• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
my zatím rýmečku nemáme a soplík ji vytahuji vatovou tyčinkou :wink:
14. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
Jinak teď tu byla kamarádka a donesla mi na zkoušku ten šátek na uvázání:slight_smile: no a řeknu vám Štěpula je v něm tak spokojenej:slight_smile: no práda:slight_smile: hned mi v tom usnul a já mám volný ruce:slight_smile: mám od ní půjčenej ten elastickej...ale objednám si jemně tkanej...ten je něco mezi elastickým a tkaným a všude píšou že je nejlepší...tak jsem zvědavá:slight_smile:
14. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz
holky jak v noci uspavate miminko? po kojeni date rihnout a pak?

u nas je to tak ze po kojeni ke konci usina ale tim jak ji dam rihnout jako by ozila a ja pak treba az hodinu skacu na balonu a chodim po byte aby vytuhla pak ji muzu dat do postylky obcas se stane ze ji polozim a po 2 min strasny rev coz ja jsem na pokraji nervoveho zhrouceni hlavne v noci :grinning:

my mame zatim obycejnou odsavacku za 30kc je moc fajn, az budeme mit velkou rymu tak koupime tu na vysavac :wink:
14. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
holis nám malá nebrká, v porodnici říkali že některá miminka nebrkají vždy mám po jídle zkusit 5 minut počkat a když si nebrkne dát ji spinkatt.

holis mi máme doma taky pro sichr tu levnou odsávačku :wink:
14. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
waci nám zase dr. říkala že neodříhnutý mimi nesmí do postýlky... i kdybysme měli čekat půl hodiny...a je fakt že Štěpánek si většinou říhne až po 5minutách...někdy i po 20...tak nevim...ale my ho různě nakáníme a houpeme a tak aby si říhnul...protože nám když si neříhne tak pak škytá...a to mi rve srdce když vidím jak sebou hází :pensive:
No ale je fakt že někdy v noci když mi usne na rameni a vím že si prostě neříhne tak ho taky dám do postýlky a on spinká dál a nic...dávám ho teda radši na bok kdyby blinkal...ale zatím dobrý:slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
Jsem napnutá, jestli bude rodit dřív k.ate nebo já :grinning: waci, pokud tu nebudu a budem s Peťkou rodit nějak podobně, tak mi to pak nezapomeň pisnout :slight_smile:
14. zář 2009 v 15:27  • Odpověz
Ahoj holky, už sem úplně zoufalá..malá poslední snad 3dny nechce přes den skoro spát..kopuká a zachvilu brečí a brečí a já ani nemám pomalu čas se napít :unamused: Pořád kolem ní běhám a už bych si potřebovala trochu odpočnout..nadnešek naštěstí docela dobře spala v noci a tak to bude snad pokračovat ale přes den nevím co s ní..jak chová tak je v klidu a pochrupkává ale jak položím hned vzhůru a zabrat nechce tak chvilu kouká a pak brečí..ach jo..a zase nechcu pořád chovat abych ju nerozmazlila a nemusela potom chovt celé dny v tahu ale co s ní..?! :frowning2:
14. zář 2009 v 15:44  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky holky,
u nás dnes není moc hezky...ani se mi nechce ven, ale nevím, jestli to doma s tím naším drakem přežiju... :grinning: :grinning:

Já i Baru jsme dnes byly u zubaře, tak se vám jdu pochlubit, že Baru krásně otevřela pusinku a paní zubařka se ji tam podívala, spočítala zoubky a byla pohodička. Jen v době, kdy se dívala na moje zuby jim tam stihla všechno vykramařit, otevřít a vyndávat, no jako sranda :grinning: :grinning:
14. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
Sacvi, a nedá se něčím zabavit? Přeba položit na zem a dát kolem ní hračky, nebo nad ní nějaké ty hrazdičky a kolotočíky existují... třeba se Vám mimča nudí... :sweat_smile:
14. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
Dávám ji do toho lehátka kde je i ta hrazdička..no chvilku kouká ale pak konec..nebo ji vykládám apod. a přece musí eště přes den spát no ne..?! Už ani v kočárku nechce spát a to v něm vždy tak pěkně spala..Já nemám ani čas umýt nádobí :confounded: natož něco jiného..
14. zář 2009 v 15:55  •  3 děti  • Odpověz
len jako ty máš můj obdiv vážně. Barunka je eště taková malá a už bude mít brášku :dizzy_face: Ty jo to já bych nedala..vážně ne..
14. zář 2009 v 15:59  •  3 děti  • Odpověz
sacvi, čo píšeš, tak to vyzerá, že Tvoj drobček si môže podať rúčky s Jankiným drobcom.

Ja som to už písala, že moja bola taká istá. Asi som to začala riešiť včas, kým to šlo a podarilo sa mi to. U nás ju Milan stále bral ma ruky, čo by len sekundu zamrnkala, už ju mal na rukách... až som to stopla a bolo to dosť náročné. Teraz sa s ňou potulíme, poťuťkáme pred papaním alebo po papaní, máme ju v lehátku a vidí na nás - lehátko má super hudbu - vtáčikov a to sa jej veľmi páči a má aj vybrovanie, čo sa jej až tak nepáči... ako náhle je hore dve hoďky /ak nezaspí sama skôr/, tak je šupnutá do postieľky, tam je už sama, dostane dudu, ktorú podložíme lebo ju vypľúva a pritom ju chce a na 90 % pekne sama zaspinká.... maximálne tak pár krát zamrnká ak jej duda predsa vypadne, stačí jej ju vložiť, pohladím na čele tesne nad očkami a odchádzam...

Leni, mám intimčo otázku :sweat_smile: . Vy ste druhé mimčo takto skoro chceli? alebo to chcela príroda :grinning: . Moja segra má deti po 11 mesiacoch!!!!!! - šikovná :grinning: . Najprv to bola fuška, teraz majú deti 6,5 a 5,5 rokov a je to super, aký parťáci sú...
14. zář 2009 v 16:31  • Odpověz
waci, my papáme ako Gabinkin Štepula - 10-15, výnimočne 20minut. No zo začiatku, kým bola malilinká, tak to bolo 20-30 mi. To poznáš, či mimčo papá alebo dudluje. Nám v pôrodke povedali že ak len dudluje, tak do pusy strčiť malíček a opatrne bradavku vybrať. Aj keď v múdrej knižke som čítala, že ak to mamine a bradavkám nevadí, kľudne môžeme nechať mimčo dudlať i len tak. A ja Laurinku sem-tam len tak dudlať nechám, teraz ma už bradavky nebolia /len pri pricucnutí/, ale fakt je to len výnimočne, takéto dudlaníčko :slight_smile:
14. zář 2009 v 16:40  • Odpověz
sacvi i ja mam kriklouna ja kdyz ji nenosim tak rve pak ji nebavi ani noseni tak rve i tak :grinning: doma nic nedelam precti si diskuzi "stale place" nebo uplakane mimi tady na konovi, nektere deti holt takhle rvou az do 6 mesicu takze pevne nervy :grinning: a hodne sil :wink:

zanetko i me boli prsa jen pri pricucnuti a pak uz ne, cim to je? je to normalni?

dnes jsem koupila dalsi dudel tentokrat ten nejobycejne :wink: jsi za 15kc :grinning: pry ho maji deti nejradeji tak uz ho vyvaruju pac moje ani ty drahy :grinning: nechce :pensive: jeste obcas avent ji vnutim ale vylozene ho nesnasi zlostne vyplivuje a tak uvidime :sweat_smile:

ted budu varit dite bude chvilku rvat nez to nachystam
14. zář 2009 v 16:49  • Odpověz
jani, ja Ti neviem. No keď to tak cítime obe, tak asi ano :grinning: :grinning: :grinning: . Mne malá spinká, tak som si prichystala vareníčko na zajtra - nakrájala kapustu, nakrájala 16 rožkov do knedle /au moja boľavá ruka/...aby to zajtra fičalo, bude knedlo - vepřo - zelo /neviem ako sa píše vepřo xixi/, no teda ja pre istotu budem len knedlu a mäsko...
14. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
zanetko jsi me velice potesila, nebot nevim co varit zitra tak udelam peceny maso, my jdeme zitra na vysetreni kycli teprve

holky jdu se pochlubit, dudel za 15kc zabral mala ho neda z pusinky, a lezi v postylce a ja se citim ted provinile jakoby ze ji nenosim :frowning2: jak jsem si zvykla a ona jen tak kouka a duda :grinning:
14. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
holis, tak to je super, že dudlík zabral :wink: Aspoň si užiješ chvilku klidu :slight_smile:
14. zář 2009 v 17:40  • Odpověz
jéé holisko my jdem na kyčle taky zítra :slight_smile:

My zatím spinkáme s dudlíkem od Aventu..konečně taky celej den byla vzhůru ale už měla v 17h.papat ale budit ju teda nebudu..su ráda že spí :sweat_smile:
14. zář 2009 v 17:41  •  3 děti  • Odpověz
Jani, supeer dudel, nech jej to vydrží :wink:

my máme kontrolu klbikov už za sebou :slight_smile:) a všetko OK, nemusíme byliť naširoko, boli sme minulý utorok.

sacvi, ani ja cez deň nebudím, aj keď teraz mi zaspinkala tak nezvyklo - takto podvečer už zvykne byť hore a ona sladko buvinká..no neviem či je správne ju nechať... uvidíme, či to nebude len taký kratučký spánok...
14. zář 2009 v 18:16  • Odpověz
calli ani nevis jak jsem stastna jako blecha fakt to neni sranda kdyz ti miminecek place a ty nevis co s nim, koupila jsem asi 3 typy dudliku, od aventu se me zdal nejlepsi jenze ho vyplivovala, Nuk primo nesnasela a to byl na noc, a pak mame MAM ten je podobny aventu ale jak rikam bez uspechu a tenhle osklivej komunistickej :grinning: obycejnej ceskej z lekarny miluje az u nej usnula

sacvi tak to chapu to moje dama spinka pres den 1 x 3 hodiny a 1 x 2 hodiny takze jsem stastna, zbytek prorvala tak uvidime zitra :sweat_smile:

tak jsem konecne i uvarila
14. zář 2009 v 18:17  • Odpověz
a vy nemáte zajtra sviatok??? Keď idete k lekárom??? My máme 7-bolestnú pannu Máriu, takže zajtra mám mužíčka doma :slight_smile:
14. zář 2009 v 18:21  • Odpověz
zanetko u nas kycle vysetruji v porodnici jenze muj doktor mel dovolenou tak jdeme ve 3 tydnech a pak v 6 tydnech.

zitra mame pracovni den :angry: ale volno je 28 zari jako svaty vaclav tusim :grinning:

a co se tyce spani ja klidne nechavam spat do 19:30 a koupeme v 20:15 pac ja mam furt ten prst a jirka se tou dobou vraci z prace ale od pristiho tydne budu koupat uz konecne jaaa
14. zář 2009 v 18:32  • Odpověz
u nás ich v pôrodke nevyšetrujú a nechápem prečo. Potom s takými malými mimčami treba chodiť k lekárovi a býva tam strašne veľa ľudí. Tak sme boli radšej u súkromného a bola to pohodička... No bolo by to lepšie, keby sme už v pôrodke vedeli, či musíme alebo nemusíme baliť naširoko...

my máme zas 28 pracovný :angry: . Idem si lažkať k beruške, nechala som ju v mojej posteli rovno po kojení, tak sa k nej môžem poriadne pritulkať a snáď nebude spinkať dlho :dizzy_face:
14. zář 2009 v 18:40  • Odpověz
autor
Tak jsem doma od doktora:slight_smile:
Štěpánek má kyčle vpořádku a další kontrolu máme za 6 týdnů, ale naširoko balit nemusíme:slight_smile:
14. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
autor
Holky už ste někdy viděli aby někomu teklo mlíčko z nosu?:slight_smile: náš malej drahoušek tak hltal až mu zaskočilo a vyhrklo mu mlíčko z nosíku:slight_smile: fakt vtipnej:slight_smile: ale vůbec mu to nevadilo:slight_smile:
14. zář 2009 v 19:08  • Odpověz
Jaji, ano chtěli a plánovali. Já jsem si vždycky přála mít děti u sebe a ty dva roky mi přijdou ok :slight_smile: I když dřina to bude, s tím počítám, hlavně Barča je vážně drak, ale moc se na to těším...a upřímně bych se ani nebránila třeba za tři roky ještě jednomu :sweat_smile: Ale to musíme s manžou ještě zvážit... :wink:
Jaji a co ta ruka? Co sní ted :wink: máš?

Holis, tak si to užívej, to je paráda, že dudu zabral...uvidíš, jak se Ti uleví a budeš víc v pohodě a ...spokojená maminka=spokojené miminko :slight_smile:

Sacvi, nemyslela jsem to nijak zle, to doufám víš...je mi jasné, že se malé věnuješ na 120%...jen mě to tak napadlo, Barča měla ráda kolem sebe hodně podnětů, které by ji zabavily.
14. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz
holky mame dalsi miminko, psala Petka ( K.ate)

narodil se v 5:15 a a oba jsou v poradku, huraaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 v 07:21  • Odpověz
jo taky jsem to zakrikla vcera nic moc extra ten dudel nechce :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes: a zase je rev :confused:
15. zář 2009 v 08:07  • Odpověz
autor
Jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já mám takovou radost že už má Kate taky miminko:slight_smile: tak že jí moc gratuluju a hlavně že jsou oba v pořádku:slight_smile:
15. zář 2009 v 08:38  • Odpověz
autor
holky my měli dneska úžasnou noc a musím vám říct proč:slight_smile:
včera jak u mě byla ta kámoška co mi donesla šátek ma prcka tak mi poradila fígl, když je mimi takhle malý a je neklidný co s ním mám udělat aby sebou neházelo a pořád se nebudilo vlastně samo protože se dycky lekne jak si sám nafackuje těma neovladatelnejma ručičkama:slight_smile:
říká se tomu nějakej ruskej úvaz a sice to vypadá jako by bylo mimi v svěrací kazajce ale fakt to zabralo a spinkal jako andílek...dokonce sám v noci dycky když řádil a koukal a nechtěl spát, tak sem ho dneska zavázala, položila a on do 5minut sám usnul...bez chování a pozor...bez dudáku a nbrečel...ani kníknutí...fakt:slight_smile: no já sem úplně nadšená...takže vám to doporučuju taky zkusit....teda jestli přežijete to že to vypadá fakt jako svěrací kazajka...ale miminko je v tom fakt spokojený...protože si prý připadá jako když bylo v bříšku:slight_smile:

no nic popíšu jak se to dělá a zkuste si to samy:slight_smile:

takže přeložíte velkou plínu tak, aby z ní byl trojúhelník...pak miminko položíte tak, aby bylo ramínkama těsně pod hranicí té horní dlouhé strany a uprostřed:slight_smile: pod prdelkou má tak cíp toho trojúhelníku...no a pak mu dáte levou ručičku k tělíčku a ten levej cíp těsně utáhnete pod prdelku...jen se to pod něj prostě založí...nic se nezavazuje a pak to stejné s pravou ručičkou...přiložit k tělíčku a přitáhnout těsně pravým cípem a zastrčit pod prdelku...vznikne vám taková vánočka...ale prcek bude fakt spokojenej:slight_smile: a hlavně mě nekřičel a spokojeně usnul:slight_smile:pak sem ho ještě šupla do rychlzavinovačky aby mu nebyla zima no a mělii sme krásnou noc:slight_smile:vstával akorát na papání a žádnej řev:slight_smile:
15. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.