• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Jdu se trochu projít, třeba se malá vzpamatuje a půjde konečně za maminkou a tatínkem ven z bříška :grinning: :dizzy_face:
16. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
Gabi, my máme 62 už po pár däoch, čo sme boli doma som musela triediť, že čo už nosiť nebudeme a bolo tam aj pár fakt pekných veciečiek, ktoré na sebe nemala ani raz :confounded: .
... a s tým tretím mimčom si to uhádla, bol to vtip, no ale vážne to naše mimi už nie je úplné mimi. A my sme ešte k tomu vôbec mimčo nemali v zavinovačke...zdalo sa mi teplo a malá to nevyžadovala. O tom zabalení som počula i ja, že to dosť často zaberá najmä vtedy, keď mimčo plače a plače a plače, pretože mu to zavinutie dodá pocit bezpečia ako bolo v brušku - tak tam bolo tiež v stiesnených podmienkach....no toto obdobie trvá len určitý čas, potom to už mimču vadí...vraj..... tak som čítala...
16. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
calloi, tak ak máš v balíčku 20 ks ako som mala ja, tak to ti určo stačiť do vypadania štychov nebude...ja som dva minula len v pôrodke, ak nie viac, už ani neviem. Drobec sa budí po 3,5 h, ideme papaaaaaaať.... :slight_smile:
16. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
holis do těch kalhotek vsuneš tu plenu a dáš kalhotky na jednorázovku, trošinku prdelku má vejš, ale není to tak hrozné
16. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
calli já i v porodnici používala normální vložky, je jedno jaké použiješ u těch porodnických je lepší, že to přes ně všechno lépe dýchá :wink:
16. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
calli tak já už mám spotřebovaných 15 balíčků vložek. po porodě jsem dva dny silně krvácela, takže jsem měla noční dlouhé vložky a musela jsem dávat i 3ks. A teď abych nechytla nějaký zánět měním po každém záchodě.
16. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz
autor
Calli u nás dávali v porodnici kolik sme potřebovaly vložek..takže tam sem ty svoje ani nevyužila a pak sem měla doma dva balíky a pak už sem používala normální...nějak sem to nehrotila:slight_smile:
16. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
tak ja si koupila porodnickych vlozek 2 baliky, v porodnici nam dali 10 vlozek jejich takze ty me stacili nebot jsem skoro nekrvacela, no a pak jsem si dala svoje porodnicky jsou uplne blby nebot klouzou :rolling_eyes: jinak podle me jsou stejny jak vlozky za komousu :grinning:

waci diky za "navod" ted usnula a pak pojedeme na nakup :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jina :stuck_out_tongue_closed_eyes: k zitra jdu na prevazeni to neni mozne aby me to dite tak plakalo mam pocit ze place hlady :frowning2: a to kojim co 2h po 20 min. tak uvidime chtela bych kojit co nejdele ale pokud ji to moje mleko neprospiva tak budeme muset najet na nutrilon :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
holky my máme problémy s kočárkem :frowning2: táhne nám šíleně doleva :frowning2: už jsem psala tam odkud ho máme tak jsem zvědavá co se dozvím, máme prostě pech :frowning2:
16. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
autor
waci to je mi líto...ale snad vám to vyřeší v tom obchodě...třeba vám ho vymění jestli to je nějaká závada a nebo vám poradí co s tím...neoj dobře to dopadne:slight_smile:
16. zář 2009 v 15:24  • Odpověz
tak jsem se prošla do obchodu (dál bych to sama nezvládla :grinning:), navařila a chystám se uklízet cokoli, co mi přijde pod ruku, pak si dám teplou sprchu a uvidíme, jestli ji konečně napadne vykouknout na svět, potvůrku moji maličkou :grinning:

Waci, s tím kočárkem je to nepříjemné, tak snad se k tomu v obchodě postaví čestně a nějak to vyřeší :wink:
16. zář 2009 v 16:17  • Odpověz
ahojky, tak my už zas spinkáme :wink: . Boli sme v obchode, na prechádzke, s Maťkom sme si napísali diktát a o chvíľu príde kamoška, aby som jej nafarbila vlasy - aspoň nebudem sama, lebo Milan má poobednú a Maťo išiel na tréning.
Čo zatra varíte??? Ja som sa po knedlo-vepřo-zelo rozhodla, že urobím niečo jednoduché a asi po dlhom čase urobím halušky s vajcom. No čo navarím pozajtra - netuším. Takže poprosím nejaké nápadíky :wink:

A K.ate, veľká gratulácia, rýchle zotavenie a čakáme Ťa :wink:

calli, teraz mám upratané, no až by si moc chcela...okná by sa umyť zišlo :grinning: . Micka nestresuj, veď ešte maximálne pár dní a je z Teba maminka..vydrž to už tú chvílinku :wink:
16. zář 2009 v 17:23  • Odpověz
waci, niektoré značky poskytujú náhradný kočík, kým je kočík v oprave...napiš ako si dopadla a nenechaj sa odbiť :fearful:
16. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
holky v kolik koupete miminka a v kolik je ukladate do postylek?

calli: i me by se hodil uklid nejak nemam cas tak kdyby ses nudila a pomohlo ti to porodu tak do olomouce to neni daleko :grinning:

zanetko ja zitra budu delat spageti bolonsky to je hned a je to dobry :sweat_smile: nebo bramborovy gulas, smazeny syr, francouzske brambory, rajska polevka, frankfurtska polevka to jsou jidla co furt u nas tocime dokola :grinning:

waci to je pech to verim ze jsi nastvana :confounded:

holky a jeste kolik hodin pres den vam miminka spinkaji a jak jsou dlouho vzhuru?
16. zář 2009 v 17:48  • Odpověz
autor
Jani my koupeme okolo 19h...to se většinou Jára vrací z práce a prcek se probouzí...takže tak a pak mu dám najíst a většinou ještě nechce spát tak si s ním Jára hraje...pak jdeme všichni spát po dalším kojení kolem 22:30:slight_smile:
no a přes den Štěpula spí většinou dopoledne a tak do 13h pak bývá vzhůru a někdy usne ještě tak kolem 15h nebo na procházce v kočáru:slight_smile: ale tak od té 17h bývá vzhůru...no jak kdy:slight_smile: někdy když je ale unavenej tak spí i odpoledne:slight_smile: no ještě to nemáme ustálený
16. zář 2009 v 18:03  • Odpověz
gabi diky moc to nase dama to ma podobne jen usina uz v 21hod ale zas se budi na kojo v 0:00 ve 3:30 a v 6:30 :pensive:

gabi co ten satek? koupis ho? nebo manducu, ja objevila na ebay ze to je o polovinu levnejsi tak vaham
16. zář 2009 v 18:36  • Odpověz
autor
Jani co je o polovinu levnejší? jako ta Manduca?
Já sem si půjčila od kamarádky ten elastickej šátek a je super že se tam miminko dobře nasouká...ale pak když ho dýl nosím tak se vytahá...takže sem si objednala jemně tkanej...je pevnější a zároveň trochu pružnej tak uvidím...ještě mi nepřišel...

No a manduca je až na větší děti myslím...takže až bude sedět tak možná pak to:slight_smile: uvidíme...zatím budu mít šátek:slight_smile:
16. zář 2009 v 18:55  • Odpověz
ahojky, tak my už sme v postieľke a zaspnkávame...teda dúfam :wink:

Moje mimčo spinkanie ešte tiež nemá ustálené. Väčšinou kúpeme medzi 19-20, podľa toho, ako vychádza kojenie. Po kupkaní nakojím, šupnem do postieľky a do hajan. potom sa budí ako kedy, cca medzi 1,00 - 3,30, potom po 3-4 hoďkách a ešte raz po 3 hoďkách... Ráno vstávame medzi 7,30 - 9,30. A cez deň - ráno po zobudení je hore cca 1-2 hoďky a potom spinká 3-4 h. potom opäť chvíľku hore a zas spinká. Večer pred kúpaním cca 1-2 hoďky je zas hore. :wink:...takto to máme a celkom mi to vyhovuje.

V kočíku sa malinkej nepáči, čo mi je ľúto. Minule zaspala v postieľke, preložila som ju do kočíka - rev, chytila na ruky, malá opäť zaspala, dala som ju do postieľky a búvala cez 3 hoďky...

Jani, dík za tipy na vareníčko. Ja sa to hanbím priznať, no ja neviem urobiť bolonské špagety. Ak to nie je na veľa, fukni mi pekne prosím recepis. A vyprážaný syr je jedno z mojich najobľúbenejších jedál...no vyprážané som ešte nejedla, ale asi si ho urobím a pomaly začnem papať aj ja všeličo :slight_smile:
16. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz
Jani, určitě raději šátek, pokud je Manduca ten první odkaz, tak to by jsi brzo nadávala, protože to nejde dávat jinak, pořád jedna poloha pro záda, takže šátek je v tomhle lepší, je mnohem variabilnější. Já si taky budu pořizovat šátek :wink:

Jinak jsem už začla vytírat podlahu, ale nemám pocit, že by mi to pomáhalo k porodu, zatím mě z toho jen bolí záda, tak jsem si přišla na chvilku spočnout :grinning:
16. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz
jajka, tak to bude ta tvoje malá po mě :grinning: Mamka říkala,že v postýlce jsem spinkala, ale v kočárku ani náhodou :grinning:
16. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
autor
Přesně jak píše Calii...protože Jani to nosítko jak si poslala odkaz, tak tě budou jednak bolet záda a jednak taky ti to nebude dobře držet a nemůžeš se s tím ohýbat a dělat všechno jako s šátkem...je to jen takový přenášedlo ale nesplní to všechno jako šátek...takže já jsem jednoznačně pro šátek a objednala jsem si tenhle...
http://www.uskritka.eu/skritek/eshop/1-1-SATKY-NA-NOSENI-DETI/2-2-Medley-jemne-tkane/5/11-satek-na-noseni-deti-Rio :slight_smile: tak pak dám info jak je úspěšnej:slight_smile:
16. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
jé Gábi, odtamtud si chci taky objednávat šátek :slight_smile: A asi si přikoupím i ty návleky na nožky, mají je tam za super cenu a zkusím ty mýdlové ořechy na praní :slight_smile:
16. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz
Grabu, mám snad úplně ten stejný šátek, na který jsi tu posílala odkaz, nebo aspoň hodně podobný.
Nosila jsem v tom Barču, když byla malá, třeba jsem myla nádobí nebo žehlila a bylo to fajn, ale taky to není na nějaké dlouhé nošení...jak jsem byla s mimčem k něčemu ohnutá, tak mě za chvíli začaly bolet záda, hlavně, když už pak Baru měla víc kilo...
Ale je fakt, že pak jsem ji nosila uvázanou na zádech, když už hezky hačala :slight_smile:
16. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz
juuu, manžel od Peťky asi hodil dojejího albíčka fotky malého Kubíčka :slight_smile: Je moc krásňoučkýýýý :dizzy_face:
17. zář 2009 v 00:31  • Odpověz
Ahoj holky, tady manža od K.ate. Kubík se nám narodil 15.9. v 5:15 ráno. Porod byl poměrně rychlej, ve 2:30 jsme vyšli z domu. Jen co dokapala kapacka ATB kvuli streptokokoj, tak se to rozjelo naplno. Manželka byla moc šikovná, museli ji nakonec nastřihávat, ačkoliv cvičila s epinem :( Prej měla sice pružnou, ale vysokou hráz. Babička z manželčiny strany řikala (původně dětská sestra), že když se to správně podrží, tak to jde bez nástřihu, ale je to prý o hodně náročnější, tak na to ty PA kašlou :( Kór ve větších porodnicích. Každopádně ztratila dost krve a měla velký šití, ale podrobnosti vám pak napíše ona. Teď už se cítí dobře. Oba jsou až na to šití v pořádku :slight_smile: Jsem na ně moc hrdej. Kubík je krásnej, celá maminka. V pátek by měli jít domů. Do alba jsem dal nějaké fotky.
17. zář 2009 v 00:31  • Odpověz
Ještě jsem zapomněl, že měl po porodu 3880g a 51,5cm (zaokrouhlili to dolu na 3850 a 51), ale to už není podstatný :slight_smile:
17. zář 2009 v 00:35  • Odpověz
No dobré ránko, ak dnes to bola teda noc a aj ráno je nejaké také. Sa mizdá, ž eje to cez noc lenivec a poriadne neťahá.
Skúšala som Gabi to zaviazanie, ale asi nám to nespravilo dobre, lebo on si potrebuje v noci tlačiť, trápia ho tie prdy a zjavne si pomáha aj ručičkami. TAk uvidíme dnes v noci ako sa nám bude spať.
My kúpeme tiež medzi 19-20h a potom sa napapáme a ideme spinkať. Budí sa okolo jedneja potom je to tak rôzne. Kríza je vždy o šiestej to nechce spať a ja by som pospala. Aj teraz sa tu mordujeme v lehátku aby na chvíľu zaspal. Je tak unavený, že až zaspať nevie.
17. zář 2009 v 07:54  • Odpověz
Inak vážime teraz 3750g a meriame 54 cm. Priberáme tak pomaličky na to ako rýchlo sme priberali v pôrodnici.
17. zář 2009 v 07:57  • Odpověz
ahoj holky tak my měli další bezesnou noc. malink od jedné do půl pat plakala kvůli bříšku :frowning2: je mi jí tak líto a nevím jak jí pomoci, nic nezabírá. dnes jdeme do poradny na měření a vážení, tak se zeptám pana doktora :frowning2:
17. zář 2009 v 09:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.