• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Ahojky maminky a "zbytkové" těhulinky (:grinning:) Broucku, tak to máš hodnou princezničku, že tak krásně spinušká :slight_smile: Jsem zvědavá, jestli ta naše bude pěkně spinkat po mě, nebo řvát po tatínkovi :grinning:
9. zář 2009 v 10:36  • Odpověz
Achooooj holky. Broučí, gratuluju k holčince. To semáš, že tak spořádaně papká. Daneček je jak otesánek. On tak rád papá papá.....Klidně třikrát, čtyřikrát po hodině. Vždycky večer a ráno řádí. Včera nespal od půl šesté do jedenácti a dožadoval se krmení. Tak my furt kojíme a přebalujem. Kdeže nějaké spinkání po koupeli.... :grinning:
Jinak jsem dostala 39 horečky a mám mastitidu. Tak beru antibiotika. Manžel byl okolnostma donucen během jednénoci naučit se téměř všecko včetně dokrmování přes stříkačku, když jsem byla kaša blato. Prsa po dokojení musím dostříkat, aby mi zas nezatuhly. Mléčko si mrazím do zásoby. To dělám od porodnice a už se mi to oplatilo.
Kromě broučka, je ještě nějaké mimčo?
9. zář 2009 v 10:46  • Odpověz
ahoj kajra, no waci má malou Zouí, ještě jsou v nemocnici, ale myslím, že dneska nebo zítra by je měli pouštět domů, prý malou obdivují všichni doktoři, jakje krásňoučká :slight_smile: Až se waci vrátí, tak půjdu rodit já :grinning: :grinning: Doufám :grinning:
9. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
Ahojda Broučí zrovna sem si dneska říkala že ti musím napsat jak se vede že si se dlouho neozvala:slight_smile: to je dobře že ti je už líp:slight_smile: těším se na fotky Lucinky jak malý dítě...tak už nějaký přidej:slight_smile:

Blackie a ty taky...kde sou ty fotečky?:slight_smile:
9. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
Kajro to je mi líto že máš zánět...snad to brzo bude dobrý...
9. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
kajra, ať je brzo líp, vidíš, to jsem úplně přehlídla, že jsi marodeček :frowning2: Tak to je super, že se manža tak angažuje a pomáhá :wink:
9. zář 2009 v 11:41  • Odpověz
už mi ty léky zabraly, tak je to lepší. Ale musím dávat bacha na prsa.... :wink:
9. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
Tak wacinku nám zítra pustí, malinkou už pěkně kojí, mlíčka mají dost, takže super :slight_smile: Malá má slabou žloutenku,tak dneska sluní, Mišku zítra už pustí apokud se to malé zprav, tak půjdou domů obě dvě :wink:
9. zář 2009 v 11:55  • Odpověz
holky tak jsem kojila v noci po 2 hodinach :unamused: jak to prodlouzit kdyz se budi sama :unamused: musim vydrzet

holky jaky mate dudel ktery se vam osvedcil ze chce miminko???
9. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
Jani my mame avent dudlík...máme dva...jeden je ještě líp zaoblenej a dírkatej a ten má malej moc rád...ten druhej je celej placatej a ten moc nechce...a pak máme jeste jeden takovej malinkatej a ten má úplně nejradši...počkej podívám se jaká to je značka...kupovala sem ho v Chicco obchodě...malej ho má zrovna v pusince a musím do kočárku:slight_smile: hned sem zpět a povím...
9. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
je na něm napsaný Suavinex je to taková jako kytička dole dvě dírky nahoře je menší...a ten teda náš malej dudá jedna radost:slight_smile: dáváme ho na noc hlavně protože ho to uklidní a nebo když jde spinkat...třeba teď do kočáru...od rána je vzhůru tak sem ráda že konečně zabral...jsem zvědavá na jak dlouho:slight_smile:
9. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
Tak dudlík u nás úspěch neměl. Malá ho hned vyplivla a bylo hotovo. :slight_smile:

Jani po 2 hodinách je strašný, ale všichni pořád říkají, že se to bude lepší a lepší. Já se snažím jíst hodně polívky, jogurty a píj čaj pro kojící a snad to i pomáhá. Ještě mi doporučovala Lucinka maso - hovězí a kuřecí - a to mám z těch polívek.

Gábi to víš, musela jsem se vzpamatovat, ten začátek jsem fakt nezvládla, ale už se cítím fit a hrozně se těším na ty procházky :slight_smile:
9. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
ahoj mamči a čakateľky :slight_smile:

Jani, a skúsila si kojiť už len z jedného??? - neviem či si si prečítala čo som Ti písala....

Brouči, vieš čo mám??? Mám "naše" lehátko, ja som ho zohnala tu na nete - a cestou z obchodu sme sa stavili ešte v jednom obchode a skoro ma piclo - aj tam ho mali. Je fajn, pekne vibruje dvomi stupňami a je tam spev vtáčikov a ešte taká iná hudba... Milan totiž chcel lehátko kúpiť, no mne sa žiadne nepáčilo, keďže som mala stále pred očkami to naše. Až som ťukla na net a mám ho doma....teda vôbec neviem čo by stálo poštovné, noak by si chcela, tak by som ti ho kúpila a poslala, ak ste ešte nekúpili iné :slight_smile:
9. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
gabi diky moc :slight_smile: tak se probudila a v plince neni hovinko naposledy bylo ve 3 h rano tak mam strach :confused:

pockam chvilku a pojedeme ven a pro dudlik :grinning:

brouci k cemu je dobra polivka??? ja piju taky kojo caj hodne vody a rano caro a vecer meltu :grinning:
9. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
autor
teda vy ste poctivý...já nepiju nic...občas tak jednou za týden kojící čaj a jinak jen vodu...a malej má mlíčka dost...jednou sem si dala Caro a v noci mi málem praskly prsa a nestíhala sem vyměňovat prsní vložky do podprdy jak mně tekly prsa...tak já to radši s tou podporou nepřehánímvždycky se mi udělá do dalšího kojení dost novýho...a když náhodou cítím že by bylo málo...tak do sebe hodím ten čajík a na další kojení už mám zase prsa jak melouny:slight_smile:

Jaji to je super že máte to lehátko:slight_smile: mám radost za tebe:slight_smile: já sem se nakonec rozhodla že ho nekoupíme...máme dole v obýváku tu skládací postýlku a malej je u mě v ní a je spokojenej...a má tam i hračky a tak...no uvidím jak dlouho vní vydrží...ale zatím to stačí..tak sme lehátko nekoupili...

jinak holky my už úspěšně kojíme bez kloboučků z obou prsou:slight_smile: jen občas ho dám když mě už hodně bolí bradavky...protože malej je někdy jak přísavka až se divím že nemá zuby jak to bolí...ale jen na začátku...pak když už dudá tak je to v poho...ale někdy si fakt hustě zařvu jak to bolí:slight_smile: snad to brzo přejde...taky vás to pořád ještě bolí?
9. zář 2009 ve 14:40  • Odpověz
zanetko uz kojim jen z jednoho asi 12 min, musim si to ale psat :grinning: hlady neplace to urcite ne. a libi se v lehatku Laurince?

tak se probudila nakojila jsem a ted usnula na mem brisku tak ji zkusim dat do kocarku a zas bude vzhuru :unamused: ach jo

podle me ji boli brisko kdyz tak dlouho nekadila :cry:
9. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz
gabi tak ja nepoznam zda mam nality prsa ci ne mam je furt stejny a prsni vlozky mam k otirani obliceje Kristynecce :grinning: nebot me mleko samovolne netece vubec, na noc jsem ani nikdy nemela jeste tu podprsenku :grinning: tak snad se to nekdy nerozjede az budu venku to by byl trapas :slight_smile:
9. zář 2009 ve 14:45  • Odpověz
no tak ja sa teda bez podprdy nepohnem ani na krok a prsné vložky míňam o 106, niekoľko za deň. A v noci, ak si mimčo schrupne dlhšie, tak musím nabehnúť na odsávanie, lebo ináč to tečie, čo tečie - strieka a Laurinka sa nevie chytiť....no nevadí mi to, naopak, som v kľude, že tam mliečko je, len občas musím vstať vnoci o 1 x navyše...

... v lehátku sa jej práči tak primerane...niekedy dlhšie, niekedy kratšie...no teším sa mu, naučím ju na neho - nemusí byť sama v postieľke, mám ju pri sebe a nemusím ju mať na rukách... Ináč je to dobrá posilka na ruky :grinning:

gabi, aj mňa to pri prisatí dosť bolí - to jej chňapnutie tiež hodne predýchavam :stuck_out_tongue_closed_eyes:, a Milan sa mi smeje :angry:, snáď je to normálne, pri Maťovi boli klobúčiky celých 9 mesiacov - takže neviem, neviem, kedy to skončí.
9. zář 2009 v 15:04  • Odpověz
Některé tu řešily, jestli vak nebo šátek, tak tu je srovnání....http://www.nunynek.cz/clanky/proc-satek-a-ne-klokanku-ci-vak-
9. zář 2009 v 15:05  • Odpověz
autor
Jani tohle je přesně ten dudlíček co má náš malej tak rád:slight_smile: našla sem ti ho na netu...můj předešlý popis byl nic moc:slight_smile:
http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/suavinex-siditko-anatomicke-fusion-latex-6-m-1ks/
9. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
Tak jsme zpátky od doktorky. Malý je pěkné číslo. Přibírá hodně , už má 3540g (původní váha 3420g) a vyrostl za těch 12 dní o 3 cm...e ale neuhovený. Jak tam byl zakloněný, tak neumí klubíčko. Teď spinká na balkoně. Navečerku ho půjde taťka vyvenčit a su zvědavá, co bude večer. Taky ho navykám na dudlík. Máme Nuk. Ale teda zatím nic moc. On by ho chtěl, ale neví, jak si ho držet.Napíšu si ten Tvůj Grabu, ověřený a skusím splašit.
9. zář 2009 v 15:23  • Odpověz
autor
ten náš vypadá stejně jako na tom odkaze co sem dala...jen má plochou savičku..tenhle na odkaze je až od 6měsíců a my máme 0měsíců...ale jinak vypadá stejně:slight_smile: a malýmu fakt vyhovuje...tak nevim no...ale on dudá už od porodnice a jde mu to dobře..takže by asi dudal kde co:slight_smile:
9. zář 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
holky tak sem právě opět odsávala malýmu soplíky...už zase chrčel...a tu odsávačku na vysavač vřele doporučuju...už se vůbec nebojím mu to odsát...a ta úleva po tom...hned mi usnul...jako lusknutím prstu:slight_smile: a je spokojenej že může dýchat:slight_smile: a já že nechrčí...fakt až budou mít vaši bobečci rýmičku vůbec se toho nebojte a odsávejte:slight_smile: je to pro ně fakt úleva a malej se nebojí, nepláče a je to hned pryč:slight_smile:
9. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
gabi, takže máš tú na vysavač, som bola zvedavá že či ano.... a ako silný máš vysávač??? Ja ju mám tiež kúpenú...dúfam že ju nebude treba skoro, no toľké chvály čo som na ňu počula...preto som ju kúpila...

Ideme trošku na prechádzku... prospeje to malej, tatíkovi aj mne :slight_smile:
9. zář 2009 v 16:41  • Odpověz
autor
JJ máme tu na vysavač... i doktorka včera říkala že je nejlepší a že to moc pomáhá:slight_smile: což potvrzuju:slight_smile:
a vysavač máme s výkonem 1500 a ta odsavačka je na 800-1800...bohužel nám nejde vysavač regulovat...ale ani to prckovi nevadí:slight_smile: aspoň to je všechno rychle pryč:slight_smile:
9. zář 2009 v 17:07  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: Tak jsem byla dneska na poradně v porodnici a na monitoru... Paní doktorka moc šetrná nebyla (u mojí ani nevim, že mě vnitřně vyšetřuje a tohle jsem teda cítila řádně...) Každopádně váhovej odhad na prcka je 3600 - 3700 g a já jsem otevřená na 3cm, takže prej pokud začnou kontrakce nebo praskne voda, okamžitě do porodnice... A pokud neporodím, tak za týden zase kontrola...
9. zář 2009 v 18:45  • Odpověz
autor
Kate tak to je ale super že už se otvíráš:slight_smile: a neudělala ti taky toho hamiltona jako mně tenkrát...aby ti to urychlila?
9. zář 2009 v 18:59  • Odpověz
grabu - nic neřikala, ale to vyšetření bylo celkem rychlý ten Hamilton by podle mě trval dýl ne?
9. zář 2009 v 19:01  • Odpověz
autor
no Kate me to trvalo jako normalni vystrení...možná i kratší...jen tam ve mně zakroužil pomačkal mi břicho a bylo to...a taky mi nic neřek...oni to prý neříkaj abysme nebyly vystreslý...no nevim...uvidíš...jestli se ti rozběhnou kontrakce tak je to jasný:slight_smile: už bych ti to přála,ať máš prcka taky u sebe:slight_smile:
9. zář 2009 v 19:15  • Odpověz
teda k.ate, tak to můžeš porodit raz dva, na 3cm otevřená :slight_smile:Takže zítra můžeme od někoho čekat zprávu, že rodíš? :grinning:
9. zář 2009 v 19:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.