

koupili jsme blby plinky a normalne se me procurala tak se zas vratime k pampers ty byly super :pensive:
30. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jani - já uvidím, jak na tom malej bude, ale plánuju ho nechat spinkat, pokud v noci bude chtít spát i když manža se mi směje, že pokud bude mrňous stejnej jako my, bude mě v noci budit furt :grinning:
30. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
Jooo jinak holky už máme pojízdnej kočárek :grinning: Manža promazal ty nový plastový díly vazelínou, jak mu poradili v tom servisu a už se kolečka točíííí, ještě budou chtít trošku vychodit, ale to je prej normální (řikal ten chlapík ze servisu), každopádně už můžem jezdit :grinning: a manža na ten kočík včera koukal a řikal, že je moc hezkej, jak je ta konstrukce úplně nová :grinning:
30. srp 2009 ve 12:52  • Odpověz
hajte :wink:
K.ate, tak to teda budeš mať hodne nahusten a s tou školou Ti strašne držím palčeky aby si to zvládla, škoda roka - odložiť, no budeš to mať ťažké. Moc držím palčeky aby to šlo :wink:

Janka, naša micka Laurinku totálne ignoruje. Čo som si všimla, tak ju zaujal jej kolotoč nad posieľkou. Ona si ju pekne očuchala, chodí okolo nej opatrne. Ja sa s ňou teraz moc nemazlím, no Milan jej to vynahrádza, tak snáď to takto pljde i ďalej. No ona je už dospelá pani, má 5 rokov, možno preto sa takto pre mňa superne správa :grinning:

Jani, ja som prvé dni budila a potom som prestala, že uvidím čo bude. A drobček sa mi aj tak cca najneskôr do 4 h zobudí. Ak sme vonku, tak spí dlhšie. Ak sa ten čas blíži k tým 4 h, tak som trošku hlučnejšia, pohladím ju a ona sa viac menej zobudí sama. No ale v noci ju nezobudím ani keby traktory padali :grinning:
30. srp 2009 ve 13:52  • Odpověz
Gabibka, ak Ťa zuby nebolia, tak je to snáď ok. Mňa to bolelo a strašne som sa bála, že prídem o mliečko ak by to prepuklo a nebolo by to preliečené. No keď pôjdem na normálnu plombu, asi to skúsim po dlhom čase bez inekcie, lebo to vracanie Laurinky bolo len v ten deň a na druhý už len raz, takže si myslím, že to spôsobila práve tá inekcia...
30. srp 2009 ve 13:54  • Odpověz
Leni,
ver činever, mne to bruško chýba :sweat_smile: . Ja už nikdy nebudem tehotná a toto tehulkovanie bolo nádherné, bez žiadnych komplikácií a moc som si ho užila. Jediné čo mi prekážalo, bolo teplo ku koncu. Ty máš super, že si ešte nebola tak v pokročilom štádiu a pomaly snáď tie horká prejdú. Ináč je to sila, aký je rozdiel zvládať teplá s bruškom a bez :grinning: .
Do prčic, tuším sa mi robí kútik - že by od zubára??? Idem na to niečo dať :confused:
30. srp 2009 ve 14:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.