• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Jestli to ona nemyslela spíš tak, že po dvou letech skončí záruka a nikdy nevíš, co se může stát, tak asi proto říkala, že je jen na dvě děti...
2. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
ahojky, tak jsem na chvilku nakoukla... :slight_smile:

waci - ta sestra je teda pořádná kravka... :frowning2: ale bohužel i takový se najdou

calli - no vzhledem k tomu, že mrňous je hlavičkou dolů, tak jsem to vůbec neřešila, snad už se neotočí :grinning: Mám napsanej lístek na monitor už do porodnice, tak tam budu muset zajít... :slight_smile:

Jinak nějak nevim, co dělat, mě to břicho nebolí samo od sebe, jen když se hejbu, ale když se dýl nehejbu a potom se potřebuju zvednout, je to ještě mnohem horší :frowning2: Nemyslim si, že by to mělo něco společnýho s porodem, jen jsem si to blbka prostě nějak natáhla dbobíháním toho trolejbusu (i když nechápu pořádně jak jsem si tím mohla namoct břicho :confused:, každopádně dr. řikala, že se to tam teď všechno lehčejc podráždí... Doufám, že to přestane... Manža ze mě má srandu, když se zvedám a že se šourám jak důchodce :grinning:)
2. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
Jooo a ještě dr. říkala, že malej má teď cca 3050g, tak jsem zvědavá, kam naroste s tou hmotností dál... :slight_smile:
2. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
k.ate, tak to už ta hmotnost snad nenarostě a bude to krásně malinké miminko :slight_smile: A pokud jde o ty bolesti, tak já je mám taky hlavně, když chodím, v klidu ani ne...
2. zář 2009 v 17:02  • Odpověz
autor
No to si Jani taky myslím...vždyť je to jen přístroj...proč by to mělo být jen na dvě děti nebo na dva roky...to by nikdo za ty prachy pak nekoupil...
2. zář 2009 v 17:03  • Odpověz
calli - no já myslim, že naroste, ale snad se do 3,5 kg vleze, bych mu byla vděčná :grinning: Jinak já mám strach se postavit a teď si i jít lehnout, protože bych se musela zase zvedat :frowning2: Bych si za ten nápad to dobíhat nafackovala, hlavně když hned asi 2 minut za tím jel další... Jenže já mla strach, že to je ten, kterým jsem chtěla na tu poradnu jet a von to byl trolejbus před tím, co měl 8 minut zpoždění :frowning2: No ale třeba jsem aspoň prcka sklepala dolů a teď už bude za chvíli s náma :grinning:
2. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
autor
tak to mě dr. říkal že mimi v posledních týdnech přibývá 200-300g a proto mě poslali do porodky dřív abych nerodila 5kg dítě:slight_smile: ale uvidíš Kate kolik bude mít při porodu:slight_smile: mě se od UZ den předem sekli o 50g:slight_smile:
2. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
A tobě se Peti doteď vstávalo bezbolestně z postele? Tak to ti závidím...
2. zář 2009 v 17:09  • Odpověz
autor
Kate neboj...malýmu si tím nic udělat nemohla:slight_smile: max si ho sklepala jak říkáš:slight_smile: a už brzy vykoukne:slight_smile:
Ono teď na konci už to všechno bolí...ale za chvilku to přejde a budete mít prcky u sebe:slight_smile:
2. zář 2009 v 17:10  • Odpověz
callli - já doteď žádný problémy krom těch "ms" bolestí a občas bolení zad neměla, tak je tohle takovej nezvyk :grinning: A štve mě to o to víc, že si za to můžu sama :grinning:

grabu - no ona mi dr. dělala vlastně hned potom ultrazvuk a malej je v pohodě, takže o něj strach nemám, jen mě to štve :grinning: Ale manža řikal, že si aspoň zvyknu na bolesti :grinning::grinning::grinning:
2. zář 2009 v 17:13  • Odpověz
Holky, já jdu zkusit dohnat spánek z probdělé noci a možná večer nakouknu. Tak buďte hodné :grinning:
2. zář 2009 v 17:17  • Odpověz
tak jsme udělali knedlíky a šli na procházku jsem funěla jak lokomotiva.

v sedm se má stavit kamarádka, tak uvidím zda dorazí :wink: zítra ráno jdu na monitor, tak pak dám vědět jak jsme dopadli
2. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
ahoj holky, tak se hlásím jsem tu opět. Už s Matýskem. Napíšu jen stručně, až bude více času ozvu se s podrobnostmi. Malej je vykoupanej a už usnul. Jinak porod byla rychlovka. 26.8. bolesti břicha odpoledne, v 22:00 návštěva porodnice, monitor, ještě to na porod nevypadalo, takže manžel jel domů. v 0:30 manžedl přijel - opět monitor a příprava - klystýr atd..Pak kontrola - ještě neodtekla plodová voda - takže ve 3:oo mi nechali odtéct plodovou vodu (měla jsem jí hrozně moc), ve 3:40 na sál a ve 4:20 se narodil Matýsek s 3050g a 48cm. Od 3dne plně kojíme (mlíka mám hrozně moc - musím odstříkávat).
No jinak se od včerejška trápím s velkými bolestmi ohledně stehů, nedá se vůbec chodit, vše mě bolí. nevíte co na to?

mějte se hezky, pa
2. zář 2009 v 19:58  • Odpověz
Tak jsem si trošku schrupla a je mi líp :slight_smile:
Smišku, tak to jsem ráda, že byl porod tak rychlý a už se těším na fotečky Matýska :slight_smile:
Na ty bolesti nevím, zkusila jsi Tantum rosalgin? Nám to doporučily PA na kurzu, je to takový roztok a jen to tím máš oplachovat...Jinak asi víc poradí holky, co už mají po porodu...
2. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
Hezký večer holky,

K.ate, Ty jsi jak já. K smrti nesnáším, když mi má něco ujet před nosem. Vždycky jsem dobíhala a myslím, že to mám tak zažité, že pokud bych se dostala do podobné situace jako Ty, tak letím jak drak, hlavně, abych ji stihla a neujela mi :grinning: :grinning: Jenže teď bydlíme na vesnici, kde není moc co dobíhat :grinning:

Calli, to je dobře, že už je Ti líp :slight_smile: hezky odpočívej, už to nebude dlouho trvat. Já se asi fakt mám, mě nic není, nic mě nebolí...jen občas ztvrdne bříško, ale beru na to magnezium.

Smíšku, ahojky!!! Pohlazení matýskovi :slight_smile: Podle toho, co ve stručnosti píšeš, byl porod celkem rychlí, hlavně po tom, co Ti píchli vodu. Ale ono se to říká, že když odteče voda, že je to fofr...Až budeš mít víc času a chuť, tak napiš, jaký byl porod podrobněji, já jsem zvědavá...vždycky ty příběhy hltám...a říkám si, kdo ví, jaké to budu mít já...
Jinak je naprosto bájo, že od třetího dne plně kojíš a máš mlíčka na rozdávání, to já neznám a tiše závidím, já jsem se rozkojovala velice pomaloučku a kojila jsem jen do sotva tří měsíců, pak mi mlíčko začalo docházet a Baru se nechtěla chytat (asi i proto, že jsem v tu dobu dostala MS a dr. říkala, že mlíčko může být hořké a malí jedlíci, což Barča byla, už ho nechtějí)...a to byl konec kojení.
jinak má Matýsek míry úplně stejné, jako měla Barča :grinning: A Holis měla taky stejné...to je tak hezké, vracíte mi vzpomínky...
2. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz
ahoj jdu haji na pisu zi tra co mi rekli n ako ntrole
2. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz
Blackie, určitě napiš, jak jsi dopadla...

K.ate, tak yjsem někde četla, že mimča přibírají na konci těhu tak 200g i víc...ale tím tě rozhodně nechci strašit...
Mně taky říkali, že si myslí, že bude mít Barča 3,5kg a nakonec měla 3050g...sekli se téměř o půl kila, naštěstí dolů :grinning: :grinning:
2. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
Leni, tak to se máš, že nemáš bolesti :slight_smile:
Já budu asi hodně překvapená váhou mimíska, ptž doktor mi už dělá jen monitor a "ruční" vyšetření, ale ultrazvuk mi nedělal od té doby, co mi dělá ten monitor. A z vyšetření se nic nedozvím, ptž mi nic neřekne, jsem z něho celkem zmatená, někdy mám pocit, jako by ho to otravovalo...
Tak a jsem sama, Jirka mi odjel na noční, to zas neusnu :frowning2: Ale budu muset, jinak budu zítra na kontrole vypadat jako smrtka :grinning:
blackie, ty máš zítra taky kontrolu? Tak hodně štěstí a snad už se malá konečně začne tlačit ven :wink:
2. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
Calli, já jsem to u Barči věděla náhodou, protože moje dr. měla dovču a poslala mě na kontrolu k jinému dr., který měl lepší vybavení a odhadoval mi váhu mimi asi v 38.týdnu.
Tentokrát, pokud nebude mít dr. zase náhodou dovču, taky nebudu váhu miminka vědět, protože poslední odhad váhy mám a budu mít z toho 33.týdne, kdy jsem byla na posledním velkém UTZ...takže velké překvápko... :wink:
Jen si moc a moc přeju, aby to bylo do 3,5kg, ale uvidíme...nic s tím stejně neudělám, že? :wink:
Na kontrole ať vše dobře dopadne :wink: Držím pěstičky
2. zář 2009 ve 23:04  • Odpověz
lenin - já když bych nespěchala a věděla, že to dalším stihnu, asi bych to ujet nechala, aspoň ybch jela s manžou, ale takhle jsem se rozběhla a bylo :grinning: No ale je fakt, že dneska už je to lepší, tak snad se to srovná co nejrychleji :grinning:
No a i kdyby přibíral čtvrt kila, tak by se mrňous v termínu mohl vlízt do těch 3,5 kg, jen je blbý, že ty odhady lítají plus mínus 400 g prej, tak doufám, že u nás to nebylo 400 g dolů :grinning:
3. zář 2009 v 08:22  • Odpověz
Dobré ránko maminky a tehulky. Tak dnes večer bol drobec ako hodinky, hore bol každé 3 hodinky. Už sa nám to začína normalizovať, len tie moje bradavky sa pomaly liečia.
3. zář 2009 v 08:26  • Odpověz
No akosi sem nestíham teraz chodiť, ale ono sa to časom napraví,no Waci teší ma že tito dobre všetko dopadlo a určite sa vám s malou podrí vydržať až kým príde váš pán doktoe.
BAby ďakujem za rady ohľadom bradaviek, no kedy sa dá tak aj aj behám obnažená po byte, len malý mi to moc nedovoľuje a večer sa mi tak nedá spať, lebo mi všade tečie mlieko. tak si dávam mušle na noc, že tam to je lepšie kao priamo v podprsenke.
3. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
ahoj holky. já bych se ještě vrátila k tomu monitoru. Taky o tom moc uvažuju. mslím si že budu klidnější. a co jste tu říkali že je na dvě děti tak to jsem slyšela už taky (nečetla jen slyšela). pak se má ta podložka vyměnit. ale ta stojí myslím nová do 1000,- , ale taky jsem volala do té firmy co to prodávají od výrobce a taky mi ten pan tohle říkal že fakt radši nepujčovat, že ten senzor je strašně citlivé zařízení a že pokud se s tím zachází trochu nešetrně tak nemusí fungovat správně. tak říkal že bud od někoho od koho víte že je 100% v pořádku nebo nejlíp nový. a že pokud si ho budete šetřit a opatrně na něj tak můžete použít na další mimi. a umístovat se musí na tvrdou pdložku takže mezi roštem a matrací ještě má být tvrdá podložka. a že se má občas větrat (odhrnout matrace) aby se tam nesrážela vhkost, že to je všechno napsáno v návodu o použití.
3. zář 2009 v 08:44  • Odpověz
No ja mám ten monitor len an rošte a vyzerá že funguje, bliká krásne podľa toho ako malý dýcha. No ale rosš je celkom pevný a dosky blízko seba.
3. zář 2009 v 08:46  • Odpověz
já mám taky rošt pevný a tyčky blízko sebe tak nevím no. a máš nový aurrel?
3. zář 2009 v 08:51  • Odpověz
podložku mám novú a senzor od sestry
3. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
Tak to my máme zatim doma takovej "prehistorickej" monitor... Ale s manžou mu ani jeden moc nevěříme, tak uvidíme, jak to bude a kdyžtak asi koupíme novej... :slight_smile:

Jinak už plus mínus vím, jakej bduu mít rozvrh.. Na jedny cvika se s manžou musíme prohodit, aby on je měl v lichý týdny a já v sudý (abych první tejden moc do školy nemusela a když tak jen na jedny cvika - snad se prcek stihne narodit :grinning: ), ale jinak je to celkem v pohodě... :slight_smile:
3. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahojky, tak jsem zvědavá,jak dopadla waci kontrola, já už se jdu taky chystat k doktorovi, který mi stejně neřekne nic nového, určitě jsem pořád zavřená...a to jsme chtěla do konce týdne rodit, asi to zase neklapne :grinning: A to už se snažím malé domlouvat,ale asi se jí tam fakt líbí, no...
keiro a ta podložka, cos o ní psala, to je nanny nebo jiná? Ptž nám říkali, že ta nanny je unikátní v tom, že jí vlhkost nevadí a o větrání nic neříkala ta paní včera...
3. zář 2009 v 09:19  • Odpověz
Tak jsem se právě objednala na monitor, teda prej do poradny, nějak tomu nerozumím :confused: :grinning: No, třeba do tý doby porodim a nebudu to muset řešit :grinning: Trochu mě překvapilo, že sestřičku ai nezajimalo v kolikátým tejdnu jsem :grinning:
3. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
ahoj holky tak jsem konečně doma, byla jsem na monitoru napojená přes hodinu ta naše cácorka chtěla spinkat a ne se hýbat. měli jsme už snad půl metru vyjetýho papíru se spící křivkou, nakonec ji sestřička trochu probrala ale kopla jen tak 2x tak jsem se naštvala a začala měnit polohy, tak se trošinku rozhýbala, tak nás sestřička vysvobodila. Zítra jdeme už na ten monitor do porodnice a jsem domluvená se sestřičkou, že už se budu i na víkend a pondělí- středa domlouvat přímo v porodnici. Sestřička se se mnou rozloučila, že pokud porodím do 10. 9. tak už mám pak jen přijít po šestinedělí na kontrolu. JInak pokud neporodím do 10.9. tak jsem objednaná 10.9. na 10.00 k panu doktorovi, to už bude zpět a on rozlouskne co uděláme dále. Holky já už chci rodit. :grinning: už je mi i jedno, že by tam nebyl můj pan doktor, tchýně řekla, že obstará ty nejlepší lékaře, aby bylo vše v pohodě. takže už nemám obavy, ony ty protekce jsou někdy fakt dobrý :wink:

jinak k monitoru dechu, my ho zatím kupovat nebudeme. uvidíme časem :wink:
3. zář 2009 v 09:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.