• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
holis - na papeže jsme kouknout nebyli, bylo to daleko od nás a s malým by to bylo hrozně náročný... Navíc přeci jen ještě to šestinedělí... Ale docela mě to mrzelo... No aspoň jsme koukali v televizi :grinning: Ale byli tam manžovi rodiče, tak se přišli kouknout i na malýho, když už byli v Brně :slight_smile:

Jinak já malýho včera koupala a chudák z toho byl taaak vyřízenej, že pak prospal asi 5 hodin :grinning:
28. zář 2009 v 10:26  • Odpověz
zanetko my mame nahrany zvuk fenu na cd ale moc uspechu to nemelo :grinning:
holky koupete kazdy den? my ano :sunglasses:
28. zář 2009 ve 12:21  • Odpověz
autor
Ahojda :slight_smile:

Tak huráááAdélka už je tu mezi námi...sice koukám, že to asi bylo náročný a až mi tečou slzy jak čtu jaký porod cali měla...ale hlavně že to malá rozdýchala a že jsou obě v pořádku:slight_smile: a fotečky jsou krásný:slight_smile: moc gratuluju:slight_smile:

Jani my nekoupeme každý den...máme to od dr. zakázaný kvůli té rýmě:frowning2:

No a my sme ještě pořád u našich a mám chvíli klid, protože nemusím lítat okolo malýho a mám i obídek uvařenej:slight_smile: takže si odpočinu:slight_smile:
28. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
babulky, čo keby ste mi popísali tie polohy na klubíčko a tigríka čo písala k.ate. Som ju o to prosila, no asi nestíha, alebo zabudla, alebo... som celkom zvedavá a rada ich vyskúšam... alebo odkaz na nete, ak sú niekde zobrazení, len neviem ako to hľadať, preto sa na vás obraciam...

Jani, u nás sa propaguje že netreba kúpať každý deň, no my kúpeme každý deň, odobrila nám to i naša dr., je to určití rituál po ktorom Laurinka vie, že ide noc a že sa ide spinkať... mi to tak vyhovuje a mimču myslím že tiež. Kupkanie má rada, už neplače ani pri utieraní a krémikovaní, čo bol zo začiatku rev :slight_smile:
28. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
gabi, to máš super maminku, že ti takto pekne pomáha...ona už nepracuje?? Tá moja pracuje :confounded:
28. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz
No on aj spal dlhšie ako ja, ale on vkuse tlačil a vrčal a bolo mu treba dať cumel a tak - takže preto som ja spala tak málo. No a ešte problém bol v tom, že sme boli včera na vychádzke v prírode a akosi mu robil dobre čerstvý vzduch, že to ako spí po kúpaní si potiahol pred kúpaním - teda spal 5hodín a potom sa už budil vkuse.

Inak ja kúpem tiež každý deň, lebo potom dobre spinká po kúpaní a tiež to máme ako taký rituál.
28. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
Zanetko: ja nosim kristynku vseijak :grinning: myslim ze se ji to libi nebot je v klidu, ale zadne polohy neznam jak ji chytnu tak ji drzim.

prave take koupeme kazdy den aby vedela ze po koupani bude kojeni a pak spinkani, u koupani neplace ale u utirani vetsinou ano nebot je ji zima :unamused:
28. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
tak to my koupem ob den... A při utírání je to boj, včera jsem si mrně položila nahatý na postel a on mi ji počůral :confused: :grinning: Holt prostě jsem pod něj dost rychle nedala novou plínku:grinning: Jinak je to u nás zatím tak trošku boj, já mám pořád hroznej strach, abych malýmu něco neudělala... :frowning2: tak snad to zvládne s náma ve zdraví :grinning:
28. zář 2009 v 19:23  • Odpověz
čau maminy. V prvé řadě ohromná gratulace calli. Půjdu juknout na fotky. A už bysme se mohly pomalu přestěhovat z těhotných do jiného sektoru, co říkáte? :wink:
My se koupem každý den. Chci to taky jako rituál. Zajímavé, že v porodnici to miloval a doma u toho vyvádí jak vřešťan obecný. včera se mi zase večer přepapal a katastrofa. Pak jsme bojovali do noci. Teď bych mohla spat, ale nejde to.Snad přes den. Dneska jdeme s králíkem na operaci.Chudáček má na pusince absces. :frowning2:
29. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
dobre rano maminky a tehulky :wink:

tak u nas je budicek kazdy den v 6h :sunglasses: a ja bych tak spala aspon do 8h :grinning:

kajra: a porad ti tak place?
29. zář 2009 v 08:18  • Odpověz
už je to lepší. ale tato noc byla jakási divná. ted jsem se dočetla, že by to mohly mít na svědomí mléčné výrobky. mléko nepiju, ale jím jogurty. tož nevím....
29. zář 2009 v 08:58  • Odpověz
autor
Ahojky maminky miminka a těhulko:slight_smile:
Tak náš malej už si ustálil noční vstávání...vstává kolem 23h, pak kolem 2h, pak 5h a nakonec v 7h...takže já si docela užiju...příjde mi že jsem pořád vzhůru, jakmile trochu zaberu už zase vstává a chce papat...tak nevím jestli časem aspoň jedno to kojení vynechá, ale zatím to je boj...kdyby se aspoň najedl a spal...ale to on ne...on je od těch 5h čilej jako čamrda a ne a ne usnout...takže já pomalu ležím u něj v postýlce, protože padám únavou ale jak si lehnu k sobě a on mě necítí tak je řev, vyplivne dudák a bulí...tak musím aspoň trochu dělat že sem u něj...a nechci ho zase moc brát do postele aby si nezvyk a pak mi nechtěl spát v postýlce...no říkaly ste že se miminka po šestinedělí změní...no tak náš se změnil v raubíře co nechce spinkat...:slight_smile: :grinning:
Aspoň že je pořád hodnej když je přes den v postýlce, tak nebrečí a hraje si tam sám s ručičkama:slight_smile: no už i hračky začíná vnímat, tak snad mu to hodný broukání vydrží aspoň přes den:slight_smile:

Holky mám jeden vážnej dotaz...já když kojím, tak mě začne bolet i druhý prso, než z kterýho malej pije a začne mi z něj týct mlíko, a nevím jak to zastavit...navíc mám dost bolestivý bradavky a kolikrát až brečím bolestí...už ani ty kloboučky to moc nezmírní...já nevím co s tím...můžete mi někdo poradit?
29. zář 2009 v 09:23  • Odpověz
autor
Kajro ještě se nepřesunem...dokud nebude mít po porodu ještě i Léňa tak bych tu zůstala...aby jí to nepřišlo líto že jí někam utíkáme...pěkně počkáme až budeme všichni komplet:slight_smile: ju:slight_smile:
29. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Jéžiš, já na ni úplně zapomněla. Su ostuda ostudovitá.... :confused: A s těma prsama, to je normální. Neboj. Mně to taky dělá. Por.as. říkala, že je to dobře, že to teče z obou. Mě nejvíc bolí, když kojím v leže. To je takový divný nepříjemný pocit....Bradavky ošetřuju bepantenem.
29. zář 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
Holky a ještě jeden dotaz...jak to budete řešit s antikoncepcí? budete brát nějaký prášky...nebo jak? já jdu dneska na gyndu a nevím jestli si nechat nějaký napsat nebo ne? bojím se aby to malýmu nějak neublížio...ale zase nechci být hned zase těhotná:slight_smile: poraďte co si myslíte prosím:slight_smile:
29. zář 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
Kajro já taky mažu bepantenem...ale nějak to nezabírá...mám je jak rozkousaný...kdy už to přestane bolet, že se přisaje...prý si na to ty prsa zvyknou...no nevím...mě to bolí čím dál víc:frowning2:

Jajko a moje mamka taky ještě pracuje:slight_smile: jen u nás byl všera státní svátek...sv. Václav...tak byla doma a mohla mi s prckem pomoct...teď už sem zase v Květnici doma a sem na vše sama :unamused: ale už to s prckem zvládám...jen kdybych se mohla trochu víc vyspat:slight_smile: ale to se časem srovná...doufám :confused: :dizzy_face:
29. zář 2009 v 09:37  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

gabika, mňa kozula bolí len keď sa chytí, potom je to už ok, teda ak sa nezačne mrskať zo strany na stranu...to jej pre istotu držím hlavičku, aby som včas zakročila :grinning: . Občas, keď je nervná, tak bradavkám dá zabrať tak, že ma stále chytí - pustí, chytí - pustí a potom teda bolesť cítim i ja, lebo sa jej pár krát podarí chytiť len bradavku a nie celý dvorec a to je fakt AU. Používam krém avent, hlavne večer sa krémujem (ja tam mám vtedy veľkú prestávku, lebo drobec sa od 20,00 zobudí až medzi 1,30 - 3,30) a väčšinou sa to skľudní do 24 hod natierania, teda pokiaľ sa malá opäť nezačne hrať na leva čo sa učí trhať mäso :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A mliečko z druhej kozule mi tečie tiež. Mám tam tampon, no niečo proste vytečie. A tá bolesť - v druhej kozule, nie je to náhodou také návalové napätie? - to je plneie, tvorenie mliečka a často to cítiť práve pri kojení...
Aurelka viem že používa pri kojení mušlu, do ktorej zbiera mliečko z kozule, z ktorej nekojí. Skús sa jej popýtať...

k novej téme sa pripájam tiež až keď budeme všetky maminky
29. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
ahoj holky tak my jsme měli veselou noc od jedné do čtyř pláč :frowning2:

jinak holky jak dlouho jste krvácely? mně vždy přijde že to už přechází a pak zase druhej den začnu krvácet a odpoledne je to třeba zase dobré.
29. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
waci, ja 4 t
29. zář 2009 v 09:53  • Odpověz
jajka děkuji, tak snad je vše v pořádku. asi je to krvácení způsobeno kojením pozoruji to po kojení
29. zář 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
waci já krvácela ještě i minulý týden...takže je to normální a po kojení to je dycky silnější...tím jak se zatahuje děloha:slight_smile: takže eboj
29. zář 2009 v 10:46  • Odpověz
ahojky jak se mate? u nas vse ok jsme na sardynii uz 3 tyden mala je uzasna a nemuzu si stezovatakorat mam moc mlyka ale jinak spi celou noc ...jak budu moc ak prihodim nake foto vy uz mate vetsi o bleceni? my jeste zatim 56 ale hnatu ma jak slo n
uz sme asi kompletni co porodili nebo nekdo chy bi?
29. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
grabu moc děkuji za uklidnění. na netu všude člověk čte že se krvácí první tři dny a pak to světlá... a že už by se nemělo krvácet a tak. pak jsem zbytečně vyplašená
29. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
Blackie ahoj:slight_smile: ještě zbývá porodit Lenka a pak už budeme komplet:slight_smile:

Waci fakt neboj já sem min týden krvácela jako bych měla menstruaci...a pak týden nic a zase to začalo...teď mám jít na kontrolu a teprve mě to přešlo...tak doufám že nezačnu zase u něj v ordinaci...to by byl trapas...ale od včerejška nic tak snad ne:slight_smile: ale máš pravdu že je hrůza jak člověk neví co se s ním děje...

Jaji díky za radu, tak ta bolest v tom prsu asi bude tím že se tam tvoří nové...no a to že mě bolí asi budu muset přežít...jen mě štvě jak všichni říkali, jak to nejdýl do šestinedělí přestane bolet a prsa si zvyknou a ono to přitom bolí čím dál víc...ach jo...už aby to bylo dobrý
29. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Já už jsem s očistkama skončila. Taky po čtyřech tt. Ale prý se může dostavit menstruace a taky nemusí. tak uvidím. S těma práškama nevím. Chceme počít další mimušo až ten náš prďola bude mít rok. A na rok brát to svinstvo se mi nechce. To, že o tom tak škaredě mluvím je to, že miantikoncepce udělala bušení srdce, depky a nervozitu, někdy až agresivitu. ale brala jsem sedm let jeden druh. Po vysazaní byla úleva.......Na rok se mi to zdá být zbytečné brát. Asi si budem dávat pozor. No ale ještě uvidím.....No a náš prďolka tento týden vyrostl z padesátšestky, tak musím jít honem koupit další oblečky, pač jich mám málo :grinning: (nepíšu číslice, protože se mi jaksi sekla klávesnice s číslama... :confused: )
29. zář 2009 v 11:19  • Odpověz
my máme od začátku 62 jelikož máme ten stupidní dvojzábal a bodyčka 5ž jsou nám krátká :frowning2:
29. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
autor
Tak to my máme už skoro 6kg takže mě za chvíli vyroste i z 62:slight_smile: tipuju to že mu vydrží už tak maximálně na 14dnů:slight_smile: já nevím...asi mám místo mlíka smetanu nebo já to nechápu že roste jako Otesánek:slight_smile:
29. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
waci, máte široké balení? Až budem mít chvilku, dáme sem s mužíkem nové fotenky Dandýho. Pěkně popojel.... :grinning:
29. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
gabi: tak to u nas se chodi spat v 20:30, budi se v 1h v 5h a v 6h to uz je jako vyspinkana, sice ma delsi prodlevy ale ja si zase uziju pres den, takovy to broukani v postylce pres den neexistuje. A stepanek uz umi hrat s rucickama??? to u nas jeste vubec.

Antikoncepci jsem si nechala predepsat ale! nejen ze jsem si ji nevyzvedla :grinning: a uz to proslo ten recept ale ja mam furt ocistky jeste :angry: uz 5 tydnu :rolling_eyes:

waci u nas to siroke baleni davam tak 2x tydne proste si na to nevzpomenu a to ze to je preventivne me vytaci! tak jsem zvedava cetla jsem o tom diskuzi a nektery doktor rika: nez spatne uvazane siroke baleni tak radeji zadne :grinning: tak se toho drzim.

jinak my mame porad 56 nebo spis mame oblecky 0 az 3m takze zatim se vejdeme :pensive: jen ji porad tece ocenko dostala jsem na to kapky ktery nezabiraji, v porodnici davali ophtalmoseptonex tak ho dnes koupim
29. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
Jani Štěpula přišel na to že má ručičky minulý týden...a hned si je začal strkat do pusinky:slight_smile: nejdřív celou pěstičku pak už i jen paleček:slight_smile: a taky se za něchytá:slight_smile: asi je překvapenej že má dvě:slight_smile: a když mu tam dám nějaký hračky tak má radost a snaží se do nich trefit ale to mu ještě moc nejde:slight_smile:

Tak já se dneska na tu antikoncepci zeptám...sem zvědavá co mi řekne...snad neusnu za volantem...sem šíleně unavená...

tak se tu zatím mějte holky já se pak ozvu jak sem dopadla:slight_smile:
29. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.