• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
grabu - já mám štěstí, že mi manža fakt hodně pomáhá (ono mu taky nic jinýho nezbývá :grinning:) a v noci přebaluje v podstatě jen on, když je vzhůru dýl, tak se snaží malýho uspat, když se probere, aby mě hned nemusel budit na kojení... Ale já jsem občas večer při tom kojení protivná, když mě manža vzbudí a malej s i strká du pusy ruce místo aby se přisál :frowning2: Já jsem pak nervózní a přenáším to na něj a je to bludnej kruh... Tak jsme se s manžou kvuli tomu v noci porafali :frowning2: Já chápu, že malej za to nemůže, ale prostě mě to kolikrát vytočí, jak jsem utahaná, i když na dnešek jsem se vyspala celkem dobře... Spala jsem od 8 večer až do 9... i když malej se budil po dvou hodinách nebo dvou a půl :frowning2:
30. zář 2009 v 09:28  • Odpověz
Kajro je mi moc líto králíčka. Já teď nemám čas ani na toho svého, ani na ostatní zvířátka a je mi jich líto.

Mně manžel taky hodně pomáhá, nedovedu si představit že bych na to byla sama.
30. zář 2009 v 09:44  • Odpověz
Ahojky, tak mi konečne spíme, lebo od 5h spal len jednu hodinku.

No unás to bolo s prebaľovaním tiež kadejaké, manžel sa vyováral, že v sobotu, potom v sobotu, že ďalšiu sobotu a potom som v nedeľu dostala vysoké teploty a či cchel alebo nie musel ísť prebaľovať. Aj som sa ponúkla, že mu s tým pomôžem, že kým sa to naučí a on , že to zvládne a zvládol. No a teraz mi ho v noci cez víkendy prebaľuje niekedy on.

Ale terza býva dlho v práci, tak si ho veru tiež neužijeme.

Inak široké balenie máme aj my už iba preventívne, ale balíme takemr poctivo, občas v noci keď moc tlačí, tak ho nechám na voľno, ale moc nechcem, lebo svokrovci majú menené bederné kĺby a bojím sa aby to nezdedil, lebo aj manželovi lúpe v kĺboch občas, takže je tu akási blbá preddispozícia.
30. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
Gabi i muj jirka se obcas tesi do prace ze si odpocine :grinning: od kriku :grinning: :grinning: :grinning: ale zase rad koupe a prebaluje :wink: moje segra ma taky holcicku uz 3 letou a jeji drahy ji ani jednou neprebaloval nebot se mu delalo zle tohle ale nepochopim :wink: narovinu mu rekni ze dite neni jen si udelat

prisla nam panenka Lamaze fakt kraaasnaaa :grinning:jsem z ni unesena a kristynce se taky moc libi :sweat_smile:tak jeste pristi mesic objednam pava nebo soba

kate: i ja jsem vztekla kdyz place a nema proc :grinning: tak ji polozim do postylky a reknutak si brec a to pak prijde jirka a hned si ji vezme
30. zář 2009 v 10:25  • Odpověz
jeste me prijde ze jsem vztekla jen kdyz je drahy doma jinak kdyz jsem sama vim ze me nic nezbyva tak jsem v klidu
30. zář 2009 v 10:26  • Odpověz
holis - nejhorší je, že on nepláče většinou od začátku, to si jen strká ruce do pusy, místo aby si vzal to prso a kroutí hlavou a tak, až když začnu bejt nervozní já, začne se vztekat a poplakávat, ale ne moc... Mně je to líto... Vím, že to je většinou tím, že jsme blbě "naštělovaní", ale prostě mě to naštve... A kupodivu taky většinou, když je u toho manža... V noci, když se vzbudím já první a jdu krmit, tak nám to problémy v 99% případů nedělá, většinou ve dne nebo když mě kvuli kojení budí manža...
30. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
autor
Jo tak o vzteku bych mohla taky povídat...když už je malej přebalenej, napapanej, odříhnutej a usne a já ho položím v noci do postýlky a najednou je řev a já padám únavou a on nechce spinkat, tak ho taky nechám ať si zařve a kolikrát mu řeknu..."tak si řvi, mě je to jedno"...a pak mi to je ale líto, že sem na něj ošklová...ale onmi to dělá pravidelně okolo 5-6h ráno a to je na palici...poslední dva dny sem si ho ale vzala ráno k sobě do postele a hned byl klid...tak se možná jen chce přitulit:slight_smile: je ještě maličkej, tak mu to dovolím a i kdyby, tak v postýlce spinká hezky a že si vleze ke mě ráno přeci nevadí:slight_smile: jen když se v klidu dospíme:slight_smile: pořád lepší než ho nechat mručet v postýlce a nevyspat se:slight_smile:
30. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
grabu - já včera měla hrozný výčitky z toho, že má malej dudlík... jak ho chudák cumlal a nic mu z toho neteklo... ale přitom je s ním spokojenej, nevypadá, že by měl hlad, protože jakmile má dudel je hned v klidu a spinká dál... :confused:
30. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
naše malá taky dudel, dělala si ho z mojeho prsa a tak doktor řekl dávat dudel. Ale ona ho moc nechce, po chvilce ho vyflusne :grinning:
30. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
autor
No to máte taky pravdu že sem vzteklejší když je Jára doma...protože přes den je prcek úplně nejhodnější mimi ale v noci mi to dává sežrat a já jak nechci aby Járu budil, když je tak utahanej z práce, tak sem nervní aby neplakal a když už vstávám po pátý protože vyflusnul dudák a začal ze spánku bulet tak kolikrát řeknu i sprostý slovo...a to je mi pak taky líto...vím že prďolka za to nemůže...:slight_smile: no snad se holky někdy vyspíme a pak to bude lepší...myslím že je to tou únavou:slight_smile:

Chtěla sem se ještě zeptat...je u vás zvyk že za narození miminka tatínek dává mamince dárek?
U nás jo...ale my sme v srpnu neměli peníze, protože mě nepřišla mateřská a Jára musel platit i všechny moje faktury a tak...tak sme se domluvili že mi něco dá později...ale myslím že už zaúomněl:slight_smile: jak ste na tom vy...dostaly ste nějakej dárek? u nás se dává jako něco na památku...aby maminka věděla že to je za tu dřinu u porodu:slight_smile:
30. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
Kate er to tak, že je lepší dudel než aby si zvykl cucat palec...dudák pak odnesou čerti...ale palec se neodnaučí...můj brácha si ho nevědomky v noci cucal ještě na gymplu...no hrůza:slight_smile:

Štěpula dudák miluje...má ho od prvního dne a je s ním šíleně spokojenej..myslím, že by bez něj byl hrozně nešťastnej, tak ať dudá, když chce a hlady to určitě není...to za chvíli poznáš kdy má hlad a kdy dudá jen tak na uklidněnou...vždycky s ním krásně usne, tak já nevidím důvod mu ho nedat:slight_smile:
30. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
NA mňa v pôrodnici jedna sestrička zazerala, že mu dávam cumel, ale fakt lepšie cumel ako prst - hovorím z vlastnej skúsenosti,keď som si palec cmúľala ešte v prvej triede a večer som si od mami pýtala rukavičky na ruky, aby som si ich neožužlávala.
30. zář 2009 v 11:18  • Odpověz
ahojte babenky moje,

tak včera večer sme sa vrátili po týždni zo Slovenska,bolo tam fajn,ale sme samé baby v rodine a tak si viete predstaviť,že každá chcela malého nosiť a mazliť a my sme s Libim boli z toho na nervy,tak sme radi,že sme už doma...
ako sa mi tu máte vy?tak dlho som tu nebola,obdivujem vás,že tu stíhate chodiť...mňa to strašne mrzí,že tu tak nechodím a chcela by som,ale Libor je stále na PC a ...moc mi chýbate a myslím na vás...

Samík je úplne zlatíčko,ale tiež ma vie pekne potrápiť,ako to tu píše Janka s Gábinkou...

Gábinka,ja som dostala od Libiho za malého náušnice z bieleho zlata aj od rodiny som dostala retiazku s príveskom z bieleho zlata,ale poviem ti,že mi stačila len pusa s kytičkou a poďakovanie :slight_smile:
Inak,kedy sa teda stretneme,už si rozmýšĺala,bavila si s Katkou o tom? :slight_smile:
30. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
grabu u nás taky se dává mamince dárek já jsem sice manželovi řekla, aby nic nekupoval, že až se vyhrabeme finančně, ale on mi koupil kytku v květináči a ten zlatej náramek co mám v albu :wink: a byla jsem strašně šťastná, moc mi to udělalo radost.

jj prsty určitě do pusinky ne, jelikož kamarádka taky že dudel nechce... a nakonec si malá cucala prstík až ho měla fakt hnusně ocucanej. tak nakonec raději dali dudlík a je klid.
30. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
No ahojda Luci:slight_smile: ještě sem to s Káťou naprobíral...asi záleží spíš na vás kdy budete mít čas...já se za váma dopravím kdykoli:slight_smile: já mám čas pořád a už sem si zvykla s malým cestovat...takže stačí říct:slight_smile:

Jinak mě taky stačila pusa a kytička...to je totiž u Járy zázrak, že sem dostala kytičku...on totiž razí teorii že se nemaj kytičky řezat, že tak umřou...no tak sem dostala za 5 let kytičku k promoci a teď za Štěpánka:slight_smile: ale jen mě zajímalo jak to máte vy ostatní...no třeba jednou taky ještě něco dostanu:slight_smile: třeba pusu a žádost o ruku:slight_smile: no to sem teď dost najivní...ale třeba mě jednou Jára bude chtít:slight_smile: haha já sem dnes vtipná:slight_smile:

Waci já až teď zjistila že si přidala fotky:slight_smile: no malá je krásňoučký koťátko:slight_smile:
30. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
gabi to stejny je u nas mezi 5 a 6h rano ona uz nechce spinkat s rozdilem ze i kdyz si ji dam do postele tak nespi :grinning: tak ji dam prso a spim, u nas dudel neprosel vubec :stuck_out_tongue_closed_eyes: s tim palcem i ja dudala dlouho :wink: ani nebudu rikat jak dlouho :grinning: bych se cervenala

gabi za porod jsem nic nedostala rekla bych ze jirka ani nevi ze se neco dava, v duchu jsem si rikala ze aspon kyticku ale ani to ne, no doprosovat se nebudu, nedostala jsem ani nic za promoci

lucinko vitej zpatky!!!

holky nevadi vasim manzelum kdyz dava babicka pusu? u nas to totiz jirkovi vadi :unamused:

waci mas vazne hodneho manzela :slight_smile: presne jak lucinka rika stacila by kytka a podekovani ale to u nas uz nehrozi

uspavam tygra na balonu :grinning:
30. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
grabu děkuji za pochvalu malé já jsem z ní úplně odvařená pořád na ní koukám, jak se den za dnem mění a jak je krásná :grinning:

holis třeba tě ještě překvapí.
30. zář 2009 v 11:46  • Odpověz
autor
Jani tak koukám, že ti naši chalani jsou stejní vořechové což:slight_smile: no já si taky pořád říkám...třeba mě ještě překvapí...ale pochybuju:slight_smile: za 14 dní máme výročí kdy sme spolu 5let...jsem zvědavá jestli si aspoň vzpomene a dostanu aspoň pusu a popřání hezkýho výročí:slight_smile: no já něco dobrýho uvařím a koupím mu jeho oblíbenou bombošku:slight_smile: a myslím že příjde domů a bude překvapenej za co to má:slight_smile:

Miško já taky každej den sleduju jak roste, co novýho zase umí a pořád se na něj culím a čekám, kdy se na mě opravdu usměje:slight_smile: moc se na to těším:slight_smile:
30. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
holky, mně právě oktorka taky říkala, že lepší cumlat dudlik než aby se naučil cucat ruce... A mně přijde, že si taky dělal dudlik z prsou... Pak už fakt jen tak cumlal...

Jinak já dostala od manži sušenou kytičku, je moc hezká :slight_smile: Jinak mi stačilo, jak se staral, když jsem byla v porodnici :slight_smile: Měla jsem tam dycky zásoby jídla a pití, aby mi náhodou něco nechybělo :slight_smile:
30. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
my jsme po obídku a jdeme do kočárku na dvorek tak zatím paa :wink:
30. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
Babenky,som moc rada,že ste tu na mňa ešte nezabudli,niekedy to je doma už na palicu a tak rada by som tu s vami pokecala,ale keď možem,tak Libor stále okupuje PC...teraz odišiel a príde asi až večer,tak možem s vami pokecať,snáď sa mi to podarí a niektorá z vás tu bude :slight_smile: ja mám na to totiž smolu,že keď tu napíšem,nikto tu nie je...
Inak som si doniesla poriadnu rýmu zo Slovenska,ale kúpila som si homeopatiká a cítim,že zabrali :slight_smile:
Myslíte,že by som si mohla dať pomaranče?nemám na nič nejako chuť a keď som chorá,tak papám akurát ovocie ako sú pomaranče,mandarinky a pod...zatiaľ sa mi Samík neosypal z ničoho,akurát trošku zo slniečka,ale kalciová masť mu zabrala a bolo to preč :slight_smile:

Zajtra idem ku gynekologovi aj s malým k dr.na6týždňovú kontrolu,tak som zvedavá ako dopadneme...mňa stále pobolieva kostrč a mám pocit,PREPÁČTE,že to tu tak napíšem,že keď čúram,tak to nejde takým prúdim,ale som celá zospodu počúraná a musím sa utierať až ku zadku...je mi to tak nepríjemné,snáď ma dobre zašili...už ani nekrvácam,len mám výtok,ale zapácha...máte to aj tu niektorá babenky?ja som z toho na nervy...

Inak návštev už mám celkom plné zuby a pri niektorých som sa musela ovláda´t,aby som im nevydala kvoli malému...

Gábinko,inak Libor ide na týždeň preč okolo toho 20teho,takže sa kľudne možeš zbaliť s malým a byť tu s nami,ale naplánujeme nejaké výlety,veď nakojiť ich možme hocikde,no nie?Tak popremýšľaj a daj vedieť.Spojím sa aj s Katkou,tak strašne by som vás chcela vidieť...
Inak čo si robila,že si dala všetky kilečká tak rýchlo dolu?mne sa to zastavilo a nie a nie dolu...ešte sa nezmestím do svojich vecí pred tehu,som z toho dosť smutná,ešteže mám tie tehu gate,nechcem kupovať zbytočne nové veci,verím,že sa dostanem na svoju veľkosť...
30. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz
Tak malý konečne zaspal na kojo vankúši,mám pocit,že tu máme doma zima,tak snáď naozaj aj on neprechladne...

Čítam,že Gábinka s Jankou by potešilo,keby ich tí ich chlapáci požiadali o ruku...no to je strašne,že tým vašim chlapom to nedochádza,po čom túžite...Gábi,tak snáď Jára ťa prekvapí a na to 5te výročie nezabudne,držím palce...inak to teraz nemáš doma si ružové,však?celkom aj chápem,že si potom doma naštvaná a mrzutá,keď Járu ani nevidíte,akoby mal svoj život...ale určite je to len dočasné obdobie,tak to moja nejako vydrž,neboj,aj ja musím Libora usmerňovať,má toho doma už dosť,nemyslím tým mňa s malým,ale že stále nemá prácu,tak po mne aj dosť huláka,je na niečo naštvaný a odnesiem si to ja,je nervozny a pod.,aj na SK som ho musela skľudniť,lebo sa choval občas ako .....chápem ho,ale odtiaĺ potiaľ...
30. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
No nehovorila som to?že keď tu prídem,tak tu žiadna nebudete...asi so mnou žiadna nechcete hovoriť... :pensive:
30. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
Lucinko tak to by bylo super...já určitě budu mít čas:slight_smile: takže to nějako naplánujem a já ráda dorazím...a máš pravdu...mlíkárnu máme s sebou a nic jinýho problém není:slight_smile: Taky se na vás už moc těším...tak dlouho sme se neviděli..no a hlavně se těším moc na ty vaše drobečky malinkatý:slight_smile: Dneska sem přidala do albíčka fotku jak náš malej vypadá v riflích:slight_smile: tak se mrkni...je to frajer:slight_smile:

Jinak s tím výtokem...to sem taky měla...ale naštěstí už to přešlo...trvalo mi to asi 5 dní...teď už mám pokoj...včera sem byla na gyndě na kontrole...a dr. říkal že nejsem jen nastřižená ale že se jim to roztrhlo na dvou místech...tak proto sem měla tak ošklivý šití...no snad to mám taky všechno vpořádku

A pomeranč si klidně dej...já sem taky jedla už mandarinky a malej to zvládl dobře:slight_smile: jím všechno a nějak se neomezuju a zvládá...kaká a prdí dobře a na kůžičce taky nic nemá:slight_smile:

Jo a s těma kilama si mě pobavila...sem se o víkendu vážila a pořád ještě nejsem na svojí váze...a to bych chtěla shodit i něco víc...protože sem kulička...ale kalhoty už oblíknu...ale ta pneumatika okolo pupku je strašná...to asi nikdy neshodím:frowning2: no uvidíme...teď je ještě brzy začít cvičit, jak nám to říkala paní na joze...to by ty svaly pry ještě víc povolily, než aby se začaly stahovat...a to nechci...tak počkám a po Vánocích začnu s drezůrou a snad to půjde aspoň trochu dolů:slight_smile:
30. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
autor
Luci teď je to doma opravdu na palici...ale je to asi i tím, že mě už otrnul po porodu a trochu mě mrzí že Jára se fakt chová jako bych si to dítě porodila sobě a on se jen staral abysme měli co jíst...no já vím že má hodně práce a je unavenej...ale to já taky a to on nevidí...myslí si že se tady přes den válím a nic nedělám...že si spím a on je chudinka udřenej...já vím že je...ale sakra aspoň by mohl mít nějakej zájem o nás...a ne přijít domů a sednout si k počítači a pustit si film...to mě vždycky vytočí nejvíc...no snad se to brzo nějak spraví...:slight_smile: pořád zůstávám optimista:slight_smile:

Jinak Luci on Jára pořád mluví o tom, že si tu svatbu necháme třeba na příští rok...nebo na někdy jindy...že nemůžeme přeci všechno stihnout v jeden rok:slight_smile: ale mě trochu vadí že nevim na čem jsem...jestli mě někdy bude chtít, nebo ne...no třeba jo:slight_smile:
30. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
autor
Tak Luci kam si mi zmizela:slight_smile: já než něco napíšu tak ty jsi zase pryč:slight_smile:
30. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz
Už sa normálne teším :grinning: :sweat_smile: /keby to tak Libi čítal :wink: / až odíde a ja si užijem trochu "iného vzduchu" :slight_smile: ale verím,že aj on sa teší,že vypadne z domu,aj keď mi to nepovie :slight_smile:tak to Gábinka dohodneme,jupíííííííí,zase sa uvidíme :slight_smile: to bude teda srandička,traja rozkošní prcíčkovia spolu :slight_smile:ja sa už tiež teším,až Samíka budem paradiť do riflíkov a košelí :slight_smile: Štěpánek je úplne nádherný a tak sa zmenil od porodu,však?

ten moj sa už zobudil a už zase papká,má dnes asi nejaký spurtík...stále papká a chce byť len pri mne.

ja som teda zvedavá,čo povie doktor mne...to ovcíčko si teda dám,inak jedla som už všeličo a ťuk-ťuk,malého neboleloani bruško,prdí aj kaká "ako starý chlap" :grinning: :grinning: :grinning:

no mne tie kilá visia na stehnách,cez boky nenatiahnem nohavice a tú pneumatiku-fúúúúúúj mám tiež hroznú,snáď to dám dolu aspoň do pol roka a brucho spravím tiež,vždycky som nosila veľkosť 36 a nebola tlstá,tk mi je teraz ťažko takejto :frowning2: :frowning2: :frowning2: necítim sa vobec dobre a ešte tie strie na stehnách,prsiach a dokonca aj na bruchu,aj keď ich tak nevidieť....asi to zaznie hnusne,ale malý ma poptrápil v tehotenstve,pri porode a po porode som zhrozená ako vypadám :frowning2: :frowning2: :frowning2: ale Samuelko je to najkrajšie,čo mám!!!!len mám zo seba depku...
30. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
Gábinka píšem a som tu,len mi to tiež trvá a ešte pri tom kojení je to mazec :slight_smile: a malý mi tu prdíkuje popod nos :grinning:

čo inak robíte teraz vy dvaja?
30. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ahojky Luci, tak pošli nekjaké tie prdy aj k nám - nám akosi chýbajú. :frowning2:

No veru mohli by sa tí vaši chlapi už spamätať a požiadať vás o tie ruky.

INak za pôrod somdostala velikánsku kyticu, ale darčeky nie - neviem či sa to tu robí alebo nie a je mi to jedno.

No ja sa dnes chystám kúpiť separačné vložky do plienok a možno už začneme testovať tie naše látkové plienky.

A Jani neboj aj my sme drobci - máme len 4120g, takže rastieme pomaličky.
30. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
Inak Gabi ako písala Žanetka , ja som pri kojení používala mušle a tam išlo mliečko čo vytieklo z druhého prsníka, ale už nepoužívam. Kúpila som si prsné tampóny z takej látky ako má drobec nočné látkové plienky a sú super, takže tie používam. http://www.ekoplienky.sk/product/vlozky-do-podprsenky-ellaC2B4s-house-60/
30. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.