• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Achoooj Calli, mega gratulejšn k Adélečce. Náš Daneček taky blinkal a házel šavle natráveného mléka, tak papká před jídlem Nutriton(vláknina ze svatojánského chleba). taky užíváme laktobacílky a dneska zkusím dát místo sabu Baby calm. Uvidíme. Ale je fakt, že tuto noc spinuškal pěkně. To včera chudáček nespinkal od čtyř do půlnoci, jak ho bříško bolelo.
2. říj 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahoj konici, my jedeme k pani doktorce mame v ocicku infekci a nejde to vylecit kapkama :frowning2:

calli: jee snad se to brzo spravi, ja kdyz jsem na nervy ze nechce spinkat tak si ji dam brisko na brisko a za chvilku je tuha to se ji libi jak citi jak tepe moje srdce tak to muzes taky zkusit. Nebo si kup velkej balon a na tom se s ni houpej to jediny na moji damu zabira pac kdyz si sednu jen tak na sedacku tak je krik :wink:

tak se drzte holky, jo uz nam dosel Hipp na dokrmeni a mame sunar, podle me je chutove lepsi nebo aspon me vic chutna a kristynce je to jedno :grinning: ja davam UM jen na noc po kojeni Hipp byla nejmensi davka 80ml a Sunaru je nejmensi davka 100ml a taky to vypila :grinning:

Calli: jeste takova zachrana u nas bylo nejhorsi obdobi mezi 2 a 3 tydnem od te doby je to lepsi a lepsi tak preju pevne nervy :dizzy_face:
2. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
calli - a nepřemýšlelas o tom, že bys jí dala dudlík? Já se bavila s doktorkou a ta mi říkala, že mám malýho kojit vždycky jen 20 minut a pak ho dát pryč, že už většinou ty děti potom stejně to prso jen cumlou... Takže my dáváme potom dudlík... :confused: Protože já měla ty bradavky taky pořádně rozcumlaný... I když mně je malýho líto a kolikrát ho stejně nechám u toho prsa dýl, protože když na něj koukám, jak cumle ten dudlík, chce se mi z toho brečet, že mu chudinkovi z toho nic neteče :grinning:

Jinak malej byl dneska ráno takovej ukňouranej, tak jsem ho nechala spát usnout a teď i spinkat u nás v posteli a usnuli tam s manžou oba dva :grinning: Je na ně krásnej pohled :grinning:
2. říj 2009 v 08:58  • Odpověz
calli ahoj odsávačku mám taky koupila jsem si dvoufázovou medelu je sice dražší, ale vůbec to s ní nebolí. Já mám moc mlíčka,tak před kojením musím odstříkat aby to malé moc rychle neteklo, pak mi blinká.
calli a co říkala malá na nutrilon? nebo jsi ho nakonec nemusela dát?
a na ty bradavky si zkus fakt koupit ten purelan já teda mazala co nejčastěji, ale zabralo to. a je pro mě lepší jak bepanthen.
2. říj 2009 v 08:59  • Odpověz
calli - jinak já mám taky dvoufázovou odsávačku medelu ruční... Manža ji koupil, protože mají lahvičky dělaný jen z polypropylenu a ne z polykarbonátu (z toho se může uvolňovat při zahřání a poškrábání ňákej sajrajt, kterej pak může způsobovat problémy s plodností... :confused: v Kanadě je to třeba zakázaný prodávat, ale tady to prodávají všichni zvesela dál... :frowning2: ), ale jsem s ní spokojená, odsává rychle a mně teda ta bradavka trochu bolela, ale on mi ji malej před tím rozžužlal a bolela mě i jen na dotek... Takže jinak by to podle mě bylo v pohodě...
2. říj 2009 v 09:06  • Odpověz
k.ate taky mám ruční :wink:
2. říj 2009 v 09:09  • Odpověz
waci - já původně přemýšlela o leektrické, ale nakonec ji nebudu potřebovat zase tak často, takže to byly zbytečný penízky... Odsávat pro mrňouse 100 nebo i víc ml každej den, asi bych koupila tu elektrickou, ale takhle je to jednou za dva tejdny zhruba... Takže to snad ta ruční v pohodě ustojí :slight_smile:
2. říj 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahhoj holky,
no cal začátky jsou těžké ale uvidíš že brzo to bude ok :slight_smile: Já mám odsávačku od Aventu ruční a paráda :slight_smile:

Holky malá zapomněla že má eště večer a v noci papat :astonished: Jedla v 20.15 a pak až v 4.30 :confused: Ale aspoň sem se konečně krásně vyspala..i když myslím je eště malinká aby v noci nejedla..je pravda že v těch 20.15 toho snědla fakt hodně ale i tak..a pak usla v 5h.a eště do 8h.spinkala..no a teď na mně taky podřimuje :dizzy_face:
2. říj 2009 v 09:55  •  3 děti  • Odpověz
autor
Dobré ránko kočky:slight_smile:

Lucinko tak to je Samík teda už velikej chlapák:slight_smile: jak nám ty dětičky rychle rostou co:slight_smile:
Calli já bych už nekupovala 56 fakt z toho vyrostou během 14 dní:slight_smile: já už tyky to nejmenší vytřídila a máme teď 62 a začínáme už přecházet na 68, protože některá bodýčka 62 už mu jsou malá...a to mu je 7 týdnů...já fakt nevím co budu dělat v zimě...do čeho ho budu oblíkat:slight_smile:

Jinak mě už prsa přestala bolet...a pomohly mi ty kloboučky, škoda že ti je Adélka strhává...mně je malej taky strhával, ale vydržela sem bojovat a pak se vždycky přisál...tak zkus taky zabojovata...lepší zkusit 10x přisát s kloboučkem než nutrilon myslím...protože pak budeš mít čím dál víc mlíčka v prsou, když to malá nevypije a budou tě bolet...a pak abys nedostala ještě nějakej zánět...nebo aby si nedejbože o to mlíčko nepřišla...no já mám strachy viď...promiň...ty to určitě uděláš nejlíp, jak to jde...držím palečky ať je to co nejdřív ok:slight_smile:

Jinak já musím říct, že jsme měli úžasnou noc:slight_smile:
Malej se v 8h napapal...pak byl s náma chvíli ještě vzhůru a když skončila Ordinace...šla jsem si s ním lehnout...asi sem usnula dřív než on...ale byl hodnej v postýlce a usnul si sám...a vstával až ve 2:30, takže víc jak 6h spánku....no to jsem ještě nezažila...byla jsem z toho úplně odvařená, když sem viděla jak krásně spal...no a pak vstával až nad ránem a teď zase spinká:slight_smile: no tak snad si začne konečně prodlužovat ty intervaly mezi kojením:slight_smile: zlatíčko moje malinkatý:slight_smile:
2. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
holky jdeme na vycházku tak paaaa je tu sice zima, ale pořádně se oblečeme a vyrážíme :wink:
2. říj 2009 v 09:58  • Odpověz
autor
Sacvi koukám, že nás naši broučci v noci pěkně nechali vyspat...taky jsem z toho byla překvapená jak dlouho spal...no taky toho v těch 20h vypil víc než normálně...tak to bylo asi tím:slight_smile: ale je to paráda se konečně jednou prospat což:slight_smile: :wink:
2. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
grabu tak to sme měly obě dobrou noc.. :dizzy_face:
2. říj 2009 v 10:00  •  3 děti  • Odpověz
autor
Malej teď spí...tak bych měla jít žehlit ať má co na sebe...ale mně se tak nechce... :pensive: :confused:
2. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
jj paráda člověk je jak novej :grinning:
Malá taky podřimuje ale na mně tak aspoň nemusím nic dělat :sweat_smile: :grinning: :fearful:
2. říj 2009 v 10:04  •  3 děti  • Odpověz
autor
:slight_smile: to to máš dobře zařízený Sacvi...to mně usnul v postýlce, tak bych právě měla jít na to žehlení...ale jsem dneska nějaká líná :angry: :zipper_mouth: no nic jinýho mi stejně nezbyde...jedeme dneska k Járovým rodičům, tak mu něco vyžehlit musím, protože jinak nemá co na sebe...všechno sem mu vyprala naráz:slight_smile:
2. říj 2009 v 10:09  • Odpověz
tak vyžehli jen to co mu budeš oblíkat :grinning:
2. říj 2009 v 10:11  •  3 děti  • Odpověz
autor
Sacvi chtěla sem se zeptat...ty máš tak skoro stejně starý mimi jako je Štěpula a tak už ti taky určitě zvedá hlavu...on už si jí skoro drží sám, takže je to super...ale při spinkání mi ji začal zaklánět...dělá to Janička taky? já nevím, jestli mu ji nemám vracet zpátky...aby se mu nezkrátily svaly vzadu na krku...on i když leží na boku nebo na zádech...tak si jí vždycky jako zakloní...asi aby líp viděl nebo já nevím a pak tak i usne...ale když mu jí chci posunout tak se vždycky vzbudí a je protivnej...co ty na to?
2. říj 2009 v 10:14  • Odpověz
grabu tak to malá zaklání hlavičku jen dyž se vzteká nebo dyž se protahuje jinak ne..
Ty jo nevím co bych dělala ale myslím že to moc dobrý není..?!
2. říj 2009 v 10:17  •  3 děti  • Odpověz
autor
hmm asi ne no...já se mu jí snažím dávat rovně...ale občas si jí stejně zakloní znova...snad se mu ty svaly nezkrátí a až si bude jistej tím že jí drží dobře tak ho to snad přejde...on totiž je strašně zvědavej a musí pořád všechno zkoumat a tak si jí pořád vykrucuje do všech stran...pořád ho ještě v noci dávám spát na různý boky, protože mám strach aby neměl šišatou hlavu...a on si ji jinak neotočí než že ho dám na bok...jinak má prostě svoji oblíbenou stranu a pořád by jí měl tam...no a teď se ještě zaklání...já fakt nevím co s ním... :confounded:
2. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
ahojte babenky,

tak dnes malý vstával o druhej a o piatej a teraz sa napapkal a už si podriemkuje na kojo vankúši,ale inak tiež tak pekne spinká,pomaly sa tie odstupy medzi kojením predlžujú a my sa aj vyspinkáme :slight_smile:

Dnes je teda vonku ale hnusne,už to začína,tá jeseň...vie byť aj pekná,ale toto práve na nej nemám rada,je to obdobie chripiek a chorob :pensive: snáď sa nám to vyhne,aj keď rymu som už mala a dnes už je to dobré.
Mala by som zájsť do obchodu,ale Libor ešte spí :slight_smile:
Včera som malému nachystala a našla veľa krásnych vecí veľkosti 62-68 :slight_smile: a bola medzi nimi aj super kombinézka,nemusím ho aspoň tak naobliekať a šupnem tú kombinézku a je mu krásne teplúčko :slight_smile:

Gábi,tak ja som úspešne za 2dni požehlila tie 4pračky,samozrejme polovička vecí bola malého :sweat_smile: a ešte mi tu zostalo pár vecí a tie dožehlím dnes,nech mám pokoj na víkend,tiež sa mi nechce niekedy aj 2týždne :sweat_smile: ,ale zase príde deň,kedy mi to žehlenie ide od ruky :grinning:

Čo budete robiť cez víkend maminky?

Inak tiež mám odsávačku ručnú od Medely a celkom dobrá :slight_smile:

Calli,musíš to vydržať,aj mňa príšerne boleli prsia a hlavne bradavky,myslela som,že nič horšie nie je,ale tie začiatky sú holt náročné a my ako ženy-matky to musíme vydržať,naozaj to pokaždom kojení hneď namaž bepanthenom alebo purelanom,pomože to a vetraj ich čo to pojde.Neboj,bradavky si zvyknú čoskoro a potom už bolesť nepocítiš.Držím ti palčeky a pevné nervy.Vieš,malá si ešte len na všetko zvyká a nemá svoj režim papkania ako to majú už naše deti,ale neboj,všetko sa naučí a potom sa tomuto už budeš len smiať v spomienkach.
2. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
A nezaklání se že kouká na kolotoč? Malá to taky dělala tak ji dávám pořádně navrch aby nemusela zaklánět a ok

tak malá je vzhůru tak se jí jdu věnovat..pa :slight_smile:
2. říj 2009 v 10:26  •  3 děti  • Odpověz
Gábinka,neboj,ono ho to prejde,ale Samík má rád svoju polohu a stranu,ale od kedy ho striedam pri spinkaní z jednej na druhú stranu(aj v noci),tak sa to lepší a už si aj hlavičku otočí,kde sa mu chce a s tým zaklonením,tiež to robí,keď je zvedavý,no nie tak ako tvoj Štepánek,skus mu hlavičku stále dávať z tej polohy do normalnej,musí vedieť,že ju tak nemá mať,je to ako so spinkaním,tiež to trvalo,kým našiel svoj režim.
2. říj 2009 v 10:28  • Odpověz
autor
Lucinko my jedeme na moravu...rozhodli jsme se až dneska ráno...ale nechce se nám zůstávat tady když je tak ošklivo...a nikdo ze sousedů tu stejně není...a Jára by stejně jen seděl u počítače...takhle budeme aspoň na vesnici na čerstvým vzduchu...(ne že by naše Květnice nebyla taky vesnice a čerstvej vzduch tu máme taky :grinning: ) ale na moravě aspoň jsou nějaký lidi a ne že budeme přemýšlet celej víkend co bysme podnikli a nebudeme pecákovat doma...
2. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
Sacvi,tak sa pekne venujte jedna druhej :slight_smile:

Idem si uvariť Caro a čaj a asi zobudím Libiho a zájdem si do obchodu,nech si to tu kluci užijú :slight_smile:

Takže Gábinka ide na víkend zase preč,Štěpánek bude tiež taký cestovateľ ako náš Samík :slight_smile:
2. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
autor
Sacvi my kolotoč nemáme...tak to asi tím nebude...:frowning2:

Já mu jí dávám zpět...pokaždý když si jí zakloní...on to nedělá pořád...ale když leží sám v postýlce a nechce se mu ještě spinkat a čučákuje okolo...tak si jí zaklání...asi fakt zkoumá co je okolo...ale snad ho to přejde...
Ale on si ji zaklání i když se chová...aby všude viděl...tak s ním otáčím a dávám mu jí zpět...ale on se pak vzteká...ach jo...snad ho to přejde
2. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
Gábinka,to máte super,že ste sa takto rozhodli a možte k nim kedykoľvek vyraziť...Sice ma Libi na Morave rodinu,ale na nejaké časté výlety k nim ani nepomýšľam...je to o niečom inom,fakt možeš byť rada,že to s rodinou máte tak fajn...my si dáme teraz spoločný víkend len samy traja,na ten ďalší príde Libiho otec s manželkou,moc sa s ňou nemusíme,je to dosť falošná...už vidím ako si ma obzerá,že aké kilá mi zostali...

Inak vy bývate k Květnici?To je sranda,Libi tam mal so svojou ex kúpený pozemok :slight_smile:

Tiež ale rozmýšĺam,aby sme nesedeli doma a niekam si vyrazili na pekný výlet na čerstvý vzduch...
2. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
autor
Štěpánkovi totiž nic jinýho nezbyde než být cestovatel, když chce vidět babičky a dědečky...oni jsou totiž všichni 200km daleko:slight_smile: ale má cestování rád, tak je to dobrý:slight_smile:
2. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
Gábinočka,nestresuj sa,neboj,aj Samík je tak strašne zvedavý,to vieš,konečne možu ten svet obzerať zo všetkých strán a to zakláňanie ich prejde,tak z toho nebuď smutná a zbytočne sa neobávaj :wink:
2. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
autor
No v Květnici...:slight_smile: já myslela že to víš:slight_smile: to je sranda jak je svět malý že:slight_smile: škoda že si ten pozemek nenechal a nemáte tu baráček:slight_smile: to by bylo super...mít tě tak blízko:slight_smile:
2. říj 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
Jinak máš pravdu že je super že máme takové rodiny oba...můžeme jet za nima kdykoli, všichni nás mají rádi a my je...a i nám hodně pomáhají:slight_smile: i naši rodiče se znají a rozumí si...takže my si na rodiny fakt stěžovat nemůžeme a jsme za to rádi...vím že si říkala že ta tchánova manželka je megera...no snad to s ní nějako přežijete :rolling_eyes: a kdyby ne...tak já se nebojím, že ty bys jí nesrovnala do latě:slight_smile: :wink:
2. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.