• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Teda, nechtěla jsem napst ví,ale častěji...to přední mlíčko je přeci jen na zahnání žízně, tak možná mají jen žízničku,dobečkové malincí :grinning:
8. zář 2009 v 16:23  • Odpověz
autor
No tak jsme zpět od Dr. a docela mně uklidnila...prý má jen malinkou rýmu ale jak je malej a má to usazený v nosánku tak to v něm chrastí protože se to v něm rozlýhá...ale jinak sme dostali jen kapičky do nosánku...takovou jako vodičku na pročištění..Libenar se to jmenuje a máme mu podložit postýlku aby byl z kopce, dávat vlhký plínky na postýlku aby dýchal vlhkej vzduch...mezi kojením mu můžu dát převařenou kojeneckou vodu na lžičku...aby se trochu napil v tomhle vedru a odsávat ty hleníky...říkala že ta odsávačka na vysavač je super:slight_smile:
Jinak sme přibrali zase:slight_smile: má už 4540g a doktorka ho chválila jak je krásnej a jak hezky papá a že už začíná být takovej buclatej:slight_smile: tak mám radost:slight_smile: jinak říkala že to do tří dnů přejde takže to bude dobrý:slight_smile:
8. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
Gabi, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo :slight_smile: A Štěpánek je šikulka :slight_smile:
8. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
ahojky holky ...

grabu - jsem ráda, že malej bude snad co nevidět v pořádku

Jinak my jsme objednali postýlku, sice nevíme, kdy přesně bude, ale já jsem ráda, že už to budem mít z krku :grinning: Měli by nám ji dovézt až domů zadarmo, tak jsem ráda... :slight_smile: Jen malej by teda mohl počkat... Já si teď dala krupičnou kaši se skořicí, tak jsem zvědavá, jak to dopadne :grinning:
8. zář 2009 v 17:31  • Odpověz
autor
:slight_smile: holky dík...já jsem taky ráda že to snad není nic vážnýho...snad bude malej do konce týdne v poho...máme jet k našim tak kdyby nebyl zdravej tak bych nikam nejela...a už se tam docela těšim...tak uvidíme, ale mysím že už to má i lepší než včera...tak snad...uvidíme zase v noci...to je nejhorší...jak chrčí a nemůže spinkat...bobeček malinkatej
8. zář 2009 v 18:08  • Odpověz
Gabi teda vy pekne vazite, moje kristynka ma jen 3,3kg :slight_smile: :grinning: hlavni je ze je v poradku. tak jsem byla nestastna a precetla si diskuzi "stale place" nebo uplakane miminko tak to pry prejde tak uvidime snad budu se modlit at to mame brzy za sebou hlavne to chce pevne nervy!

Kate: mnam taky bych si dala krupicku, ale nikdo neni kdo by me ji uvaril

Holky mate nekdo ten satek na noseni miminka?
8. zář 2009 v 18:10  • Odpověz
autor
jo jinak Jani....já nekojím z obou prsou naráz...dycky jedno a další kojení zase druhý...střídám to...teď už není potřeba abych mu dávala obě prsa když se kojení rozjelo a mám mlíčka dost...víš jestli dáváš Kristýnce obě prsa tak je možný že ona si vezme jen to přední mlíčko co je slabý na žízeň a pak z drhýho taky a k tomu hutnýmu co je na hlad už se nedostane...tak proto ti pak třeba brečí hlady...zkus jí dát jen jedno prso a příště druhý...já to tak dělám od tý doby co sme se vrátili z porodnice a Štěpula je spokojenej...a pije fakt tak 10-15minut a je napapanej a pak třeba až za 3h chce zase...a přibývá dobře...takže mu to stačí:slight_smile:
8. zář 2009 v 18:12  • Odpověz
autor
Jani já si ho budu kupovat...ještě sem se ale nerozhodla jestli tkanej nebo elastickej...ale zítra mi přijede kamarádka co má oba tak to vyzkouším a pak se rozhodnu:slight_smile:
chci prcka nosit u sebe:slight_smile: četla si včera ten článek? jak sem dávala odkaz?
8. zář 2009 v 18:15  • Odpověz
jj, já si taky chci kupovat šátek, a asi nejdříve koupím ten elastický, co jsem četla, tak je dobrý pro začátečníky... Jo a ten monitor dechu siu budeme taky pořizovat, nechceme nic riskovat
8. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
gabi tak jo tak ja to zkusim kojit jen z jednoho :slight_smile: jen abych si to pamatovala teda :grinning: budu kojit 15 min to zvladneme snad.

clanek jsem cetla byl moc zajimavy!!! tak zitra napis jak jsi poridila s tim satkem budu ti verit a koupim si ho taky podle toho kterej vyberes :grinning: ja tomu prd rozumim. ale uvidime to se hodi i na druhe miminko. tak me ted spinkala 3 hodiny :slight_smile: dostala jsem dnes homeopatika od pani doktorky chamomille vulgaris tak snad to pomuze ja s homeopatikama nemam zadny zkusenosti :slight_smile: ja se tak tesim az jednou kristynka bude jen tak koukat a nebude se chtit furt nosit ale zas vim ze pak me to bude chybet no :frowning2:
8. zář 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
Jani je to přirozený že se chce nosit:slight_smile: je to hod holka zvědavá:slight_smile:
a na co ty homeopatika máš? chamomile je heřmánek ne...

ten šátek ti zítra zhodnotím...a uvidíme:slight_smile:
8. zář 2009 v 18:32  • Odpověz
holky, já o šátku uvažuju, ale s manžou ho chcem koupit, až navštívíme aspoň jeden kurz toho vázání, mám strach učit se to vázat sama... Takže přemejšlím spíš o tom babyvaku, ale uvidíme... má to ještě čas... :slight_smile:
8. zář 2009 v 19:22  • Odpověz
k.ate, kamarádka měla baby vak a říkala, že si měla raději pořídit šátek, že ten vak je o ničem...tak nevím
8. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
gabi je to chamomille vulgaris neco na uklldneni briska a celkove miminka je to hermanek muze se podavat miminku nebo to mam pit rozpustne ja ze se to dostane pres mleko

kate on je i nejaky kurz to bych taky potrebovala pac sem poleno :slight_smile:

tak co tehulky jak se citite??? me brisko trochu chybi...

sedime na balonu s kristynkou to se ji tuze libi.

holky co je se zuzkou???
8. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
holis, já doufám,že do soboty porodím :grinning: Bříško mi asi chybět bude, každý mi teď říká, jak mi to s ním sluší :grinning:, dokonce i jedna drbna od mamky z baráku, vůbec nevím, že mě viděla, ale prý mě včera chválila :grinning: Jen škoda, že i přes to, že jsem se mazala, tak mám popraskané bříško, nevíte, jde to nějak laserem pak odstranit? Chtěla bych v létě normálně k vodě a se zjizveným bříškem se mi nikam nebude chtít...
8. zář 2009 ve 20:30  • Odpověz
jste tu nekdo dnes nas pustili
8. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz
haj baby...

blackie, G R A T U L U J E M - a to si už doma??? alebu máš net v pôrodke?!

Janulka, už som ti išla písať, že neblázni s nutrilonom, potom som si všimla, že si ho nedala... nechcem byť mudrlant, no ak sa nenahneváš, tak jdnu radu ti dám. Ak má mimčo zelenú stolicu znamená to, že pije len predné mliečko, ktoré je hlavne od smädu a to kalorickejšie, výživnejšie je takzvané zadné mliečko. Aj mne Laurinka sem-tam nechce ťahať a piští, že by ešte papala. Tiež som jej pár krát dala z druhého až som si všimla, že z toho prvého mi s rukami vytlačiť mliečko ešte ide. Takže som moju zlatú trošku potrápila, pomohla som jej rukou-počas kojenia som jemne masírovala kozičku - hrčky ktoré som tam našla som stláčala a čuduj sa - Laurinka začala opäť prehltať, čiže sa naučila vytiahnuť aj to zadné mliečko. Veľmi málokedy jej dám cucnúť aj z druhého prsa. Pekne krásne dopapá celé jedno.

Gabibka, a odsávanie pomôže??? Máš tú odsávačku na vysávač? Baby ju veľmi chvália, ja som ju testla na Maťkovi. Držte sa a čo najskôr sa vystrábte :wink:

Leni, manžel nech sa drží :dizzy_face:

Lucka, prosím Ťa, môžeš mi napísať čo sú zač tie laktobacily o ktorých píšete??? Akosi mi to ušlo. To si mám v lekárni pýtať laktobacily??? Alebo to má nejaký názov??? Rada by som to vyskúšala. Kvapky Laurinke síce zaberajú, no takto by som jej ich nemusela dávať...a papala by som to ja...teda ak som to správne pochopila.

a dnes som bola berušku ukázať v robotke...to bolo otázok a odpovedí :grinning: ...boli sme u lekára na kĺbikoch a teším sa, lebo nemusíme nosiť poštolky - baliť naširoko - HURAÁÁÁÁ
8. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz
´blackie, tak to vás dobre skoro púšťajú...zvládaš to doma??? Veď to ešte ani mliečko asi nie je rozbehnuté :sweat_smile: . No drž sa babulka, teda aj ja som sa z nemocky hrabala domov, no takto skoro by som sa asi aj bála ísť domov. Držte sa, kočky :slight_smile:
8. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz
jojo sme uz doma je uzasna taky vamu sina u kojeni-?
8. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
Janulka - skoč do lekárne a ak uznávaš homeopatika - popýtaj sa na ricinus communis 5 ch - ja ti ich určo odporúčam...už som o tom písala, keď sa mi stane, že mám pocit že sa mliečko "zabudlo" dorobiť, ak náhodou Laurinka výnimočne papaá skôr ako po 3 h, tak si ich fuknem. Normálne sa užívajú 3 x 5 guličiek alebo na rýchlu tvorbu 3 x po 15 minútach 5 guličiek. Už som o tom písala, sú fakt dobré. Keď som bola v lekárni tak som sa pýtala či to nemôže byť len o mojej psychike, no magistra povedala že určite nie, lebo že ženy si to kupujú a pochvaľujú...je to taká moja poistka
8. zář 2009 ve 21:11  • Odpověz
jasnačka, teda nekedy :wink: . Je to milené, keď sa napapká a potom zaspinká na príčku :dizzy_face:
8. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz
blackie, porod OK?
8. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz
j dobry nakonec sama rozepisu se pozdejc
8. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz
oki :wink: , idem trošku ľahnúť k telke...pačko, krásne sníčky :pensive:

Jani, prosím, odpíš mi ohľadom toho laktobacilu... Ď Ď Ď
8. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Teda Luci, Ty mi prosím odpiš :grinning: :grinning: :grinning: ale tuším aj Janka o tom písala...
8. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
autor
ahojda...teda kde všechny ste?
Eště se mi nestalo že bych musela naše téma hledat až na druhé stránce :astonished:
kdo ude mit dneska mimi bude mít fakt krasný rodný číslo:slight_smile: ale nevim nevim co to znamená numerologicky...samý devítky:slight_smile:
9. zář 2009 v 09:05  • Odpověz
Ahojky holky,
teda Blackie, to je fofr, být už třetí den doma :slight_smile: Ale pokud je vše ok a kojíš v pohodě, tak není co řešit...já šla čtvrtý den a strašně jsem se domů těšila, i když jsem ted :slight_smile: a kojení neměla úplně rozjeté a měla jsem strach, jak to zvládnu, ale domů jsem strašně chtěla. A to byli v nemocnici zlatíčka!!!

Já ty laktobacily beru taky, ale kvůli tomu, že se mi vtěhu na prstech u ruky udělala jakási vyrážka, tak mi to doporučila jedna léčitelka, že je to dobré na úpravu střevní mikroflóry, tak to beru, ale ne každý den, spíš ob den. Ale že je to dobré i pro mimi, to jsem teda neveděla.
Jajka, jmenuje se to přímo Laktobacily. Když jsem to řekla v lékárně, hned věděla, žádný problém.

Grabu ajo, to mi ani nedošlo...že je dnes takové datum :slight_smile: Já to ale nejspíš nebudu :grinning:

Calli, držím pěstičky, ať to máš do soboty za sebou :wink:
9. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se taky konečně hlásím :slight_smile: Ne na dlouho - musím do sprchy a udělat oběd, ale jsem tady :slight_smile:

Moc gratuluju k novým miminkům :slight_smile:

U nás porod v pohodě, jen jsme nakonec podstoupili vyvolání. Porodnice super. Malá měla silnou žloutenku, ale nakonec nás pustili po 4 dnech, takže jsme byli moc rádi. Hned jak jsem přijela domů, tak jsem měla průjem a zvracela jsem, takže první 3 dny doma byly fakt těžký. Naštěstí mám skvělého manžela, který mi moc pomohl a pomáhá. A skvělou tchýni, která mi hned v sobotu navařila a po její polívce se mi udělalo zase dobře :slight_smile:

Lucinka je zlatíčko - napapá se a chrní. Snad jí to vydrží co nejdýl :slight_smile: Až budu víc na příjmu, tak hodím do albíčka fotky. No co vám budu povídat, je krásná jak andílek :slight_smile: Porodní váha 3610g, zhubla na 3260g, puštěni z nemocnice s váhou 3310g a včera u dr. váha 3400g. Další kontrola stačí prý až po šestinedělí :slight_smile:
9. zář 2009 v 09:51  • Odpověz
ahoj ky taky sem tu jen na skok mala je uzasna nedokazu ji vzbudit v noci ani na krmeni...odstrikavate nekdo?mne asi za chvilii prasknou ....nahazim par fo tecek.........
9. zář 2009 v 10:05  • Odpověz
Blackie mně se na kojení budí, ale až 3 hodiny po kojení, takže pohoda :slight_smile: Neodstříkávám, malá mě vycucne do poslední kapky. Ani nemusím mít vložky do podprdy, prostě mlíčko je pořád v prsou nebo u malé v bříšku :slight_smile:
9. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.