• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
holis mi musíme dávat až do 20.10. máme jednu kyčel mělčí a já bych si pak vyčítala kdybych ho nedávala. Dáváme i na noc i přes den. Jen ji přes den nechávám 2 hodiny odpoledne prokopkat. Holt musíme to vydžet.

Kajra ano bohužel máme :unamused: ale jak píši musíme vydržet,snad to na kontrole už bude dobré a budeme moci dávat jen jednorázovku :wink:

jinak naše beruška už má přes 4 kg a má 54cm
29. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
ahojky všichni, tak my jsme dneska s "malým" byli na kontrole, máme už 4100g :grinning: Malej počural paní doktorce rukáv od mikiny a já dostala "vynadáno", že se mám šetřit a brát vitamíny, že jsem hrozně zelená :grinning: Je fakt, že jsem se na dnešek moc nevyspala, protože jsem v 8 musela bejt ve škole.... No další kontrolu máme v 6 týdnech :slight_smile:
29. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
k.ate já musím taky od začátku brát vitamíny. byla jsem na tom stejně a jsem stejně pořád bledá jak něco
29. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz
jinak mi paní doktorka řekla, že pokud si malej žužle ruce (podle toho poznám, že má hlad, mám mu dát dudlík... šestinedělí nešestinedělí, že jak se naučí cumlat si ruce, těžko se to odnaučuje... :confused:
29. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
se mi zda ze mame nejaky malinky miminko,kristynka urcite nema jeste ani 4kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ja jsem bleda non stop ale nikdo me zadny vitaminky nedal.

waci: i ja bych urcite davala na siroko kdyby k tomu byl duvod jako mas ty ale ja mam davat preventivne takze z toho jsem otravena :pensive: za 14 dni jdeme na kontrolu s kyclema tak doufam jak nas pochvali ze se to spravilo :grinning: teda pevne doufam nebo budu taky muset byt tvrda a davat ji to :cry:

kate: a jak to jde se skolou a miminkem? v poho? budes mit nejaky satek ci nositko?

holky ja nakonec objednala neco jako manducu ale z ebay pac tady to stoji 2800kc a na ebay to vyjde podstatne levneji, kdyz se v tom nebude kristynce libit tak to prodam. chtela bych i ten satek tak uvidime snad z pristi materske.

Gabi taky se moc tesim az objevi rucicky, dneska na me hulakala takovym uz dospelackym krikem :grinning: bylo to roztomily.

Jinak dudel ji nutim a libi se ji tak 5 min a pak ho znechucene vyplivne a kdyz ho chci nasadit tak tim jazyckem ho vystrkuje no je to sranda
29. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
holis - no zatím jsem byla ve škole jen dvakrát... dneska pujdu ještě večer na peřdnášku...
horší to budev e čtvrtek, to mám bejt pryč 4 hodiny v tahu, tak nevim, jak to ti moji chlapi spolu zvládnou ...
29. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
k.ate, opiš mi to klubíčko a tigíka :angry:. Mliečko máš odstriekané, keď si v škole??? alebo ako to riešite???
29. zář 2009 ve 14:56  • Odpověz
autor
Tak jsem zpět z kontroly n gyndě:slight_smile:

vše v pořádku, děloha krásně zavinutá, vaječníky vpoádku, dostala jsem antikoncepci...a pan doktor mi gratuloval ke krásnýmu miminku a k tomu že jsem zvládla porod...bylo to od něj milý:slight_smile:

Pak sem sla do obchodaku že koupim jen chleba no a nechala sem tam skoro 400:slight_smile: protože sem koupila malýmu dvoje punčocháčky:slight_smile: no sem hrozná:slight_smile: pořád bych mu něco kupovala a on to snad ani neunosí:slight_smile:
29. zář 2009 v 16:15  • Odpověz
Ahoj holky a miminka :slight_smile: ,

jéé grabu já taky dneska na gyndě a vše ok :slight_smile:

Jinak holky ty noce mi dávají zabrat..malá se budí po 3hodinách a dává mi to teda zabrat..např.se vzbudí ve 2h. tak 15min.jí,15min.držím esi si nebrkne (málo kdy jo),pak jdu umýt lahvičku a dudlík a než to nachystám a zalehnu tak jsou 3h.a pak nemůžu usnout jak sem rozespalá i když se mi spát chce a pak je najednou 5h.a malá vzhůru a tak pořád dokola..už se těším až se pořádně vyspím..ale dřív spala v noci i 5h.v tahu nevím proč se to tak změnilo..?!

Jinak se ale máme moc dobře..malá je zaltíčko..miluje pohohu na srdíčko a ráda jezdí a spinká v kočárku a chce si dyž je vzhůru a napapaná povídat :dizzy_face: A skoro vůbec nebrečí..večer jí přečtu pohádku a hladím ji přitom po hlavičce a pak zhasnu a pustím kolotoč a Janička už sama usne (doufám že to nezakřiknu ťuk,ťuk :sweat_smile: ).
29. zář 2009 v 16:51  •  3 děti  • Odpověz
no, super, ďalšia poloha - srdiečko - aj ja chcem vedieť čo sú zač tie polohy :cry:
29. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
ahojky
tak vás mám všechny moc pozdravovat od CALLI a ADÉLKY a už se moc těší domů. tak snad je brzy pustí :wink:
29. zář 2009 v 17:17  • Odpověz
autor
Jajko nic si z toho nedělej...já bych to taky ráda věděla a vůbec netuším o jakých polohách to tu holky mluví...

Sacvi tak koukám že máš podobné noci jako já...s tím rozdílem že já nemusím umývat lahvičky ale zase mi malej chce jíst po dvou hodinách...takže už sem taky slušně nevyspalá...doufám že už se brzo uklidní a bude chtít spinkat aspoň 4 hodky...tohle je fakt na palici:frowning2:

Waci tak jí taky moc pozdravuj a že držíme palce ať už je co nejdřív pustí:slight_smile:
29. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
Sacvi: ty uz krmis jen UM? ja kojim v noci asi 30 min :slight_smile: taky obcas nebrkne a kdyz nebrkne do 3 min tak ji dam pinkat na bok.

ale spinka mi 4h tak se budu modlit, usina mi vecer musime uhoupat ale v noci po kojeni je hned tuha nastesti driv jsem ji treba musela 20 min v noci uspavat :frowning2:

jinak holky ja zas kojim pres den co 2 hodiny :unamused: takze si pres den neodpocinu :pensive: ale lepsi se to a to je hlavni.

musime vydrzet :grinning:

gabi mas antikoncepci azalii???
29. zář 2009 v 18:05  • Odpověz
jaji - zatím to zvládáme bez odstříkávání, ale to jsou jen dvě hodiny... horší to bude ve čtvrtek, to musím na 4 hodiny pryč... jinak ty polohy jsou popsaný trošku tady http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=362291 :slight_smile:

jinak k tomu odříhávání... Dneska jsem se na to psala doktorky, protože mně malej u kojení usíná, jakmile u kojení neusne je skoro neuspatelnej... :-/ Tak mi říkala, že pokud mu to nedělá problémy nemám to řešit, když chrní, že ho tím zbytečně proberu a můžu začít pomalu kojit znova :grinning: Jen že ho mám položit na bok, aby kdyby si náhodou ublinknul, to nevdechl...
29. zář 2009 v 18:33  • Odpověz
holky ja si myslim ze i kdyby jako vdechl mlicko tak se zakucka a tebe to probudi :wink:
29. zář 2009 v 18:47  • Odpověz
holisko mám už mlíka jen málo tak tu trochu vždy odstříkám a až je toho víc tak to malé dám z lahvičky.

Jinak s odříhnutím po kojení sem četla zrovna nedávno že dyž je miminko dobře přisáté tak by neměla skoro žádný vzduch spolykat a tím pádem se může prý dát po kojení spinkat a nemusí se pokaždé dávat odříhnout..nevím co je na tom pravdy ale zaujalo mě to..i když teda mně je to k ničemu :sweat_smile:
29. zář 2009 v 18:51  •  3 děti  • Odpověz
autor
holky já mám nějakou depku a nemám to komu říct...je mi hrozně smutno...pořád si připadám sama...dneska jde Jára na koncert Mňága a Žďorp a já sedím doma...nechtěla sem mu to zatrhnout jen proto že nemůžu jít taky...protože on je pořád tak unavenej z práce a pořád domů chodí zdrchanej...ale mě to trápí, protože pak se nemám komu vypovídat, protože mu radši nic neříkám, když vidím jak je hotovej a pak se to ve mně hromadí a já už za chvíli asi bouchnu...trochu mi připadá že jsem na všechno sama...Jára se bojí malýho přebalovat, koupat a tak a já si vůbec neodpočinu, protože v noci nespím a přes den se to nedá...a příjde mi že mi Jára vůbec nepomůže...ale asi za to nemůže já nevím...asi sem i nějak přecitlivělá...ale prostě mi připadá že Jára chodí domů akorát spát a ne za náma...a já sem hrozně sama...pak mě ani nic nebaví...ani se mi nechce chodit ven...jsem prostě nějaká zadepkovaná...když si můžu psát aspoň s váma tak mi je líp...ale tady vás taky nemůžu otravovat svýma problémama...a tak mi je smutno že sem na všechno sama...a pak bulím a mám všeho dsot...ach jo:frowning2: pardon že tu tak otravuju...
29. zář 2009 v 19:59  • Odpověz
gabi ja te chapu me tedy jirka pomaha s prebalovanim i koupanim ale taky si obcas pripadnu na vse sama. ja nedelam odpoledne nic jineho nez nosim kristynku, taky toho mam dost a ona se pak na me usmeje a ja na vsechnu drinu zapomenu.
a pomaha ti jara aspon s ukllidem a varenim?

sacvi jake UM pouzivas?my hipp plus a je super :grinning:
29. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
holis Nutrilon HA papáme a jak nám chutná :grinning:

grabu já se před pár lety přistěhovala za mužem na vesnici..nikoho tu nemám a neznám a nemám za kým jít a popovídat si..pořád tu někde trajdám sama a taky se cítím sama..muž je v práci nebo dělá na baráku nebo na poli, v dílně apod.a akorát malé občas udělá to mlíčko nebo si s ní chvilku povídá ale to je vše..všechny kamarádky mám v brně ale tam zase s malou eště jezdit nemůžu a až bude zima tak to bude teprve něco.. :unamused:
29. zář 2009 ve 20:21  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky holky,
já jsem stále 2v1, ale už s Barčou na Adámka ťukáme, aby si nelenil a pomaličku se chystal ven :grinning: :grinning: :grinning:

Grabu, to kojení mě mrzí, ale měla jsem to stejně, než se barča chytla, tak jsem učůrávala bolestí, mazala jsem Bepanthenem a myslela, že je to tak prostě normální a že si snad zvyknu...ale nedávno jsem se bavila s jednou kamarádkou, která to měla taky tak, ale nenechala to a navštívila laktační poradkyni, která jí jasně řekla, že kojení bolet nemá, možná prvních pár dní, než si prsa zvyknou, ale pak už nee. Řekla jí, že má špatně přiložené miminko, jedním schvatem miminko posunula a bylo prý po bolesti...škoda, že jsem to taky nevěděla a neřešila to. Kojila jsem jen necelé 3.měsíce a dost se mi pak i ulevilo, fakt to dost bolelo. Tak zkus změnit polohu kojení nebo mimča, aby se nedrželo jen za bradavku, ale za celý dvorec...nebo navštiv taky laktační poradkyni...

Co se týká té depky, rozumím Ti, ale nenechávej to tak. Promluv si o tom s Járou. Chlapi nejsou telepati a dost věcí jim prostě nedochází. Ukaž mu přebalování i koupání a uvidíš, že to zvládne a nakonec si to i oblíbí...můj manža koupe do dnes a ještě má na starosti čištění zoubků, já koupu a čistím, jen když není doma.
Hned od začátku jsem ho do všeho zasvětila a třeba si i večer vyrazila s holkama, aby byl na všechno opravdu sám a věděl si rady i s uspáváním. Nechtěla jsem být domácím otrokem, který se nemůže hnout z domu! Tak to tak taky nenechej dojít!!! Každá si zasloužíme odpočinek a svobodu!!!
29. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
Jinak děkuji všem, které na mě ještě myslíte...jsem tu už opravdu poslední...ještě ta Kejra, ale ta sem zajde opravdu jen sporadicky...
Ale třeba zabere to ťukání a Adámek si dá říct :wink:
29. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
Jo a taky mám toho streptokoka, měla jsem ho i při Baru...ach jo, zase se nevyhnu antibiotikům. Jen nevím, jak brzy mám jen, když mi neprdne voda, ale začnou mi bolesti třeba po 20min...to je ještě asi brzy, že?
Dr. mi říkala,e, když prdne voda, tak jet hned, ale nevím, jak je to jen při bolestech, no uvidíme, až to přijde...
29. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
len ahoj,
při bolestech to je že až máš pravidelné kontrakce po 5min.přibližně 2h.tak se má jet..Já měla kontrakce ne úplně pravidelné - většinou po 5min.ale pak i po 4,7min po dobu 2hodin a po těch dvou hodinách mně pak i prdla voda a tak to bylo jasné.. :wink: :grinning:
29. zář 2009 ve 20:59  •  3 děti  • Odpověz
Sacvi, díky...tak počkáme na kontrakce tak nějak na těch 5minutách, pokud to manža psychicky vydrží. On se totiž strašně bojí, že porodím za hodinu. Četl, slyšel a je fakt, že i moje kamarádka rodila druhé mimi 2h, ale....chci být takový optimista, ale nevím nevím, jestli budu mít to štěstí a budu rodit 2h, ale uvidíme...bylo by to fajn :grinning: :grinning:
přála bych si, aby mi zase praskla voda...to člověk nemusí nad ničím přemýšlet :slight_smile:
29. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
no to je fajn :wink: Já právě taky nevěděla esi jet nebo ne..bylo 00.45h.a říkám pojedu tam a oni mě pošlou zpátky že to sou posly..tak že si eště chvilku lehnu a v 1.00 prdla voda :grinning: A silnější a pravidelnější kontrakce jsem měla od 23h.

Malá měla v 20.30 papat. Před 20h.se probudila a nějak se zlobila tak sem ju šupla na bříško ať zkouší pást a ona usla a eště spinká..jí se fakt na tom bříšku hezky spinká..no ale už by mohla vstávat a pak po papání zase hezky spinkat :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 21:23  •  3 děti  • Odpověz
autor
Holky díky za podporu jste moc hodné...sice jsem si zase pobulela ale je mi líp...Leni já bych ráda Járu do všeho zasvětila...ale on se bojí a nechce zatím přebalovat a koupat už vůbec ne...bojí se že by ho pustil...no přebaloval už jednou a zvládnul to...ale stejně se pořád vymlouvá že to neumí...ale až Štěpula začne lézt bude to mít horší...mohl se to naučit teď dokud docela v klidu hajá...no spíš si s ním asi fakt budu muset popovídat...ale mě je líto že on je taková povaha že se tváří dycky že se nic neděje a tak když chci něco řešit, tak mě to připadá že ho otravuju...on mi na to vždycky odpoví něco jako že si to vsugerovávám, nebo že to tak není a je hotovej...a mě je to pak ještě víc líto...no nevím...ale asi to budu muset zkusit jinak se asi zcvoknu...

Jani a máš pravdu že prcíček je nejlepší lék na všechny bolístky...já se k němu vždycky přimuchlám a on se na mě tak dívá a hned je mi líp...jsem prostě asi jen unavená...snad to bude brzy lepší....jo a Jani tu antikoncepci mám jinou...jmenuje se to nějak od C...ale nevim přesně a nechce se mi už teď jít dolů se dívat...zítra ti to písnu ju...

Leni a s tím kojením máš asi pravdu...protože mě připadá že k tomu pravýmu prsu dávám malýho nějak špatně a proto že to bolí...protože to levý prso mě nebolí a pravý jo...i se mi blbě nalejvá a pak bolí celý...tak nevím...možná fakt zkusím zavolat nějaký tý laktační poradkyni...já ale jinak než v sedě kojit neumím...tak nevím jak to děláte třeba v leže...mě to nikdy nikdo neukázal jak kojit...ani v porodnici....nějak sem si tu polohu udělala sama..tak možná fakt kojím blbě a proto to bolí...zkusím to nějak zjistit
29. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj holky.Tak jsme včera museli dát uspat našeho milovaného králíčka Bobíčka. Chjo, dneska po něm musím douklízet věci. :frowning2:
30. zář 2009 v 07:49  • Odpověz
dobre rano,

gabi a neni Jara lenosnej spis? ale pravda nekteri chlapi se boji ale musi pochopit ze dite si neudelal jen na divani prece. to bys pak vazne delala vse sama :unamused:

me kojeni boli jen prisati a to jen nekdy a ja vyhradne u toho lezim a ctu si knizku protoze kojim tak 30 az 40 min :pensive:

kajra: to je mi lito kralicka a co mu bylo?
30. zář 2009 v 08:30  • Odpověz
tak calli včera psala že je Adélka trochu žlutá, takže se uvidí ráno zda bude muset pod lampu. tak se prý ještě uvidí zda už dnes půjdou domů. :wink:
30. zář 2009 v 09:01  • Odpověz
autor
Ahojda kočky:slight_smile:

tak Štěpula asi včera vycítil moji bezmoc a únavu a dneska vstával o půlnoci...pak až ve 4h a nakonec az v 8:30:slight_smile: takže já se dneska krásně vyspala:slight_smile:

Jani to víš že je to taky trochu lenošnost...nechce se mu prostě, když ví že já to udělám...minulý víkend mě naštval...sem pomáhala mamce s umýváním nádobí a měla sem celý mokrý ruce a Štěpula spal v kočárku...vzbudil se a já mu ho donesla...a dala sem mu ho ať ho přebalí, že to zatím dodělám a pak ho nakrmím...a on řek že to neumí a nechal ho plakat, než sem přišla a udělala to já...holomek jeden...mě naštval...já nevím proč to dělá...asi se bojí že mu něco udělá, ale taky se asi bojí že to pak bude muset dělat pořád...no ale co jako...může mi snad pomoct ne...někdy mě fakt štve...a dneska odcházel ráno do práce s tím, že musí dneska dodělat projekt a že neví kdy příjde a jestli vůbec...no tak sem celá nakřivo...zase tu budu úplně sama...no asi se nasáčkuju k sousedce aspoň na pokec...jinak mi fakt brzo hrábne:slight_smile:

Kajro to je mi líto králíčka...ach jo:frowning2:
30. zář 2009 v 09:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.