• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
ahoj tehulky, sledujete jak my nemame moc casu sem ted kukat :slight_smile:

vsak se brzo dockate, a pak uz si nikdy neodpocinete :grinning:

leni pekna princeznicka a jaka je sneda to se nekdo ma :pensive: ja pevne doufam ze nebude moje kristynka bila jak syr po me.

ja jsem spala nebot nase dama od 6:30 nespala do 11hod takze jsem byla znavena, uz nevime co delat ono ji nebavi ani se nosit, ted uz rve vcelku vetsinu casu co je vzuhuru vcetne prochazky v kocarku je to trapny lidi koukaji ale co nadelam, mame proste uplakanka :unamused: snad to prejde
13. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
holis - já se budím v noci už teď co dvě hodiny :grinning: Takže jsem spala nakonec asi do 12 :grinning: Ale s těma pauzama to bylo hezky na prd... No aspoň si zvykám :grinning:
13. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz
k.ate, tak to jsme na tom stejně :grinning: Ale narozdíl od buzení se k miminku, kdy se člověk musí fakt probrat, tak já jdu skoro poslepu na záchod a zpátky, lehnu a jsem zase tuhá :grinning:
13. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz
calli - to já to mám na záchod dáááleko, takže se vždycky proberu pořádně... Jinak mě dneska bolí pořádně bříško :frowning2: Ale pořád tak jak vždycky, takže si nemyslim, že by to k něčemu vedlo... :frowning2: Už aby byl malej venku a v pořádku...
13. zář 2009 v 15:05  • Odpověz
ahoj :dizzy_face: , dnes je tu ale mlkvo, skoro ako každý víkend, teda tuším, že je víkend :grinning: :grinning: :grinning: lebo posledné 4 t sú všetky dni akosi rovnaké, či je víkend alebo nie...
včera som ani nevedela že mám mimčo, len papalo a spinkalo :slight_smile: , no ráno berušku začalo trápiť bruško, naposledy kakala včera podvečer a trápi nás to doteraz.
Už som zvažovala tú rektálnu rúrku, no bojim sa jej...že ju budem chcieť používať vždy keď bude zle...tak sme ju zatiaľ nekúpili :fearful: :rolling_eyes: :confused:
13. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
Ahojky tehulky a maminky,rada bych vas poprpsila o jednu radu.Mam uz dve male deti a ted se mi zda,ze bude i treti.Menstruace by mela dorazit 15.,ale pred tydnem jsem spinila,bylo mi spatne a na zvraceni.Tocila se mi hlava a dneska jsem si merila bazalku teplomerem a mam ji 37,1C?Co si o tom myslite,muzu byt tehu?Dekuji
13. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
maminka - nejelpší bude zkusit se testnout, každopádně bazální teplotu je potřeba posuzovat jako soubor hodnot (nejlíp nějakej graf), nedá se vycházet jen z jedné teploty. Hlavně po ovulaci se bazální teplota drží nahoře až do ms, měla by klesnout těsně před ní... Já byla těhu a měla jsem BT 36,4°C, 36,3°C a tak, ale běžně jsem ji před ovulací mívala 35,8 °C....
Podle mě těhu být můžeš, ale podle BT bych to posuzovala na základě měření po dobu celýho cyklu a hlavně až po tom, co bych ms přišla tak, jak by přijít měla...
13. zář 2009 v 17:35  • Odpověz
zanetko ne.er s tou provokaci :grinning: :grinning: :grinning: my od vcerejska jsme uplakanek, takze kdyz nespi tak je tu rev :angry: :angry: :angry: holky at uz je to za nama nedokazete si to predstavit, rev je i v kocarku, na balone, v ruce proste vsude :pensive: vybrecet je velice tezke a srdce drasajici takze dele nez 3minuty ji nenecham plakat.
13. zář 2009 v 17:46  • Odpověz
Tak my si dnes užily prima procházku, ještě se u nás na chvíli stavili naši, kteří se vraceli z Moravy z víkendu.

Holis, Ty si teda užíváš... :frowning2: Ale věř, že se to zlomí a bude dobře. Je teda ale zvláštní, že Kristýnka pláče už i když se nosí. Netrápí ji teda taky prdíky?

Maminko80, já nemám s měřením teploty žádné zkušenosti...já měla štěstíčko, že Barča vyšla na poprvé a Adámek na podruhé... :slight_smile: Jsem ta šťastná...co tohle řešit nemusela :slight_smile:
13. zář 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahojky, tak my pořád a stále nic...
Dneska byl pohodový den, nemuseli jsme vařit, oběd jsme měli u Jirkových rodičů a na večeři jsme byli zase u maminky mojí, takže jsme přepapkaní aani natřásání v autě k porodu nepomohlo :grinning: Ale tak Vánoce jsou tu za chvíli, tak do té doby snad porodím :grinning:
Tak my jdem spinkat a ozvem se zítra, buď na koníka, když budem ještě celí nebo pisnu Mišce zprávu a ona vám dá echo :wink:
Dobrou noc a sladké sny posledním těhulkám i všem maminkám :wink:
13. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
taky přeju všem dobrou noc, zejtra nejspíš nebudu mít přístup k netu, takže nebudu psát, pokud by se prcek rozhodl, že chce ven, dám vědět waci nebo holis na mobil (nejspíš teda oběma :grinning: ), ale nevidím to moc nadějně, i když mě teď večer bolí čípek po chvilkách, ale to asi nebude "ono" :grinning: Tak dobrou všichni :slight_smile:
13. zář 2009 ve 22:34  • Odpověz
Máme tady další den a já hlásím, že jsem pořád celá :frowning2: Venku je hnusně, tak bych už klidně do porodnice jela, aspoň bych nerodila v těch vedrech, co byly...jen si uvědomuju, že nevím, ca pak malé budu oblíkat, já mám teplejší věci jen větší...budu muset ještě na nákupy asi nebo nevím...
14. zář 2009 v 08:53  • Odpověz
dobré ranko babulky :wink:

Tak takto ako dnes som sa nevyspala od pôrodu :grinning: . O 3,20 som sa zobudola, že mi idú kozičky prasknúť, tak som nabehla na odsávačku - to bola úľava a o chvíľku sa Laurinka zobudila a napapala, lahla a spala ďalšie 3 hoďky, opôť napapala a ešte 1,5 hoďky chrnela ... jááááj, to bolo super.

No bolo to asi preto, lebo podvečer sme to už s tým kakom nevydržali a pomohli sme jej s teplomerom - to bola nakladačka....a keby len jedna :stuck_out_tongue_closed_eyes: To dieťa sa okamžite zmenilo, ako sa jej uľavilo - úsmev na perách, úľava pre nás no hlavne pre Laurinku. A po tak Ťaťkom dni asi tak veľa spinkala...

Jeni, stále neviem, či ste už použili kvapky na koliku, ak ju malá má a či zaberajú.... presne viem o čom píšeš, keď drobec pače a plače a plače.No u nás už šialene plače väčšinou len vtedy, keď je nejaký problém, ako včera to kako. Ináč je celkom zlatíčko, /tfuj, tfuj, tfuj, aby som ju neprechválila :slight_smile: /. Držím moc palčeky, aby sa to už aj u vás napravilo....lebo viem, aká fuška to je a ako to srdičeko drása...
14. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
calli, k.ate, ešte vás to baví, strašiť tu ako kinderká???!!!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
14. zář 2009 v 10:11  • Odpověz
calli, k.ate - soráč, to bol pokus o vtip :wink:
14. zář 2009 v 10:11  • Odpověz
jajka, to víš, že nás to baví :grinning: Lepší zábavu si neumím představit :grinning: Dneska mě ani nic nebolí, takže porod bude fakt až někdy na Vánoce :grinning:
Tak to je fajn, že ses tak dobře vyspala :slight_smile:
Jak vás tu tak čtu a vidím, jaké máte starosti s mimuškama, tak mámcelkem strach, jestli to vůbec zvládnu...
14. zář 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahoj, Kate, máš pravdu s epidurálem. Já ho měla a museli čekat, až jsem se otevřela na 4 cm. Do té doby to byl děs. S epidurálem to sice taky cítíš, ale je to mnohem snesitelnější. Však uvidíš, jak to budeš zvládat. Třeba ho nebudeš ani potřebovat. Ale je to dobrá pojistka. Nemusíš se bát, bolí to jak normální pichanec. Akorát se nesmíš při zavádění pohnout. Ono to i urychlí otvírání. Mojemu malému se totiž na svět vůbec nechtělo. No a až už budeš otevřená a zajde Ti branka, epidurál (aspoň mně) vypnou a Ty začneš tlačit. Ale to je brnkačka, pač jak dojde stah, bolest přetlačíš a skoro nic necítíš. Je to úleva. :wink:
14. zář 2009 v 10:27  • Odpověz
zanetko kapky nemame nebot ji nic neboli, ona je proste uplakane miminko :frowning2: nema problemy s briskem proste ona kdyz je vzhuru tak rve a rve a nic nepomaha :confounded:

kajra a co vy uz se to zlepsilo?

zanetko dneska mate mesic tak gratulace :wink:

tehulky nezdrzovat a sum s miminkama ven :grinning:
14. zář 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
Ahojte:slight_smile:
tak se hlásím zpět z víkendu u našich:slight_smile: musím říct že to bylo fajn..nemuset vařit a tak:slight_smile: ale přsžrala sem se švestek a blům...sem si říkala že mi to aspoň pomůže na zácpu:slight_smile: no a taky jo...dneska sem v noci nestíhala lítat na záchod...byla sem tam po každým kojení :fearful:
no jinak musím říct že sem si taky užila super noc ze soboty na neděli...malej totiž prospal celou sobotu a pak v noci se rozhodl že nebude spinkat...byl vzhůru od 23h-6:30 a já už myslela že mě picne...už sem nevěděla co udělat aby zabral a mě padala hlava únavou...až pak vstal Jára a šel uspévat místo mně...no ale dneska už zase spinkal dobře:slight_smile:
No a taky mám překvápko...Štěpula roste jako z vody a už se nám nevejde do 56 a musíme dávat 62:slight_smile: je už fakt velikej:slight_smile: by člověk neřek jak to letí...za měsíc vyrostl nejmíň 5-6 cm sem zvědavá kolik bude mít příští týden na kontrole u dr.:slight_smile:
Dneska odpolko jedeme na kyčle tak doufám že bude vše ok
14. zář 2009 v 11:53  • Odpověz
autor
Jinak Miško my máme doma 24 stupňů a pro malýho je to akorát...oblečenej je vetšinou v bodýčku a v dupkách neo polodupkách a občas přes něj hodím slabou deku když má studenější ručičky...ale taky se mu občas udělají potničky..to jak to nestíhám pořád kontrolovat jestli mu je teplo nebo zima...a já ho spíš zahřejvám teď když má tu rýmičku.-)
14. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
jani, dcéra mojej segry bola tiež taká - stále len plakala a plakala a plakala. Až segra začala byť imunná a proste ju plakať nechala. No nebol to taký bolestivý rev, len proste plakanie. Až som u nich bola raz na návšteve a mimčo som chytila do jednej polohy, ktorá sa mu straaašne páčila. Bolo to síce na rukách, no okrem spinkania a papania to bol jediný čas, kedy neplakala...tak ju tak segra keď sa dalo nosievala. Možno aj vy niečo také objavíte. A u segry to trvalo tuším 3-4 mesiace a potom to prešlo same.
Dík ku gratulácii, veru,letí to ako voda, ráno som sa pýtala manžela, že čo kúpime Laurinke k prvému mesiacu :slight_smile:

Gabi, taký víkend by som brala. No dnes mám tiež pohodičku, lebo mám navarené, upratané, akurát prádlo nepožehlené, no nie je ešte suché...akurát čakm kým sa drobec zobudí, napapá a pôjdeme von oproti Maťkovi zo školičky, trošku sa prevetráme a nakúpime...
Gabi, to má malý bodičko a na tom keď má dupiny tak má vlaste dve vrstvy na rukách??? Aj ja som už dnes dala dve vrstvy - má dupačky /dlhý rukáv dlhé nohavice/, na tom svetrík a gaťure. Ale to Tvoje bodičko a dupky sa mi pozdáva :slight_smile:

calli, mňa pred pôrodom tiež nič nebolelo a bolo mi fajn. Proste to prišlo a bolo. Termín máš zajtra, takže už to určo nebude dlho trvať tak či onak :wink:
14. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz
ahoj holky tak hlásím, včera jsem se sem nedostala, malá měla nějaký špatný den. pořád mi plakala a já nevěděla proč :unamused: ale dneska jsme jeli vyřídit porodné a spinkala v autíčku spokojená jak beruška. Teď spinká taky.
JInak kojíme o 106 ze mně mléko teče proudem, takže i odsávám a dávám do lednice. Ale malá by jedla pořád. Jak dlouho papají vaši drobečcci? a jak často kojíte? nevím jak zařídit aby nebyla pořád přisátá.
14. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz
zanetko: prave nase dama bude ten stejny pripad jako ta od tve sestry, chce to pevne nervy :grinning: ale uz me boli ruce zada no vsechnoooo :pensive:

Waci: ja kojim v noci podle toho jak se probudi a budi se mi po 2 nekdy 3 a nekdy i 4 hodinach, ale to vyjimecne, pres den kojim co 2 hodiny at mam aspon chvilku klidu od revu. Na kojeni rozhodne nebud miminko v noci a pokud ti pres den spinka vic nez 3 hodky tak pak bych ji vzbudila at mas klid ze pres den snedla dost.

ja si rikam sice rve jak tur ale aspon ze je zdrava :cry: tech par mesicu budeme muset vydrzet, prvni zachran ma prijit v 6 tydnech, druha ve 3 mesicich a pak po 6 mesicich je to pry ok, tak jsem zvedava. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

to mam za to ze jsem mela pohodove tehu :sweat_smile:

jdu se najist dokud muj tygr spi a spi uz od 11hod huraaaaa a na kojeni ja nebudim nebot pres den ho ma az az
14. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz
tak místo ve středu jdu na kontrolu do nemocnice už zítra, na 7:20, no, jsem zvědavá, jak to dopadne...podle Jirky jsem nějaká volnější, včera jsme si dali sexík, no já si ho moc neužila, s tím břichem je to celkem problém :grinning:
14. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
Oooo, tak Laurinka už je velká holka :slight_smile: Tak to se přidávám ke gratulaci :slight_smile:
14. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz
Gabi a je ta odsávačka na vysavač fakt v pohodě? Já ji mám taky, tak se mi budou hodit zkušenosti :wink:
14. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz
holis v noci mi vydrí spinkat taky dlouho, ale zdá se mi že přes den se jen kojí, ale asi je to jen pocit. snažím se jí budit po 2 hodinách, ale ona pije 10 minut pak u toho usne a po 5 minutách je zase vzhůru a řve hlady tak jí dám znovu a pak spí déle.

calli teda ta tvá princezna si dává pěkně na čas. ale ber to zejtra máš termín, tak ve středu rodíš jak já já taky rodila den po termínu :wink:
14. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
Jaji no Štěpánek nemá dvě vrstvy na ručičkách...jen dlouhej rukáv na bodynu a pak přes ramínka dupačky...další dlouhej rukáv mu nedávám...jen když je třeba fakt chladno...u nás doma je ale zatím pořád teplo
14. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
Calli ta odsávačka na vysavač je vážně super...malej má hned klid...nebrečí...hdně to pomůže a já se nestresuju že chrčí:slight_smile: a máme dost silnej vysavač...výkon 1500w a naši mají slabej a dá se jim regulovat...ale já to u nich dala stejně na nejvíc protože když je to na málo tak to tak nevycucne...je lepší to mít na víc a je to hned venku než ho trápit dlouho:slight_smile:
14. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
Waci náš prcek papá taky 10-15minut a stačí mu to...přes den jí většinou po 2,5h někdy po 2...jak chce...no a v noci jí většinou po 3h a od 22h vydrží do 2h-3h podle toho jak se před tím nají:slight_smile: horší to je s odříhnutím to se mu moc nechce
14. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.