• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli uspáváte děti na ruce. My musíme malou udyndat, jak je sama v postýlce, tak řve. Prý by od 6 týdnů měla usínat sama, ale to si vůbec neumím představit.
5. říj 2009 v 09:24  • Odpověz
ahojte maminky a prcíčkovia,

malý krásne spal-od pol 10 do pol5 vkuse:slight_smile:,ale keď som mu dávala mliečko,tak som zistila,že strašne chraptí a má soplíky a potom aj pokašlával,tak som ani nemohla potom spať,ako som ho stále počúvala,či sa mi to nezdalo :cry: :cry: :cry: snáď nám prcíček neochorel,rymičku by som nejako brala,teplotu nemá,ale ten kašel...som z toho hotová...napíšem doktorke,či sa máme zastaviť,aby ho pozrela,ale je to tým kašľom...to je tak strašné,keď sú takí malinkí a ochoria :frowning2:
A divím sa,že tak spinká,čakám,kedy sa zobudí a skúsim odsať soplíky...
A chudáčik,má to asi z tej zimy,čo máme doma!!!!!!!!!tí magori proste zatopia iba navečera do rána tu mrzneme aj cez deň.Sice malý má bodýčko,na tom overal,spací vak a prikrývam ho perinkou a nad ránom aj dekou,ale aj tak má studené ručičky...a to máme vlastnú kotoĺňu,len sú to blbci,ktorí chcú šetriť a nezaujímajú ich ostatní...ak tu bude dnes zima,tak vystrelím k tomu susedovi,čo to má na starosti a ak nezatopí,tak to si teda vypočuje...

Gábinka a skúšala,či má Štěpánek tvrdé bruško na dotyk a keď sa mu ho chytíš,tak sa tak zvíja a stiahne?

Kate,to ma mrzí s tými hemeroidami,holt každá máme niečo po tom porode,ale toto ti nezávidím,chúďa...a poradiť fakt neviem,skúsim sa opýtať...
5. říj 2009 v 09:33  • Odpověz
broucek já dávám malou do postýlky spinkat a usne :wink:
5. říj 2009 v 09:35  • Odpověz
Lucí s tím kašlem jdi k doktorce. To bylo první, na co se mě ptala, když jsme tam byly s tou rýmou. Chudák Samík :frowning2:

waci a to jí tam šoupneš hned po kojení?
5. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
ahoj holky :wink: my mame dnes 6 tydnu :grinning:

noc byla fajn do 3:30 pak nechtela usnout :angry:

broucek: my uspavame na ruce ale vcera poprve jsem ji polozila po odrihnuti vedle sebe na sedacku, chvilku sermovala rucickama a pak sama usnula az ji drahy odnesl do postylky dnes budeme trenovat zase :wink:

jinak moc pekne fotecky holky :pensive:

ja jsem nemocna snad to neprenesu na Kiku :unamused:
5. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahoj Kačenko,
tak to je najvyšší čas ju naučiť spinkať,lebo potom už bude neskoro...takto najmenšie miminka sa to dajú ešte naučiť,potom už sa to naozaj nedá,ušili by ste na seba bič...
Písala som ti ako to robíme my...tiež by bol stále rád na rukách,ale teraz už vie byť aj sám a neplače a zaspinká...
Večer po kúpaní alebo aj bez kúpania tak pred 20hod,keď je prebalený,v spacom pytli,ho nakojím,nechám odgrgnúť,pomazlíme sa trošku,zanesieme ho do postieľky,dáme cumlík,spinkacieho zajačika(pocit bezpečia),pohladíme,prikryjeme,ale pozor,už nesvietiť,nehovoriť na nich!!!prebrali by sa...a chce to trpezlivosť,aj Samík plakal a hrozne moc,ale musíte to vydržať,keď bude plakať,skúsiť nahodiť cumlík,pohladiť,ale NEVYBERAŤ z postieĺky,to je to najdoležitejšie!!!naozaj aj keĎ moc bude plakať,vydržte to,zvykne si,už aj Samík len zamrnčí a potom je ticho a spinká,stálo to za to,vydržať ten jeho plač,aj keď mi to trhalo srdcom,ale oni to skúšajú.Hlavne celý ten ceremoniál robte každý večer v rovnakú hodinu,inak to nebude mať taký efekt.Aj keď jeden večer sa to naruší,ten ďalší zase treba dať v tú hodinu,ako to robíte...
Kači,skúste to,lebo sa potom zblázniš. A nie je nič lepšie ako vedieť,že večer napr.o 21hod máš už kľud a možeš sa venovať manželovi alebo sebe :slight_smile:
5. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
No tak mi dudlík nechceme, takže se neudumlá. A jak dlouho trvalo než si zvykl? Já mám malou na ruce celý den :frowning2: Jak dlouho jste ho nechali brečet?
5. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
Lucinko to je mi líto, že má samík rýmičku a kašlík...já jsem taky nějaká nachlazená, tak doufám, že to bude brzo dobrý a malej to ode mě nechytne :unamused:

Broučí náš malej svojí postýlku má rád...takže jemu už od začátku nevadí usínat sám...dřív jsme ho dávali do postýlky v obýváku a pak jen přenesli do ložnice, když jsme šli spát...ale teď už ho třeba televize nebo to jak si povídáme začíná :unamused: rušit, tak ho vykoupeme, nakrmim a pak ho dáme do postýlky v ložnici a máme chůvičku s obrazovkou, takže vidím co tam dělá a jsem v klidu...vždycky tak do 20 minut sám usne:slight_smile: snad mu to vydrží:slight_smile:
5. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
luci taky bych nechala treba plakat ale sousedi by ohluchli :grinning: jinak te obdivuju ja po tom co jde spat Kika jdu taky na nejaky venovani drahemu jsem vysilena :grinning:

nevite jak naucit na dudel ktery jen vidi tak vyplazuje jazyk :grinning:
5. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
Holky to vám závidím, já to asi nedokážu, aby usínala sama. :frowning2:
5. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
brouci i ja mam malou na ruce vyplakani nam nepomohlo, proste nektera miminka vyzaduji mnohem vetsi pocit bezpeci holt se s tim musime smirit :frowning2: taky me to nebavi a unavuje ale pry to casem prejde
5. říj 2009 v 09:55  • Odpověz
brouci nechám ji odbrknout a šoupnu jí tam parkrát pustím kolotoč a malá za chvilku spí
5. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
Já s kým se bavím, tak holky taky nosily. Prostě jim děti samotné nerusnuly.
5. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
Ale dokážeš Kačí...neboj...ona si Lucinka zvykne...mě přišlo hrozně líto, když sem si pomyslela že dám Štěpulu samotnýho do ložnice...ale má tam fakt víc klidu a hezky se mu spinká...tak jsem si řekla aŤ si zvyká pěkně hajat sám...třeba se mi to časem vrátí, že nebude plakat až bude větší:slight_smile:

Luci to je hrůza s tím topením ve společný bytovce...ach jo...musí přeci pochopit, že máš malýho a že je vám zima ne...já už si taky v krbu zatopila...malej má totiž ruce jak rampouchy :confounded:
5. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
broučí jinak já nechala jednou malou křičet skoro hodinu, jelikož to bylo vidět, že už mě vydírá, byla vykakaná, napapaná přebalená.... a pořád křičela, když jsem ji dala k prsu, tak si ho dumlala jak dudlík. Tak jsem volala na poradu doktorovi protože jsem nevěděla, zda není nějakej problém a ten mi řekl, že dle popisu to vypadá, že mě malá začíná zkoušet ať ji nechám plakat. Ono to zabralo od té doby je klid. Sice sem tam něco zkusí, ale jak vidí, že hned neběžím, tak se uklidní. Vím že je to kruté mně to taky rvalo srdce, ale prostě jinak to s ní nešlo.
5. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
holky malej se dneska tak hrozně v noci škrábnul na tvářičce že tam má normálně krvavej strup...ach jo...vypadá jak Pejrak...doufám že mu tam nezůstane jizva:frowning2:
5. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
autor
Luci a Štěpula to bříško nemá tvrdý...ani to nevypadá že by ho něco trápilo...tak já nevím...zkusím dr. zavolat a zeptat se...ale ona nám řekne ať přijedeme a to se mi nechce...protože teď tam bude tolik nemocnejch dětí, že se bojím že jen něco chytneme:frowning2:
5. říj 2009 v 10:07  • Odpověz
No snad to sousedi vydrží a já taky. Tak asi začnu už dneska.
5. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
Kačko,presne ako napísala Miška...aj my sme to tak zistili,že bol malý napapaný,prebalený,bruško nebolelo,že tm plačom si len vydobíja našu pozornosť,moje prso a nosenie na rukách.Po 10min.sme ho išli len skontrolovať,len Samík sa pri plači zanáša,ale zistil,že pri plači hneď za ním nejdeme,tak to zabralo a plač zoslabil a nakoniec zaspal.
Ono tie miminka nás naozaj skúšajú a je len na nás,čo im dovolíme.
Aj cez deň,keď sa napapká,tak ho položím,dám na hraciu deku alebo lehátko,keď pozerá,tak je ticho,ak plače,chce spinkať,tak si poplače a zaspí sám.
Držím ti palce a akokoľvek sa rozhodneš,stojí to za to,vyskúšať to Kačko.

Jani,no vieš,my ženské to máme zložité,ale je pravda,že keď sa venuješ iba miminku a chlapa si prestaneš všímať,tak to ten chlap ťažko znáša a časom si nájde niečo,čo si ho bude všímať a aspoň trošku sa mu venovať...my len tak spolu rozprávame,pozeráme telku,lúpeme si ovocie :slight_smile:,objímame sa,pusinkujeme a pod.no musíme mať holt energiu aj pre nich :grinning:

Gábinka,ten krbík závidím,aj ja sa teším až nebudem takto obmedzená a zatopím si kedy budem chcieť...
5. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
tak jsem to nevydržela a volala jsem doktorce a opravdu mě uklidnila že kojený miminko nemusí kakat klidně i 5-7 dnů a když ho nic nebolí a je klidnej tak že ho máme nechat:slight_smile: tak snad je vpořádku
5. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
Kači a na susedov sa VYPRDNI!!!!Holt máte proste malé miminko a s tým plačom musia rátať,ja som to tiež tak brala,že nech je ticho,aby susedia nenádavali,ale na druhej strane,keď niekto prerába byt,je to aj 3-4týždne a neriešia,že by niekoho rušili,proste ho chcú mať prerobený a niektorým deťom trvá aj mesiac,než si zvyknú,že keď ho položíme do postieľky,je napapaný,nikto sa s ním nerozpráva,tak je čas spinkať.
My ho ani neučíme na nejaký kľud,nechodíme doma po špičkách,máme nahlas TV,hudbu,vysávame,keď spí,má len trošku otvorené dvere a nevadí mu ani ruch 10tich ľudí(na oslave krstín) a je to super.Aj v aute možme rozprávať nahlas a mať pustené rádio a spinká bez problémov :slight_smile: tiež som krútila hlavou,keď mi radili ako ho nechať vyplakať pri spaní a nebyť doma ticho a teraz som za to vďačná...možem si v kĺude uvariť,dať si vaňu,len tak odpočívať a všetko okolo domácnosti.
Gábinka,tak super,že ti to doktor potvrdil,že je Štěpánek OK :slight_smile:
Inak s tým škrabancom sa naši synčekovia dohodli-aj Samík sa tak poškrabal pod očičkom,že tam má až krvavý strup...a to mu nechtíky strihám dookola...
5. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
Tak už 10 minut řve v postýlce. Už to asi nevydržím a půjdu za ní.
5. říj 2009 v 10:41  • Odpověz
broucek vydrž
5. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
Holky to je strašný jak pláče, je mi jí líto, ale je fakt, že si musí zvykat, že ne hned za ní letím.

Gábi ono to mlíčko asi přeci jen víc vstřebají a nemají tolik potřebu kakat.

Lucí díky za rady, ty začátky jsou fakt šílený. Už to plakání přerušuje, ale je to síla.
5. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
Kači,maximálne choď k nej,nech ťa vidí,že nie je sama a pohlaď ju,vydrž to a nevyberaj ju z postieĺky alebo z lehátka ale z hocijakého miesta,kde ju položíš spinkať.Ona to proste vie,že ju zoberieš na ruky,keď bude plakať.
Može to trvať aj 3týždne,než si na to úplne zvykne.
5. říj 2009 v 10:45  • Odpověz
autor
Broučí vydrž to...
5. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
Luci to je teda vtipný že se naši prckové poškrábali zároveň...asi si dávají na dálku nějaké signály:slight_smile: nebo poznávací znamení:slight_smile:
5. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
autor
Broučí ono je fakt fajn když se to Lucinka naučí...protože jak Štěpula vůbec nepláče...tak já pak aspoň vím, že když brečí, tak má už fakt hlad a nebo ho fakt něco bolí...ale že by plakal jen tak, tak to nedělá...on se naučil si mě přivolat mručením:slight_smile: a ne řevem:slight_smile: a tak aspoň vím, že mu mám s něčím pomoct když opravdu pláče...
Zkus to vydržet...Luca to zvládne a budeš mít brzo klid :wink:
5. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
nevydržela jsem :frowning2:
5. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
Holky, my taky už nespinkáme jako dřív, nejhůř usíná v noci a dneska ráno je to s ní psycho, je vzhůru od půl osmé, kojila jsem ji 40min, pak to vypadalo, že bude sppát, ale ona začla zas křičet, tak jsem jí udělala nutrilon, vypila 40ml a zas vypadala, že bude spát, ale ouha...tak jsem si ji ještě na chvíli přiložila, tak dundala ještě asi 10min, pak jsem zas myslela, že usne, ale to si načůrala do plínky, takže spustila řev jak tur, do toho přišla ségra se švárou, to jako naschvál brečet přestala (uř si ze mě dělají srandu, že malá vůbec nebrečí a my si to vymýšlíme :grinning:) a ještě pořád nespíme :frowning2: No zkusím jí odsát nosík, máme trošku rýmečku, tak třeba konečně usne :frowning2:
5. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.