• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
holis - dyž já mu chci radši zpívat sama... On je kouzelnej jak na mě kouká a sleduje, co bude :slight_smile:
23. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
i ja ji zpivam a nebot si nepamatuju slova tak to musim mit pusteny :wink:
23. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
waci: a co ty probioticke kapky nezkouseli jste?
23. zář 2009 v 09:31  • Odpověz
holis zatím ne teď bereme od včera baby calm tak uvidíme
23. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
Tak jsem doma z kontroly, zas mi dělala Hamiltona, pořád žádná změna, malá už má odhadem 3700g :frowning2: a v pátek se budem domlouvat na vyvolání porodu...
23. zář 2009 v 11:41  • Odpověz
Ahoj holky,

tak mi už v noci taky docela hezky spinkáme :slight_smile: Přes den se už malá víc kouká a chce pozornost, ale i tak jsem šťastná za naspané hodiny v noci. :slight_smile:

K.ate to je brouček :slight_smile: Taky musím dotlačit fotky, jsem hrozná :slight_smile:

Jani tak vidíš, malá se srovná a po šestinedělí to bude ještě lepší (aspoň já se k tomu pořád upínám, že taky jednou budu zase spát dýl jak 2 hodiny :slight_smile: )

Calli ty už ale přenášíš dlouho, proč už ti to nevyvolají????? To je hrůza, i mimčo má váhu, copak tě chtějí nechat porodit 4 kilové mimčo?????

Holky chtěla jsem se zeptat na váš názor - v noci spí malá v postýlce, to není problém (spí v zavinovačce a občas se taky zapotí, ale my máme na noc otevřené okno), ale přes den tam nechce spát a mám jí v obýváku v lehátku, kde spinká krásně (lehátko mám narovno). Teď mi tchýně říkala, abych si z ní neudělala závisláčka na mamince,ale na to je ještě malinká, ne? Jsme spolu 24 hodin denně, tak je jasný, že je na mě zvyklá a chce být se mnou.
23. zář 2009 v 11:55  • Odpověz
broucek...já fakt nevím, jsem z toho už nešťastná, všechno mě bolí, ale otevřená jsem pořád málo :frowning2: U mě nic nepomáhá, ani ten hnusný Hamilton, prostě nic :frowning2:
Jinak jsem dneska četla, že rodičovský příspěvek nám chtějí od nového roku snížit pod 7tis., tak už se malé ani nedivím, že se jí nechce ven :frowning2: Nevím, co si ti naši politici představují a proč utahují finance tam, kde se pořádně nic utáhnout nedá :frowning2:
A pořád mi ještě nepřišla nemocenská za červenec a mateřská za srpen a do té pos...é Prahy se nedá dovolat, buď je obsazeno nebo to nikdo nebere :frowning2: Už mě to fakt nebaví, nic :frowning2: Mám dneska totální depku... :cry:
23. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz
calli - to jako budou stahovat i stávající rodičovskej příspěvek? :-/ Hlavně, že když ho zvyšujou, zvýší to jen těm, co jdou na mateřskou až od toho data... to by mě teda naprdli :frowning2:

brouci - malej spinká v postýlce a je tam docela hodnej, ale já jsem stejn pořád u něj, jak jinak taky, když máme jen jeden pokoj :grinning:
23. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
k.ate, vzhledem k tomu, že ten rodičovský se dává až od půl roku dítěte, tak se nás to asi dotkne, což mě dost štve, už tak to bylo krutě málo a pro dítě potřebuješ každou chvilku kupovat nové věci, ptž strašně rychle roste. Jo a porodné sníží na 10tis., to se nás naštěstí nedotkne,ale i tak je to sprosťárna :frowning2:
23. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz
calli - aha... tak já rodičovskej příspěvek budu mít už teď hned jako student, tak aspon k necemu je dobry, ze nemam ppm... :confused:
23. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile:

Jani tak mě dr. v pondělí řekla že máme doma přetopeno, když sem jí řekla že máme 24 stupňů a prý proto má náš malej pořád t rýmu...takže větráme oběma oknama ale stejně to pod 23st. ani v noci neklesne...tak už nevím co dělat...takže se ti Kristýnka nepotí kvůli špatný zavinovačce, ale proto že máte doma vedro...prý mají mít na spaní maximálně 20-22st. :wink:

Broučí já mám v obýváku tu rozkládací postýlku a tam je Štěpula přes den...do ložnice ho dáváme jen na noc...jinak je pořád se mnou...neboněkdy v kočáře na zahradě, ale to je taky jako bych byla u něj, protože my máme pidi zahrádečku:slight_smile:
Tak se neboj...myslím, že naši prďolkové jsou na nějakou závislost fakt ještě malí:slight_smile: vždyť nás teď potřebujou u sebe cítit...na nějaký odstavování je času dost...napak se teď všichni psychologové a vychovatelé dětí shodují, že dítě má být co nejblíž matce, nejlíp nosit ho v tom šátku, aby měli pocit že jsou chtěný, milovaný a budovali si správnej základ pro citovej život:slight_smile:
To máš stejný jako když budeš dítěti říkat, že ho máš ráda a budeš na něj milá a hodná, tak ono bude umět říkat že tě má rádo a bude jednou umět projevit lásku i někomu jinýmu...když to dělat ale nebudeš,tak se to nenaučí a jednou bude mít problém navázat citovej vztah :wink:
No nechám tady svých psychologických ozborů...ale chtěla sem říct, že se nemusíš bát že by Lůca byla mamánek...to je o výchově a ne o tom jak často je s tebou:slight_smile:
23. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
Tak to jsem ráda, že nemám malou pořád u sebe sama :slight_smile:

Holky jak je to s porodným. To si mám někde zažádat?
23. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz
broucek - pokud vim, musi se vyplnit taková zelená žádost a podat to na sociálce... :slight_smile:
23. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
me pani doktorka rekla klidne miminko noste do 15ti let ho nosit nebudete a ono vas potrebuje mit blizko sebe :slight_smile: moje kr :slight_smile: istynka se mnou lezi pres den na sedacce obcas ji supnu do postylky mame ji i v obyvaku ale tam ji to nebavi.

gabi tak to my tu mame pernamentne vedro tesim se na zimu :grinning:
23. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
Broučí o porodné si musíš zažádat..tu žádost stáhneš i na netu a může tam s tím zajít i Radek...jen potřebuješ k tomu Lucinky rodnej list a tvoji občanku...a vyplněnou a podepsanou tu žádost...a Jára s tím byl na Náměstí Republiky jak je pracák, tak tam je i nějaký kontaktní místo...ale nevim jestli to je stejný pro Prahu západ i východ...radši si to zjisti...dá se tam zavolat...našla sem ti odkaz kde je to pro Prahu západ...ale vlastně nevím jestli tam spadáte...ale kdyžtak si na té stránce můžeš najít ten svůj úřad:slight_smile:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696?kam=urad&kod=16540
23. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ahoj holky. Tak se po dlouhé době hlásím. Daneček roste jak z vody. Pauzy, kdy nespí, máme čímdál delší. Celkem zlobíkuje. Už si nás pěkně ochočil :grinning: Je chovací a na kozeně spací. Kéž by se nám konečně podařilo naučit ho na dudoša. To bysme měli vyhráno. Už máme 3 typy avent, sauvinex a nuk. A prd aluminiový. Dáví se tím a pozná, že ho chcu ošulit, že to není kozena :slight_smile: Ještě trávíme čas u mojí mamky. Příští týden už budem válčit sami na paneláku. To su zvědavá.......
Calli vydrž, zachvilku budeš s prďolkou a budeš řešit tyto věci s náma. Věřím, že už je to na palici tak dlouho.
23. zář 2009 v 15:29  • Odpověz
jo a brouči vykašli se na tchýňu. Já z malého budu mít taky závisláčka, ale copak ho mám chudáčka nechat plakat? Co bych to byla za matku...Velice rychle si zvykl v noci při kojení usnout na prsu. Vím, že je to neřest, ale tímto způsobem se aspoň vyspíme oba. On nebrečí a já taky nachvílu zadřímnu. Většinou se po hoďce vzbudím, nechám ho grcnout a dám do postýlky.Pak spíme oba dva dál. Celkem to zatím funguje. Klepklep....A taky ho chovám a hongám v kočárku. Prdím na to, jestli ho rozmazlím nebo ne. Až bude větší, a bude mít trochu rozum, tak si ho srovnám. Ale omezovat novoška fakt nechci. Hlavně když moc plače.
23. zář 2009 v 16:04  • Odpověz
Kajro tak to jsem ráda, že nejsem sama, která dá mimču prso pokaždé když chce a ne jen po 3 hodinách :slight_smile: A občas malou taky uspím na prsu. když jsem fakt utahaná, tak je to pro mě nejlepší řešení......
23. zář 2009 v 16:15  • Odpověz
kajra i moje dama je chovaci, ale taky uz ji to obcas nebavi tak rve i tak, to ji pak dam na 5 min do postylky a kdyz pro ni pak prijdu je hodnejsi... dudu taky nesnasime, mame vsechny mozny, jedinej kterej obcas bere na milost je ten nejobycejnejsi takova ta kyticka, stal 15kc a je z lekarny, taky bych si prala aby dudala rada a to ona ne. jinak nase dama nesnasi i kocar takze ja musim nosit non stop :grinning: v kocarku usne az po 10min placi :cry:

brouci ja kojim co 2 hodiny a sotva dokojim tak zacne plakat, proto jsme zjistili ze ji moje mleko nestaci tak ji obcas dam UM Hipp Plus 1, ale jen 40ml, ji to staci na to aby se dosytila.

Gabi kdepak jses cely den, a co satek? porad se v nem libi stepulovi? ja ho chci taky jen tak mit koruny, uy od pondelka cekam kdy prijde socka a vono furt nic :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Jo a mam dotaz, planujete nekdo druhy miminko do 2 let?
23. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
Tak už mi asi odchází hlenová zátka, teda pokud je to ono...takový jakoby rosol, hlen, je to takové průhledné nažloutlé, jako nějaký gel...je to ono? Ale na netu jsem četla, že porodní bolesti pak můžou přijít i za několik dnů, takže já nejspíš rodit nebudu dříve než o víkendu, pokud mě ta kravka v pátek pošle už do porodky, já se bojím, že mě tam pošle až v pondělí, ona je schopná všeho :frowning2:
holis...já určitě neplánuji druhé dítě v nejbližších letech, jestli vůbec...ne,že bych nechtěla, ale je to pro mě risk...
23. zář 2009 v 18:28  • Odpověz
Jani mně ale malá krásně přibírá, tak si myslím, že jí to musí stačit. Dneska teda krmíme fakt co dvě hodiny, ale říkám si, že je horko a má asi žízeň.

Calli to je zátka, ale rozjet se to fakt může kdykoliv. Ale neboj, ráno už budeš mít po porodu :slight_smile:

Jinak díky za info ohledně toho porodného :slight_smile:
23. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz
kindervajíčko zdraví maminky a těhulku :sweat_smile:
24. zář 2009 v 08:20  • Odpověz
ahoj konici

calli co to ctu??? tak to uz bude brzyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
Jani, já nevím, chce se mi už ze všeho brečet, vůbec nemůžu chodit, jaké mám bolesti a bojím se,že ta kráva doktorka mě nechá ještě přes víkend doma :cry:
24. zář 2009 v 09:37  • Odpověz
ahojky, tak malej byl v noci hodnej... vzbudil se nám jen dvakrát a z toho jednou až skoro ráno... (o pul pátý :slight_smile: ) a teď už zase chrupká :slight_smile:

calli - držím pěsti, ať už je malá co nejdřív na světě :slight_smile: to musí bejt hrozný to čekání...
24. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
k.ate a koupete v tom kyblíčku? Jaké to je? Dá se v pohodě to mimčo vykupkat?
24. zář 2009 v 09:47  • Odpověz
calli - koupeme, teda koupali jsme dvakrát :slight_smile: a je to zatím boj, nevíme pořádně, jak tam malýho chytit... Ale když ho držíme dobře, je spokojenej a nepláče... Zítra k nám přijde PA udělat nám soukromej kurz, tak se jí poptáme, jak ho správně držet :grinning:
24. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
Tak to mi potom budeš muset dát instrukce :grinning:
24. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
calli: jee to ti verim, i na me to bylo dlouhe, ale ja rodila v 41+0 a ti proto ze uz jsem nechtela cekat a jeste ze tak pac malicka nebyla poradne vyzivovana.

jsem kristynce k dnesnimu vyroci objednala krasnou hracku od Lamaze :slight_smile: uz aby prislaaaaa
24. zář 2009 v 10:12  • Odpověz
ahoj holky tak malá se mi včera sama 2 vykakala jupíííííííííííííííííííííííííííí :wink: ale dnes zase od rána pláčeme
24. zář 2009 v 10:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.