• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
kate: aha tak to jsem nevedela ja myslela ze jsou pro vetsi deti, to jsem hctela byt chytra :grinning: :grinning: :grinning:

Gabi, no zatim dudel nemame ale tak jsem zkousela ji zavinout a povidat ji a to bylo revu a revu po 5 min jsem ji zvedla ze ji odnesu ze sedacky do postylky a nez jsem tam dosla tak usnula :pensive: tak uvidime budeme trenovat.

S tim kojenim moje pije tak 15 min a pak uz jen duda a duda a u toho usina :slight_smile: jinak je to moje zlaticko, pokud by mela takhle plakat tak nevim, to me trha srdce kdyz ji slysim :frowning2:

Jite nejak vic nebot ja jim podle me mnohem mene nez v tehu :unamused: ale snazim se hodne mlecnyc :unamused: vyrobku ja mam pocit ze mam malo mlicka pritom kojim fakt casto ale hlady neplace tak snad ji to staci...

Kate kdy presne mas termin?
31. srp 2009 v 11:32  • Odpověz
holis - přesně nevííím, podle ultrazvuku z prvního trimestru 18. 9. podle dalších dvou 10. 9. a podle ms 5. 9. :grinning: Teď už si jen vybrat :grinning:
31. srp 2009 ve 12:18  • Odpověz
to nevim my to nech cem a by mi jio vyvolalai mytslime zesem mnela pozdejc ovolucku taik proto..zitra mame kontrolu tak u vidime jestkli mame jeste dost vody alepole nasich poctu by semnela nechat princezna videt tenhle tuyden maximum 12.9 pak u vidime co dal...
31. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
ahoj holky tak jsem přijela terve teď od doktora a je to špatné. tlak mi vyletěl neskutečně vysoko, brali mi 3 ampule krve a moč a já to vezla do labiny. zítra budou výsledky. Takže ještě než pan doktor odjede na dovču tak jedu zítra odpoledne k němu. Dle vysledků mi řekne co dál, ale říkal,že už je pevně rozhodnut teď,ale sdělí mi to až zítra. NO vypadá to na císaře. ale co hlavně ať je moje princezna v pořádku, holky je mi z toho strašně moc smutno.
31. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
neboj to bude v poradku hlavne bud v kli du
31. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
waci, dneska jsem na tebe myslela, jestli jsi v pořádku...Tak to mě mrzí, že to nevypadá dobře, ale pokud půjde ven císařem, tak se nic neděje, kamarádka taky rodila císařem a v pohodě, ani s bumbáním neměl malý potíže :slight_smile:
Zítra se ozvi co a jak a nestresuj se, to ti neudělá dobře, ani malé ne. Dneska je venku hezky, tak si zajdi na malou procházku, vzduch ti udělá dobře :wink:
31. srp 2009 v 15:06  • Odpověz
waci - to mě mrzí, že máte s malou takový patálie, držíme pěsti, ať to dobře dopadne :slight_smile: U mě se asi ve středu rozhodne co a jak, jestli se malej otočil nebo ne... Pokud by otočenej nebyl, asi taky budu chtít císařskej řez, přece jen se mi nechce riskovat zbytečně ...
31. srp 2009 v 15:47  • Odpověz
haj baby

waci, klidek, vieš preo sa sekcii hovorí cisársky rez? - lebo s ním rodili bezbolestne cisárovné :slight_smile: . Tak aj Ty budeš a nebude Ťa nič bolieť. Koľko žien by to prijalo aj keď to nie je po zdravotnej stránke potrebné. No jasné, že normálny pôrod má svoje určité čaro, no keby som si mala vybrať či rodiť tak ako prvý krát alebo mať možnosť cisáraku, tak jednoznačne cisárskym. A ten Tvoj dr. je akýsi tajnostkár, že Ťa on už zajtra domov nepustí xixi. Drž sa babenka, už sa Ti to kráti.

Jani, ak sa Ti podarí odnaučiť mimino plakať keď je napapané, prebalené a v postieľke nejakým normálnym nebrutálnym spôsobom, aj ja sa hlásim a prosím - NAUČ MA TI xixi. Ja už som drobca nechala i vyplakať, no moc to nepomohlo... Bojím sa dnešného večera, lebo celý deň len spinká. Aj včera večer vystrájala potvorka malinká :angry: - moja milovaná :slight_smile:
31. srp 2009 v 16:21  • Odpověz
k.ate, malý není hlavičkou dolů? Kamarádka šla císařem,ptž malý byl nožičkama dole, tak jí to doktor přímo navrhl, nemuselasi o to sama říkat, takže pokud ho máš blbě otočeného, tak on tě stejně nenechají rodit přirozeně, si myslím.
31. srp 2009 v 16:23  • Odpověz
calli - no na minulé kontrole se už otáčel prej, ale von se tam furt motá jak motovidlo a kdo to má poznat :grinning: U nás se dá rodit přirozeně, pokud má mimčo malou předpokládanou porodní hmotnost a je napřed zadečkem (ne nožičkama), ale ten porod je vedenej jinak než normální, musí se rodit na tý koze a rutinně dělají nástřih hráze a hlavně ve druhé době porodní musí být celou dobu přítomnej doktor jak kvuli mně, tak kvuli mimčo... Já se na to právě schválně ptala... Ale teď bych měla o malýho při tom přirozeným porodu KP strach... Radši fakt ten císař.
31. srp 2009 v 16:30  • Odpověz
jaji - v mojí moudrý knížce je napsaný, že pokud mimču nic nechybí a mělo by bejt v pohodě a nedá se nijak utišit, musí se rodiče smířit s tím, že si prostě potřebuje zabrečet :grinning: COž mě docela pobavilo, když jsem to četla, ale horší bude, až to potká mě, to už mi asi tak do smíchu nebude :grinning:
31. srp 2009 v 16:31  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile:
Wacinko hlavu vzhůru...neboj uvidíš že ti bude úplně jedno jakou cestou malá vyšla ven a budeš šťastná tak jako tak...hlavně abyste to obě zvládly a byly v pohodě...na to musíš myslet a to je nejdůležitější a nepanikař...všechno bude dobrý:slight_smile: všechny ti tu moc držíme palečky:slight_smile:

Kate tak uvidíš...ale já bych taky šla na císaře, kdyby byl malej nožičkama...je to přeci jen bez rizika...u nás by tě ani jinak nenechali...říkala nám to PA na kurzu že se to dělá automaticky císařem, když nejsou hlavičkou dolů:slight_smile: ale vy to všechny zvládnete porodit vpohodě a pak už tu bude jen houf šťastných maminek a spokojených miminek:slight_smile:

My byli dneska na kontrole u dr. s malým a krásně nám přibírá:slight_smile: už má 4180g a 53cm:slight_smile: takže roste jako z vody:slight_smile: mám velkou radost...i ty antibiotika říkala dr. co beru že miminka dobře snášej tak že se nemusím bát:slight_smile: tak snad ještě aby zabraly mně...pořád mě totiž ten močák trochu bolí a to mi už zbývají jen 4 prášky...no snad se to vyléčí:slight_smile:
31. srp 2009 v 16:57  • Odpověz
Gábi, tak držím plečky,ať ty prášky už zaberou a jsi fit :slight_smile: A Štěpánek je chlapák :slight_smile:
31. srp 2009 v 17:26  • Odpověz
ahoj holky,vsechny vas moc zdravim odpoledne jsem si zakazala pocitac abych se venovala male a necumela furt na konika.

Waci a Kate, cisar je super opravdu to neboli jen ta jizva ale to je nic oproti normalnimu porodu, sice nema sve kouzlo ze ti ihned prilozi miminko ale je opravdu bezbolestny a hlavne pro miminko mnohem bezpecnejsi!!! a o to prece jde, ja uz mam jizvu krasne zarostlou pokud chces dam ti sem fotku :grinning:

Kate aspon bys to mela vyreseny kuli nastrihu :wink: a nebojte normalne jsem se rozkojila druhy den, me predtim neteklo ani mlezivo a vam jo tak budte rady.

co bych doporucovala vsem maminkam pred porodem je at jim ukaze nejaka kamoska jak dat prso diteti, myslim jak se to dava do pusinky nebot me to ukazovali nekolikrat az v porodnici a porad me to neslo... tak jsem plakala ze jsem neschopna a vidite kojim o 106!!!

Zanetko, tak koukam mame stejny problem, ja se pokousim davat kdyz je vzhuru do postylky ale to je takovej rev ze to nevydrzim a pochovam, povidam, dnes jsem ji i cetla casopis ale nezajimal ji evidentne. jsem stastna ze vecer mame koupani u toho se pekne vyplace a jakoby unavi a pak spinka s prestavkama na kojeni az do 8 do rana :grinning:

Koupete kazdy den? nam rikali ze mame ob den ale ze to je na nas tak my koupeme kazdy den a jeste v cem mate miminko pres den? ja v kombinezce dupackove, ale je tu vedro tak jsem ji trochu rozdelala na prsickach at ji to vetra :grinning:

Gabi vy pekne rostete, jen tak dal to bude aspon zenich jednou pro Lucinku malou. :slight_smile:
31. srp 2009 v 17:39  • Odpověz
no tak aj ja sa pridávam ku gratuláciam pre Katku a lUcinku. Už je nás tu teda hodne mamičiek,len ja sem akosi nestíham chodiť.
Inak dnes a včera večer to bolo v pohode, som zvedavá ako budeme spinkať dnes, lebo prespal skoro celý deň. Aj teraz je tu pri mne v lehátku - vrátili sme sa z prechádzky a práve zatvára oči. Mohol by pospať do siedmej kým sa budeme kúpať.
31. srp 2009 v 17:43  • Odpověz
Inak všetky tehulky v pohode posielate svoje miery, ja keď budem mať čas, tak prihodím tabuľku. :wink:
31. srp 2009 v 17:43  • Odpověz
No tak konečne som pridala prvé fotečky.
Dnes je fakt zlatino, ten náš Alexander.
31. srp 2009 v 17:52  • Odpověz
No Jani, ja aj viem asi ako ho priložiť, ale on nechce poriadne otvoriť ústa a tak to teraz vyzerá so mnou bledo,dúfam, že raz dva sa zahoja tie moje prsíčka.
31. srp 2009 v 17:54  • Odpověz
ahoj holky děkuji moc za podporu. jsem z toho fakt nějak mimo :unamused:
pokud by k císaři mělo dojít chci spinální umrtvení u nás se t provadí. chtěla bych být při vědomí a naštěstí manžel může být u císaře taky. Naše nemocnice to povoluje. Jen mi to je jaksi líto tak strašně ráda bych to chtěla zkusit přirozeně, ale samozřejmě je malá důležitější,
jinak nevíte co je s Kajrou? nějak se tu dlouho neukázala

přidávám se taky ke gratulaci pro Katušku a Lucinku :wink:
31. srp 2009 v 17:56  • Odpověz
autor
Aureli malej je krááásnej:slight_smile: já se těch našich miminek nemůžu nabažit:slight_smile: všem se nám povedla:slight_smile:

Waci jak říkáš to abyste obě byly vpořádku je nejdůležitější...a věř mi že o nic hezkýho nepřicházíš...já měla tak šílenej strach při porodu že bych klidně brala teď císaře...ber to tak že aspoň víš že se malý u toho nic nestane no a jestli můžeš být při vědomí...tak tim spíš super a není se čeho bát:slight_smile:
Hlavu vzhůru holka...všechno to dobře dopadne:slight_smile:
31. srp 2009 v 18:01  • Odpověz
Aurelko, Alexander je krásňoučký :wink: Já už taky chci to naše mimísko venku :dizzy_face:
31. srp 2009 v 18:04  • Odpověz
aurelko malej je krásňoučkej :wink:
31. srp 2009 v 18:05  • Odpověz
tak waci a místo smutku se budete s manžou soustředit na to, že brzo budete mít u sebe svoje krásné mimuško,svoji malou slečnu :wink: S takovými myšlenkami pak přece nemůžete být smutní :wink:
31. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
Zuzi, moc krasny chlapecek, drzim palce at se vam to kojeni rozjede na 100%
31. srp 2009 v 18:22  • Odpověz
Zuzka, mne okrem mastičky od aventu pomohlo toto : keď som dokojila, vytlačila som si ešte trolinku mliečka a potrela som ním boľavú bradavku. Prsia som nechala volne na vzduchu - iná divožienka som bola. Mliečko mi na nich zaschlo a pôsobilo liečivo. Robila som to už v nemocke a ver či never, zabralo mi to lepšie ako ten krém, aj keď aj ten bol dobrý. Keď mi to kamoška poradila tak som si ťukala na čelo, no potom som sa o tom dočítala i v knižke čo mám o kojení.... tak skús, ak Ti to nevadí, že budeš doma ako divoška :grinning: .

A treba dávať fakt pozor. Mne malinká aj teraz niekedy chňapne len bradavku a nie dvorec a teda ináč pištím, opatrne za pomoci malíčka vyberiem a ideme nanovo :wink:
31. srp 2009 v 18:47  • Odpověz
autor
No holky tak mě Štěpula taky někdy chytne jen bradavku...jak byl zvyklej na ty kloboučky tak s nima to měl jednodušší..ale bolí to jen chvíli než se pořádně přisaje a pak už dobrý...zatím je rozpraskaný nemám...ale zrovna to co píše Jajka s tím zaschnutým mlíčkem a běháním naostro mi dnes taky jedna kamarádka radila..prý to zabírá dobře...tak to asi taky zkusím:slight_smile:
31. srp 2009 v 19:09  • Odpověz
Tak som sa tešila, že malá dnes večer zaspinká superne...a :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Od 17,00 bola hore, som sa tešila že po kúpaní picne a ona opäť tie svoje muchy - chňapom sa najedla, hltavo (ako ináč), pustila prso a :cry: :cry: :cry: . Dali sme kvapky espumisan, že či je to bruško - o 5 min na ramene očká zavreté, položenie do postieľky a :cry: :cry: :cry: . Tak ja fakt neviem, prečo tá naša princeznička takto vymýšľa. A najväčšou záhadou mi je, že je to fakt len 1 x za deň - večer :angry: . Teraz je s ňou tatík...
31. srp 2009 v 19:51  • Odpověz
Kuk, :slight_smile: Laurinka už spokojne nakojená spinká a Milanko mi sem šupol fotečku :slight_smile:
31. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz
Ahojky holky,
Aurrelko, malej je úžasnej, rozkošnej...jako i všechna ostatní miminko, vy se tááááááák máte! :slight_smile: A to kojení se rozjede, neboj...každé to trvá jinak. A nepřikládáš ho špatně, že nechce otevřít pusinku? Já se teĎ bavila s kamarádkou, která už byla z kojení zoufalá, tak navštívila laktační poradkyni, ta prý jedním matem posunula mimčo k prsu a bylo to, začalo sát jak ďas a přestaly jí i bolet bradavky...

Waci, neboj, vše bude ok a uvidíš zítra, nemysli na nic ošklivého, pokud bude potřeba císař, jistě to bude pro mimi to nejdůležitější. To, že jsi chtěla rodit přirozeně je moc prima, ale pokud to teď nepůjde, půjde to příště :wink: Mysli pozitivně, hlavně kvůli mimču, ale i kvůli sobě.

Jaji, ta Tvoje princeznička je teda taky úžasná...vážně, jedno mimčo krásnější než druhé... :slight_smile:
31. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
Gabinka, ale musím priznať, že najlepšie to bolo s tým prvým mliečkom. Aj potom sa to dalo, no zvykla som to striedať.

Baby, prosím si radu - teraz aj ja obliekam Laurinku do dupačiek - dlý rukáv, dlhé celé nožulky a na nožulky dávam od dnes aj ponožky. Ale vôbec neviem, ako ju mám obliekať, ak sa šte trošku ochladí. Ona v perinke vôbec nie je ani nebola...a teda neiem. PROSÍM RADU!!! Maťo bol mesiac v perinke a potom bolo leto a do zimi už fičal nie klasicky bábatkovsky, preto teraz vôbec neviem...takže AKO???

DÍK ZA RADU :grinning: a krásne sníčky, idem do hajan :pensive:
31. srp 2009 ve 21:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.