• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Gabi ahojky zpatky doma. Tak Stepanek ma rymu chudacek, to je hrozny kdyz clovek nevi jak jim ma pomoci ze? ja jsem taky obcas bezradna :frowning2: a to kdyz place a ja nevim proc
7. zář 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
no já sem šíleně bezradná...to zoufalství že mu nemůžu pomoct je strašný
7. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz
ahojte tehulienky,mamulienky a prcíčkovia :slight_smile:
tak dnes mám Libiho na jednom pohovore od 9hod-17hod,chudák,ale snáď to nejako zvládne,tak mám voľný PC a možem s vami pokecať,malý zatiaĺ spinká,je úplne zlatíčko...
Cez deň plače len,keď chce papkať,inak buď pozerá,rád sa s nami rozpráva,úplne reaguje na všetko,na kolotoč,na lehátko,na nás,točí hlavičku presne tam,kde má :slight_smile:aj mamina vravela,že má úžasne reflexy,hlavičku krásne drží,keď ho dáme na bruško,normálne sa vie podať,nožičky zaprie,ručičky a šup je o kus ďalej...som strašne pyšná :slight_smile: no ale od okolo tej 20hod do polnoci nie a nie spinkať,stále chce byť u prsa,skúsila som mu dať trochu nutrilonu a kupodivu asi mám mliečka málo alebo málo syté navečer,zajtra ideme k dr,tak sa na to opýtam,je to fakt žrútik,po Nutrilone zaspinká jedna radosť,dnes spal od pol1 do 6hod :slight_smile: vkuse...
už viem uňho aj rozoznať,či plače od bolesti alebo sa chce len chovať a mazliť,snažíme sa ho nerozmaznávať,lebo to by sme sa potom zbláznili,keď len mrnčí,tak ho necháme tak...inak prdíky sa nejako dajú už zvládnuť,papám lackobacily ako poradila Gábinka(ĎAKUJEM zlatíčko za radu),papám aj brusinky,nejako mám divný pocit,ale mamina vravela,že tú jazvu mám velikánsku,tak je to aj tým,že sa mi to hojí a tá koža sa sťahuje,tak preto ten nepríjemný pri čúraní a veĺkej potrebe...uvidíme,pijem hrnček fenyklového čaju,2L čaju pre kojace ženy a do toho si dávam jeden sáčok detského,tak to všetko asi zaberá a dávam si aj jogurt Holandia so živou probiotickou kultúrou...inak zatiaľ,čo som spapala(zo zeleninky papám iba mrkvičku a petržlen-v polievke alebo udusené s mäskom,zemiaky s kmínom,rýžu,hov.a kuracie mäsko,šunku,sýry,jogurty a z ovocia si napr.nakrájam na malé kúsky a uvarím ako kompot a dám si aj sladké :slight_smile: ),tak zniesol dobre,ani sa z ničoho zatiaĺ neobsypal...kaká aj papá ukážkovo..
inak neviem,či ma nejakú rýmičku,ale už si 3xodgrckol tak,že mu vyšiel iba hlien-soplíky a to sa mu snažím noštek čistiť každý deň.
Inak nejaké kilá mám ešte pekne na sebe,hlavne to bruško je už dolu,ale aj tak zostalo,fakt som mala tu kožu natiahnutú hrozne,snáď sa to spraví...inak neviem,či sa mi neurobili strie na prsiach,až dnes som si to všimla po sprche :frowning2: :frowning2: :frowning2:možno sa mi to len zdá,uvidíme...
Gábinka,tak mu skús soplíky odsávať preč,neskúšala si?a aký bol víkendik na Morave?

Jani,Jaji,Sacvi ahojky :slight_smile:ako sa majú tie vaše princezničky pre našich klučikov ? :slight_smile:

Miške som písala a tiež moc ešte raz gratulujem,konečne to má za sebou aj s Kajrou :slight_smile:

Gábinka,tak skús
7. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz
autor
Ahojda Lucinko...no to víš že jsme ráno odsávali a moc se mu ulevilo...oni mu netečou soplíky...ale chrastí to v něm jako by měl tu rýmu usazenou mezi nosem a krkem...ale snad to bude dobrý...zkusila sem mu stříknout trochu vincentky do nosanku ta prý nemůže uškodit a na noc mi kamarádka poradila dát pod postýlku vařící hrnec s heřmánkem aby to dýchal a ulevilo se mu...tak sem zvědavá ale zkusíme všechno...jinak ta odsávačka je teda hustá...ta na vysavač...ale zabralo to:slight_smile:
no a jinak koukám že Samík je teda šikulka...:slight_smile:
Štěpánek taky už reaguje a kouká kam chodím a otáčí hlavičku...ale to zvedání na bříšku nám zatím moc nejde...je líňoučkej:slight_smile: ale on se to naučí:slight_smile:
Holky od kdy tak miminka drží samy hlavičku?

Jinak Lucinko držím Libimu palečky na pohovor...ať to dobře dopadne...má už něco kam by chtěl? kde by ho to bavilo?

Jinak ty lactobacily jsou dobrý i na utváření imunity pro miminko protože ta se tvoří v mikrofloře střev...takže to určitě pomůže i na imunitu...je dobře že je papáš:slight_smile: a brusinky taky...abys neskončila jako já se zánětem močáku...pořád to ještě nemám dobrý...ale snad už brzy to bude ok:slight_smile:

A na Moravě...no nevím...trochu stres a trochu v pohodě...stres z toho že malá Ada jsou jí 3 roky je rozpustilá a pořád by Štěpánka chtěla muchlat a nedá si vysvětlit že je ještě malinkej a že nesmí...tak to bylo dost náročný ji uhlídat aby mu něco neudělala...ale jinak dobrý...byli sme se podívat za kamarádem na hasičský závody...pak sme byli ukázat malýho Járověbabičce:slight_smile: no a dostali sme nějaký dárky:slight_smile: no bylo to dobrý...jen aby malej z toho nebyl nemocnej...ale ono se mu ta rýmička brzo zpraví:slight_smile:
7. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
Gábinka,tak to je fajn,že odsávačka funguje,ono je to tak strašné,ked sú tie naše miminka tak malé a nevedia si sami ešte pomocť,obzvlášť so soplíkmi...tá vincentka alebo stérimar-morska vpda by mali pomocť aj ten vlhký vzduch s hermánkom ,ved aj my dospelí sa naparujeme,aby sa tá sliznica zvláčnila a soplíky povolili...
ja práve kojím,malý si pri tom :grinning: prdí,rozpráva a všetko zvláda naraz(asi bude po mne :grinning: )

Samko je celkovo strašne živý a hýbe sa až moc :slight_smile: ,ale aj ja aj Libi bol taký od narodenia a je pravda,že má silu v nožičkách poriadnu a je aj dosť dlhý,takže sa neboj,každé miminko to má inak,Štěpánek ho bez problémov doženie :slight_smile:

Hlavičku by mali mimča držať tak od 3-4 mesiaca,je to podĺa toho ako sa im vyvinú svaly na krčnej chrbtici,takže je to diskutabilné...

No a Libi---Gábinko,stále niekam chodí a stále nie je nič isté,je mi ho až ľúto,ale chce to čas a trpezlivosť,dokonca aj s tvojím kolegom je v dobrom kontakte(takže sa rozhýbal a je fajn :wink: ),2-3 pozície by sa mu páčili,ale to je na viac kol,tak uvidíme,musím mu len držať palce ...

Ja som tie lackobacily papala už v tehotenstve,sú aj na obnovu ženskej mikroflory narušenej mykozami a pod.zánetmi a aj kvoli tej moj zácpe a nejako ma nenapadlo pokračovaŤ v tom ďalej,takže ďakujem za radu :slight_smile:
a tie brusinky som si kúpila hneď ako si napísala o tom tvojom zápale,predsa len nám to poriadne narušilo všetko a moč.mechúr je citlivý na všetko,kým sa to dá do normálu a mrzí ma,že teba sa ten bacil drží a nezničili ho ani antibiotiká...neradila ti dr.kúpiť si Urinal?mne pomohol rýchlo a od kedy sa mama lieči na rakovinu a vybrali jej dole všetko a popri operácii jej poškodili moč.mechúr,tak trpí na zápaly moč.ciest a tento Urinal jej zaberá,sú to vitamíny...sú voľne predajné v lekárni,len sa opýtaj,či to možu aj kojace ženy,ale myslím,že áno :slight_smile:

No 3ročné deti-to je ťažké ic ustrážiť a ešte viac im niečo vysvetliť....tak snáď to Štěpánkovi čo najskor prejde Gábinko!!!posielam mu pusinku :zipper_mouth:
7. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
autor
No urinal mi dr. doporučila na doléčení...ale já si kopila jiný vitamíny...není to z lékárny je to od firmy Starlife a jsou to čistě přírodní bobule a je v nich 50x větší množství účinné látky a žádná chemie takže doufám že to taky zabere jako tobě...mě ty bobule doporučila švagrová...ona s tím nějak teď dělá a i ten lactobacil mám čistě přírodní...nějak tomu věřím víc než věcem z lékárny...obzvlášť když mám teď prcka a kojím tak je to přírodní lepší...když už sem ho chudáčka cpala antibiotikama...snad už se mi to brzo vyléčí:slight_smile:

Víš co na Štěpulovi ale pozoruju...jak je už každej den jinej...jak každej den vnímá zase o trochu víc a jak se vyvíjí:slight_smile: je to mazec jak rostou před očima:slight_smile: za chvíli půjdou do školy a ani nemrknem:slight_smile:
7. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
ahoj holky my jsme byly u pani doktorky tak se ji nelibi to ze ma Kristynka zelenou stolicku tak zitra musime donyst plinku, taky tady byly nasi od 12 do 14hod a zase to bylo trochu dlouhe mimo jine me kristynka dnes od 11 do 17 hod nespala tak jsem z toho byla nestastna nebot to se me jeste nestalo a ona tak moc plakala.

Gabi jinak pevne doufam ze se vam brzo ulevi.

Holky jinak kristynka zveda pomalu hlavicku ale jeste nema moc sil, vazi 3300gramu a meri uz 53,5cm pekne nam roste kocenka.

Jinak mam nahore furt tech 6,5kg, bricho uz nemam vubec jen takovy malicky spek pres tu jizvu :grinning: ale jizva uz je uplne krasne zahojena podle me nepujde ani videt. :sunglasses: vam ji pak vyfotim at jste v obraze jak vypada jizva po cisari :grinning: tak ja nevim ocistky me uplne skoncili, myslite ze uz muzu mit sex? :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 18:01  • Odpověz
Luci, s tím manžovým hledáním Ti moc dobře rozumím. Můj manža byl na tom do nedávna stejně...pořád někam chodil, někam psal životopisy a stále nic. Teď už jsme v jiné situaci, už má jednu práci od 1.10.jistou, takže už jsme o něco klidnější, ale není to úplně to pravé ořechové, co by si představoval, tak ještě stále do té doby, než nastoupí hledá. Třeba teď v pátek jde na druhé kolo do nějaké firmy, která by se mu líbila, tak mu moc držím pšstičky, aby mu to dopadlo...ale už takto v druhých kolech byl a nakonec nic nedopadlo, což je možná ještě horší, než kdyby ho vyřadili hned z prvního kola...

A jak dlouho už Tvůj manžel hledá práci? Můj hledal tedy 2 měsíce, ale nastoupí vlastně až po třech...

Ať má taky Tvůj Libi štěstíčko, držím pěstičky...
7. zář 2009 v 18:05  • Odpověz
autor
Jani když ti řeknu že dneska mám Štěpánka celej den na ruce, protože jak má rýmu tak vůbec nespí a když ho položím tak chroptí a nemůže spinkat...tak asi chápeš po těch vašich probdělích hodinách jak mi je...jsem zvědavá na noc jak to zvládneme...když to nepoleví...tak s nim zítra pojedu k doktorce....chudinka moje malá...
Ať se o něj nemusím bát...snad to ale bude brzo dobrý...doufám...

Leni tak super že má manža aspoň něco...a pak má ještě třeba 3měsíce zkušebku na to aby třeba ještě hledal:slight_smile:
7. zář 2009 v 18:30  • Odpověz
Leni: super ze manzel v tehle dobe nasel fajn job :wink:

Gabi: jeee chudacek malinkej, to noseni to neni sranda, u nas je rev jen kdyz si sednu, takze bud musime chodit nebo sedet na balonu a skakat :slight_smile: ale co jak rikala pani doktorka do 15let ji prece nosit nebudeme tak to musime vydrzet nektera miminka chteji byt porad s maminkou tak to musime vydrzet... chudacek kdepak to mohl chytit takovou rymu hnusnou :frowning2:
7. zář 2009 v 19:04  • Odpověz
autor
nevim...myslím že asi ty změny počasí a taky asi Adelka...ta má rýmu a kašel a možná ho poprskala...ale tomu se neubráníme...děti prostě bývají nemocné...a aspoň si začne budovat imunitu:slight_smile: snad se mu to brzo zlepší a ne aby to bylo ještě horší...teď papá a nechroptí...tak snad to bude ok:slight_smile:
musím to brát pozitivně...jinak bych se zbláznila...

Jinak sem četla na netu zajímavou stránku o nošení a vůbec přístupu k miminkům...http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kontinua.html
tak se na to podívej...prý i ta knížka je hustá...asi si ji přečtu...ale aspoň nemám pocit že malýho rozmazluju když ho nosím:slight_smile: je to vlastně dobře:slight_smile:
7. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem se musela přijít podívat co wacinka :slight_smile: Moc gratuluji k narození Zouí a hlavně přeji hodně zdravíčka :dizzy_face:
7. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
Maova, vzkaz předán :wink:
7. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz
calli, ty jsi hodná, moc děkuju :slight_smile:
7. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz
Já už vůbec nemůžu chodit, před chvilkou jsem málem bolestí nedošla ani na záchod :frowning2: Já už to chci mít za sebou...
Už je nás tu malinko těhulek, pokud vím, tak jsem to já, k.ate a možná blackie, ale ta už možná porodila...no, ještě leninn, ale ta má ještě čas :slight_smile:
k.ate a jak ty jsi na tom? Co to bříško, pořád bolí? Dneska jsi tu nebyla, tak snad už nám nerodíš, když je teď na řadě kluk :grinning:
Gabi, přeji Štěpánkovi, ať ho ta rýmečka přejde a není to nic vážného :wink: Teď čtu ten článek a vypadá opravdu zajímavě :slight_smile:
7. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz
ahoj driv se sem nedostala ale 6.9 2009 se narodila beatrice julia v 01.28 51cm a 3750 kg
7. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz
calli - ahojky :slight_smile: Ne ještě nerodím, břicho pobolívá, ale furt jen jako při ms a jen občas, takže si myslim, že si prcek dá načas :grinning: Dneskaj sme zjistili, že postýlku, co jsme chtěli maj skladem jen se stahovací bočnicí :frowning2: Tak nevim, jak to nakonec vykoumáme, asi objednáme nějakou jinou nebo nevim :grinning:

Jinak blackie - gratulace k malé :slight_smile:

No a systím holka - kluk se nám rozpadl :grinning: Takže kdo ví, kdy budu rodit já :grinning: Ale jestli bude prcek škodolibec po nás, bude to určitě buď 10. nebo 14. nebo pak až toho 18., abych nestihla školu :grinning:
7. zář 2009 ve 22:49  • Odpověz
blackie, gratuluji k Beatrice Julii :slight_smile:
7. zář 2009 ve 22:52  • Odpověz
holky tak ja nemam asi dost mleka kristynka place hlady tak jel tatinek do tesca pro nutrilon snad pomuze :frowning2:

jee blackie moc gratuluju a zbytek tehulek se drzte a spete :sweat_smile: ja vim o cem mluvim :frowning2:

gabi uz vim jake to je nevedet ja :frowning2:k pomoci miminecku :fearful: :cry: :cry: :cry:
8. zář 2009 v 01:50  • Odpověz
Krásné úterní dopoledne :slight_smile:
Blackie, waci moc gratuluje k maličké :slight_smile:
jinak má waci problémy s kojením, je z toho chudáček nešťastná, ale ono se to poddá :slight_smile: Jinak prý všichni doktoři v nemocnici obdivují malou Zouí :slight_smile:
Holky, já už nemám bolesti jen když ležím nebo sedím a s tím sezením to taky není už moc růžové, tak doufám, že brzo porodím, temín mám za týden, tak by už beruška mohla jít na svět, no ne? :grinning:
8. zář 2009 v 10:15  • Odpověz
calli - já pořád nic... :grinning: Pobolívá mě jen to břicho sem tam a jinak pohodička... Už mě nebolí ani to, co mě bolelo :grinning:
8. zář 2009 v 10:34  • Odpověz
dobre rano koukam ze zadna nova miminka nejsou :wink:

I me neslo kojit nebot jsem nepochopila techniku prvni den a z toho jsem byla nestastna, jeste na pokoji s takovou kobrou jsem byla ktere to slo a to me nervovalo jeste vic, proto jsem sla po 2 dnech na nadstandart a tam si vse delala po svym a najednou to slo..

tak nutrilon jsem neudelala to je tak slozity ze do te doby nez bych to pripravila by se vzbudil revem cely barak :slight_smile: tak jsem byla rano u pani doktorky udelali stery a opet odber krve paticky :frowning2: :frowning2: :frowning2: kristynka se totiz hlavne prezira rikala pani doktorka ze mleka ma dost ale urcite nemam kojit tak casto jako kojim ze z toho ma to boleni briska :frowning2:
tak jsme najeli na rezim co 3 hodiny a drive nesmim kojit :slight_smile: to bude revu :pensive: jinak jsem sla spat ve 3 h rano a v 5 h rano uz opet Kristynka oci jak tenisaky :astonished:
8. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
k.ate, úplně ti závidím, mě už to bolí přes dva měsíce a když jsem si na tu bolest jakž takž zvykla, tak včera večer mě to začlo bolet mnohem víc a dneska jsem fakt ráda, když dojdu na záchod a zpátky :frowning2:
8. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
Ahojda těhulinky a maminky a miminečka:slight_smile:

tak moc gratuluju Blackie k miminku:slight_smile: a japakto že jsi tak brzo na netu? ty ho máš v porodnici?

Calli je mi líto že tě všechno tak bolí...snad už to bude brzo za tebou :wink:

Jani s tím kojením je to mazec...mě si malej taky někdy zařve už po hodce a půl...ale on pije jen 10minutek a má dost...tak si říkám že ho snad nepřecpávám...ale normálně pije tak po těch 2,5-3h...někdy vydrží i 4h...prostě jak kdy...
Dneska v noci tak chroptěl tou rýmou že sme mu museli odsávat...chuděrka a navíc mu zase zhnisalo to očičko...ale teplotu pořád nemá tak sem v klidu...ale pro jistotu jdeme dneska k dr. asi za hodinu...tak sem zvědavá co nám řekne...
8. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
Gabi, snad to bude dobré, pak pisni, jak u Dr. :wink: Jinak malé pořád říkám, že zítra by mohla už jít na svět, nebo potom v tu sobotu, ale raději už zítra, ať to máme rychleji za sebou :grinning: Strach mám a prodlužovat se mi ho nechce :grinning:
8. zář 2009 ve 12:21  • Odpověz
gabi a ty davas z kazdeho prsa 10 min nebo dohromady z obou prs 10 min? ja z kazdeho kojim 10 az 12min..

uz mam kristynecku nakojenou tka asi pojedeme na prochazku jenze ona usnula zase :unamused:
8. zář 2009 ve 12:58  • Odpověz
calli - tak jsem to zakřikla :grinning: byli jsme na obidku a břicho zas bolí, teď musíme jít dořešit postýlku a tak... Tak jsem zvědavá... A taky bych ráda věděla, kdy malej bude chtít ven, ale určitě to bude 10. abychom měli veselejší registraci rozvrhů a 14., kdy se stěhujem mě pouštěli domů :grinning:
8. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
Ahojte maminečky,tehulky a prcíčkovia,

Gábinka,tak držím palce u dr.,nech to čo najskor prejde Štěpánečkovi :zipper_mouth:

Jani,ja tiež valčím s kojením,Samko chce byť niekedy u prsa aj každú polhoďku a to fakt netuším,či má hlad alebo len proste vymýšĺa,dnes ideme k dr.na kontrolu,tak sa jej na to opýtam,mńa to strašne ničí,aj keď viem,že by mal byť u prsa max.10-15min,vtedy vypijú 90% mliečka,ale ako náhle sa pustí,tak za chvíľku zase hľadá prso a otvára pusinku a pod... :frowning2: dnes tiež nejako vymýšĺa ako sa zobudil,tak to skušame tak,že sme ho dali do postieĺky,dali mu cumlík a uvidíme,skusíme nastaviŤ kojenie tak každé 3hoďky,ako ti to Jani poradila doktorka,uvidíme,čo mi poradí moja doktorka...hovorí sa spokojné miminko,spokojná maminka,tak sa nechcem trápiť,či má hladík a mám málo mliečka alebo je slabé,nezasýti ho tak alebo len vymýšľa...to je fakt na palicu,keď si tí naši drobčekovia ešte nevedia povedať,čo potrebujú a čo nie a či sa chcú len mazliŤ...

Tak želám pevné nervy a všetkým ešte tehulkám,nech už majú porody za sebou a možu s nami dávať rady tu na koníkovi...cmuk
8. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz
Luci pokud ti pribyva na vaze tak se ti taky mozna prezira jako me :wink: ja jsem si taky myslela davat pit jak si rekne a ono ne :unamused: uvidis co ti rekne doktorka. Luci moje dama odmita i dudel takze si predstav ten rev, ale co nadelam ono to bude jednou dobry :wink:
Moji kristynce se ani v kocarku nelibi ona me tam place ach jo :frowning2: snad se to upravi casem,
8. zář 2009 v 15:38  • Odpověz
Tak holky, už jsem se rozhodla, porodím do soboty :grinning:
Jinak s tím pitím, nemají třeba jen žízeň, že pijou víc?
8. zář 2009 v 16:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.